اخبار

غلبه تلگرام به واتس آپ در برزیل

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

غلبه تلگرام به واتس آپ در برزیل

 

قدرت نمایی تلگرام برای واتس آپ
قدرت نمایی تلگرام برای واتس آپ

هنوز یکسال نگذشته از زمانی که به یکباره تلگرام بسرعت شروع به عضو گیری در کشورمان کرد. یادم میاد اواخرسال  93 رو گوشیم تلگرام داشتم ولی همیشه از وایبر و واتس اپ برای پیام دادن استفاده میکردم و با توجه به شباهت های ایموجیهای تلگرام با واتس آپ پیش خودم فکر میکردم این تلگرام اصلا برای چی ساخته شده؟ اصلا آیا با وجود برنامه ای همانند واتس آپ امکان دارد تلگرام به جایگهاه مورد قبولی در فضای مجازی دست پیدا کند؟ اما همیشه مواردی همچون امکان سکرت چت (چت رمز دار تلگرام)، اسنیکرهای جذاب، سرعت و امنیتی که نقل محافل شده بود، حس خوب و احساس امنیت نسبت به این نرم افزار داشتم. از اوایل سال 94 کم کم از ورود دیگر دوستان به تلگرام (که با یک پیام از تلگرام با این مضمون که فرد ایکس وارد تلگرام شد) میتوانستم حذس بزنم این پیام رسان در حال رشد است. تا ایتکه اواخر تابستان سال 94 پیام رسان تلگرام با اضافه کردن شاخصترین امکانش (ساخت کانال بدون محدودیت در تعداد اعضا) انقلابی بوجود اورد. بطوری که هر روز چندین نفر از دوستانم رو میدیدم که وارد تلگرام میشن. طی 8 ماه گذشته تلگرام تبدیل به بزرگترین پیام رسان در فضای مجازی ایران شد و طی مدت کوتاهی هزاران کانال ساخته شد که هر یک دهها  و صدها و به تازگی یک میلیون عضو دارند. این شبکه به حدی در ایران رشد کرد که بر اساس آمار رسمی تا دی ماه سال 94 بیش از 20 میلیون ایرانی عضو تلگرام بوده و تلگرام 12% از کل حجم ترافیک اینترنت کل ایران را به خود اختصاص داده است و این روند رو به رشد است.

اما آنچه هفته پیش در برزیل رخ داد گواه از این دارد که این پیام رسان مسیر رشد خود را نه فقط در ایران، بلکه در دیگر کشورها در حال هموار کردن است.

تنها مدت زمان اندکی پس از آنکه دسترسی به خدمات پیام رسان واتس اپ در برزیل با مشکل مواجه شد سیل کاربران برزیلی به سمت پیام رسان تلگرام سرازیر شدند. به نقل از رسانه های برزیلی ظاهراً قرار بوده این مشکل تا ۷۲ ساعت پابرجا باشد؛ مسئله ای که طاقت کاربران برزیلی واتس اپ را طاق کرده و موجب شده به سمت پیام رسان رقیب یعنی تلگرام هجوم بیاورند. پیام رسان تلگرام در توئیتر خود استقبال کاربران برزیلی را تا حدی بالا اعلام کرده که می گوید سیستم مخابراتی برزیل نتوانسته پاسخگوی سیل پیامک های حاوی کدهای ثبت نام کاربران این کشور باشد. در این پیام توئیتری آمده بیش از یک میلیون کاربر برزیلی ظرف همین مدت کوتاه برای استفاده از تلگرام ثبت نام کرده اند و بسیاری دیگر نیز برای این کار در صف انتظار اند.

همانگونه که گفتیم این اولین باری نیست چنین اتفاقی می افتد. پیش از این نیز در دسامبر ۲۰۱۵ قطع دسترسی کاربران برزیلی به واتس اپ به مدت ۴۸ ساعت منجر به ثبت نام بیش از یک میلیون و نیم کاربر برزیلی در تلگرام شده بود.

 

شاخ و شونه کشیدن تلگرام برای واتس آپ
شاخ و شونه کشیدن تلگرام برای واتس آپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا