بیوگرافیعکس بازیگران

بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان

5/5 - (1 امتیاز)

بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویر دیدنی اینستاگرام شان

بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان
بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان

در این قسمت از سایت نماگرد بیوگرافی سید جلال حسین بازیکن تیم ملی فوتبال ایران را در اختیار شما همراهان همیشگی سایت قرار می دهیم.

سید جلال حسینی متولد 14 بهمن سال 1360 در شهر بندر انزلی و اهل خطه شمال ایران است. که در حال حاضر برای تیم پرسپولیس و تیم ملی ایران بازی می کند. او با لیلا ریاحی ازدواج کرده است و حاصل این ازدواج دو دختر به نام های میلا و نورا است.

سید جلال حسینی همچنین در تیم های ملوان بندر انزلی، سایپا و سپاهان، پرسپولیس، الاهلی قطر و نفت تهران بازی کرده است. او با حضور در تیم های مختلف و بدست آوردن نشان قهرمانی سه دوره از مسابقات لیگ برتر جزء بهترین ها و پر افتخار ترین های فوتبال ایران شده است.

سید جلال حسینی (زادهٔ ۱۴ بهمن ۱۳۶۰ – بندر انزلی) بازیکن فوتبال اهل ایران است. او اکنون برای پرسپولیس و تیم ملی ایران بازی می‌کند.

وی سابقه عضویت در تیم‌های ملوان بندر انزلی، سایپا و سپاهان، پرسپولیس، الاهلی قطر و نفت تهران را دارد. سید جلال حسینی پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر و با سابقه شش قهرمانی تنها بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران است که توانسته با سه تیم مختلف قهرمان شود.

او عضو تیم ملی فوتبال امید ایران به عنوان یک بازیکن سهمیه بزرگسال در دو نوبت بوده‌است، در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰، و برنده مدال برنز در سال ۲۰۰۶ بود. حسینی نماینده ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷، جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱، جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ و جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ بود.

بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان
بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان

دوران باشگاهی سیدجلال حسینی

ملوان
او دوران حرفه‌ای خود را با باشگاه ملوان در سال ۲۰۰۴ آغاز کرد؛ و همچنین در جوانان این تیم هم عضویت داشت.

سایپا 

حسینی در حال بازی برای سایپا در یک بازی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۰۸
و در تابستان سال ۲۰۰۵ از ملوان به سایپا رفت. در طول فصل ۸۵–۱۳۸۴، احتمال پیوستن وی به پرسپولیس بود اما این انتقال لغو شد. او ثابت‌ترین بازیکن باشگاه بود. همچنین وی ۲۸ حضور کامل در ترکیب داشت و یک گل هم به ثمر رساند. او در طول فصل ۸۶–۱۳۸۵ با ۲۶ حضور کامل در ترکیب و یک گل عملکردش را ادامه داد و همچنین با سایپا قهرمان لیگ شد؛ و بعد توانست عنوان دفاع سال فوتبال ایران را به همراه این تیم کسب کند. او همچنین در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا برای سایپا به میدان رفته‌است. در سال ۲۰۰۷ از سایپا به تیم ملی دعوت شد. در پایان فصل ۸۷–۱۳۸۶، وی باز هم عنوان دفاع سال فوتبال ایران را باز هم با همین تیم کسب کرد.

سپاهان
در تابستان سال ۲۰۰۹، سید جلال حسینی با سپاهان اصفهان قراردادی امضا کرد؛ وی سه بار متوالی قهرمانی جام خلیج فارس را با این تیم بدست آورد.

پرسپولیس
او به همراه محسن بنگر و حسین ماهینی، با امضای قراردادی یک ساله تا پایان فصل ۹۲–۱۳۹۱ به باشگاه فوتبال پرسپولیس پیوست. او قرارداد خود را با پرسپولیس برای یک سال در فوریه ۲۰۱۳ تمدید کرد و تا سال ۲۰۱۴ در پرسپولیس ماندگار شد؛ او با پرسپولیس نایب قهرمان جام حذفی شد.

پس از حضور مداوم در ترکیب پرسپولیس، سید جلال حسینی عنوان بهترین دفاع سال فوتبال ایران در فصل ۱۴–۲۰۱۳ را کسب کرد.

الاهلی
در تاریخ ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۴، حسینی با امضای قرارداد یک ساله به الاهلی قطر در لیگ ستارگان قطر پیوست. وی در مه ۲۰۱۵ این باشگاه را ترک کرد.

نفت تهران
حسینی قطر را ترک کرد و در تابستان سال ۲۰۱۵ به نفت تهران در لیگ برتر خلیج فارس پیوست. این در حالی بود که به‌طور جدی از استقلال پیشنهاد داشت. با حسینی نفت به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵ رسید.

او با مدیران وقت باشگاه نفت تهران (نفت طلائیه فعلی) بر سر مسائل مالی اختلافاتی داشت؛ با این حال حسینی توانست با نفت عنوان دفاع سال فوتبال ایران را کسب کند و از نگاه سایت نود هم به عنوان بهترین مدافع انتخاب شد.

بازگشت به پرسپولیس
در بهار سال ۲۰۱۶، پس از چند روز مذاکره، حسینی اعلام کرد که با باشگاه سابقش پرسپولیس امضا کرده‌است؛ در تاریخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ سید جلال حسینی رسماً به تیم فوتبال پرسپولیس بازگشت؛ با نظر مستقیم برانکو ایوانکوویچ، سید جلال حسینی به عنوان کاپیتان تیم برای فصل ۱۷–۲۰۱۶ اعلام شد.حسینی توانست در ثانیه‌های پایانی دربی ۸۴ گل دوم پرسپولیس را به ثمر برساند؛ او توانست با پرسپولیس در نخستین فصل پس از بازگشت، قهرمان لیگ برتر و سوپر جام شود.

پس از پایان فصل، وی دوباره به عنوان دفاع سال فوتبال ایران با این تیم رسید؛ و کاندیدای برترین بازیکن لیگ برتر بود. در سال ۲۰۱۷، وی قرارداد خود تا سال ۹۸ با پرسپولیس تمدید کرد. همچنین هنگامی که پرسپولیس از حضور او و محمد انصاری در قلب خط دفاعی خود بهره می‌برد، این تیم عنوان بهترین خط دفاعی فصل و تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران (مشترک با تیم دیگر) و کمترین شکست در طول فصل را بدست آورد.

بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان
بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان

آمار باشگاهی حرفه‌ای سیدجلال حسینی

از تاریخ ۳ مه ۲۰۱۵

باشگاه فصل لیگ جام قاره ای مجموع
دسته بازی گل بازی گل بازی گل بازی گل
ملوان ۸۲–۱۳۸۱ لیگ برتر ۲۴ ۰
۸۳–۱۳۸۲ لیگ آزادگان ۳۰ ۰
۸۴–۱۳۸۳ لیگ برتر ۳۰ ۲ ۱ ۰ ۳۱ ۲
سایپا ۸۵–۱۳۸۴ ۲۸ ۱ ۰ ۰ ۲۸ ۱
۸۶–۱۳۸۵ ۲۶ ۳ ۲ ۰ ۲۸ ۳
۸۷–۱۳۸۶ ۳۴ ۱ ۱ ۰ ۷ ۰ ۴۲ ۱
۸۸–۱۳۸۷ ۲۹ ۳ ۱ ۰ ۳۰ ۳
سپاهان ۸۹–۱۳۸۸ ۳۲ ۱ ۱ ۰ ۶ ۱ ۳۹ ۲
۹۰–۱۳۸۹ ۳۲ ۲ ۴ ۰ ۹ ۰ ۴۵ ۲
۹۱–۱۳۹۰ ۳۰ ۱ ۱ ۰ ۶ ۱ ۳۷ ۲
پرسپولیس ۹۲–۱۳۹۱ ۳۰ ۱ ۵ ۰ ۳۵ ۱
۹۳–۱۳۹۲ ۲۷ ۳ ۲ ۰ ۲۹ ۰
ایران ۳۱۲ ۱۶ ۱۹ ۰ ۲۸ ۲ ۳۵۹ ۱۸
الاهلی ۱۵–۲۰۱۴ لیگ ستارگان قطر ۲۵ ۰ ۱ ۰ ۲۶ ۰
قطر ۲۵ ۰ ۱ ۰ ۰ ۰ ۲۶ ۰
مجموع آمار ۳۳۷ ۱۶ ۲۰ ۰ ۲۸ ۲ ۳۸۵ ۱۸

 

  • پاس گل‌ها
فصل تیم پاس گل
۸۹–۸۸ سپاهان ۳
۹۰–۸۹ ۱
۹۱–۹۰ ۰
۹۲–۹۱ پرسپولیس ۰
۹۳–۹۲ ۰
۱۵–۱۴ الاهلی ۰
بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان
بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان

دوران ملی سیدجلال حسینی

سید جلال حسینی در تمرینات تیم ملی فوتبال ایران
حسینی عضو تیم ملی فوتبال امید ایران بود، و در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ شرکت کرد. او اولین بازی ملی خود را در فوریه ۲۰۰۷ برای تیم ملی در یک بازی دوستانه در برابر بلاروس انجام داد.

با پیوستن به تیم ملی در ژوئیه ۲۰۰۷، او در تمام چهار مسابقه ایران بازی کرد و گل اول ایران را در مسابقه افتتاحیه خود در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ در برابر ازبکستان به ثمر رساند. او باز هم برای مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ و مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ فراخوانده شد. او همچنین در سال ۲۰۱۱ در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ و مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ برای تیم ملی بازی کرد. او در مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۱۰ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ هم حضور داشت. در تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۴، وی توسط کارلوس کی‌روش به ترکیب ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ فراخوانده شد.او در تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۱۴ توسط کارلوس کی‌روش به ترکیب ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ فراخوانده شد.

در سال ۱۳۹۵ حسینی به عنوان یکی از ۳ مدافع برتر جهان در جریان بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ از نگاه مجله معتبر فرانس فوتبال انتخاب شد

بازی‌های ملی سیدجلال حسینی

ایران
سال بازی گل
۲۰۰۷ ۱۱ ۱
۲۰۰۸ ۱۶ ۱
۲۰۰۹ ۱۴ ۰
۲۰۱۰ ۱۲ ۱
۲۰۱۱ ۱۳ ۲
۲۰۱۲ ۸ ۰
۲۰۱۳ ۸ ۱
۲۰۱۴ ۷ ۰
۲۰۱۵ ۱۰ ۱
۲۰۱۶ ۹ ۱
مجموع ۱۰۸ ۸

گل‌های ملی سیدجلال حسینی

# تاریخ محل برگزاری حریف گل نتیجه بازی دوستانه
۱ ۱۱ ژوئیه ۲۰۰۷ ورزشگاه ملی بوکیت جلیل، کوالا لامپور  ازبکستان ۱–۱ ۲–۱ جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷
۲ ۲۶ مارس ۲۰۰۸ ورزشگاه باشگاه ورزشی الکویت، کویت  کویت ۲–۰ ۲–۲ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰
۳ ۱ اکتبر ۲۰۱۰ ورزشگاه بین‌المللی امان، امان  عراق ۱–۰ ۲–۱ مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۱۰
۴ ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۱ ورزشگاه آزادی تهران، تهران  ماداگاسکار ۱–۰ ۱–۰ بازی دوستانه
۵ ۱۱ اکتبر ۲۰۱۱ ورزشگاه آزادی تهران، تهران  بحرین ۱–۰ ۶–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴
۶ ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ ورزشگاه آزادی تهران، تهران، ایران  تایلند ۱–۰ ۲–۱ مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵
۷ ۸ اکتبر ۲۰۱۵ مجموعه ورزشی سلطان قابوس، مسقط  عمان ۱–۱ ۱–۱ مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹
۸ ۶ اکتبر ۲۰۱۶ ورزشگاه بنیادکار، تاشکند  ازبکستان ۱–۰ ۱–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸

 

بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان
بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان

مصاحبه با سید جلال حسینی

پرسپولیس انتظارات را بالا برد
پیش از شروع فصل که برای اردوی آماده سازی به اوکراین رفته بودیم چند بازی دوستانه برگزار کردیم اما زمانی که به ایران آمدیم و لیگ برتر را شروع کردیم پس از اولین بازی خیلی از پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال گفتند که پرسپولیس قهرمان لیگ برتر می شود. خدا را شکر شرایطی هم ایجاد شد که توانستیم روند خوبی را طی کنیم. پرسپولیس فصل گذشته فوق العاده بازی می کرد و انتظارات را بالا برد. امسال هم که خودم به این تیم آمدم وقتی با وحید امیری و بیرانوند یا حتی برخی از بازیکنان صحبت می کردم می گفتند که در پرسپولیس شرایط به خودی خود خیلی سخت است به خصوص اینکه فصل گذشته این تیم بازی های فوق العاده ای انجام داد و انتظارات را بالا برد. شاید در بازی های تدارکاتی پیش از شروع فصل خیلی خوب نبودیم و شرایط و انتظارات را برآورده نکردیم اما با شروع لیگ روند خوبمان را ادامه دادیم. این را هم باید بگویم که کادر فنی و بازیکنان زحمات زیادی کشیدند و یک قهرمانی خیلی قاطعانه ای به دست آمد.

به خودم افتخار می کنم
این را بگویم که کلاً جابه جایی در فوتبال و از این تیم به تیم دیگر رفتن سخت است. جا افتادن در این شرایط سخت است اما وقتی برای قهرمانی می جنگید کار شما سخت تر است. وقتی از ملوان به سایپا آمدم سال اول دکتر ذوالفقارنسب سرمربی ما بود و خوب هم نتیجه گرفتیم و حدود 22 هفته نباختیم. آن سال سوم شدیم اما سال بعد با سایپا قهرمان ایران شدیم. بعد از آن احساس کردم باید جابه جا شوم و به سپاهان رفتیم، آنجا هم قهرمان شدیم. بعد به پرسپولیس آمدم و در سالی که می توانستیم قهرمان شویم به دلیل کسر امتیاز قهرمان نشدیم. امسال اما خدا را شکر به قهرمانی رسیدیم اما هیچ وقت به رکورد و این مسائل فکر نمی کنم. از اینکه توانستم با سه تیم قهرمان شوم برایم ارزشمند است. وقتی با خودم فکر می کنم به این نتیجه می رسم که باید خیلی خوشحال باشم که با سه تیم 5 قهرمانی به دست آوردم.

می توانستیم به فینال جام حذفی برسیم
ما اگر می توانستیم در جام حذفی باقی بمانیم شانس داشتیم که در هر دو جام قهرمان شویم. البته خیلی هم نمی شود قاطعانه در این باره صحبت کرد چرا که جام حذفی شرایطش فرق می کند. به هر حال فوتبال برد و باخت دارد اما شاید اگر آن بازی را می بردیم می توانستیم به فینال برسیم.

بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان
بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان

تمرکز ما روی لیگ برتر بود
یکی از موضوعات مهم این است که تمرکز ما پیش از اندازه روی لیگ برتر بود. همه فکر ما این بود که قهرمان لیگ برتر شویم. بازی اولی که با الهلال انجام دادیم می توانستیم برنده باشیم اما در نهایت مساوی شدیم. الوحده را در زمین خودش بردیم اما الریان برای ما متفاوت بود چرا که در بازی رفت و برگشت از داوری خیلی ضربه خوردیم. در بازی رفت پنالتی که من دادم را ببینید. پشت پای من به اندازه یک پرتقال کبود شده بود حتی پایم را به پزشکان تیم ملی نشان دادم و گفتم که بازیکن آنها من را زد اما داور پنالتی را برای آنها گرفت. در بازی برگشت هم یک پنالتی، اخراج روی علی علیپور اتفاق افتاد اما داور بی توجه از آن گذشت. ما دنبال توجیه کردن نیستیم اما همانطور که گفتم تمرکز ما روی لیگ برتر بود و به همین دلیل در برخی از بازی های آسیایی با تمرکز صد درصد بازی نکردیم. این مسائل شرایط را برای ما سخت کرد اما الهلال را ببریم وضعیت بهتر می شود. این را باید بگویم که الهلال همیشه در آسیا حرف های زیادی برای گفتن دارد آنها سرمایه گذاری و برنامه ریزی زیادی انجام داده اند و بازی کردن با چنین تیمی واقعاً سخت است. این را هم باید قبول کنیم که ما جایی با این تیم بازی می کنیم که هواداران آنها بسیار بیشتر از ما هستند.

پنالتی همین است
در مورد پنالتی که طارمی در بازی مقابل الریان از دست داد باید بگویم که پنالتی همین است. وقتی آن گونه مقابل سپاهان پنالتی زدند همه گفتند به به و اینها دیگر چه کسانی هستند! خیلی راحت نمی شود در مورد این موارد صحبت کنیم

قهرمانی از دربی مهم تر است
بعد از دربی یک خبرنگار از من پرسید که آیا دربی مهمتر است یا قهرمانی. که من گفتم قهرمانی خیلی مهمتر است. کسانی که قهرمان نشدند مزه آن را نمی دانند، شما یک فصل تلاش می کنید تا قهرمان شوید البته دربی هم مهم است اما برای من قهرمانی خیلی مهمتر از دربی است. همه دوستان و خانواده ام می دانند که برای من قهرمانی از هر چیزی مهمتر است. وقتی بازی را می بازیم خیلی ناراحتم اما قهرمانی برای من خیلی مهمتر است.

استقلال به من پیشنهاد داده بود
در مورد رفتن به استقلال، به هر حال پیشنهادی بود که به من داده بودند اما من واقعاً دلم پرسپولیسی بود. آن سالی که از سپاهان جدا شدم هدفم آمدن به پرسپولیس بود. آن زمان علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه سپاهان بود و می تواند نسبت به صحبت هایم شهادت دهد. از او بپرسید که پیشنهادش برای باقی ماندن من در سپاهان چقدر بود؟ رقم خیلی بالایی بود. محسن بنگر آن زمان تصمیم داشت که قطعاً به پرسپولیس بیاید اما رحیمی روزی مرا با خود به دفتر آقای سمیعی نژاد رئیس کارخانه فولاد مبارکه برد. او گفت هر مبلغی خواستی بنویس. سمیعی نژاد گفت که تا هر اندازه ای باشگاه سپاهان می تواند می دهد و مابقی آن را من می دهم اما دل من پرسپولیسی بود. امیدوارم رحیمی حقیقت ها را بگوید و مشخص شود به من چه پیشنهادی داده بود. البته با پرسپولیس هم خیلی مشکل داشتم. سال اول بازی کردیم اما سال دوم با وجود اینکه نایب قهرمان شدیم پول ما را ندادند. بعد فردی به نام سیاسی و خواجه وند به پرسپولیس آمدند. به هر حال مشکلاتی پیش آمد که من به دنبال مسائل آن هستم.

با پیراهن ملوان خداحافظی می کنم
با وجود آن که دو سال با پرسپولیس قرارداد دارم روی حرفم هستم و با پیراهن ملوان خداحافطی می کنم.

بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان
بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان

افتخارات سیدجلال حسینی

باشگاهی
لیگ برتر
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۶-۸۵ به همراه تیم سایپای البرز
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۹-۸۸ به همراه تیم سپاهان اصفهان
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۰-۸۹ به همراه تیم سپاهان اصفهان
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۱-۹۰ به همراه تیم سپاهان اصفهان
نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۳-۹۲ به همراه تیم پرسپولیس
قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵ به همراه تیم پرسپولیس
قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران ۹۷–۱۳۹۶ به همراه تیم پرسپولیس

جام حذفی
نایب قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران ۹۲-۹۱ به همراه تیم پرسپولیس

سوپر جام
قهرمانی سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۶ به همراه تیم پرسپولیس

فردی
برترین‌های فوتبال ایران
دفاع سال فوتبال ایران ۸۶–۱۳۸۵ در تیم سایپای البرز
دفاع سال فوتبال ایران ۸۷–۱۳۸۶ در تیم سایپای البرز
دفاع سال فوتبال ایران ۹۳–۱۳۹۲ در تیم پرسپولیس
دفاع سال فوتبال ایران ۹۵–۱۳۹۴ در تیم نفت تهران
دفاع سال فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵ در تیم پرسپولیس
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران با سه تیم مختلف

بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان
بیوگرافی سید جلال حسینی و همسرش و تصاویرشان

منبع: ویکی پدیا

گردآوری: سایت تفریحی نماگرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا