سرگرمیمعما و تست هوش

معما و تست هوش ریاضی اعضای جلسه + همراه با جواب

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.
[ type=”blue”] معما و تست هوش ریاضی اعضای جلسه : الان وقت ورزش دادن و قوی کردن ذهنه، پس سوال ریاضی زیر را با دقت بخونید و جواب آن را پیدا کنید.

 

مغز انسان ها همانند دیگر عضلات بدن نیازمند ورزش می باشد، چرا که با ورزش دادن آن از بسیاری مشکلات مربوط به مغز همچون زوال عقل و مهم ترین آن که آلزایمر می باشد، جلوگیری خواهد شد و مغز را در جهت صحیح می توان تقویت نمود. پس خودتون رو برای به چالش کشیدن مغز و ورزش دادن آن آماده کنید.

 

 

در یک جلسه که با حضور 12 نفر برگزار شده است، هر نفر با تمام اعضا در ابتدا و انتهای جلسه، دست می دهد. حالا حدس بزنید در مجموع چند بار دست داده شده است؟

 

معما و تست هوش ریاضی اعضای جلسه + همراه با جواب
معما و تست هوش ریاضی اعضای جلسه + همراه با جواب

 

 

جواب معما در انتهای همین مطلب قرار داده شده ولی سعی کنید قبل از دیدن جواب، خودتان فکر کنید و در بخش نظرات بنویسید که در چه مدت زمانی به جواب رسیدید. !!!

 

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

 

پاسخ معما و تست هوش ریاضی اعضای جلسه

پاسخ صحیح 132 بار می باشد.

اگر فرض کنیم که نفر اول با 11 نفر دست می دهد. نفر دوم هم با یازده نفر دست می دهد اما از آنجایی که یک بار آن با نفر اول بوده و ما آن را در محاسبات خود لحاظ کرده ایم، تنها 10 مورد آن را می شماریم. به همین ترتیب نفر سوم 9 بار و به همین ترتیب. در مجموع در ابتدای جلسه 66 بار دست داده شده و در کل 132 بار.

 

 گرد آوری و تنظیم : بخش سرگرمی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا