خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
خانه » بیوگرافی » بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

نیما نکیسا (زاده ۱۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران) دروازه‌بان ایرانی است که مدتی عضو تیم ملی فوتبال ایران بود
وی در موسیقی نیز دستی دارد و پیانو می‌نوازد.

نکیسا در سال ۱۳۹۰ در سن ۳۷ سالگی و پس از ۷ سال دوری از فوتبال با قراردادی رسمی به تیم فوتبال دسته دومی سیاه جامگان شهر مشهد استان خراسان رضوی پیوست و گفت دوست دارد با این تیم به لیگ برتر بیاید. گفته می‌شود وی روحیهٔ بالایی برای بازی کردن دارد. قبل از او نیز بازیکن اسبق تیم ملی که ۵ سال است از میادین فوتبال به دور است به نام پرویز برومند به زمین چمن بازگشته بود.نیمامی توانست فراترازایران بازی کند یعنی درلیگ های مطرح اروپایی اما شرایت این چنین نشد.

نکیسا با پرسپولیس تهران چهره شد و توانست طی پروسه ای متشکل از زحمات فراوان و آسیب دیدگی عابدزاده ، در حضور احمدرضا عابدزاده بعنوان دروازه بان اصلی پرسپولیس و تیم ملی فعالیت کند . محمد مایلی کهن در جام ملتهای ۱۹۹۶ امارات به او میدان داد و مربیان تیم ملی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه در بازی اول مقابل یوگسلاوی به او میدان دادند که البته او هم جواب اعتماد مربیان ملی و باشگاهی را بخوبی داد .

سپس یرای خدمت سربازی به پیام مشهد پیوست و بعد به پرسپولیس بازگشت و سپس به یونان و آلبانی رفت و جزو لژیونرها شد که البته از همین زمان هم راه او در فوتبال گم و تیره شد و دیگر هیچگاه دروازه بان قابل اعتمادی در ایران نشد . بعدها چند تیم در ایران عوض کرد حتی در پاس تهران بازی کرد اما دیگر …

او اکنون سالهاست بیشتر از اینکه بعنوان یک ورزشکار شناخته شود در جامعه هنری مشغول است اما در آنجا هم هنوز شاخه به شاخه میپرد ، خوانندگی ، نوازندگی ، بازیگری و … و تمرین و بازی فوتبال در جام رمضان هرسال و تیم فوتبال هنرمندان و نیز گاه گاه مصاحبه و بس .
نیما بعنوان یکی از چهار دروازه بان بازی با ستارگان میلان ، در این بازی به زمین رفت ویک گل هم خورد .
او در اوایل کار به رشته های ورزشی دیگری هم پرداخته بود . از هفت سالگی تا نه سالگی ، سه دوره قهرمان ژیمیناستیک کشور شد. چهار مقام قهرمانی کشور در رشته شنا دارد و شش دوره هم قهرمان پرش با اسب در رده های مختلف شده است. به دلیل حضور پدرش در فدراسیون بوکس ، چند سالی هم بوکس کار کرده است و اما فوتبال را از ۱۴ سالگی و با تیم پاس تهران شروع کرد.

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

ماجرای اختلاف با احمدرضا عابدزاده:

عابدزاده ۹ سال از من بزرگتر بود و دروازه بانی تیم ملی کاملاً در سیطره ایشان افتاده بود. با انگیزه بودم و بازی های خوبی انجام دادم. پرسپولیس در آن زمان برای جام باشگاه های آسیا و تیم ملی به لبنان رفت. من با تیم ملی عازم لبنان و عابدزاده با پرسپولیس عازم قطر شد. بازی با لبنان خیلی خوب بازی کردم و دو تا پنالتی را هم مهار کردم. عابدزاده بازی های خوبی ارائه نکرد. در آن زمان آقای مایلی کهن سرمربی تیم ملی بودند. در جام ملت های آسیا ، نوبت به بازی با عراق رسید. خیلی ها تعویض عابدزاده را از روی اجبار و به دلیل مصدومیت انگشتان دست دانستند ولی اصلاً این طور نبود. ایشان حساب کرده بودند که اگر جلوی عراق بازی نکنند بهتر است. من بازی کردم و اتفاقاً دو بر یک هم باختیم ولی بازی قابل قبولی ارائه دادم. بعد باز هم من بازی کردم ، تایلند را سه بر یک بردیم ، کره جنوبی را شش بر دو ، عربستان سه بر صفر ، در نیمه نهایی دوباره با عربستان بازی کردیم که عابدزاده هنگام ضربات پنالتی دوباره جای من آمد. بازی بعدی با کویت را هم ایشان بازی کردند.

با عابدزاده اختلافی نداشتیم. یک مقدار تفاوت فکر با هم داشتیم. ‌ مثل این می اند که تو الآن بخواهی با من رقابت کنی. من هم تجربه ام از تو در این زمینه بیشتر است و هم در این حوزه فوتبال دوستانی دارم که به کمک آنها می توانم کاری کنم که آب خوش از گلوی تو پایین نرود. چرا که بقای خودم در گروی این مسئله است. اگر قرار باشد جوانی مثه تو بیاید و این جایگاه را از من به راحتی بگیرد ، خب من دیگه همه چیز را باخت دادم و رفته است. او هم دست به دامن همه چیز می شد ولی کارهایی که او با من کرد ،‌ من هیچ وقت با هادی طباطبایی – حسن رودباریان – محمد محمدی – وحید طالب لو – مهدی رحمتی – رضا حاج اسکویی و کسانی که در مقطعی ذخیره من نشستند، نکردم.

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

* دلیل خداحافظی از فوتبال :

من استفاده های اسمی – معنوی از فوتبال کردم چون برایم پولی نداشت. مجموع همه قراردادهای من توی بیست سالی که فوتبال بازی کردم ، به دویست میلیون تومان هم نمی رسد. بیشترین دستمزدم ۱۳۰ میلیون تومان بود که ۶۰ میلیون تومان آن را خوردند !

در زمانی که بازیکن آزاد بودم ، در تمرینات دچار مصدومیت شدم و تا مچ پایم پلاتین است. به همین دلیل فوتبال را کنار گذاشتم. متأسفانه هیچ مساعدت مالی و حمایت معنوی از سوی فدراسیون برای درمان من صورت نپذیرفت. ۱۵ – ۱۶ میلیون هزینه پایم شد. به دلیل ساختار اشتباهی که در فوتبال ما وجود دارد ، نتوانستم مدت زیادی به مربیگری هم ادامه دهم. متأسفانه این ساختار مردم ما را چاپلوس و متملق ساخته. عقیده من این است که اگر یک نفر استعداد داشته باشد ، می توان از او یک بازیکن تمام عیار ساخت و اگر استعداد نداشته باشد ، طبیعتاً نمی شود کاری کرد. فرقی نمی کند این شخص پسر چه کسی باشد یا چقدر خرج کند. گاهی برخی مراجعه می کنند و با پرداخت هزینه های سنگین توقع دارند از فرزندشان ستاره ساخته شود. اتفاقی که در سینما هم وجود دارد. یک شخص یا استعداد دارد و می تواند یا ندارد و نمی تواند. نمی شود با پول و به زور کسی را که هیچ استعدادی و توانایی ندارد ، تبدیل به یک فوتبالیست معرکه یا یک ستاره سینما کرد. متأسفانه به دلیل اینکه ما فرهنگ شنیدن نداریم شرایط به گونه ای شده که اگر تو انتقاد دلسوزانه ای هم از من بکنی ، باز ذهنیت بدی از تو توی ذهن من می ماند و تو هم به این احساس می رسی که همان چاپلوسی و تملق داشته باشی بهتر است تا صراحت. در ایتالیا دروازه بان های تیم به گونه ای با من برخورد می کردند که انگار با رفیق چند ساله شان هستند. به چشم همکار نگاه می کردند ولی اینجا همه با هم مشکل داریم و نمی توانیم پیشرفت همدیگر را ببینیم و برای رسیدن به اوج فقط مسائل فنی کافی نیست.

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

* خوانندگی :

من از بچگی با ملودیکا که می شود گفت یک جور ارگ قدیمی است شروع کردم. بعد پدرم یک ارگ قرمز کاسیو برایم خرید. یواش یواش شروع کردم تا رسیدم به یک چیز بزرگتر و بعد خواستم تکنیکی ترش کنم ،‌ رفتم و توی کلاس های سلفژ دوره دیدم. من موسیقی را خیلی دوست دارم و خواندنم هم از رفاقت با ناصر عبدالهی شروع شد. او خیلی اصرار کرد و من به سمت جمع آوری آلبوم رفتم. آلبوم اولم (خدا کنه بارون بیاد) خیلی خوب بود و استقبال قابل قبولی ازش شد. برای شروع خوب بود ولی الآن تجربه ام بیشتر شده ،‌ خودم ساز می زنم ، ملودی و نت را بهتر می شناسم و فکر می کنم آلبوم جدیدم که به زودی عرضه خواهد شد برایم یک گام رو به جلو باشد. اسم آلبوم جدیدم « هستم » ‌خواهد بود. دلیل اینکه این اسم را انتخاب کردم این بود که من دو سه سالی بود حضور نداشتم. این اسم را گذاشتم که بگویم هنوز هم هستم و وجود دارم. در واقع اسم آلبوم هیچ ارتباطی به ترانه ها و آهنگایش ندارد. ماحصل کار ده آهنگ شده که به نظرم یک کار نو توی موسیقی پاپ هست و می تواند همه جور مخاطبی را جذب کند. ترانه ها را هم با دقت و وسواس خاصی انتخاب کردم چون برایم خیلی مهم بود که آهنگ هایم محتوا داشته باشد. خودم آلبوم بعدی ام را خیلی دوست دارم. آلبومم بیشتر کلام محور است تا ریتم محور.

من پیانو را به صورت تخصصی می نوازم ولی در کنارش کیبورد و ارگ رو هم تا حدودی آشنایی دارم. احساس می کنم پیانو ساز اصیلی است و به همین خاطر خیلی دوستش دارم و ۲۶ سالی هست که باهاش زندگی می کنم.

آهنگ ستارگان پارسی که با مهرداد میناوند و پژمان جمشیدی برای جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان کار کردیم،‌ شاید در جهان یک اتفاق بی سابقه بود که سه فوتبالیست چنین آهنگی برای تیم ملی کشورشان می خواندند ولی به دلیل ساختار غلطی که گفتم وجود دارد، آن طور که باید و شاید به این قضیه توجه نشد.

*‌ بازیگری:

یک روز آقای امیر شجاعی (خواهرزاده آقای شریفی نیا) با من تماس گرفت و گفتن یک فیلم سینمایی هست ، بازی می کنید ؟ فیلمنامه را خواندم ، دیدم که ژانر کمیک – کودک دارد. نگاه کردم و دیدم که نقش خودم،‌ نقش یک مربی فوتبال است که ربطی هم به این اتفاقات خنده داری که توی فیلم میافتد ندارد. به همین خاطر قبول کردم. اسم کار « راز موفقیت » بود به کارگردانی آقای عباس مرادیان و آقایان حمید لولایی ، رضا ناجی ،‌ رامین ناصر نصیر ،‌ کیانوش گرامی و خانم فلور نظری در آن بازی کردند

روند سینمای ایران در سال های اخیر:

روند سینمای ایران در سال های اخیر را رو به رشد ندیدم بلکه رو به غربزدگی کاذب دیدم یعنی اتفاقاتی دارد میافتد که اتفاقات خوبی نیست. چیزهایی در فیلمها می بینیم که اصلاً رئال نیست. از طرفی بعضی از فیلمها خیلی از نظر پوشش بازیگران بسته و سختگیرانه و بعضی فیلم ها همراه با آرایش های غلیظ و صحنه های فصاحت بار. سینمای ایران دارد به یه جایی می رسد که فقط می شود افسوس خورد. در این بین ما بعضی سریال هایی را می بینیم که شاهکارند. من «روزی روزگاری» را خیلی دوست دارم کار قوی بود یا همین « مختارنامه » خیلی پروژه سنگین و ارزشمندی است. اینها نشان می دهد که ما هم اگر بخواهیم می توانیم شاهکار بسازیم. آدم هایش را داریم ولی از آن طرف فیلمی می بینیم که فلان کمپانی سفارش داده با یک مشت بازیگر مطرح ولی دریغ از یک خط قصه و داستان منسجم. در صورتی که قصه و پایان خوب است که آدم را جذب می کند. ما داریم تمام تلاشمان را می کنیم برای سرگرم کردن مردم و نه برای رساندن پیامی و این خیلی تأسف آوره. الآن در دو سوم فیلمها تیم آقای شریفی نیا حضور دارن. بی تعارف و با تمام علاقه و احترامی که به ایشان دارم این را می گویم. تیمش یک سری آدم مشخص اند که توی همه فیلمها بازی می کنند. حالا یه سوال، آکادمی های ما چند نفر مثل رضا گلزار ساخته؟‌ ما باید توان خود طرف رو ببریم بالا عوض اینکه دنبال چهره اش باشیم. مگر حمید فرخ ن‍ژاد، پرویز پرستویی، فاطمه معتمدآریا و سیما تیرانداز با تکیه به چهره وارد سینما شدند؟ نمی خواهم بگویم چهره شان خوب نیست ولی اینها وقتی مقابل دوربین قرار می گیرند. از هم دوربین دزدی می کنند. جوری قوی ظاهر می شوند که اصلاً طرف مقابل نمی تواند جلویشان نطق بکشد. یا مثلاً کسی مثل آقای اکبر عبدی. من کاری ندارم این آدم کیست؟‌ این آدم شاهکار سینمای ایران است. خیلی از آدم ها که شما در سیستمشان زوم می کنید می بینید ساخته های آکادمی های قدیمی هستند. الآن آکادمی های ما خروجی چندانی ندارند چون خیلی از کسانی که موسس آکادمی ها هستند، سر جای خودشان نیستند. جایگاهشان این نیست و دنبال چیزهای دیگری هستند. متأسفانه الآن همه دلال شده ایم.

سریال پژمان :

نیما در گفتگو با «هفت صبح» با انتقاد از سریال «پژمان» از این گفته که فوتبالیستها هنگام حرف زدن با همسرشان «میومیو» نمی کنند! متن گفته های نکیسا را در ادامه می خوانید:

در بین فوتبالیستها آدمهای باسواد، اساتید دانشگاه و فرهیختگان بسیاری وجود دارند، همه فوتبالیستها در ریاضی ضعف ندارند و نباید جماعت فوتبالیست را با چهره ای بیسواد و پرخاشگر به جامعه معرفی کرد. خودم مشغول تحصیل در کارشناسی ارشد هستم و با رتبه دورقمی هم قبول شدم. ما پشت وانت کنار گوسفند نمی نشینیم و پشت تلفن به همسرمان «میومیو» نمی کنیم!! ما در بدترین زمینهای این مملکت عرق ریختیم و روی تختهای بیمارستان دردها کشیدیم.

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

بیوگرافی نیما نکیسا + تصاویر شخصی وی

اعتراف به استقلالی بودن :

نیما نکیسا در گفت و گویی که داشته در خصوص اینکه  گفته می شود او از ابتدا استقلالی بوده به این موضوع اعتراف کرده «روزی به تمرینات استقلال رفتم و گفتم میخواهم با این تیم تمرین کنم اما علی جباری به من گفت ما الان غلامپور،بابازاده و جغتاپور را داریم، برو پشت ماشین تا تو را نبینند.این مساله برایم خیلی دردآور بود.

من در دوران نوجوانی به خاطر علاقه شدیدی که در میان برخی از اعضا خانواده ام نسبت به استقلال وجود داشت اکثر بازی های این تیم را به ورزشگاه شیرودی و آزادی را از نزدیک تماشا می کردم و خودم هم به این تیم علاقه داشتم.بارها شده بود من به همراه پسر خاله ام مسیر میدان انقلاب تا شیرودی را می دویدیم تا به موقع برای بازی استقلال در دهه ۶۰ برسیم.در اتاقم هم عکس ناصر حجازی و رضا احدی را زده بودم.

آن روزها به خاطر خانواده ام علاقه بیشتری به استقلال داشتم ولی وقتی آن اتفاق افتاد راهی پرسپولیس شدم و تا زمانیکه آنجا بودم سعی کردم با همه وجود درخدمت پرسپولیس و طرفدارانش باشم.

بیوگرافی سردار ازمون+تصاویر زیبا و جنجالی از وی

میزان درآمد همسر علی دایی ؟؟!! + بیزینس علی دایی ؟!!

عکس جدید دروازه بان فوتبال ساحلی پیمان حسینی در کنار مدل زن درخارج ازکشور !!! + عکس

اولین روزمدرسه ی احمدرضا عابد زاده!!!+عکس

مطالب متنوع دیگر

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. واقعا یکی از بهترین دروازه بانان ایران بود

یازده + دوازده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای پورتال نماگرد محفوظ است