مستحبات

اعمال روز اوّل ماه ذى الحجه چیست؟

4.5/5 - (2 امتیاز)

اعمال روز اوّل ماه ذى الحجه چیست ؟

روز اول ماه ذی الحجه روز میمون و پر برکتی است در این روز حضرت ابراهیم به دنیا آمده اند و روز ازدواج حضرت علی علیهالسلام با دختر پیامبر حضرت فاطمه زهرا است.ما در بخش مذهبینماگرد اعمال روز اول ماه ذی الحجه را برای شما همراهان همیشه بیان می کنیم. التماس دعا

 

اعمال روز اول ماه ذیحجه
اعمال روز اول ماه ذیحجه

اعمال روز اوّل ماه ذى الحجه 

روز اوّل ماه ذی الحجه روز بسیار مبارکى است و در آن چند عمل واردشده است:

اوّل: روزه گرفتن در روز اول که ثواب روزه هشتاد ماه دارد.

نوشته های مشابه

دوّم: خواندن نماز حضرت فاطمه عَلیهَاالسَّلام

شیخ فرموده که روایت شده که آن چهار رکعت است به دو سلام مانند نماز امیرالمؤ منین علیه السلام در هر رکعت حمد یک مرتبه و توحید پنجاه مرتبه و بعد از سلام تسبیح آن حضرت بخواند و بگوید:

سُبْحانَ ذِى الْعِزِّ الشّامِخِ الْمُنیفِ سُبْحانَ ذِى الْجَلالِ الْباذِخِ الْعَظیمِ سُبْحانَ ذِى الْمُلْکِ الْفاخِرِ الْقَدیمِ سُبْحانَ مَنْ یَرى اَثَرَ النَّمْلَهِ فِى الصَّفا سُبْحانَ مَنْ یَرى وَقْعَ الطَّیْرِ فِى الْهَوآءِ سُبْحانَ مَنْ هُوَ هکَذا وَلا هَکَذا غَیْرُهُ.

منزه است خداى صاحب عزت بلند و والا منزه است صاحب شوکت مرتفع و بزرگ منزه است صاحب فرمانروائى گرانمایه و دیرینه منزه است آنکس که بیند جاى پاى مور را بر روى سنگ خارا منزه است آنکس که بیند ردّ عبور پرنده را در هوا منزه است آنکس که فقط او چنین است و جز او چنین نیست.

 

اعمال روز اول ماه ذیحجه
اعمال روز اول ماه ذیحجه

 

سوّم: دو رکعت نماز پیش از زوال به نیم ساعت در هر رکعت حمد یک مرتبه و هر یک از توحید و آیه الکرسى و قَدْر ده مرتبه

چهارم: هر که از ظالمى ترسد در این روز بگوید حَسْبى حَسْبى حَسْبى مِنْ سُؤ الى عِلْمُکَ بِحالى تا حق تعالى کفایت کند شرّ ظالم را از او و بدانکه در این روز تولّد شده حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام.

همچنین شما می توانید نماز دهه اول ماه ذی الحجه را ببینید

 

گروه مذهبی نماگرد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا