اسم برزو از نام های زیبا و اصیل پسرانه کردی است که به معنی بلند بالا و کنایه از عظمت است. برای خواندن مطالب بیشتر درباره معنی و ریشه این اسم توجه شما عزیزان را به ادامه مطلب جلب می نماییم
معنی اسم برزو

معنی اسم برزو

معنی اسم برزو

تلفظ: borzu (اوستایی) تنومند، بلند پایه، نام پسر سهراب پسر رستم زال در روایات ملی، نام آتشکده ی عهد ساسانی در استان مرکزی – بلند بالا، کنایه ‏از عظمت، نام پسر سهراب پسر رستم زال

معنی اسم برزو در لغتنامه دهخدا

برزو. [ ب ُ ] (اِخ ) در ملحقات شاهنامه فرزند سهراب و نواده رستم است اما این انتساب براساسی نیست.
برزو. [ ب ُ ] (اِخ ) دهی است از دهستان قل جق بخش شیروان شهرستان قوچان. سر راه مالرو عمومی شیروان به میلانلو. کوهستانی و سردسیری است. سکنه 173 تن. آب آن از رودخانه ، محصول غلات ، بنشن ، انگور و شغل اهالی زراعت و مالداری و قالیچه بافی است. راه مالرو دارد.
برزو. [ ب ُ ] (اِخ ) نام آتشکده عهد ساسانی در دوازده هزارگزی راهجرد اراک.
برزو. [ ب ُ ] (اِخ ) دهی است از دهستان قصبه بخش حومه شهرستان سبزوار در 68 هزارگزی جنوب باختری سبزوار و 7 هزارگزی خاور شوسه عمومی کاشمر به سبزوار. جلگه و معتدل. سکنه 585 تن. آب از قنات و محصول غلات ، زیره ، بن شن و شغل اهالی زراعت است. راه مالرو دارد. از شمس آباد می توان ماشین برد.

معنی برزو به فارسی

  • نام پسر سهراب پسر رستم بن زال است در روایات ملی .
  • ده از دهستان قصبه بخش حومه شهرستان سبزوار در ۶۸ هزار گزی جنوب باختری سبزوار و ۷ هزار گزی خاور شوسه عمومی کاشمر به سبزوار جلگه معتدل است .
  • [ گویش مازنی ] /berzoo/ برزو نام شخص
  • برزو نامه
    منظومه حماسی بزرگی است در ذکر احوال برزو و پسر سهراب از هنگام ولادت که آنرا به عطائ بن یعقوب معروف به عطایی رازی نسبت داده اند . و آن به تقلید شاهنامه سروده شده .
بیشتر بخوانید; مجموعه اسمهای پسرانه کردی اصیل و زیبا را از اینجا مشاهده کنید.

 

ریشه اسم برزو

نوع: پسرانه
ریشه اسم: کردی/فارسی
معنی: بلند بالا، تنومند

فراوانی اسم برزو

فراوانی نام برزو در ایران تا سال ۱۳۹۸ برابر است با: 8803

اسم های مشابه برزو

برزاو، برزفر، برزما، برزما، برزو، برکاو، برزآفرین، بردل، برداش، برچاو

 

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام برزو میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.