زیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

چگونگی انجام مانیکور و پدیکور ناخن در منزل

5/5 - (1 امتیاز)

مانیکور و پدیکور ناخن یکی از راه های زیبایی ناخن است. این کار همیشه در آرایشگاه ها انجام می شود اما شما می توانید به راحتی این کار را در منزلبدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای انجام دهید. در واقع مانیکور یعنی مرتب کردن ناخن های دست و پدیکور مرتب و منظم کردن ناخن های پا است. ما در نماگردبخش مد و زیبایی مراحل مانیکور و پدیکور را به شما آموزش می دهیم پس با ماهمراه باشید.

مانیکور و پدیکور ناخن
لوازم مانیکور و پدیکور ناخن

لوازم مورد نیاز برای مانیکور

تمیزکننده ی کتان پدیکور ناخن

ناخن گیر

سوهان ناخن

نوشته های مشابه

کرم مرطوب کننده یا روغن

یک تشت آب گرم برای خیس کردن

وسایل مانیکور مانند گوشه گیر، گوشت گیر، قیچی و انواع سوهان ها و …

کرم مخصوص پوست

یک حوله‌ی نرم

 

روش مانیکور و پدیکور در منزل

شما با انجام دادن مراحل زیر به راحتی می توانید در منزل ناخن های دست و پاهای خود را مانیکور و پدیکور کنید.

 

مانیکور و پدیکور ناخن
سوهان زدن ناخن

گام اول:سوهان کشیدن ناخن ها

اگر در روی ناخن های خود لاک دارید آنها را با لاک پاکن پاک کنیدو سپس ناخن های خود را به کمک ناخن گیر کوتاه کنید دقت داشته باشید که همه ناخن  ها هم اندازه باشند

ناخن های خود را برطبق فرم مورد نطرتان سوهان برنید.سوهان‌کاری را با نیروی لازم انجام دهید تا بتوانید شکل جدیدی به ناخن بدهید ولی این کار را باید به‌آرامی انجام دهید تا آن‌ها نشکنند. بر روی ناخن از حرکت جلو و عقب بپرهیزید تا ناخن تضعیف نشود. در عوض، در یک مسیر سوهان‌کاری کنید تا به شکل دلخواه برسید. روی ناخن را سوهان نکنید باعث ضعیف ٫ شکننده و نازک شدن ناخن میشود.

 

مانیکور و پدیکور ناخن
قرار دادن دست ها در آب ولرم

 

بیشتر بدانید :فرنچ کردن ناخن ،انواع مدل های فرنچ ناخن

 

گام دوم :دست و پاهای خود را در داخل آب قرار دهید

روش اول :ناخن های خود را به مدت 5 دقیقه در کاسه ی آب گرم یا شیر یا روغن زیتون قرار دهید تا پوست اطراف ناخن نرم شود و بعد به کمک یک پارچه ی کتان یا حوله دستان خود را خشک کنید .

روش دوم :یک ظرف را پر از آب گرم و مقداری آبلیمو کنید. آبلیمو باعث سفید شدن ناخن و گرمای آب باعث صاف شدن روی ناخن میشود . می توانید مقداری صابون به این محلول اضافه کنید.

روش سوم :یک ظرف و یا تشت پلاستیکی را با آب ولرم پرکنید.چند قطره شامپو در آن بریزید.زمانی که آب مناسب شد، دست‌ها و پاهای خود را به ترتیب وارد آن کنید و اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه در آنجا بمانند.

مانیکور و پدیکور ناخن
مرطوب کردن ناخ ها

گام سوم :مرطوب کردن دست ها و پاها 

حالا که دست و پاهای شما تمیز شدند از یک کرم مرطوب کننده مناسب استفاده کنیدو اگر کرم مرطوب کننده در دسترس شما نیست می توانید از روغن زیتون و یا روغن های دیگر استفاده کنید و

ناخن ها و دست های خود را دایره وار ماشاژ دهید.

مانیکور و پدیکور ناخن
غقب کشیدن پوست ناخن

 

گام چهارم :پاکسازی اطراف ناخن

بعد ازاینکه اطراف ناخن نرم شد پوست ها و اطراف ناخن را به کمک قیچی کوچک که در لوازم مانیکور موجود است بگیرید. توجه داشته باشید پوست روی ناخن می تواند از ناخن در برابر عفونت های باکتریایی جلوگیری کند. بنابراین اگر به این بخش آسیب بزنید احتمال دارد که به ناخن خود نیز آسیب زده باشید. زمانی که پوست خود را تمیز کردید، ناخن های آویزان شده از گوشه های ناخن خود را تمیز کنید.اکنون با ابزار پوشر، مقداری کوتیکول ناخن را به عقب برانید و مرتب کنید. هر از گاهی با پارچه ی کتان اضافات را از روی ناخنتان پاک کنید.

 

 مانیکور و پدیکور ناخن
مانیکور و پدیکور ناخن

گام پنجم :استفاده از لاک یا برق ناخن

روی ناخن ها از براق کننده استفاده کنید این حرکت باعث میشود که لاک ناخن شما زیبا تر جلوه کند و بهم نریزد.به آرامی و با دقت شرع کنید به لاک زدن با رنگ مورد علاقتان٫ به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود برای سرعت بخشیدن میتوانید سشوار را در درجه خنک بگذارید و یا دستان خود را زیر آب سرد بگیرید.

نکات لازم

شما می توانید مراحل پدیکور و مانیکور کردن ناخن را بعد از حمام کردن انجام دهید فقط نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که بعد از حمام کردن ناخن نیز نرم است موقع سوهان کشیدن ناخن مواظب باشید.پدیکور هم دقیقا مانند مانیکور است و هیچ تفاوتی ندارد.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا