زیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

علت زرد شدن ناخن ها چیست ؟

4.8/5 - (5 امتیاز)

 

علت زرد شدن ناخن ها چیست ؟بعضی از بیماری ها باعث زردی ناخن می شود ولی عواملی دیگری چون سیگار کشیدن هم باعث زردی ناخن ها می شود.علت دیگری که مربوط به آرایش ناخن می باشد استفاده مکرر از پدیکور و مانیکور کردن و کاشت ناخن و استفاده مکرر از لاک ناخن باعث رزدی ناخن می شود چون اکسیژن به ناخن نمی رسد.ما در نماگرد علت و درمان زردی ناخن را بررسی می کنیم.

 

علت زرد شدن ناخن
علت زرد شدن ناخن

 

نوشته های مشابه

علت زرد شدن ناخن ها

عواملی که باعث زردی ناخن ها می شود عبارتند از:

بیماری های کبد ،ریوی ،کلیه،عفونت ریه ،بیمارهای تیروئید ،دیابت ،عفونت های قارچی

کمبود انواع ویتامین ها ،کمبود آهن و روی

کشیدن سیگار

استفاده مکرر از لاک و کاشت ناخن و مانیکور و پدیکور ناخن

 

روش های درمان زردی ناخن

می توانید با مواد طبیعی مشکل زردی ناخن را از بین ببرید ما در ذیل برای شما بیان می کنیم.

 

علت زرد شدن ناخن
آب لیمو برای رفع زردی ناخن

 

درمان زردی ناخن با آب لیمو

آب لیمو سبب سفید شدن ناخن ها و باعث از بین رفتن زردی آنها می شود. آب نیمی از لیمو را داخل کاسهه بریزید و سپس یک لیوان آب ولرم به آن اضافه کنید و ناخن ها را به مدت ده دقیقه در این مخلوط قرار دهید.و سپس با یک مسواک نرم ناخن ها را تمیز کنید.در مرحله آخر دست ها را با آب ساده بشویید و از مرطوب کننده مناسب برای ناخن ها استفاده کنید و هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.

علت زرد شدن ناخن
رفع زردی ناخن با هیدروژن پراکسید

 

درمان زردی ناخن هیدروژن پراکسید

برای استفاده از این روش به 4 قاشق هیدروژن پراکسید، یک فنجان آب و مسواک نرم نیاز داریم. هیدروژن پراکسید را با آب مخلوط کنید و ناخن‌ها را درون آن قرار دهید. در این روش نیز پس از گذشت 10 دقیقه مسواک نرم را روی ناخن بکشید و سپس یک مرطوب‌کننده مناسب بروی ناخن‌ها بزنید.هیدروژن پراکسید داری خواص سفیدکننده شگفت‌انگیزی است و می‌تواند در سفید شدن زردی ناخن بسیار موثر باشد.توجه داشته باشید که برای این درمان از هیدروژن پراکسید 3درصد استفاده نمایید!

 

درمان زردی ناخن هیدروژن پراکسید
خمیر دندان سفید

درمان زردی ناخن خمیر دندان سفید

برای استفاده از این روش بخ مسواک و خمیر دندان سفید نیاز داریم. به مقدار مناسب از خمیر دندان را به ناخن های خود بمالید و بعد از گذشت 1 دقیقه مسواک نرم را روی ناخن بکشید و بعد ناخن ها را با آب ساده بشویی. در این روش نیز استفاده از مرطوب کننده ضروری می باشد.

 

علت زرد شدن ناخن
جوش شیرین

 

 درمان زردی ناخن جوش شیرین

جوش شیرین دارای خواص لایه بردار است و موثر در درمان سفیدی ناخن است.برای این درمان خانگی به نصف قاشق جوش شیرین، 1 قاشق هیدروژن پراکسید 3 درصد، یک فنجان آب ولرم، پنبه و در صورت تماسل مقداری آب‌لیمو نیاز داریم. این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و سپس با استفاده از یک توپ پنبه‌ای آن را روی ناخن‌های زرد شده قرار دهید.هفته ای یک بار این روش را انجام دهید.

علت زرد شدن ناخن
سرکه سیب

 

درمان زردی ناخن سرکه سیب

اسید استیک و اسیدمالیک موجود در سرکه سیب باعث کاهش زردی ناخن‌ها شده و می‌تواند عفونت‌های قارچی ناخن را نیز درمان کند.سرکه سیب را با یک فنجان آب ولرم مخلوط کرده و سپس ناخن هایتان را به مدت 20 دقیقه درون آن قرار دهید.سپس ناخن ها را با یک حوله تمییز خشک کنید و مرطوب کننده استفاده کنید. از این روش می‌توانید 3 بار در هفته استفاده کنید.

علت زرد شدن ناخن
پوست پرتقال

 

 

درمان زردی ناخن پوست پرتقال

یکی از راحترین روش های از بین بردی زردی ناخن استفاده از پوست پرتقال است. پوست پرتقال را به مدت چند دقیقه روی ناخن هایتان بکشید و سپس دست ها را با آب ساده بشویید. ویتامین c موجود در پوست پرتقال باعث سفیدی ناخن ها می شود.این روش را می‌توانید 2 تا 3 بار در روز انجام دهید.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد    
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا