بیوگرافیعکس بازیگران

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

4.5/5 - (2 امتیاز)

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های اینستاگرام آن ها

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها
بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

در این قسمت از سایت نماگرد بیوگرافی وحید امیری بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و همچنین تصاویر دیدنی از او را در اختیار شما همراهان همیشگی سایت قرار خواهیم داد.

وحید امیری در 13 فروردین سال 1367 در خرم آباذ متولد شد و از فوتیالیست های تحصیل کرده تیم ملی است که کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی دارد.

ازدواج وحید امیری

وحید امیری مدت زمانی بعد از پیوستن به تیم پرسپولیس ازدواج کرد و گفته شده که فقط یک مدل از شام عروسی او 8 هزار پرس ماهیچه بوده است.

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها
بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

حضور وحید امیری در تیم های باشگاهی

وحید امیری به صورت حرفه ای در سال 1387 فوتبال را در باشگاه های داتیس و کوثر لرستان آغاز کرد. بعد ار آن به ترتیب به تیم های گوهر دورود و نفت مسجدسلیمان ملحق شد.

نفت تهران
امیری در سال ۹۲ با قراردادی دوساله به نفت تهران پیوست. او نخستین گل خود را برای نفت در ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ مقابل داماش گیلان به ثمر رساند که منجر به تساوی ۱–۱ برای هردو تیم شد. نخستین پیروزی آسیایی امیری در فروردین ۱۳۹۴ مقابل الشباب عربستان بود که با نتیجه ۳–۰ به سود نفت به اتمام رسید. نفت در شهریور همان سال با نتیجه ۲–۱ مغلوب الاهلی شد و از گردونه مسابقات حذف گردید، تک گل نفت را امیری در دقیقه ۵۰ به ثمر رساند.

پرسپولیس

امیری پس از اتمام قراردادش با نفت در سال ۱۳۹۵ با قراردادی ۲ ساله رسماً به عضویت باشگاه فوتبال پرسپولیس درآمد؛ پیوستن وحید امیری به پرسپولیس دارای حواشی خاصی بود، علیرضا منصوریان که امیری و بیرانوند را بارها ملاقات کرده بود و استقلالی‌ها این احتمال را می‌دادند که این دو به استقلال می‌آیند، به شدت از انتقال امیری به پرسپولیس عصبانی شدند، به نحوی که یک مقام مسئول در باشگاه استقلال در مصاحبه‌ای به انتقاد از تصمیم وحید امیری پرداخت.

نخستین گل وحید امیری برای پرسپولیس، در یک تساوی ۱–۱ مقابل فولاد خوزستان به ثمر رسید؛ همچنین وحید امیری معمولاً اوت‌های نزدیک به دروازه حریف را به صورت بلند می‌فرستد و موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه حریفان ایجاد می‌کند.[۱۰] وحید امیری عملکرد مناسبی در پرسپولیس داشته و بارها در تیم منتخب لیگ برتر فوتبال ایران قرار گرفته‌است.

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها
بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

آمار باشگاهی وحید امیری

از تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۱۷

باشگاه لیگ فصل لیگ جام حذفی آسیا مجموع
بازی گل بازی گل بازی گل بازی گل
نفت مسجد سلیمان لیگ آزادگان ۹۱–۱۳۹۰ ۲۳ ۲ ۱ ۰ ۲۴ ۲
۹۲–۱۳۹۱ ۲۵ ۰ ۱ ۰ ۲۶ ۰
نفت تهران لیگ برتر ۹۳–۱۳۹۲ ۲۶ ۲ ۲ ۰ ۲۸ ۲
۹۴–۱۳۹۳ ۲۵ ۴ ۲ ۰ ۱۰ ۱ ۳۷ ۵
۹۵–۱۳۹۴ ۲۸ ۵ ۰ ۰ ۲ ۱ ۳۰ ۵
پرسپولیس ۹۶–۱۳۹۵ ۲۴ ۶ ۰ ۰ ۳ ۱ ۲۷ ۷
۱۳۹۶–۹۷ ۱۴ ۱ ۲ ۰ ۷ ۰ ۲۲ ۱
مجموع عملکرد ۱۶۵ ۲۰ ۸ ۰ ۲۲ ۳ ۱۹۵ ۲۲

 

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن هابیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها
بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

حضور او در تیم ملی

وحید امیری در سال 2014 برای اردوی تیم ملی فوتبال ایران در فوتبال برای آمادگی جام ملت های آسیا توسط کی روش دعوت شد. و اولین بازی ملی خود را مقابل عراق در یک بازی دوستانه انجام داد و اولین گل ملی خود را در بازی مقابل شیلی به ثمر رساند که در این بازی ایران پیروز میدان بود.

بازی‌های ملی وحید امیری

ایران
سال بازی گل
۲۰۱۵ ۱۲ ۱
مجموع ۱۲ ۱

گل‌های ملی وحید امیری

# زمان محل برگزاری حریف گل‌ها نتیجه مسابقه
۱. ۲۶ مارس ۲۰۱۵ ورزشگاه ان وی آرنا، زانکت پولتین، اتریش شیلی
۲–۰
۲–۰
دوستانه

 

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها
بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

مصاحبه با وحید امیری

ظاهرا بدون بازی در رده های سنی پایه فوتبالیست شدی!

– بله؛ من در هیچ کدام از رده های سنی پایه بازی نکردم و فوتبال باشگاهی خود را زمانی شروع کردم که سنم از رده های پایه گذشته بود. در واقع اگر دانشگاه نمی رفتم شاید هیچ وقت فوتبالیست نمی شدم.

چطور شد که به سمت فوتبال آمدی؟

– من سال 86 وارد دانشگاه شدم. در دانشگاه متوجه شدم که برای فوتسال دانشگاه تست می گیرند. فوتسالم خوب بود و به9 اصطلاح گل کوچک باز بودم. در تست قبول شدم و همان سال با تیم داشنگاه قهرمان منطقه 5 خرم آباد شدیم و من یکی از بهترین های تیم مان بودم.

چطور شد که فوتسال را ادامه ندادی و به سمت فوتبال آمدی؟

– اتفاقا کسانی که بازی سالنی من را دیدند معتقدند که شاید در فوتسال خیلی زودتر از فوتبال به تیم ملی می رسیدم. تکنیکم در سالن خیلی خوب بود اما تعدادی از دوستان صمیمی من در تیم فوتبال دانشگاه بودند و من هم به دنبال آنها به تیم فوتبال دانشگاه رفتم.

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها
بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

در تیم فوتبال دانشگاه هم راحت انتخاب شدی؟

– نه؛ فوتبالم مثل فوتسالم نبود و با وساطت و سفارش دوستانم به عضویت تیم دانشگاه درآمدم. ضمن اینکه مربی ما در فوتبال دانشگاه همان مربی تیم فوتسالمان بود و از تکنیک من خوشش می آمد و به همین خاطر انتخابم کرد. اوایل فقط 5 الی 10 دقیقه من را بازی می دادند تا اینکه رفته رفته بازی ام بهتر شد.

فوتبال باشگاهی را چطور شروع کردی؟

– سال 87 بود که باز هم از طریق تعدادی از بچه های دانشگاه که هم تیمی بودیم پایم به فوتبال باشگاهی باز شد. تعدادی از بچه های تیم دانشگاه در تیم پرسپولیس خرم آباد که آن زمان در لیگ سه حضور داشت بازی می کردند و من را به تمرینات این تیم بردند. یک نیم فصل را بازی کردم و سال بعد همان تیم به داتیس تغییر نام داد و این بار یک فصل کامل بازی کردم؛ سال دومی که عرض کردم بهترین سال من بود و دیگر تبدیل به بازیکن مطمئنی شده بودم.

در کوثر لرستان هم بازی کردی؟

– بله؛ همان سالی که کوثر به لیگ دو سقوط کرده بود به این تیم رفتم و حضور در یک دسته بالاتر را تجربه کردم. آن سال هم خوب بودم و به چشم آمدم که بعد از آن به گهر درود رفتم ولی ماجرای اختلاس که پیش آمد، تیم از هم پاشید و همان سال نزدیک بود فوتبال را کنار بگذارم.

چگونه ادامه دادی؟

– خیلی ناامید شده بودم. نه رابطه خاصی داشتم و نه پارتی. به طور اتفاقی از طریق یکی از دوستان شرایطی فراهم شد که قرار شد به اردوی نساجی در اردبیل بروم و تست بدهم. به تهران که رسیدم آقای سیاوش بختیاری زاده مربی نفت مسجدسلیمان به من زنگ زدند و گفتند که تو را می خواهیم. اتفاقا در تهران و مجموعه انقلاب اردو داشتند. دیگر به سمت اردبیل نرفتم و در همان اردو دو بازی دوستانه با پاس همدان و شهرداری بندرعباس برگزار کردیم که خوشبختانه در هر دو دیدار خوب بودم و با نفت مسجدسلیمان قرارداد بستم تا اولین تجربه لیگ یکی خودم را کسب کنم.

و باز هم یک دسته در فوتبال ترقی کردی!

– سال 90 بود که با نفت مسجدسلیمان لیگ یکی شدم. در آن تیم هم روز به روز بهتر بازی می کردم و سال خوبی را پشت سر گذاشتم. از اقبال من بود که به نساجی نرفتم و به این تیم آمدم. اگر به نساجی یا هر تیم دیگری می رفتم احتمال اینکه به نفت تهران بیایم خیلی کم می شد و شاید امروز این اتفاقات برایم نمی افتاد و ملی پوش نبودم.

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها
بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

فکر می کردی در سال اول حضورت در لیگ برتر بتوانی بازی کنی؟

– من با امسال 6 فصل است که فوتبال باشگاهی بازی می کنم. درست است که در همان شروع از رده سنی بزرگسالان شروع کردم اما پله به پله و از لیگ سه شروع کردم و به لیگ برتر آمدم. هر سال هم که به یک دسته بالاتر آمدم با تجربه ای که از حضور در دسته های پایین تر داشتم خوب بازی کردم. وقتی پایم به لیگ برتر رسید آنقدر تجربه و البته انگیزه داشتم که می دانستم در نفت تهران هم می توانم به پیشرفتم ادامه دهم. در این میان البته یک شانس بزرگ آوردم.

چه شانسی؟

– حضور یک مربی مانند آقای علیرضا منصوریان برای من و سایر بازیکنان جوان نفت تهران یک موهبت به شمار می رفت. ایشان کار با بازیکنان جوان را به خوبی بلد است. جوی بسیار دوستانه را در تیم حکمفرما کرده است که این مورد بزرگترین عامل موفقیت ما در فصل اخیر است.

در تیم نفت با کدام بازیکنان رفیق تر هستی؟

– در تیم نفت تهران دنبال این نباشید که مثلا بازیکنان دو به دو با هم رفیق باشند. اینجا تمامی بازیکنان با همدیگر رفیق صمیمی هستند. من علاوه بر که همشهری من است و پورعلی گنجی که در تیم ملی با هم هستیم با بقیه هم تقریبا به همان اندازه رفیق هستم.

فکر می کردی به تیم ملی آن هم در اولین سال حضورت در لیگ برتر برسی؟

– من همیشه توکلم به خدا بوده و از سالی که وارد فوتبال شدم هدف گذاری کرده بودم. همین امسال هم اولین هدفم دعوت به تیم ملی بود که خوشبختانه به آن رسیدم.

اولین بار چه زمانی به اردوی تیم ملی دعوت شدی؟

– برای جام جهانی بود که به تیم ملی دعوت شدم و تا 50 نفر هم در لیست آقای کی روش بودم. متاسفانه همسترینگم پاره شد و نتوانستم در فهرست نهایی قرار بگیرم. بعد از جام جهانی در اردوی پرتغال که انتخابی جام ملت ها بود دعوت شدم.

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن هابیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها
بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

افتخارات وحید امیری

باشگاهی

نفت تهران

جام حذفی نایب قهرمانی: جام حذفی ۹۴–۱۳۹۳
پرسپولیس

قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵
قهرمان سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۶
قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران ۹۷-۱۳۹۶

بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها
بیوگرافی وحید امیری و همسرش + عکس های آن ها

 

منبع: ویکی پدیا

گردآوری: سایت تفریحی نماگرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا