نامها و معانی

معنی اسم آرشاک – معنی آرشاک – نام پسرانه ترکی

4.7/5 - (6 امتیاز)

[ type=”blue”] یکی از نام های اصیل و پسرانه ترکی آرشاک است. معنی اسم آرشاک در زبان ترکی، پهلوان شکست ناپذیر. کاسه زانو گفته شده است، در ادامه با دیگر معانی و اسم های مشابه این نام ترکی آشنا شوید.

معنی اسم آرشاک
معنی اسم آرشاک

معنی اسم آرشاک

 • یکی از اسم های زیبا و اصیل ترکی آرشاک می باشد. مفهوم این نام ترکی پهلوان شکست ناپذیر. کاسه زانو بیان شده است.

کاربرد نام آرشاک

 • آرشاک (ارمنی: Արշակ) یک فیلم است محصول سال ۱۹۷۳، به کارگردانی ژیرایر آودیسیان
 • آرشاک آدامیان (انگلیسی: Arshak Adamian; ۲۲ آوریل ۱۸۸۴(1884-04-22) – ۱۷ فوریه ۱۹۵۶(1956-02-17)) رهبر ارکستر و موسیقی دان اهل ارمنستان بود.
 • آرشاک باگراتی پتروسیان (ارمنی: Արշակ Բագրատի Պետրոսյան; زاده ۱۶ دسامبر ۱۹۵۳) استادبزرگ شطرنج اهل ارمنستان است.
 • آرشاک پولادیان (انگلیسی: Arshak Poladian؛ زادهٔ ۱۵ مهٔ ۱۹۵۰(1950-05-15)) دیپلمات اهل ارمنستان است. وی هم اکنون سفیر جمهوری ارمنستان در کشورهای سوریه و اردن می باشد.
 • آرشاک جامالیان (ارمنی: Արշակ Ջամալյան (Իսահակյան)؛ 1882 – ۱۹۴۰ (۵۷-۵۸ ساله)) سیاست مدار اهل ارمنستان بود.
 • آرشاک دوم (ارمنی: Արշակ Բ) پادشاه ارمنستان از سلسله اشکانی ارمنستان (آرشاکونی) بود.
  آرشاک دوم، پسر تیگران با شاهزاده خانمی رومی ازدواج کرده بود و در فاصله بین حدود سال های ۳۵۱ تا ۳۶۷ میلادی سلطنت کرد خویشتن را در موقعیت بسیار دشواری یافت. ارمنستان دوباره مورد حمله شاپور دوم قرار گرفت؛ واساک مامیکونیان در مقابل او مقاومت کرد، آنگاه شاپور، آرشاک و سردار ارمنی واساک را به تله انداخت بدین معنی که پادشاه ارمنستان را به بهانه مذاکرات صلح به نزد خود دعوت کرد، و او وقتی آمد شاپور به زندانش انداخت دو چشمش را کور کرد و واساک را به قتل رساند. آنگاه شروع به تجزیه و تفرقه ارمنستان کرد و می خواست مذهب مسیحیت را از ارمنستان براندازد.
  آرتور کریستنسن نیز از فریب آرشاک سخن می گوید و می نویسد که شاپور با حیله و به قصد دلجویی آرشاک، پادشاه ارمنستان را به جشن صلح دعوت کرد و او را گرفت و به حبس انداخت.
 • آرشاک دوم (ارمنی: Արշակ Երկրորդ) یک فیلم درام و اپرا است محصول سال ۱۹۸۸, به کارگردانی تیگران لوونیان
 • آرشاک سارگسیان (انگلیسی: Arshak Sarkissian؛ زادهٔ ۲۶ دسامبر ۱۹۸۱(1981-12-26)) یک نقاش اهل ارمنستان است.
 • آرشاک سوم (ارمنی: Արշակ Գ flourished سده ۴ام میلادی – درگذشته ۳۸۷ میلادی) پادشاه ارمنستان از سلسله اشکانی ارمنستان (آرشاکونی) بود. وی فرزند پاپ و برادر واغارشاک سوم بود. آرشاک سوم پس از وارازدات به پادشاهی ارمنستان رسید.
 • آرشاک فتواچیان (ارمنی: Արշակ Աբրահամի Ֆեթվաճյան؛ ۱ اکتبر ۱۸۶۶(1866-10-01) – ۷ اکتبر ۱۹۴۷(1947-10-07)) نقاش اهل ارمنستان بود.
 • آرشاک قوکاسیان (زادهٔ ۱۳۲۲) گوینده یا دوبلور ایرانی که در فاصله سال های ۱۳۳۹ تا ۱۳۵۶ به جای شخصیت های جوان در بسیاری از فیلم های سینمائی و سریال های ایرانی و خارجی گویندگی کرده است. از معروف ترین گویندگی های آرشاک قوکاسیان می توان از حرف زدن او به جای گریک هیگن در نقش عمار در فیلم سینمائی رسالت و نیز نقش گویی او به جای شخصیت «سعید» در سریال مشهور دایی جان ناپلئون (با بازی سعید کنگرانی) اشاره نمود. عطاءالله کاملی گویندهٔ قدیمی و پیش کسوت، صدای آرشاک را صدایی معادل با نجابت و معصومیت خوانده است.
 • آرشاک هاروتیونیان (ارمنی: Արշակ Հարությունյան؛ انگلیسی: ؛ ۵ آوریل ۱۸۶۹(1869-04-05) – ۲۷ ژوئیه ۱۹۳۶(1936-07-27)) یک هنرپیشه اهل ارمنستان بود.
  از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به گیکور اشاره کرد.
 • آرشاک ورامیان (ارمنی: Արշակ Վռամյան؛ ۱ ژانویهٔ ۱۸۷۱(1871-01-01) – ۴ آوریل ۱۹۱۵(1915-04-04)) یک سیاستمدار و فرد انقلابی ارمنی تبار اهل امپراتوری عثمانی بود.
  وی بیش از محاصره وان کشته شد.
 • آرشاک رافائلی کوریان (روسی: Аршак Рафаэльевич Корян؛ زادهٔ ۱۷ ژوئن ۱۹۹۵(1995-06-17)) بازیکن فوتبال ارمنی تبار اهل روسیه است.
 • زاره آرشاک (ارمنی: Զարեհ Արշակ؛ زادهٔ ۱۸۹۸ – درگذشته ۱۹۵۹) نویسنده و هنرپیشه ارمنی تبار اهل ترکیه بود.

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; مجموعه اسم های پسرانه ترکی که با حرف آ شروع می شود  زیبا همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم آرشاک

نوع:پسرانه

ریشه اسم: ترکی،

معنی:پهلوان شکست ناپذیر. کاسه زانو

 

فراوانی اسم آرشاک

فراوانی نام آرشاک در دسترس نیست

 

اسم های مشابه آرشاک

ارشاک، آرش، آرشان ارشاد، ارشا، ارشا، ارش، آرشام، ارشان، آرشا، رشا، ارشام، اریاک

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام آرشاک میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا