بیوگرافیعکس بازیگران

بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش

1/5 - (1 امتیاز)

بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش

بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش
بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش

در این قسمت از سایت نماگرد بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

فاطمه ارژنگی متولد 15 شهریور ماه سال 1366 در مشهد است و هم اکنون نیز ساکن مشهد است. فاطمه ارژنگی یکی از بازیکنان ذخیره و مطمئن تیم‌ملی است که هر زمان برای یکی از بازیکنان اصلی تیم مشکلی به وجود بیاید وارد میدان می شود. ارژنگی بازیکن شاخص دانشگاه آزاد است که دو‌سال پیش عنوان بهترین بازیکن لیگ را به خود اختصاص داد. فاطمه پیراهن شماره ۴ تیم ملی را بر تن دارد.

بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش
بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش

مصاحبه با فاطمه ارژنگی

فصل گذشته چند هفته ای در لیگ فوتسال بازی کردید. هنوز تصمیم نگرفته اید به کدام سمت بروید؟
عشق و علاقه اصلی من فوتبال است. هیجان و لذتی که در فوتبال وجود دارد در فوتسال نیست. من در فوتسال توانایی های خود را به بهترین شکل به نمایش می گذارم اما به فوتبال علاقه بیشتری دارم و تمام برنامه هایم را فقط
بر اساس فوتبال پی ریزی کرده ام.

برنامه های فوتبالی شما بیشتر مرتبط با موفقیت در رده باشگاهی است یا تیم ملی؟
برای یک فوتبالیست چیزی مهم تر از تیم ملی وجود ندارد. آرزوی من این است که با تیم ملی فوتبال ایران بیشتر در مسابقه های برون مرزی شرکت کنم اما متاسفانه فعلاچنین چیزی مهیا نیست.

حجاب فوتبالیست های ایرانی که از سوی فیفا پذیرفته شد. دیگر چه مشکلی دارید؟
تیم ملی فوتبال بانوان مسابقه مهمی پیش رو ندارد، اما به نظر من این تیم تحت هر شرایطی باید با برنامه باشد. ای کاش حداقل چند بازی تدارکاتی با تیم های خارجی برای ما برگزار می شد.

بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش
بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش

آخرین موفقیتی که تیم ملی فوتبال به دست آورد به نایب قهرمانی غرب آسیا برمی گردد. موفقیت آینده تیم ملی باز هم قرار است فقط به غرب آسیا محدود شود؟
خیر. روزهای خوبی در انتظار ماست، به شرط آن که یک مربی خوب داشته باشیم و در مسابقه های تدارکاتی مهمی شرکت کنیم. محدود شدن به رقابت های غرب آسیا برای خود ما هم پذیرفتنی نیست و از این پس باید در اندیشه کسب موفقیت های جدیدتری باشیم.

یعنی تصاحب سکوهای آسیایی؟
حضور صرف در جام ملت های آسیا خود یک موفقیت بزرگ برای ما محسوب می شود. فکر کردن به مقام آوری در آسیا خیلی زود است، چرا که از بیشتر تیم های آسیایی خیلی عقب هستیم. فاصله زیاد و شگفت انگیز ما با تیم های ژاپن، کره جنوبی، چین و… به این زودی ها قابل جبران نیست. باید صبر کنیم و پله پله بالابرویم تا به موقعیت های خوبی در آسیا دست یابیم.

آیا روزی می رسد تیم ملی فوتبال بانوان ایران به جام جهانی صعود کند؟
اگر می خواهیم به موفقیت برسیم باید افکار منفی را از ذهنمان بیرون کنیم. شاید بعضی ها امروز به آرزوی ما برای حضور در جام جهانی بخندند اما غیر ممکن وجود ندارد. حضور در جام جهانی امکانپذیر است اما فکر نمی کنم حداقل تا ده سال آینده این اتفاق بیفتد. ما تا ده سال دیگر هم به جام جهانی نمی رسیم اما در این مدت می توانیم زیرساخت های مستحکمی به وجود بیاوریم تا زمینه مناسبی برای کسب موفقیت های بیشتر در آینده به دست آوریم.

بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش
بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش

الان مشکل اساسی فوتبال بانوان را در چه می بینید؟
شاید بتوان مشکل اساسی را به همان زیرساخت های ناقص نسبت داد. ما در گذشته پایه قوی و قابل توجهی نداشتیم اما حالاکه این مشکل تقریبا حل شده، همچنان همان مشکل قدیمی را که کسی به ما اهمیت نمی دهد، داریم. خیلی ها هنوز نمی دانند اصلاچیزی به نام فوتبال بانوان وجود دارد و این در حالی است که ما لیگ برتر داریم، تیم ملی تشکیل داده ایم و در غرب آسیا هم نایب قهرمان شده ایم. تیم های ملی جوانان و نوجوانان ما هم که حضوری منظم در رقابت های مقدماتی قهرمانی آسیا دارند اما خیلی ها از این اتفاق ها بی خبر هستند و فوتبال را فقط منحصر به مردان می دانند.

نظر آنها را چطور باید تغییر داد؟
فقط رسانه ها می توانند به ما کمک کنند. هنوز فوتبال بانوان را جدی نمی گیرند و به دیده تحقیر و تمسخر به آن نگاه می کنند، اما اگر رسانه ها به کمک ما بیایند، این مشکل حل می شود.

از لیگ برتر فوتبال بانوان چه خبر. همه چیز خوب پیش می رود؟
بله، ما صدرنشین هستیم و فقط قهرمانی می خواهیم. نایب قهرمانی برای ما افت دارد و باید قهرمان شویم.

سطح کیفی لیگ، مورد انتقاد بسیاری از مربیان و بازیکنان است. شما چه نظری دارید؟
من هم قبول دارم که این لیگ تا به یک لیگ حرفه ای و تمام عیار تبدیل شود، خیلی کار دارد اما بیش از اندازه هم نباید انتقاد کرد. ما فقط همین لیگ را داریم و دلخوشی مان هم همین است. برای رفع ضعف های لیگ باید برنامه ریزی و البته چند سال هم صبر کرد تا به شکلی دربیاید که موردعلاقه همه است.

بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش
بیوگرافی فاطمه ارژنگی بازیکن تیم ملی فوتسال و همسرش

شنیده ایم که گران ترین بازیکن لیگ برتر هستید؟
بله، اما تنها بازیکن گران نیستم. بالاخره ما هم در این فوتبال به نان و نوایی رسیدیم و امیدوارم این وضع ادامه داشته باشد.

در فوتبال الگوی خاصی دارید؟
خیر، شرایط فوتبال بانوان و آقایان با یکدیگر تفاوت دارد و به همین دلیل نباید یک فوتبالیست مرد را الگوی خودمان قرار بدهیم، اما به سبک بازی برخی بازیکنان خارجی علاقه دارم. همان طور که گفتم الگوبرداری از فوتبالیست های مرد درست نیست اما بدم نمی آید که مسی فوتبال بانوان باشم!

تمایل دارید در یک تیم خارجی بازی کنید؟
چند سال پیش پیشنهادی داشتم اما به هر حال نشد. بازی در لیگ کشورهای خارجی خیلی سخت است و باید سختی های زیادی رابه جان خرید، سختی هایی مثل دوری از خانواده و غربت.

جو حاکم بر تیم ملی فوتبال یا همین تیم شهرداری بم چطور است؟ بازیکنان رابطه صمیمانه ای با یکدیگر دارند یا این که روابط خیلی تیره و تار و براساس حسادت است؟!
خیر، ما همیشه یار و یاور یکدیگر هستیم، اما به هر حال استثناءهایی هم پیدا می شود که می خواهد همه را اذیت کند. یکی از شروط موفقیت فوتبال بانوان اتحاد و همبستگی مداوم بازیکنان و مربیان است.

حرفی مانده که نگفته باشید؟
گفتنی از فوتبال بانوان خیلی زیاد است اما تنها چیزی که لازم می دانم روی آن تاکید کنم، بها دادن رسانه ها به ورزش بانوان و بخصوص فوتبال است. ما به حمایت آنها نیاز داریم.

 

منبع: ساتین

گردآوری: سایت تفریحی نسم فان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا