سرگرمیمعما و تست هوش

تست هوش ریاضی مسافر و باربر برای نابغه ها ! + جواب

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.
[ type=”blue”] تست هوش ریاضی مسافر و باربر : با توجه به داده های تست هوش تعداد باربر را مشخص کنید.

 

مغز انسان ها همانند دیگر عضلات بدن نیازمند ورزش می باشد، چرا که با ورزش دادن آن از بسیاری مشکلات مربوط به مغز همچون زوال عقل و مهم ترین آن که آلزایمر می باشد، جلوگیری خواهد شد و مغز را در جهت صحیح می توان تقویت نمود. پس خودتون رو برای به چالش کشیدن مغز و ورزش دادن آن آماده کنید.

 

تست هوش ریاضی مسافر و باربر برای نابغه ها ! + جواب
تست هوش ریاضی مسافر و باربر برای نابغه ها ! + جواب

 

مسافری می خواهد از یک بیابانی با پای پیاده عبور کند که 12 روز به طول می کشد. او برای حمل آب و آذوقه مورد نیاز سفرش نیاز به تعدادی باربر روزمزد دارد که باید آن را  استخدام کند. آیا می توانید حدس بزنید کمترین تعداد باربران لازم برای این سفر چند نفر است؟

توجه کنید که لازم نیست باربران تمام راه را با مرد مسافر همراه باشند. و همچنین نکته دیگر اینکه هر نفر (مسافر و باربران) می توانند آب و آذوقه مورد نیاز 8 روز یک نفر را با خود حمل کنند.

 

 

 

 

جواب تست هوش در انتهای همین مطلب وجود دارد اما سعی کنید قبل از دیدن جواب، خودتان فکر کنید و در بخش نظرات برای ما بنویسید که پاسخ شما چیست؟؟؟ 

 

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

 

 

 

 

پاسخ تست هوش ریاضی مسافر و باربر

2 نفر باربر برای این سفر کافی می باشد.
پس از 2 روز 6 جیره از 8 جیره روزانه اولین باربر مصرف شده است (برای سه نفر). این باربر می تواند با دوجیره باقیمانده برگردد.

 مسافر ما 2 روز دیگر با بار دوم به سفر ادامه می دهد و در این دو روز، 4 جیره باربر دوم نیز مصرف شده است. این باربر می تواند با 4 جیره مانده، برگردد.

 مسافر ما اکنون با 8 جیره روزانه خودش که دست نخورده باقی مانده، 8 روز دیگر ادامه می دهد و سفر 12 روزه خودش را به آنسوی بیابان، به آخر می رساند.

 

 گرد آوری و تنظیم : بخش سرگرمی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا