اخبار

دستگاه استرچ پالت چیست ؟

5/5 - (1 امتیاز)

دستگاه استرچ پالت چیست ؟

دستگاه استرچ پالت برای بسته بندی و سلفون کشی انواع پالت در ابعاد و اندازه های مختلف مثل پالت بشکه های ۲۰۰ لیتری، پالت انواع بطری های آشامیدنی، انواع رول های پارچه ای، فلزی، کابل ، پالت کتاب و از این دست محصولات کاربرد دارد.

یکی از مشکلات کارخانجات بسته بندی محصولات بصورت عمده است دستگاهی که توانایی بسته بندی چندین محصول کوچک را درکنار هم داشته باشد نیاز هر کارخانه می باشد. بسته بندی محصولات  باعث میشود فرایند حمل و نقل سهل و از خطرات احتمالی در حمل کاسته شود. دستگاه استرچ پالت به کمک رول های پلاستیکی شفاف که به آن فیلم استرچ گفته میشود کار بسته بندی محصولات را آسان و با دقت انجام میدهد.

شرکت ماشین سازی خرم ماشین به تولید چند نوع دستگاه استرچ پالت پرداخته است.

دستگاه استرچ پالت چیست ؟

دستگاه استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت برای بسته بندی و سلفون کشی انواع پالت در ابعاد و اندازه های مختلف مثل پالت بشکه های ۲۰۰ لیتری، پالت انواع بطری های آشامیدنی، انواع رول های پارچه ای، فلزی، کابل ، پالت کتاب و از این دست محصولات کاربرد دارد.

این دستگاه که کمتر از 2 دهه از طول آن نمیگذرد یک دستگاه بسته بندی است که توسط نایلون استرچ یا همان پلاستیکی که قابلیت کشسانی بالایی دارد به دور پالت پیچیده میشود و با هزینه های به صرفه ، محصولات زیادی را بسته بندی میکند.

تولید تجهیزات بسته بندی به کمک نایلون های شفاف که نزد عوام به سلفون پیچ معروف است گسترش زیادی پیدا کرده.

این دستگاه استرچ پالت با در هم پیچیدن نایلون ها به دور کالا های مختلف در ابعاد و اندازه های مختلف باعث ایجاد تعادل بین آنها میشود.

دستگاه استرچ پالت یا دستگاه سلفون پیچ بسته بندی محصولات و کالا ها را با پیچش نایلون ، نایلکس ، سلفون ، فوم و پلاستیک انجام میدهد و تا حدودی شبیه دستگاه شیرینگ پک عمل میکند اما دستگاه استرچ پالت محصولات را بر روی پالت های مخصوص بسته بندی میکند.

یکی از پر فروشترین دستگاه بسته بندی پالت  است و بدلیل هزینه های پایین چه از نظر قیمت دستگاه و چه از نظر هزینه های مواد مصرفی و استهلاکی در صنعت بسیار پر طرفدار می باشد.

همچنین در کارخانجات و تولیدی های بزرگ که ترافیک تولید بالایی دارند و باید تمامی محصولات در ابعاد و اندازه های مختلف به صورت ویژه محافظت شوند ، از این دستگاه برای بسته بندی ویژه محصولات استفاده میشود تا از وارد شدن هر ضربه ای جلوگیری کند.

مزایا سفارش و خرید استرچ پالت صنعتی

ماشین استرچ فاقد تونل برای حرارت فیلم پوششی است به همین دلیل قیمت آن بسیار کمتر از شرینک پک است.

از این رو انرژی کمتری مصرف می کند و بسیار به صرفه تر است .

قیمت تمام شده ماشین های استرچ به مراتب ارزان تر از دستگاه شیرینگ پک است .

اشکال گوناگون و بسته های مختلف با اندازه های بزرگ را می توان با این ماشین بسته بندی نمود .

مستحکم کردن و جلوگیری از ریزش بسته هایی که به روی هم چیده شدند .

بسته بندی انواع پالت کارتن با هر سایز ابعاد و اندازه

بسته بندی انواع بطری در تعداد بالا

بسته بندی همزمان چند کارتن بر روی پالت

مشخص بودن کالا از زیر پوشش نایلون استرچ

 این دستگاه برای بسته بندی کالاها و تولیدات کارخانه جات کاربرد دارد و برای کشیدن انواع نوار مخصوص استچر روی محصولات استفاده میشود.

استرچ پالت برای سلفون کشی پالت انواع بطری های آشامیدنی، انواع رول های پارچه ای، فلزی، کابل ، پالت کتاب و از این دست محصولات کاربرد دارد.

با پیشرفت بیشتر صنعت بسته بندی و ورود دستگاه هایی همچون استرچ پالت تنوع این دستگاه ها بیش از پیش افزایش یافته است.

در تولیدی و کارخانه هایی که سرت تولیدشان بالاست و سفارشات زیادی دارند ، مهم است که تمامی محصولات و کالا ها محافظت شوند و به همین علت ، در این شرایط معمولا مدیریت کارخانه ها سفارش ساخت و خرید استرچ پالت را در اندازه و ابعاد مورد نیاز میدهند.

بطور کلی از نظر نوع کارکردی این دستگاه ها به ۲ مدل استرچ پالت صفحه گردان و استرچ پالت دکل گردان تقسیم میشوند.

بوسیله دستگاه استرچ پالت محصولات از نظر نفوذ گرد و غبار و رطوبت در امان میمانند، همچنین کشش سلفون به اطرف محصولات باعث استحکام بخشیدن به محصولات میشود.

به طور خلاصه میتوان گفت بسته بندی به شکل استرچ پالت مناسب ترین روش جهت جلوگیری از آسیب دیدن محصول در برابر هرگونه ضربه احتمالی می باشد.

از ویژگی های این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

استهلاک پایین

بسته بندی با مواد اولیه ارزان

مصرف انرژی کم

اشغال جای کم

حفاظت محصولات از رطوبت و آب

سلفون کشی سریع

مناسب برای پالت و قطعات سنگین و حجیم

بسته بندی قطعات طویل نظیر لوله ها، رول های کاغذ

 انواع دستگاه استرچ پالت

استرچ پالت دروازه ای

بعضی قعطات و محصولات مثل قطعات بزرگ و سنگین خودرو ، یخچال و کولر ها که اندازه بزرگی دارند و سنگین هم هستند امکان جابجایی آنها با استرچ های معمولی وجود ندارد به همین علت در این مواقع از دستگاه استرچ پالت دروازه ای دکل گردان استفاده میبشود.

پالت ها به کمک لیفتراک توسط اپراتور داخل چهارچوب دستگاه قرار می گیرد و به صورت ۳۶۰ درجه دور محصول استرچ کشی گردد.

امکان بسته بندی محصولات با طول بالای ۲.۵ متر با این دستگاه میسر می شود. ظرفیت کاری دستگاه تا ۲۰ پالت در دقیقه تخمین زده می شود.

استرچ پالت دو منظوره

از جمله مشخصات دستگاه استرج پالت دو منظوره، توان مصرفی تک فاز، تحمل وزن 2 تن ، ظرفیت 10-15 پالت، کنترل سرعت افقی و عمودی با اینورتور، رنگ دستگاه الکترواستاتیک، سیستم برقی plc-Hml و حداکثر ابعاد پالت 1.5*1.5*2 متر می باشد. این دستگاه تولیدی در شرکت جهان صنعت پدیده البرز با به روز ترین سیستم

استرچ پالت صفحه گردان

در این دستگاه یک صفحه گردان چرخان طراحی شده است که با چرخش صفحه عمل سلفون پیچی محصولات انجام میگیرد . این دستگاه توانایی سلفون پیچی محصولات با وزن پایین 2 تن  تا ارتفاع دو متر و  بسته بندی  25 عدد پالت را در ساعت دارد و فضای اشغال شده توسط این دستگاه کم است .

استرچ پالت مرغکدار

این دستگاه مناسب برای بسته بندی و سلفون پیچی  محصولات با وزن زیاد ، ارتفاع زیاد و نامتعادل است این دستگاه عملکردی شبیه به دستگاه استرچ پالت صفحه گردان است که با اضافه شدن مرغک نگهدارنده باعث میشود از بهم خوردن تعادل محصولات در هنگام استرچ جلوگیری شود.

تنظیماتی همچون کنترل سرعت صفحه گردان ، کنترل سرعت حرکت عمودی نایلون استرچ ، تنظیم ارتفاع استرچ برای کالاهای مختلف ، تنظیم ارتفاع مرغک ، تنظیم تعداد لایه های استرچ بر روی محصول ، مکث نایلون استرچ در قسمت بالا و پایین محصول، بر روی دستگاه تعبیه شده است که این امکان را به اپراتور می دهد تا در بسته بندی کالا از شرایط ایده عالی برخوردار باشد . ضمنا می توان مرغک را بصورت قالبی طراحی نمود تا در محصولات خاص مانند درب های ضد سرقت عملکرد قابل توجهی داشته باشند.

استرچ پالت فرودگاهی

افراد و مسافرانی که قصد جابجایی و حمل وسایل و چمدان های خود را از جایی به جایی دیگر توسط پایانه های زمینی ، هوایی و یا دریایی دارند باید قبل از این کار وسایل خود را استرچ پیچی کنند تا مانع باز شدن و آسیب دیدن شوند.

استرچ فرودگاهی با داشتن زائده روی بستر ماشین از پرت شدن کالا در هنگام استرچ کشی جلوگیری می کند.

این دستگاه با برق شهری ۲۰۰  ولتی راه اندازی می شود و  در ابعاد کاری مختلف قابل طراحی و سفارش است.

استرچ پالت حرارتی

یکی دیگر از انواع استرچ پالت های ماشین سازی خرم ماشین است که برای پالت های بزرگ مثل یخچال استفاده میشود و قابلیت پیش کشش به منظور صرفه جویی در مصرف نایلون استرچ دارد.نوع سوخت این دستگاه نیز گاز شهری میباشد.

استرچ پالت رولی

این دستگاه ایترچ پالت رولی برای استرچ پیچ کردن محصولات استوانه ای که دارای طول زیادی هستند استفاده میشود.

رول های کاغذی ، توپ های پارچه و مواردی از این دست نمونه های کاربرد این دستگاه هستند. نهایت قطر رول مورد استفاده می تواند تا 100 سانتی متر باشد.

استرچ پالت اتوماتیک

مکانیزم و سیستم عملکرد دستگاه استرچ پالت اتوماتیک به این صورت است که فرآیند چسباندن فیلم استرچ به پالت و یا بسته ، بعد از قرارگیری آن در مکان در نظر گرفته شده (فضای داخل دکل گردان یا صفحه گردان ) و بریدن فیلم بعد از انجام عملیات بسته بندی ، به طور خودکار به وسیله دستگاه استرچ پالت صورت می گیرد .

استرچ پالت نیمه اتوماتیک

استرچ پالت نیمه اتوماتیک دارای راندمان بالا ، مصرف کم و کاربری آسان است . این دستگاه از لحاظ سرعت و هر گزینه دیگر قابلیت سفارشی سازی را دارد. این پالت استرچ توانایی اندازه گیری خودکار محموله را دارد. میز چرخان هربار بصورت خودکار تنظیم می شود. پیش کشش فیلم از 50 تا 250 درصد قابل تنظیم است.

استرچ پالت 2 تنی

از جمله مشخصات دستگاه استرج پالت 2 تنی میتوان به توان مصرفی تک فاز، تحمل وزن 2 تن ، ظرفیت 10-15 پالت، کنترل سرعت افقی و عمودی با اینورتور، رنگ دستگاه الکترواستاتیک، سیستم برقی plc-Hml و حداکثر ابعاد پالت 1.5*1.5*2 متر اشاره کرد.

enlightened ماشین سازی خرم ماشین همه انواع ماشین آلات صنعتی را تولید میکند و به فروش میرساند و حالا که با انواع دستگاه استرچ پالت آشنا شدید ما به شما پیشنهاد میکنیم با انواع دستگاه پرکن مایعات و انواع دستگاه اسپری پرکن نیز بیشتر آشنا شوید و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دستگاه استرچ پالت چیست ؟

نایلون استرچ چیست؟

در حقیقت خوراک تغذیه استرچ پالت رول های شفافی هستند که نایلون استرچ یا فیلم استرچ نام دارند. این رول ها از جنس هایی نظیر پلی وینیل کلراید (PVC) یا پلی وینیلیدین کلرید (PVdC) تولید می شوند. شفافیت و میزان استقامت کششی این فیلم ها در کیفیت نهایی کار تاثیر بسیار زیادی دارند.

ضخامت ، طول و عرض رول ها از دیگر شاخصه های نایلون استرچ است که با توجه به نوع مصرف و توانایی دستگاه استرچ پالت انتخاب می شود.

نحوه عملکرد دستگاه استرچ پالت

اپراتور دستگاه، فیلم استرچ را با دست به یکی از پایه های پالت گره زده و استارت استرچ پالت درحالت اتوماتیک را می فشارد. که براساس پارامترهای داده شده مثل تعداد پیچشش فیلم استرچ در قسمت پایین، و یا قسمت بالا و تعداد رفت و برگشت عمودی فیلم استرچ روی پالت و با تنظیمات دو دستگاه اینورتر و میکروسوئیچ  اورلب و کنترل سیستم مکانیکی کشش فیلم،  عملیات استرچ پیچی  شروع  و تاپایان عملیات استرچ پالت کار می کند .پس از پایان و ایست کامل پالت اوپراتور اقدام به پاره کردن فیلم و با انتقال پالت توسط لیفت تراک از دستگاه فوق ، دستگاه آماده عملیات بعدی خواهد بود.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه های استرچ پالت

دکل

دکل از قسمت ها مهم این ماشین محسوب می شود که تابلو برق و کلید های کنترلی بر بروی این بخش نصب می شوند.

سینی و تکیه گاه

محل قرار گیری پالت روی سینی است. این بخش همانند یک تگیه گاه عمل می کند.

بلبرینگ

جا نمایی سینی دوار که در بالا شرح داده شد بر روی یک سری بلبرینگ است. برای اینکه بلبرینگ ها در فشارها دوام بالاتری داشته باشند داخل پوششی خارجی قرار داده می شوند.

mail با عملکرد دستگاه تیوپ پرکن تمام اتوماتیک و دستگاه تیوپ پرکن نیمه اتومات هم آشنا شوید.

ویژگی ها مشخصات فنی دستگاه

قیمت استرچ پالت

قابلیت تنظیم میزان کشش سلفون

قابلیت تنظیم سرعت صفحه گردان و نگهدارنده سلفون توسط اینورتر

قابلیت تنظیم تعداد دور صفحه گردان برای مکث پایین و بالای نگهدارنده سلفون

دارای سنسور برای تنظیم ارتفاع

پنوماتیک از شرکت پارس

استفاده از غلطک های PVC در زیر صفحه گردان جهت تحمل بارهای سنگین

استفاده از لولا در قسمت زیرین دکل جهت سهولت در جابجایی دستگاه

قابلیت کنترل دستگاه به صورت دستی و اتومات

ابعاد کلی دستگاه :  طول cm 250  ؛ عرض cm 150 ؛ ارتفاع:  cm 260

حداکثر ابعاد پالت :  طول: cm120 ؛عرض:  cm120 ؛ ارتفاع cm200 :

حداکثر وزن پالت : ۲۰۰۰ kg

توان مصرفی: kw 5/1

  ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت

سرعت دستگاه: ۷۰ پالت در ساعت

وزن دستگاه: ۴۳۰ kg

تمامی قطعات برقی با مارک LS کره

 ساخت دستگاه استرچ پالت

طراحی و ساخت انواع دستگاه بسته بندی استرچ پالت با رنگ های الکترو استاتیک با قابلیت های متنوع و کیفیت بالا در ماشین سازی خرم ماشین.

دستگاه استرچ پالت ساخت ماشین سازی خرم ماشین مجهز به سیستم بالا بر رول – دو اینورتر – صفحه ی دوار ضخیم و plc (درصورت سفارش) میباشد که به سادگی در شرایط سخت محیط های صنعتی عمل میکند.

برای سفارش ساخت یا خرید هر مدل از دستگاه های صنعتی با ما تماس بگیرید.

همانطور که گفته شد دستگاه استرچ پالت یک دستگاه مهم و کاربردی در زمینه های مختلف است که درخواست های زیادی هم دارد.

شرکت ماشین سازی خرم ماشین هم یکی از تولید کنندگان معتبر و منصف در زمینه ساخت انواع دستگاه استرچ پالت اتوماتیک ، استرچ پالت نیمه اتومات  است که تمامی این دستگاه ها را با مواد اولیه مرغوب و یراق های اصلی و با کیفیت تولید میکند و با قیمت های مناسب به دست مشتریان عزیز میرساند که تمامی ایت دسنگاه ها نیز دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 3 ساله هستند.

به دلیل نوسانات قیمت ها و همچنین مشخص نبودن قیمت مواد اولیه و یراق آلات ، قادر به اعلام مشخص قیمت ها نیستیم اما شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت استرچ پالت با ما تماس بگیرید.

دستگاه استرچ پالت نسبت به دستگاه شیرینک پالت بسیار ارزان می باشد و همین قیمت کمتر سبب شده بسیاری از تولید کنندگان که قبلا از دستگاه های شرینگ برای بسته بندی پالت استفاده می کردند، الان دستگاه پالت پیچ را ترجیح دهند.

سوالات متداول

1.ابعاد دستگاه پالت پیچ چقدر است؟

ابعاد کلی دستگاه : طول: ۲۶۰ cm عرض: ۱۵۰ cm ارتفاع: ۲۵۵ cm

حداکثر ابعاد پالت : طول: ۱۵۰ cm عرض: ۱۵۰ cm ارتفاع: ۲۲۰ cm

توان تحمل وزن تا۳۰۰۰ الی ۲۰۰۰ کیلوگرم

توان مصرفی:۵/۱ kw ،ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت، برق مصرفی تک فاز می باشد.

وزن دستگاه ۴۳۰ کیلوگرم می باشد.

2.وزن پالت پیچ چقدر است؟

همیشه وزن یکی از مهمترین معیار ها در بسته بندی میباشد و سبب ایجاد محدودیت در حین کار و بسته بندی میشود. اغلب استرچ پالت ها وزن های 1 الی 2 تن را میتوانند تحمل کنند ولی این محدودیت برای دستگاه های استرچ پالت خرم ماشین صادق نیست. و شما می توانید از استرچ پالت های 3 تن که در ماشین سازی خرم ماشین تولید می شوند استفاده کنید.

3.ارتفاع پالت پیچ چقدر است؟

ارتفاع دستگاه 2 متر و 30 سانت

4.جنس و ابعاد سلفون دستگاه استرچ پالت از چیست؟

عرض 50 سانت و ضخامت 23 میکرون

5.نوع اکتروموتور استرچ پالت از چیست؟

معمولا اکتروموتور 3 اسب روی این دستگاه استفاده می شود و برندهای معروف بازار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا