اخبار

هزینه ثبت شرکت در کانادا: عوامل و هزینه ها

1/5 - (1 امتیاز)

یکی از راه‌هایی که می‌توان برای مهاجرت به کشور کانادا در نظر گرفت، ثبت شرکت بوده و با توجه به اینکه ثبات اقتصادی خوبی در این منطقه حاکم است، بسیاری از صاحبان مشاغل از سراسر دنیا نسبت به انجام این کار ترغیب می‌شوند.

مسئله‌ای که درخصوص انجام این کار از اهمیت بالایی برخودار خواهد بود، توجه به هزینه‌های مورد نیاز برای ثبت شرکت در کانادا است که باید متناسب با عوامل مختلفی آن را مورد بررسی قرار داد.

عواملی که روی هزینه ثبت شرکت در کانادا تاثیرگذار است

راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کانادا در سطح استانی یا فدرال انجام می‌شود، بر همین اساس انتخاب یکی از این موارد می‌تواند بر تعیین هزینه‌های مورد نیاز شما برای ثبت شرکت در این کشور تاثیر داشته باشد.

با توجه به این مسئله، صاحبان مشاغل باید آگاهی خوبی نسبت به متغیرهای استانی یا فدرال داشته باشند که در نهایت هزینه ثبت شرکت در کانادا را تعیین می‌کند و به شرح زیر هستند.

هزینه ثبت شرکت در کانادا در سطح استانی

نکته مهم درباره کسب‌و‌کاری که در یک استان خاص از کانادا تاسیس شده این است که فقط مجاز به انجام فرایندهای تجاری در همان منطقه خواهد بود و برای انتقال به دیگر استان‌ها باید هزینه متفاوتی را بپردازد.

درصورتی‌که قصد دارید تا برای مهاجرت به کانادا ازطریق ثبت شرکت اقدام کنید، باید به این مسئله توجه داشته باشید که محدوده تقریبی هزینه‌های مورد نیاز برای این کار در هرکدام از استان‌ها به‌صورت زیر است:

 • آلبرتا: هزینه تاسیس یک شرکت در استان آلبرتا 450 دلار کانادا به‌اضافه مبلغ مورد نیاز برای تایید نام است.
 • مانیتوبا: در این منطقه برای ثبت کسب‌وکارهای تجاری، هزینه‌ای برابر با 300 دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود که برای ثبت‌کردن نام شرکت نیز باید همین مقدار مبلغ را بپردازید.
 • انتاریو: ثبت شرکت در استان انتاریو، هزینه‌ای بالغ بر 360 دلار کانادا را برای شما به‌دنبال دارد.
 • بریتیش کلمبیا: هزینه اولیه برای ایجاد یک کسب‌وکار در این استان چیزی در حدود 350 دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود که باید مبلغ 30 دلار نیز برای تایید نام همراه با اساس‌نامه شرکت خود پرداخت کنید.
 • ساسکاچوان: درصورتی‌که انتخاب شما استان ساسکاچوان باشد لازم است که 265 دلار کانادا به‌اضافه 60 دلار برای بررسی شرکت‌های نام‌گذاری شده بپردازید.
 • کبک: 326 دلار برای اعلام تاسیس و 22 دلار اضافی برای رزرو نام تجاری در این منطقه هزینه می‌شود.
 • نیوفوندلند: به‌صورت کلی برای تاسیس و ثبت‌کردن نام شرکت در این منطقه نیاز به صرف هزینه‌ای در حدود 600 دلار کانادا دارید.
 • یوکان: هزینه تشکیل شرکت در یوکان 354 دلار کانادا است.

هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت در سطح فدرال کانادا

از سری دلایلی که باعث می‌شود تا افراد زیادی، ثبت شرکت در سطح فدرال را در نظر بگیرند امتیازهای تجاری و حمایت‌هایی است که به‌صورت گسترده در سراسر کانادا ارائه می‌شود.

در واقع کسب‌وکاری که در سطح فدرال به ثبت می‌رسد به صاحبان مشاغل این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از همان نام تجاری بتوانند در تمام مناطق کانادا فعالیت‌های خود را دنبال کنند.

در همین راستا باید گفت که هزینه ارسال اوراق مشارکت به دولت فدرال اگر به‌صورت دیجیتالی انجام شود 200 دلار کانادا خواهد بود و در غیر این صورت 250 دلار نیاز دارد.

ازسوی‌دیگر برای اینکه ثابت کنید نام برندی که انتخاب کرده‌اید به‌صورت قانونی و متمایز است، باید سابقه جست‌وجوی اسم NUANS را برای ثبت شرکت ارسال کنید که این کار هزینه‌ای در حدود 15 دلار کانادا لازم دارد.

مزایای ثبت شرکت در کانادا را بدانید

یکی از مهم‌ترین مزایایی که می‌توان برای ثبت شرکت در این کشور مد نظر قرار داد مربوط به فرایندهای ساده‌ای است که برای این منظور وجود دارد و شما می‌توانید تمامی مراحل را به‌راحتی انجام دهید.

برخوداری از اقتصاد پایدار، بالابودن امنیت سرمایه‌گذاری در کانادا و امکان دریافت اقامت دائم از دیگر مواردی است که بسیاری از افراد را نسبت به اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا ازطریق ثبت شرکت ترغیب می‌کند.

نکته مهم دیگری که باید دررابطه‌با مزایای ثبت شرکت در این کشور مورد توجه قرار داد، این است که شما می‌توانید به‌صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور فیزیکی در کانادا مراحل لازم برای این کار را دنبال کنید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور کانادا چگونه است؟

در مواقعی که به‌دنبال این هستید تا کسب‌وکار خود را در کشور کانادا راه‌اندازی کنید باید به شرایطی که برای این منظور ارائه می‌شود، توجه داشته باشید که مهم‌ترین موارد عبارت‌اند از:

 • ارائه سرمایه لازم: اولین و مهم‌ترین شرطی که برای ثبت شرکت در این کشور حائز اهمیت بوده، در اختیار داشتن حداقل سرمایه مورد نیاز است.
 • داشتن تجربه کافی: شما باید سابقه کاری خوبی درزمینه کسب‌وکار مورد نظرتان داشته باشید تا بتوانید نسبت به ثبت شرکت در این کشور اقدامات لازم را انجام دهید.
 • تعیین طرح تجاری: بیزنس پنل یا طرح تجاری نشان‌دهنده این است که شما می‌خواهید چه مسیری را برای نوع فعالیت خود دنبال کنید که ارائه یک نقشه کار، جزء شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور کانادا محسوب می‌شود.

برای ثبت شرکت در کانادا چه مدارکی لازم است

براساس اینکه شما قصد دارید شرکت خود را در کدام استان ثبت کنید یا اینکه به‌دنبال فعالیت در سطح فدرال هستید لازم است مدارک مختلفی را ارائه دهید اما به‌طور کلی برخی موارد به‌صورت عمومی در نظر گرفته می‌شود که عبارت‌اند از:

 • ارائه مدارک تحصیلی
 • در اختیار داشتن مدارک هویتی
 • مدارکی مبنی‌بر اثبات مالکیت شرکت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه تاییدیه برای اثبات تمکن مالی
 • اساسنامه شرکت
 • مدارک مرتبط با سابقه مدیریتی

با تیم آتلانتیک 724 ثبت شرکت در کشور کانادا را به راحتی انجام دهید

درصورتی‌که به‌دنبال این هستید تا اطلاعات به‌روز و دقیقی دررابطه‌با هزینه‌ها، شرایط، مدارک و مراحل مورد نیاز برای ثبت شرکت در کانادا به‌دست آورید گروه مشاوره آتلانتیک 724 انتخاب ایده‌آلی برای شما خواهد بود.

این مجموعه با در اختیار داشتن چندین سال سابقه اجرایی دراین‌خصوص به شما کمک می‌کند تا راه مناسبی را برای دریافت یکی از انواع ویزاهای کانادا دنبال کنید و به‌سرعت به هدف خود برسید.

جمع‌بندی

ثبت شرکت در کانادا یکی از راه‌هایی است که بسیاری از افراد در سراسر جهان برای مهاجرت به این کشور در نظر می‌گیرند که درصورت تمایل برای انجام این کار باید به هزینه‌های مورد نیاز توجه داشته باشید.

هزینه ثبت شرکت در کشور کانادا براساس اینکه کار در سطح استانی یا فدرال باشد، متفاوت خواهد بود و برای هرکدام باید شرایط و مدارک مختلفی را در اختیار ارائه دهید. برای انجام هرچه بهتر مراحل می‌توانید از تیم مشاوره آتلانتیک 724 کمک بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا