بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

در این قسمت از سایت نماگرد بیوگرافی خواننده معروف و قدیمی ایرانی ساکن آمریکا را برای شما همراهان همیشگی سایت جمع آوری کرده ایم.

ستار با نام اصلی عبدالحسن ستارپور در ۲۸ آبان ماه ۱۳۲۸ در تهران متولد شد. پدر ستار اهل جمهوری آذربایجان است. او دوران کودکی و نوجوانی خود را در شهباز تهران گذراند. ستار تحصیلات خود را در دبستان و دبیرستان اقبال به اتمام رساند و کارشناسی را در رشتهٔ اقتصاد بین‌المللی از مدرسه عالی بازرگانی که در حال حاضر معروف به دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی گرفت. او به زمینه‌های مختلف هنری و ورزشی به خصوص فوتبال علاقه‌مند بود و در تیم‌های فوتبال بازی می‌کرد. حتی بعدها در جوانی و میان‌سالی نیز علاقه‌مند و پیگیر فوتبال بوده و کاپیتان تیم فوتبال هنرمندان نیز گردید.

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

استعداد ستار و مهارت او در موسیقی سنتی و پاپ ایرانی به او کمک کرد تا به یکی از محبوب‌ترین چهره‌های موسیقی ایران تبدبل شود. محبوبیت ستار در سن ۲۲ سالگی با خواندن ترانهٔ خانه به دوش که بر اساس سریال خانه‌به‌دوش (مراد برقی) به کارگردانی و بازیگری پرویز کاردان بود آغاز گشت. بعدها ستار ترانه‌های بسیاری از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی را خواند و جزء خوانندگان خانوادهٔ سلطنتی ایران گشت. ستار، گوگوش، هایده و مهستی از جمله اولین خوانندگانی بودند که پیش از انقلاب به‌طور رسمی از سوی دولت پادشاهی برای اجرای برنامه به کشورهای دیگر فرستاده شدند و بعد از آن حمیرا نیز به آنها پیوست. در طول تمام مدت انقلاب و تاکنون، ستار تنها خوانندهٔ ایرانی است که هنوز به دربارها و جشن‌های رسمی دولت‌های دیگر دعوت می‌شود. ستار اولین خوانندهٔ ایرانی بود که با خوانندگان کشورهای دیگر در یک سالن برنامه اجرا کرد که از مهم‌ترین این برنامه‌ها، می‌توان به کنسرت ستار با گروه بانی ام در دههٔ هشتاد و در شهر لندن اشاره نمود. از دیگر فعالیت‌های بین‌المللی ستار، ضبط یک آلبوم با خوانندهٔ اسرائیلی عیدان رایخل است.

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

ماجرای علاقه دختر شاه به ستار

ستار خواننده مورد علاقه خانواده سلطنت بود و تنها هنرمندی هستش که هنوز به سلطنت ایران احترام می گذاره وقتی شاه دید که ستار به دخترش علاقه منده و دخترشم همینطور حمایت های خود را به ستار دریغ نکرد حتی هنگام خروج از ایران فرحناز پهلوی به مادرش (فرح) می گه که عکس ستار که دوستش دارم را برایم ازکاخ بگو بیاورن. وقتی که کار روزانه شاه و فرح تمام می‌شد و آن‌ها به کاخ اختصاصی خود که در حقیقت محل زندگی آن‌ها بود می‌آمدند، اگر مهمانی‌‌های تشریفاتی به مناسبت سفر سران و مقامات کشورهای خارجی در بین نبود، زندگی شبانه و خصوصی آن‌ها شروع می‌شد. شاه در زمستان‌ها معمولاً در کاخ نیاوران به سر می‌برد و تابستان‌ها، غیر از ایامی که به شمال می‌رفت، به کاخ اختصاصی سعدآباد می‌رفت و معمولاًً کمتر شبی بود که گذران شبانه در کاخ اختصاصی توأم با یک برنامه سرگرم کننده نباشد. به طور معمول هفته‌ای سه شب مهمانی خصوصی در دربار برگزار می‌گردید که در این مهمانیهای خصوصی تنها همان افرادی که به عنوان حلقه خصوصی دوستان شاه و فرح نام بردیم، شرکت می‌کردند. تا آن جا که به خاطر دارم برای شرکت و به قول معروف هنرنمایی در این مجالس بیشتر از خوانندگان معروف آن دوره دعوت می‌شد که ستار و کورس سرهنگ‌زاده بیشتر از هر خواننده‌ای دعوت می‌شدند. از گوگوش و هایده هم دعوت می‌شد. از جمله کسان دیگری که دعوت می‌شد عبدالکریم اصفهانی بود که در رادیو ادای خواننده‌ها و هنرپیشه‌ها را در می‌آورد و تقلید صدای آن‌ها را می‌کرد، اما در مهمانی‌های دربار به تقلید صدای رجال می‌پرداخت و مخصوصاً تقلید از طرز حرف زدن هویدا در میان حاضران طرفدار داشت و معمولاً خود شاه نیز خوشش می‌آمد که رجال دولتش توسط یک هنرپیشه دست‌ انداخته شوند و این اواخر که هویدا هم در مهمانی‌های خصوصی دعوت می‌شد گاهی در حضور خودش ادایش را در می‌آوردند. کسان دیگری هم از درباری‌ها و نزدیکان گاهی میهمانی می‌دادند. ملکه مادر علاوه بر مهمانی هفتگی‌اش سالی یکبار هم به مناسبت ۲۸ مرداد مهمانی بسیار مفصلی می‌داد که معمولاً همه افراد خانواده سلطنتی و بیشتر رجال سرشناس در آن شرکت می‌کردند. و این میهمانی سنتی و سالانه یکی از مجلل‌ترین میهمانی‌هایی بود که در دربار تشکیل می‌شد. خانم دیبا هم گاهی میهمانی می‌داد که عده کمتری، و بیشتر همان افراد خاص و خصوصی در آن حاضر می‌شدند. خود من هم هر از مدتی میزبان می‌شدم و در مهمانی‌ها معمولاً از میان خواننده‌ها از ستار و هایده دعوت می کردم.

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

آلبوم های ستار

همسفر ۱۳۵۰
دلتنگی۱۳۵۳
شام آخر۱۳۵۴
شازده خانوم ۱۳۵۵
صدای بارون ۱۳۵۶
عید شما مبارک ۱۳۵۹
مستی ۱۳۶۱
رقیب ۱۳۶۱
بانی ۱۳۶۳
شب عشق مشترک با هایده و مهستی و ابی (۱۳۶۴)
بی عشق هرگز ۱۳۶۵
گل پونه ۱۳۶۷
قدم رنجه ۱۳۶۹
ضیافت ۱۳۷۰
تک خال ۱۳۷۰
ایران ایران ۱۳۷۱
سکه طلا ۱۳۷۱
نمیذارم بری ۱۳۷۲
فصل پنجم ۱۳۷۲
دو پرنده ۱۳۷۴
گل گندم ۱۳۷۴
ارمغان ۱۳۷۵
حکایت ۳
کوچه
گلایه ۱۳۸۰
ستاره بازی ۱۳۸۱
گل های غربت ۱۳۸۲
گل بانو ۱۳۸۵
دوستان ۱۳۸۷
چهل سال خاطره ۱۳۹۱

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

جوایز و افتخارات ستار

در شب جمع آوری وجوه خیریه برای تکمیل دانشنامهٔ ایرانیکا در لندن و در مراسمی که به همت Magic of Persia برگزار شده بود، پروفسور مصطفی دربیانی رئیس انستیتوی بین المللی مطالعات عالیه (IFSI) شاخه مطالعات معاصر، به ستار خوانندهٔ برجستهٔ ایران دکترای افتخاری در رشتهٔ موسیقی اهدا کرد.

فیلم های ستار

۱۳۵۷ – امشب اشکی می ریزد
۱۳۵۶ – گل های کاغذی
۱۳۵۵ – گر برگی نریزد
۱۳۵۵ – شام آخر
۱۳۵۵ – وقتی که آسمان بشکافد
۱۳۵۴ – مرد ناآرام
۱۳۵۴ – هیچ کسی بابا نمیشه
۱۳۵۳ – مراد برقی و هفت دخترون (خانه بدوش)
۱۳۴۷ – گرداب گناه

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

بیوگرافی ستار خواننده + عکس های جدید و جنجالی او

ستار بر خلاف برخی خوانندگان دیگر همچون داریوش، ابی، گوگوش، لیلا فروهر و تعدادی دیگر تجربه بازی در فیلمی را ندارد. هر چند بنا به گفتهٔ خود وی پیشنهادهای زیادی در این زمینه به ستار می شود و حتی یکی از این پیشنهادها که قرار بود ستار در آن به ایفای نقش دانشجویی بپردازد خیلی جدی می شود ولی این اتفاق صورت نمی گیرد. اما صدای ستار در آن دوران در تعدادی از فیلم ها و سریال ها پخش شد. فعالیت های او در این عرصه محدود می شود به دو سریال و هشت فیلم.

 

منبع: ویکی پدیا

جمع آوری: سایت تفریحی نماگرد

 

کامنت های تایید شده : ۳ عدد

  • سلام ستار عزیز ما ملت ایران ۴۰ سال هست که داریم گرانی بیکاری رنج و درد و ظلم را تحمل میکنیم خواهشم از جنابعالی اینه که در چنین جلساتی از آقای ترامپ و مایک پمپئو حمایت کنید چون طرفدار ملت ایران هستند بذار فروش نفت را به صفر برسانند ما عمریست که داریم گرونی میخوریم مگه برجام چه سودی برای ملت داشته و قس علیهذا ستارجان از اینکه از شاهزاده حمایت میکنی ممنونم بنده مهندس معدن و آلاشتی هستم.

    • ستار هم …. میخوره که از خوارزاده حمایت میکنه وعلیهذا تو….زمانی که شهدای ما تو خوزستان داشتن دنبال راه برای ضربه زدن به بعث میگشتن ستار داشت دنبال راه برای کنسرتاش میگشت…پس نه اون نه توی احمق حق تعیین سرنوشت برای ما ، ملت بزرگ ایران رو ندارید…بی غیرت

      • احسنتم

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.