نماز دهه اول ماه ذى الحجّه

ماه ذی الحجه از ماه های که دارای فضیلت و برکت است.از اخرین ماه قمری سال است و بزرگان دین دهه اول ماه را مقدم تر از بقیه دهه های آن می دانند و به عبادت می پردازند. ما در نماگرد نماز دهه اول ماه ذی الحجه را برای شما یادآوری کرده ایم.

 

نماز دهه او ماه ذی الحجۀ

نماز دهه او ماه ذی الحجۀ

نماز دهه او ماه ذی الحجۀ

بدان که این ماه از ماههاى شریفه است و چون این ماه داخل مى شد صُلَحاى صَحابه و تابِعین اهتمام عظیم در عبادت مى کردند و دهه اوّل آن اَیّامَش اَیّامِ مَعْلُومات است که در قرآن مجید ذکر آن شده است و در نهایت فضیلت و برکت است و از رسول خدا (صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَ آله و سلّم) مروی است که عمل خیر و عبادت در هیچ ایّامى نزد حق تعالى محبوبتر نیست از این دهه و از براى این دهه اعمالى است:

اوّل : روزه گرفتن نُه روز اوّل این دهه که ثواب روزه تمام عُمر دارد

دوّم: خواندن دو رکعت نماز مابین مغرب و عشاء در تمام شبهاى این دهه در هر رکعت بعد از حمد بخواند یک مرتبه توحید و آیه :

وَواعَدْنا مُوسى ثَلثینَ لَیْلَهً وَاَتْمَمْناها بِعَشْرٍ فَتَمَّ میقاتُ رَبِّهِ اَرْبَعینَ لَیْلَهً وَقالَ مُوسى لاِخیهِ هرُونَ اخْلُفنى فى قَوْمى وَاَصْلِحْ وَلا تَتَّبِعْ سَبیلَا لْمُفْسِدینَ.

و وعده کردیم با موسى سى شب و کامل کردیم آن را به ده شب دیگر و بدین ترتیب وعده گاه خدا چهل شب تمام شد و موسى به برادرش هارون گفت جانشین من باش در میان قومم و کارشان را اصلاح کن و از راه فساد جویان پیروى مکن تا با ثواب حاجیان شریک شود .

 

منبع :پرتال انهار

گردآوری :گروه مذهبی نماگرد 

 

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.