تعبیر خواب

تعبیر خواب ریختن موی سر | ریزش مو در خواب چه مفهومی دارد؟

3.8/5 - (5 امتیاز)
[ type=”blue”]در این قسمت از سایت نماگرد انواع تعابیر مختلف تعبیر خواب ریختن موی سر را برای شما آشنا سازیم. با توجه به گفته معبران غربی خواب ریزش مو یا کچل شدن نشانه کاهش اعتماد به نفس، عدم خودباوری، یا احساس ضعیف بودن یا از دست دادن قدرت است. احساس ناامیدی، پریشانی و نگرانی است با ادامه مطالب همراه ما باشید.

 

تعبیر خواب ریختن موی سر | ریزش مو در خواب چه مفهومی دارد؟
تعبیر خواب ریختن موی سر | ریزش مو در خواب چه مفهومی دارد؟

 

تعبیر خواب ریختن موی سر

مو چیزی فراتر از فولیکول­های پروتئینی ساده است. مو نماد ایده­ ها و افکاری است که در روان هر فردی جریان دارد و پرورش می‌یابد. خب، معنی ریختن مو در خواب چیست؟

ریختن مو در خواب می­تواند تعبیرهای زیر را داشته باشد:

– ایده ­های رها شده

– خلاقیت از دست رفته

– احساس بی کفایتی

– احساس از دست دادن قدرت یا کنترل

– از دست دادن انرژی

ریختن مو در خواب نشان دهنده­ یک وضعیت استرس زا است، وضعیتی که در آن بیننده خواب احساس می­کند کسی موهایش را می­کشد.

مشابه کسی که هیچ کنترلی روی ریزش موی خود ندارد، چنین خوابی نیز نشان دهنده­ آن است که بیننده احساس می­کند هیچ کنترلی روی شرایط ندارد. اگر بخواهیم تعبیر صادقانه ­تری داشته باشیم می­توانیم بگوییم که باید کاملا مشخص شود که آیا فرد احساس عدم قدرت می­کند یا احساس می­کند کنترل همه چیز را از دست داده است زیرا این دو مورد با هم تفاوت های عمد­ه­ ای دارند.

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

اگر مردی در خواب ببیند که موی سرش ریخته‌ است، یـعـنـی فامیل و بستگانش، مال و اموال او را تلف خواهند کرد.

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی با شخصی کچل، ارتباط و مصاحبت داری، یـعـنـی با شخصی بزرگ دوست می‌شوی.

اگر کسی که کچل است در خواب ببیند مو درآورده است، یـعـنـی بدهکار می‌شود.

آنلی بیتون می‌گوید :

اگر زنی خواب ببیند موهایش می ریزد و کچل می شود ، تعبیرش آن است که برای امرار معاش باید تلاش کند زیرا بخت و اقبال به او پشت می کند .

کارل یونگ ، پروفسور سوئیسی میگوید :

تعبیر خواب دیدن اینکه شما موهاتان میریزد ( ریختن موی سر ) بیانگر این است که شما نگران این گفته هستید که پیرتر شوید و جاذبه و مردانگی تان را از دست دهید

اگر کسی در خواب ببیند که موهای دیگری در حال ریزش است نشانه داشتن دیدگاه مهمی در رابطه با آن شخص است.

 

[ type=”red”]مطالب پیشنهادی: تعبیر خواب کوتاه کردن مو، تعبیر خواب رنگ کردن مو، تعبیر خواب تراشیدن موی سر

 

تعبیر خواب ریزش مو بر اساس سه تفسیر متفاوت

تفسیر اول

خواب ریزش مو یا کچل شدن نشانه کاهش اعتماد به نفس، عدم خودباوری، یا احساس ضعیف بودن یا از دست دادن قدرت است. احساس ناامیدی، پریشانی و نگرانی تعبیرات خواب ریزش مو هستند.

اگر فردی خواب ببیند که موهایش به صورت دسته‌ دسته یا تکه تکه می‌‌ریزند، و در خواب یا پس از بیدار شدن شوکه شده است، تعبیر این است که آبرو و اعتبار فرد در خطر است.

از طرف دیگر، خواب ریزش مو می‌تواند نشانه ترس از شرمندگی یا خجالت دائمی باشد. نشانه ای بر اینکه تحمل شرمندگی برای شما دشوار است، یا زمانی که خجالت زده می‌شوید اوقات سختی را پشت سر می‌گذارید.

مثال ۱: یک زن در خواب می‌بیند که موهایش به صورت دسته دسته میریزد. در زندگی حقیقی او از شنیدن طعنه‌های همسر خود بسیار ناراحت است و می‌داند که شوهرش عمدا به او کنایه می‌زند.

مثال ۲: یک مرد در خواب ساهد ریزش موهای خود است. در زندگی حقیقی به خاطر شکست در یک معامله کاری به عنوان یک فرد بازنده و بی عرضه شناخته می‌شود، و از دیده شدن در فامیل یا انظار عمومی خجالت زده است.

نکته: تعبیر ریزش دسته دسته موها می‌تواند به خودبینی و تغییر مربوط باشد. شاید در حال انجام کارهایی هستید که فکر می‌کنید در آن خبره اید، اما از آنجایی که سایرین زندگی شما را زیر نظر دارند، با انتقادات اطرافیان رو به رو می‌شوید، ولی به نظرات آن‌ها اهمیت نمی‌دهید، چراکه مطمئن هستید این تغییرات برای شما سودمند است.

 

تفسیر دوم

پیر شدن

خواب ریزش مو به خاطر افرایش سن و نگرانی از کاهش میل جنسی، عدم توانایی در رابطه جنسی و از دست دادن نیروی مردانگی است.

آدم‌هایی با ذهن سمی

اگر خواب ببینید که به خاطر وجود موادی اطراف خود موها می‌ریزند، تعبیر این است که افرادی با ذهن مسموم در زندگی شما هستند. راحت ترین راه شناخت این افراد چیست؟ این افراد بدون دلیل و شاید عمدا باعث ناراحتی یا افزایش استرس شما می‌شوند، و در مجموع سلامت شما را به خطر می‌اندازند.

استرس و نگرانی

خواب ریزش مو می‌تواند نشانه کمبود قدرت در مدیریت کار‌ها باشد. شما توان مسئولیت پذیری و بر عهده گرفتن کارها را ندارید. بنابراین احساس ضعف و آسیب پذیری به شما دست می‌دهد.

 

تفسیر سوم

دیدن ریزش مو در خواب به شما این هشدار را می‌دهد که مراقب خود باشید و به دیگران تکیه نکنید.

با دیدن خواب ریزش مو بایستی کارهای خود را با استفاده از توانایی‌های خود انجام داده و از کمک گرفتن دیگران برای حل مشکلات خود بپرهیزید.

دیدن ریزش موهای خود در خواب بیانگر این است که شما بر کارهای خود کنترل ندارید. شما نمی‌دانید که چگونه در موقعیت‌های مختلف رفتار کنید و بر احساسات خود نیز تسلط ندارید.

اگر در خواب دیدید که موهای شما ریزش می‌کند بیانگر این است که شما نگران افکار خود (افزایش سن و از دست دادن جوانی) هستید.

از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی بیننده خواب نشان می‌دهد. همچنین این خواب نیز می‌تواند ناشی از تفکر و ترس درباره پیر شدن و عدم زیبایی نیز باشد.

لوک اویتنهاو می گوید:

ریزش مو: ناراحتی

 

حکایت

در زمان های قدیم جوانی خوش سیما به نزد یکی از معبران میرسد و خواب خود را اینگونه بازگو میکند :در سپیده دم خواب دیدم که بصورت ناگهانی تمام موهای قسمت جلویی و پشت سرم کچل شده است و من مرتب روی آن دست میشکم از شدت تعجب و ناراحتی شروع به گریه کردم پدر مادر و سایر اطرفیانم از این اتفاق بهت زده شده بودند چه تعبیری دارد؟شیخ پاسخ دادند در زندگی دنیا کمی محتاط تر باش و تا میتوانی سعی بر این داشته باش که به این دنیا و مادیات آن دلبسته نشوی.

 

تعبیر خواب ریختن موی سر | ریزش مو در خواب چه مفهومی دارد؟
تعبیر خواب ریختن موی سر | ریزش مو در خواب چه مفهومی دارد؟

 

تعبیر خواب ریختن یک دسته موی سر

مولف می گوید:

اگر ببینی کسی یک دسته از موهای شما را میکند به این علامت است که بخاطر افکار و رفتار نادرستی که از صاحب رویا سر زده می شود در میان جمعی ضایع می شود و یا اعتبار و حرمتش را از دست میدهد چیزی شبیه به شکستن غرور و یا حیقیر شدن در میان دیگران

اگر ببینی بدون هیچ علتی دسته ای از موهای شما کنده می شود به این علامت است که بخاطر پاره ای از گرفتاری ها یا مشکلاتی که با معشوق خود خواهید داشت غمگین و اندوهگین می شوید

علامه طباطبایی می گوید

دیدن چنین رویایی را به چند نشانه تعریف کرده اند ، اولی غم و غصه دار شدن ، دومی از دست دادن ناگهانی قدرت اعتبار و یا حرمت بخاطر یک اشتباه کوچک یا بزرگ سومی بی وفایی دیدن از دیگران ، از بین رفتن اعتماد بین زن و مرد ،و همچنین سلب شدن خوشبختی از انسان

 

تعبیر خواب ریختن موی دیگران

معبرین غربی گویند:

اگر کسی در خواب ببیند که موهای دیگری در حال ریزش است نشانه داشتن دیدگاه مهمی در رابطه با آن شخص است.

 

تعبیر خواب کنده شدن دسته ای از موی سر دیگران 

از دیدگاه معبران خارجی و ایرانی

معبران خارجی و ایرانی دیده شدن چنین رویایی را اینگونه تشرح کرده اند، اگر این اتفاق برای یک مرده افتاد (زن یا مرد) نیکو نیست و نزدیک شدن به مرگ است و اینکه شایعات بی اساسی درباره نزدیکان یا دوستان در خانواده شما منتشر است.

اگر برای مادر خانواده اتفاق افتاد علامت آن است که در زندگی با تغییر و تحول روبرو خواهید شد و از بی وفایی نامزد خود آگاه می‌شوید.

اگر برای خواهر یا برادر روی داد علامت آن است که در انتخاب شغل مناسب موفق نمی‌شوید.

چنان چه برای یکی از دوستان دور یا نزدیکت بود ، علامت آن است که بستن پیمان ازدواج با مشکلی مواجه می‌گردد، اوضاع کار کساد می‌شود و زندگی با سختی همراه می‌گردد.پس تا به اینجای کار درک کردید که این اتفاق شاید کوچک برای هر یک از اعضای خانواده ی دارای معناهای مختلف و جداگانه است

 

[ type=”green”]برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم : نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
  • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
  • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
  • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
  • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
  • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

یک دیدگاه

  1. سلام من خواب دیدم تو یه جمعی هستم با دو تا دستم دو طرف موهام آروم دست میکشم دو دسته مو رنگ شده و مرتبو شونه زده و بلندتر از موهای واقعی خودم میاد تو دستام وهی تکونشون میدم و به چندنفر از جمله شوهرم نشونشون میدم ولی عکس العمل خاصی هم نمیبینم.همون موقع هی به خودم میگم من که موهام اینقد بلند نیست چطوری اینا که ریختن اینقدبلندن !!! به نظر شما تعبیرش چی میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا