خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
خانه » عمومی » اطلاعات شهری » نقشه مترو اصفهان + ساعت دقیق حرکت ایستگاهها

نقشه مترو اصفهان + ساعت دقیق حرکت ایستگاهها

نقشه مترو اصفهان + ساعت دقیق حرکت قطارها در ایستگاههای

مترو اصفهان

مترو اصفهان

با افتتاح اولین خط (خط یک) از مترو اصفهان که از ایستگاه قدس (شهرک قدس) تا ایستگاه  آزادی و در ادامه به ایستگاه دفاع مقدس (کوه صفه) منتهی می شود، بسیاری از مردم برای جابجای در نقاط مختلف اصفهان بخصوص در جهت شمال جنوب از مترو استفاده می کنند.

 

بر آن شدیم تا ادامه آموزشهای اطلاعات شهری، با تهیه نقشه کامل از مسیر حرکت قطار و ایستگاهها و بعلاوه ارائه جزئیات کامل از ساعات حرکت قطارها در هر یک از ایستگاهها به همه اصفهانی های عزیز در انتخاب صحیح زمان و مکان ایستگاههای مترو اصفهان کمک کرده باشیم.

همچنین در نقشه خطوط دوم و سوم و ایستگاههای آن آورده شده است که بزودی با اضافه کردن ساعات حرکت قطارهای این ایستگاهها، نقشه را بروز خواهیم کرد.

نقشه ایستگاههای مترو اصفهان (خط یک و دو و سه)

نقشه خطوط مترو اصفهان

نقشه خطوط مترو اصفهان

 

ساعت دقیق حرکت قطار در ایستگاههای خط یک

نقشه مترو اصفهان و ساعت دقیق حرکت قطار در ایستگاهها

نقشه مترو اصفهان و ساعت دقیق حرکت قطار در ایستگاههای خط یک

تاریخچه مترو اصفهان

اولین ایده برای ساخت مترو در شهر اصفهان به نیم قرن پیش بر میگردد. قبل از انقلاب ۱۳۵۷ و همزمان با ساخت ذوب آهن اصفهان در دهه چل شمسی (۱۳۴۰) اولین خط به پیشنهاد مشاوران خارجی از فرودگاه بین المللی اصفهان به فولاد شهر و ذوب آهن مطرح شد با این حال این خط هیچ گاه ساخته نشد. بار دیگر در سال ۱۳۵۵ توسط مشاور خارجی ، مطالعات جامع حمل و نقل شهر اصفهان انجام و پیشنهاد شبکه مترو سبک و اتوبوس ارائه گردید که آن هم با شروع انقلاب ۵۷ و بعد از آن درگیر شدن ایران با جنگ ۸ ساله صرفا در حد مطالعه ادامه یافت تا اینکه در سال ۱۳۸۰ طراحی تفصیلی خط ۱ (خط شمال – جنوب) این قطار شهری به طول۵/۱۲ کیلومتر آغاز گردید و در ادامه آن در سال ۱۳۸۴ با افزایش طول خط ۱ قطار شهری اصفهان به میزان ۲/۲۰ کیلومتر موافقت گردید و عملیات طراحی تفصیلی در این سال شروع شد.

 

مطالب متنوع دیگر

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

19 + چهارده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای پورتال نماگرد محفوظ است