نامها و معانی

معنی اسم هامان – معنی هامان – نام زیبای پسرانه یونانی

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای پسران خود انتخاب کنید، هامان می باشد. معنی اسم هامان در زبان یونانی مشهور، نام وزیر اخشویروش بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه یونانی آشنا شوید، پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم هامان
معنی اسم هامان

معنی اسم هامان

  • یکی از زیباترین نام های پسران یونانی هامان است. معنی این نام  هامان وزیر اخشویروش بود که بر مردخای یهودی غضبناک شد.  بدین لحاظ پادشاه را بر آن داشت که فرمانی صادر کند که یهود را در تمام ممالک فارس به قتل رسانند اما اِستراین فرمان را باطل نمود و هامان را بر همان داری که از برای مردخای حاضر نموده بود دار کشیدند، هامان نیز وزیر فرعون که معاصر موسی (ع) بود و نامش در آیه های متعددی از قرآن کریم (سوره های ‘ قصص ‘، ‘ عنکبوت ‘ و ‘ غافر ‘) آمده است، مشهور، بیان شده است.

معنی اسم هامان در لغتنامه دهخدا و زبان فارسی

  • نام برادر حضرت ابراهیم بوده و در وقت سوزانیدن اصنام و بتها سوخته شد.
  • نام وزیر خشایارشا که یهودیان او را دشمن میداشتند و بهمین جهت نیز پادشاه را بر آن داشت که فرمانی صادر کند تا در تمام کشور یهودیان را بقتل رسانند ولی استر زن یهودی شاه این فرمان را باطل کرد و هامان را بدار کشیدند

افراد معروف با نام هامان 

  • هامان علیمردانی طراح مد اهل آلمان
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; اسم های زیبای پسرانه یونانی همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم هامان

نوع: پسر

ریشه اسم: یونانی،

معنی:هامان وزیر اخشویروش بود که بر مردخای یهودی غضبناک شد.  بدین لحاظ پادشاه را بر آن داشت که فرمانی صادر کند که یهود را در تمام ممالک فارس به قتل رسانند اما اِستراین فرمان را باطل نمود و هامان را بر همان داری که از برای مردخای حاضر نموده بود دار کشیدند، هامان نیز وزیر فرعون که معاصر موسی (ع) بود و نامش در آیه های متعددی از قرآن کریم (سوره های ‘ قصص ‘، ‘ عنکبوت ‘ و ‘ غافر ‘) آمده است، مشهور،

فراوانی اسم هامان

فراوانی برای نام هامان 691 وجود ندارد.

 

اسم های مشابه هامان

هامون، ماکان، ساسن، آرمان، مهام

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای هامان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام یونانی اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا