اخباراخبار حوادث

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او

3.7/5 - (67 امتیاز)

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او
تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او

ستایش قریشی

تجاوز جنسی به ستایش قریشی دختر بچه 6 ساله دختر بچه مهاجر افغان توسط پسر ایرانی که با اسید کشته و سوزانده شد عکس ستایش قریشی را قرار داده ایم. در پی مفقود شدن دختر بچه 6 ساله مهاجر افغان بنام ستایش قریشی در منطقه خیرآباد ورامین, روز یکشنبه 22 فروردین, خانواده ستایش اقدام به انتشار اطلاعیه ای مبنی بر مفقود شدن دخترشان می کنند و تمام منطقه و محله زندگی را به دنبال ستایش جستجو می کنند. اما شب هنگام جسد سوخته ستایش از منزل همسایه یافت می شود.

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او
تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او

طی مصاحبه با پدر ستایش قریشی دخترک شش ساله مهاجر افغان, روز یکشنبه وقتی ستایش از منزل بیرون میرود, نمیدانسته که پسر همسایه فکر ربودن و قتل وی را در سر داشته و زندگی او را به کام مرگ خواهد کشاند. پسر اقدام به ربودن دختربچه می کند و دختر را به خانه خودشان میکشاند و پس از جنایت هولناک و قتل, با ریختن اسید جسد بیجان ستایش را میسوزاند و پس از آن سعی می کند تا جسد را معدوم کند تا آثار جنایت را از میان بردارد اما موفق به این کار نمی شود.

ماجرای گم شدن ستایش

ماجرای گم شدن «ستایش» به بیست و یکمین روز بهار امسال در خیرآباد ورامین واقع در جنوب‌شرقی تهران برمی گردد. درست یک هفته قبل از آنکه شبکه های اجتماعی از ماجرا با خبر شوند «ستایش» در کوچه تو در تویی که از خیابان اصلی خیرآباد به سمت غرب می رفت گم شد.

هوا تاریک شد و از ستایش خبری نشد. پدر ستایش بعد از آنکه موضوع را به پلیس گزارش داد، عکس او را روی برگه هایی چاپ کرد و به دست کسبه و اهل محل سپرد تا او را در یافتن دختر بچه اش کمک کنند.

«شیرآقا قریشی» پدر «ستایش» علاوه بر این دختر که مهرماه امسال 6سالش تمام می شد یک پسر و یک دختر دیگر داشت و به صورت روزمرد در منطقه کار می کرد.

اهالی محل در خیرآباد همدیگر را می شناسند و خیلی زود خبر گم شدن «ستایش» سر سفره شام در خانه ها زبان به زبان شد.

کوچه ها و خیابان های خیرآباد را با «بوستان» شماره گذاری کرده اند. بوستانی که این ماجرا در آن رخ داد، کوچه ای است که درابتدا عرض آن به زحمت یک خودرو را در خود عبور می دهد، گمان می کنید بن بست است.

اما در انتهای این کوچه یک راه باریک هست که مثل علامت یک پیچ خطرناک در جاده ها از میان خانه هایی می گذرد. دو پیچ در راه دارید که کاملا قائمه است. حتی اگر دوچرخه برانید هم نمی توانید این مارپیچ باریک را به راحتی بگذرانید. بعد از دو پیچ قائمه مسیر، یک خانه دو طبقه کوچکِ بدون نما هست که دری خاکستری رنگ دارد و اعلامیه مجلس ترحیم ستایش روی آن چسبیده است.

خانه ستایش حیاط ندارد. بعد از خانه آنها 2 در دیگر، یعنی دو خانه دیگر را که رد کنید به دری آبی رنگ می رسید که خانه ای حیاط دار است. آن شب که ستایش گم شد حرف گمشدن این دختربچه در این خانه درآبی هم مطرح شد.

خانه ای که حالا بعد از ازدواج 3 دختر بزرگ خانواده، فقط پدر، مادر و پسری 16 ساله در آن زندگی می کنند. مادر خانواده رو به پسرش کرد و گفت: «امیدجان تو ستایش را ندیدی؟ پدر و مادرش از غروب در به در، در جستجوی او هستند. معلوم نیست چه بلایی سرش آمده است».

«امید» اما با تاکید به مادرش جواب داد: «مگر می شود؟ مگر بچه آجی گم نشده بود در مدرسه پیدایش کردیم. حتما او هم جایی است که پیدا می شود».

اما حالا مادر «امید» اصلا باور ندارد که چنین گفتگویی بین او و پسرش رد و بدل شده در حالی که آن شب پسرش می دانسته بر سر «ستایش» چه آمده است. حالا تقریبا بعد از یک هفته تحقیق، پلیس «امید» را به کانون اصلاح و تربیت می سپارد تا تحقیقات پرونده این جنایت کامل شود.

اما هیچ کس در این محله باور ندارد که «امید» مرتکب چند جنایت شده باشد؛ سخن از «ربودن»، «آزار و اذیت»، «قتل» و «ریختن اسید روی بدن مقتول» به میان آمده است.

خانواده امید که هیچ نمی دانند. از خود می پرسند این اتفاقات در کجای خانه‌شان روی داده است. گویا فردای روزی که «ستایش» گم شده بود «امید» به دوستش گفته بود که چه اتفاقی افتاده است و برای انتقال جسد دختربچه به کمک نیاز دارد. همین سبب شده بود ماجرا به پلیس اطلاع داده شود و راز ناپدید شدن «ستایش» برملا شود. مطابق هر پرونده دیگری که متهم آن فردی زیر 18 سال باشد همه مراحل تحقیق به صورت کاملا محرمانه باید انجام گیرد.

اما وقتی جمعه گذشته مراسم ترحیم این دختربچه برگزار شد شبکه های اجتماعی از آنچه مردم محل درگوشی می گفتند با خبر شدند و موجی درگرفت؛ موجی که به شکل یک کمپین هم درآمد؛

«#من_ستایش_هستم». حالا جنایتی رقم خورده است که یک قربانی آن دختری شش ساله است که دنیای کودکی اش دوامی نداشت و قربانی دیگر آن پسری است که هنوز به سن قانونی نرسیده و آنچه کرده سرنخ عمق یک زخم است؛ زخمی اجتماعی.

*اصلا نمی توانیم باور کنیم

جمشید یکی از کسبه محل که آهنگری دارد گفت: من خانواده آنها را می شناسم. اصلا این خانواده جوری نیستند که فکر کنید بچه شان دست به چنین کاری بزند. این خانواده شهید داده اند، خیلی خانواده محترمی هستند.

مردی که در خیابان اصلی خیرآباد، بساط پهن کرده است هم گفت: من خانواده مادر این پسر را هم می شناسم. همه متدین و مذهبی هستند. پدرش هم فرد آرام و خوبی است. هیچ کس باور نمی کند که چنین کاری کرده باشد.

رحمت، یکی از همسایه های این دو خانواده نیز توضیح داد: از وقتی این اتفاق افتاده هر دو خانه خالی است. هیچ کدام از خانواده ها نیستند. هر دو خانواده را می شناختم و با آنها سلام و احوالپرسی داشتم. حتی این پسربچه را هم می شناسم. سر به زیر و آرام است. حتی شیطنتی هم از او ندیده ام.

*فرزند آخر یک خانواده معمولی

امید فرزند چهارم یک خانواده است که او تنها پسر آن و آخرین فرزند آن محسوب می شود. پدرش کارمند یکی از نهادهای دولتی و مادرش خانه دار است.

بنابر شواهد موجود پدرخانواده همه تلاشش برای تامین خانواده و سامان دادن دختران بوده است.

هر سه خواهر امید ازدواج کرده اند و او دایی 5 کودک محسوب می شده است. امید کلاس سوم راهنمایی (سوم متوسطه اول) است.

گویا وقتی سه ماهه بوده تشنج کرده مادرش در حالی که به هنگام خواب دهان او را پر از کف دیده به بیمارستان منتقلش کرده است. بعد از آن مرتب دارو مصرف می کرده و به گفته مادرش پای چپش را نمی توانسته درست حرکت دهد. اما هیچ کس هیچ رفتار مشکوک و سئوال برانگیزی از امید ندیده است که کوچکترین ظنی به دست داشتن او در این کار منتهی شود.

مادرش درباره روز حادثه گفت: آن روز می خواستم با دخترم برای خرید رویه مبل به بازار برویم که وقت آمدن پسرم از مدرسه شد. دلشوره داشتم. این اواخر مدرسه گفته بود با دانش آموزی رفت و آمد دارد که اهل شر و شیطنت است. برای همین زود برگشتیم. حتی غروب که گفتند «ستایش» گم شده از امید هم درباره اش پرسیدم.

*هیچ مشکل انضباطی نداشت

مدرسه ای که امید در آن درس می خواند هم در همین محله است. تقریبا 10 دقیقه پیاده روی است. مدرسه همان اوایل خیرآباد است و بعد از چند کوچه نوبت به کوچه محل زندگی امید می رسد. مدیرمدرسه ای که «امید» در آن درس می خواند نیز به پرسش های خبرنگار پاسخ داد. او تاکید کرد که «امید» هیچ مشکل انضباطی نداشته است.

مدیر مدرسه اما در پاسخ به این پرسش که مادر متهم ادعا کرده نسبت به نشست و برخاست پسرش با یکی از بچه های مدرسه به آنها تذکر داده اند گفت: هیچ مورد انضباطی نبود که بخواهیم به خانواده امید اطلاع دهیم، اما وضع درسی امید مناسب نبود.

*جایی که جنایت رخ داد کجاست؟

با توجه به اینکه پلیس هنوز در حال تحقیق است و از جزییات این ماجرا گزارشی منتشر نکرده است مشخص نیست جسد «ستایش» به طور مشخص در کدام نقطه از خانه ای که امید در آن زندگی می کرده کشف شده است.

بنا به گفته اعضای خانواده امید، از چندی قبل پدر خانواده واحدی در طبقه فوقانی خانه ساخته بوده است. امید نیز مدتی بوده که وسایلش شامل لپ تاپ و کتاب های درسی اش را به طبقه بالا برده بوده است. این طبقه بنا به توصیف اعضای خانواده شامل یک هال، یک اتاق، یک سرویس بهداشتی و یک حمام و آشپرخانه کوچک می شود.

مادر «امید» گفت: من آن روز با جارو برقی خانه را جارو کردم اما هیچ چیز مشکوکی نظرم را جلب نکرد. اصلا نمی توانم باور کنم که این کار در خانه ما انجام شده باشد.

با این حال هیچ یک از اعضای خانه بعد از فک پلمپ خانه به آنجا نرفته اند و از آخرین وضع خانه با خبر نیستند.

*از سفارت افغانستان هم آمدند

یکی از همسایه ها درباره خانواده «ستایش» گفت: چند روزی هست که در خانه نیستند. اما شنبه بعدازظهر از سفارت افغانستان آمده بودند با آنها صحبت کنند.

عکس ستایش قریشی

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او
تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او

پای پسری ۱۶-۱۷ ساله در میان است که هیچ کدام از هم محلی‌ ها باور ندارند این جنایت به دست پسر سربه زیر محله روی داده است. تحقیقات جنایی درباره جنایتی که در آن دختری 6 ساله به نام «ستایش» قربانی شده درحالی ادامه دارد که هنوز مشخص نیست متهم این پرونده آنچه روی داده را به تنهایی مرتکب شده باشد. این در حالی است که کارآگاهان پلیس 2 شب قبل این پسر را برای بازسازی صحنه قتل به خانه اشان آوردند.

گفته می شود کارآگاهان پلیس علاوه بر پسری که در همسایگی خانه «ستایش» زندگی می کرده از 2 همکلاسی او نیز تحقیق کرده اند و تحقیق درباره این جنایت از یکی دیگر از پسران این محله نیز جریان دارد. با این حال تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ اظهارنظر رسمی از سوی پلیس و دستگاه قضایی مبنی بر اینکه این جنایت با همدستی فرد یا افرادی رقم خورده باشد مطرح نشده است.

گزارش پزشکی قانونی تا این زمان منتشر نشده اما اطلاعاتی مبنی بر تجاوز به عنف در این جنایت هولناک بسیار محتمل و قابل پیش بینی می باشد.

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او
تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او

مراسم ختم ستایش قریشی

«امروز ختم دخترکی معصوم بود که خونش جامعه مهاجر را در کنار هم قرار داد فارغ از هر رنگ و نژاد و فرقه و مذهب، یادم می آید وقتی مسجد محل خبر گم شدن دختربچه ای را داد مثل همه گم شدن های دوران کودکی فکر می کردیم ساعتی دیگر به خانه برمی گردد….بماند که بازگشت به قیامت شد و بماند که چه گذشت برستایش قصه ما که قلب هر انسانی را به درد می آورد اینکه چگونه پسر نوجوانی چنین فجیع قتل انجام می دهد باید جامعه شناسان و روانشناسان نظر بدهند اما امروز یکی از زیباترین همبستگی های عالم مهاجرت به وقوع پیوست مجلس ختم در دو محله جداگانه و دو بخش زنانه و مردانه برگزار شد.

صبح مراسم سری به دفتر امام جمعه منطقه که از انسان های بسیار شریف هستند و رابطه تنگاتنگی با مهاجرین دارند، زدم ایشان هم ضمن اظهار همدردی و اندوه فراوان با خانواده قریشی ضمن تقبیح این عمل خاطر نشان کردند این حادثه ارتباطی با فرقه و مذهب و ملیت ندارد و قلوب آحاد جامعه به درد آمده است و خواستار اجرای حکم قانونی در این باره شدند.

ظهر طبق برنامه به مهدیه می روم مقدمات رافراهم می‌کنیم. بانوان یکی یکی می‌آیند. ایرانی، افغانستانی، از هر قومی و تو از این همدلی و همنوایی به وجد می‌ آیی. ایرانی‌های زیادی از همان اول با چشمان اشکبار در مجلس بودند و ستایش را دختر خود می‌دانستند. همگی تقاضای اشد مجازات را از مراجع قانونی داشتند و از همه جالبتر اینکه زنان ایرانی در این بین اظهار داشتند که «اگر لازم باشد النگوهایمان را می‌فروشیم تا حق ستایش گرفته شود و خون او پایمال نشود» زنان افغانستانی جمع نیز می‌گفتند هرگونه کمکی مادی و معنوی نیاز باشد ما تا اخر هستیم… همگی آمده بودند تا باری بردارند نه باری باشند بر گرده خانواده ستایش و چقدر نگاه خانواده ستایش برق امید داشت با این همه همدلی و همدردی. راستی رفتن دیروز پرسنل استانداری و امام جمعه چقدر برخانواده تاثیر مثبت گذاشته بود.

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او
تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او

مداح افغانستانی برنامه با ذکر مصیبت حضرت رقیه و با نوای دلنشین خود بغض های فروخورده مردم عزادار راشکست و مجلس یکسره صدای شیون و گریه برخون به ناحق ریخته نوگل پرپرشده گشت. امروز ستایش تنها نبود شما مهربان مردمان زیر بازوی پدر و مادر او را گرفته بودید. امروز خانواده ستایش بر مهربانیتان تکیه زده بود و نشان دادید چه نیک مردمانی هستید از نقاط مختلف تهران پرسان پرسان همگی ستایش شده بودید تا به دریای مهربانی و همدلی بپیوندید.

ماجرا به دور از شبکه‌ های اجتماعی و فضاهای غیر واقعی این چنین است. زنان ایرانی‌، می‌‌ گویند النگوهایمان را می‌ فروشیم تا اگر خرجی باید شود، برای وکیل و پیگیری پرونده تامین شود و در بیرون از این فضای واقعی، پشت صفحات مجازی بازار شایعات همچنان داغ است، همچنان گفته می‌ شود که خانواده مقتول حق عزاداری ندارند و دیروز مجلسی ختمی باشکوه برگزار می‌شود و مجلس زنانه و مردانه پرو خالی می‌شود و امام جمعه شهر سخنران مراسم ختم است و مسئولین فرمانداری و نیروی انتظامی برای تسلیت به پدر خانواده به مجلس ختم آمده‌اند، می‌گویند ماجرا رسانه‌ای نشده است و رسانه‌ها یک به یک در حال انتشار هستند، به دروغ می‌ گویند رسیدگی پرونده دچار اختلال شده است، قاتل رها شده است و… می‌ گویند و می‌ گویند و می‌ خواهند انتقام تاریخی‌ شان از پیوندهای ناگسستنی این دو ملت را بگیرند و موفق نمی‌شوند که «ما شاخه‌ های توأم سیبیم و دور نیست باری دگر شکوفه بیاریم توأمان‌».

پدر ستایش که این روزها در سوگ دخترش روزهای سختی را می‌گذراند و برای تسکین آلام و دردهایش هیچ جا جزء مزار ستایش مأمنی برای تسکین آلامش نیست، برای همین به امامزاده طاهر و مطهر خیر آباد و به مزار دخترش آمده است، او که کارگر مغنی و سر و کارش با خاک است شاید فکر نمی‌کرد که روزگاری خاک دخترک خردسالش را در خودش ببلعد.

صحبت کردن با پدری که تازه دخترش را از دست داده است و دلش برای شیرین زبانی‌ های او تنگ شده، سخت است از حال روز مادر ستایش می‌ پرسیم می‌ گوید که مادر است و بی‌ تابی می‌ کند.

پدر ستایش در حالی که سعی دارد خودش را آرام نشان دهد، از همه افرادی که برای حضور در مراسم ترحیم ستایش شرکت کرده‌ اند تشکر و قدرانی می‌کند. این روزها همه دوستان ایرانی و افغانستانی در ورامین خود را در غم پدر و مادر ستایش شریک می‌ دانند و با پرچم‌ های سیاه ابراز همدردی خود را به این خانواده اعلام کردند.

درخواست پدر ستایش جهت رسیدگی به پرونده قتل دخترش

از وی در رابطه با وضعیت و تکلیف پرونده ستایش می‌پرسیم اینکه آیا تاکنون شکایتی کرده است، آهی می‌کشد و می‌گوید، مسئولان در حال رسیدگی به پرونده قتل دخترم هستند، این جرم پنهانی نیست و از آنها می‌خواهم حکم خدا و قرآن را اجرا و قاتل دخترم را قصاص کنند.

انتظار می‌ رود مقامات جمهوری اسلامی ایران همانطور که در مراسم این کودک مهاجر افغانستانی شرکت کرده و با خانواده وی ابراز همدردی کردند، در جهت اجرای حکم و پیگیری پرونده این حادثه هولناک نیز نهایت جدیت و تلاش خود را بکار گیرند.

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او
تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او

در پی وقوع حادثه هولناک قتل «ستایش قریشی» در منطقه «خیرآباد» شهر «ورامین»، مقامات ایرانی با حضور در منزل پدر ستایش، با خانواده و بازماندگان وی ابراز همدردی کردند.

همچنین پیکر این کودک مهاجر افغانستانی در امامزاده «طاهر مطهر» به خاک سپرده شد. در این مراسم تعدادی از مقامات ایرانی و افغانستانی حضور یافته و با خانواده مقتول ابراز همدردی کردند. امام جمعه خبیرآباد با حضور در مراسم تشییع به ایراد سخنرانی پرداخته و با حضور در خانواده ستایش با خانواده این کودک ابراز همدردی کرد.

عکس قاتل ستایش و دوست دخترش
عکس قاتل ستایش و دوست دخترش

همچنین مسئولان استانداری و اداره اتباع و مهاجرین استانداری تهران از جمله مقاماتی هستند که در این مراسم ختم دختر مهاجر افغانستانی شرکت کرده و با حضور در منزل خانواده مقتول با آنها ابراز همدردی کردند.

بسیاری از مقامات افغانستانی از جمله «احمد نصیر نور» سفیر افغانستان در ایران و رایزن فرهنگی این سفارت نیز با حضور در منزل این خانواده ابراز همدردی کرده‌ اند.

قاتل ستایش در اینستاگرامش نوشته:

قاتل ستایش در اینستاگرامش نوشت

برخورد قاطع با قاتل ستایش

سیدحسین نقوی‌ حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز پارلمان در جمع خبرنگاران، ضمن محکومیت قتل ستایش قریشی دختر شش ساله افغانستانی در خیرآباد ورامین، گفت: این حادثه دل مردم ایران و علی‌ الخصوص مردم ورامین را به درد آورد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران مدت‌ های مدید میزبان اتباع کشور دوست و برادر افغانستان بوده و دولت و مردم ایران همواره در طی رنج‌ هایی که بر ملت افغانستان روا داشته شد، در کنار آنها بودند و رنج‌ های این ملت برای ما همچون رنج بر ملت خودمان است.

نماینده مردم ورامین در مجلس با تاکید بر لزوم برخورد قاطعانه با قاتل دختر شش ساله افغانستانی، گفت:‌ مجلس شورای اسلامی این موضوع را پیگری خواهد کرد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران با قاتل ستایش قریشی برخورد خواهیم کرد، چرا که برای دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران تفاوتی بین قتل دختر ایرانی و افغانستانی وجود ندارد. به همین دلیل ما قاطعانه پیگیر این پرونده هستیم تا مسبب این قتل به سزای عمل ننگین خود برسد.

نقوی‌ حسینی در پایان تاکید کرد: در مورد این‌گونه حوادث کاملا مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران موضوع را دنبال می‌ کنیم و هیچ تفاوتی بین اتباع خارجی و اتباع ایرانی وجود ندارد و بنده به عنوان نماینده مردم ورامین حق و حقوق این خانواده را بدون تفاوت پیگیری می‌ کنم.

::

فیلم پدر متهم به قتل ستایش: با دست خودم پسرم را تحویل پلیس دادم و هر چه قانون حکم کند می‌ پذیریم

در این باره بیشتر بخوانید:

عکس های اینستاگرام امین قاتل ستایش قریشی

گردآوری: سایت تفریحی نماگرد

‫۳۳۷ دیدگاه ها

 1. چطور می توانند اینقدر وحشی باشند خدای من این واقعا درد ناک است خدایی نکرده اگر عکس این اتفاق می افتاد فکر نکنم یک لحظه ارامش برای افغان ها می گذاشتند اهای اقایی که این حرفارو با این همه ارامش بیان کردی ایا اگر عکس ان هم اتفاق می افتاد باهم از دوستی دو ملت حرف میزدی یا چیزهای دیگر

  1. دوست عزیز عکس این قضیه هم اتفاق افتاد کسی قاتل که دو تا افغان بودن رو پیدا نکرد.به کجا داریم میرسیم معلوم نیست/

  2. عکس این اتفاق بارها و بارها افتاده و افغانها بارها به ایرانیها تجاوز کردن و ما ایرانیها هیچوقت به همه افغانها به اون چشم نگاه نکردیم. هرکس هر خطایی کرده محکومش باید کرد. چطور من ایرانی این پسر ایرانی رو ۲۰۰% محکوم میکنم و افتخار هم میکنم به کارم شما هم باید یاد بگیری که اگر عکسش اتفاق بیفته اولین شخص شما باشی که محکومش کنی نه اینکه الان دنبال مسائل حاشیه ای باشی و کینه و اختلاف با قومیتها رو بیشتر کنی. همین رفتار شما باعث این اختلافات میشه

   1. صد البته که اگر عکس این اتفاق هم رخ می داد مرد و زن و پیر و جوان مهاجرین افغانستانی کار او را تقبیح می کردند. اما انگار فراموش کردید چند سال پیش که در مورد عکس این ماجرا چه خون‌هایی از مهاجرین افغانستانی در ایران ریخته نشد، چه فشارهایی که به این مردم وارد نشد. دردناک تر از این حادثه سکوت معنا دار خبرگزاری هاست.

  3. خواهرا برادرا ایرانی افغانی فرقی نمیکنه خدا شر اینجور ادمای کثیفو از رو مسلمانا برداره
   انسانیت و غیرت مهمه نه ایرانی افغانی
   انسانیت به ملیت نی۹۸

    1. اون احمقی که نوشته از ایرانی ها متنفرم شک ندارم افغانی نیست وفقط قصد خراب کردن وجهه افغانیها رو داره هیچ افغانی همچین حرفی نمیزنه خواهشا دوستان عزیز ایرانی اینقد ساده نباشید بقول یکی ازدوستان کسی مارو مجبور نکرده اینجا بمونیم بهترین دوستان من ایرانی هستن

  4. درسته که این حادثه خیلی تلخه و دل مردم رو سوزوند
   ولی ما مورد داشتیم که مردهای افغان به دختر ایرانی تجاوز کرده اند
   پس باید منتظر حکم قانون باشیم و برای خانواده ستایش دعا کنیم که خداوند صبرشان دهد !!!!

    1. چرا که نکردن
     تو همین کاشان خودمون سه سال پیش ۴تا افغانی یه دختر سیزده ساله رو همه غلطی باهاش کردن بعد سرشو گذاشتن رو طاقچه بیخ تا بیخ بریدن
     تازه اونقدر مست بودن که تموم کاراشونو فیلمشو گرفته بودن خودشونم برده بودن پاسگاه

  5. درمورد صانحه بالا…
   فقط میتونم بگم…?
   لعنت ب غریزه ای ک هیچی جلو دارش نیست…?
   لعنت ب اون حسی ک نمیتونن کنترلش کنن…
   لعنت ب اون حسی ک ی لحظه ب وجود میاد و پشیموتیش واسه ی عمره?
   لعنت ب این… ک باعث میشه پسری با سن۱۵سال، ب همچین خبطی دست بزنه…?
   اخه بچه..
   چی با خودت فکر کردی…؟؟؟!!!?
   لعنت ب غریزه…
   لعنت…
   ک باعث اونهمه اذیت شدن بچی دختر۶ ساله شد و لعنت ب اون حسی ک این قوه رو داد ب امیرحسین ک دست ب قتل این بچه بزنه?
   فقط میشه گفت لعنت…
   توروخدا فقط ی لحظه…
   فقط ی لحظه فکر کن اون بچه چ دردی رو تحمل کرده…?
   لعنتی…
   ????????
   #kodear236

   https://telegram.me/faze_gham236

  6. در طول سی و چند سال حضور اتباع کشور افغانستان در ایران وقایعی از این دست نسبت به زنان و دختران ایرانی و حتّی پسران نوجوان ایرانی به توسط اتباع کشور مزبور فراوان و بیش از حد تصوّر شما رخ داد ولی جنابعالی از آن بی اطّلاعید!!!

   1. آقا دلیل نمی شه یکی این کارو بکنه چون یکی دیگه یه کاری کرده شما بیا همین کارو با یکی دیگه کنی اشکال نداره؟
    اونایی که اون کارارو کردن اعدام شدن دیگه یا حبس کشیدن یا هرچی ایشونم جواب کارشو می ده دیگه.

   2. نه که تا الان همچین اتفاقاتی نسبت به افغانستانی ها رخ نداده نمونش همین ستایشه بی گناهه که اونم خیلی سعی در پنهان کردنش داشتن اما فضای مجازی مانع اون شده پس لطفا زر مفت نزنید ممنون

  7. اقایون و خانوما
   به این پسر فحش ندید شاید ماجرا یک جور دیگه باشه شاید رفیقش این کارو کرده واین پسر پا سوز معرفتش شده باشع یعنی بعد از حمل جنازه رفیقش بپلیس زنگ زدع و این پسر رو بجای قاتل گرفتن چون جنازه اینجا پیدا شده جسد رو ب این مکان اوردن تا بعد از ی مدت اونو ب یک جای دیگه ببرند

  8. صد برابرش افغان ها سر ایرانیا آوردن اما هیچیز نشده افغانی و ایرانی نداره باید مجرم مجازات بشه که شد

  9. این پسر و باید اعدام کرد چون کارش اشتباه بود. مرگ بر افغانی کثیف از ایران برید گورتونو گم کنید

 2. من قبول دارم عمل بسیار زشت و ناپسند و دور از انسانیت هست ولی به قولی همیشه از آسمون باریده یک بار هم از زمین باریده خیلی دامن زدن به این.مقوله اشتباه هست اگه خواسته باشیم درصد این اتفاقات رو مقایسه کنیم یک به میلیون هم نیست این افغان ها چه که نکردن با ما حالا همه بگید تجاوز بهدختر ۹ساله افغان

   1. اگه نطرمنو بخوایین من میگم هرچی سراین جماعت افغانی بیاد کمه آخه این بیشرفا کم جنایت نکردن تو ایران ما

    1. فقط مستونم بگم حیف اسم اسان که روی توهستش امیدوارم این بلا سرت نیاد نمیدونم بچه داری یا نه ولی بدون که به دخترت اگه تجاوز بشه خیلی سخته خیلی حالا این که بهخوان به طرز وحشیانه ای بکشنش این مسیله ربطی به دین و مذهب نداره فقط انسان می خواد که راجبش نظر بده امیدوارم دختر جدم حضرت رقیه اون دنیا راهتو بگیره

    2. حالا خودتو بزار جای افغانیا اگه افغانی بودی و توی کشورت جنگ بود طالب بود داعش بود همه جوره جنگه
     حاضر بودی بری کشور‌ خودت
     درسته عکس این اتفاق افتاده ولی بخاطرش خون هزاران افغانی ریخته شده
     ولی اینا حاضر نیستن بخاطرش حتی قاتل رو اعدام کنن
     ما نیومدیم اینجا خوشگذرونی اومدیم زندگی کنیم و اگه بزارنمون میریم یجای دیگه

  1. اره به خدا یادتون میاد به دختر ما چند نفری تجاوز کردن سرش و بریدن چی شد هنوز دستگیر نشدن بیچاره فیلمش همه جا هست

 3. بسم رب القاسم الجبارین
  ملت غیور و آزاده ایران ضمن اعلام انزجار و محکوم کردن جنایت صورت گرفته در خصوص قتل ستایش قریشی دختر ۶ ساله افغان، مراتب ابراز همدردی خود را با برادران افغان اعلام و خود را در غم آنان شریک می‌داند
  «به سوگ ستایش» تقدیم به دختر معصوم افغان ستایش قریشی

  تبار از قوم افغان دختری پاک / به خون غلتیده از بیداد ضحاک
  جرس در وادی غم کرده چاووش / و ایرانی و افغانی سیه‌پوش

  بگو باران ببارد بر زمین باز / به سوگِ دختر افغانیِ ناز
  پری‌رو خفته در آغوشِ خاک او / به جرم عصمت و پاکی، هلاک او

  به محمل نوبهاران داغ بسته / ز ایرانی و افغان دل‌شکسته
  وطن را غم از این ماتم گرفته / عزای قتل آن مریم گرفته

  ستایش دختر مظلوم افغان / تو ای بر مامِ ایران، پارۀِ جان
  وطن از داغ تو خم گشته قامت / بگیرد از پلیدان انتقامت

  شده ایران ز داغ تو سیه‌پوش / ز غیرت خون ایرانی به رگ جوش
  به داغت مبتلا افغان نه تنهاست / شقایق گونه داغت بر دل ماست

  به جان آشفته از غم دل پریشت / همه ایرانیان اقوام و خویشت
  ز داغ مرگ تو دردانۀِ ناز / به خون آغشته چشمان وطن باز

  نه‌تنها مادرت را غم زد آتش / جگرخون از غمت قوم سیاوش
  نگردد خاطرت از یاد ما پاک / ز خونت لاله خواهد زد سر از خاک

  نه از ایرانیان بود آن سیه‌کار / که آتش بر ستایش زد شرربار
  تو ای کشته ز جرم بی‌گناهی / مپندارد کَس اینجا بی‌پناهی

  تمامِ قوم ایران کاوه آییم / قصاصِ خصمِ ضحاکت نماییم
  بداند دشمن ایران و افغان / که هردو شیعه مردیم و مسلمان

  برادر باهم و هم‌سنگر و یار / حلب را گشته بر زینب علمدار
  و دوشادوش هم در جنگ دشمن / مدافع بر حریم و مرز میهن

  که ایرانی و افغانی است هم‌خون / علمدار سپاه فاطمیون
  در این هنگامه که عصر ظهور است / نفاق و تفرقه از شیعه دور است
  به امید ظهور حضرت یار
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ منصور نظری

    1. قاسم الجبارین یعنی کسی که سرکش ها و طغیانگرها رو در هم میشکنه. قاسم یعنی در هم شکننده و جبار یعنی زورگو

     1. خوب از کی قاسم بمعنی درهم شکننده معنی داده آقای با سواد.لطفا سری به فرهنگ لغت بزنید بهت میگه قاسم یعنی چه. متاسفم یه مست آدم بیسواو متحجر افراطی اومده مثل داعش و ادمهای بیابانگرد فتوای قتل اعدام میدن. دریغ از لحظه ای تفکر.چرا یک جوان ۱۵ ساله چنین کرد.این عقده ها ناشی از چیست.آیا برای تحریک جنس مخالف کاری شده.چرا در کل قاره اروپا حتی یک اعدام هم ندارد.اینجور جنایات صورت نمیگیرد.اونوقت یه سری بیسواد میگن اعدام و قصاص برای بقای بشر مفیدن

  1. مریم خانم آقای نظری .شما هنوز یاد نگرفتید فقط از زبان خودت محکوم کنی. مگر شما زبان ملت ایران هستید.تو چکاره ای. میگید ملت ایران محکوم میکند.باز که جوگیر شدید.

 4. خداوند به خوانوادش صبر بده ولعنت خدا بر اون حیوان کثیف باد.این سؤ رفتارها باعث نفرت بین اقوام و مذاهب میشه.

 5. این جنایت کاملا شخصی است و فرد خاطی باید به اشد مجازات برسد؛ افغانستان و ایران ندارد؛ ما دو کشور با مرزهای ظاهری و با یک فرهنگ واقعی اینجور مسائل رو به حساب دو کشور یا اقوام نذارید.
  اون لعنتی رو به سزای عملش برسونید

 6. سلام ضمن همدردی با خانواده مقتوله. باید اون پسر را زنده زنده گوشتشو ببرن بندازن تو آتیش اون یه حیوونه که به یه بچه کوچیک هم دلش نسوخته اون موجود هم ردیف حرمله ست و امیدوارم با حرمله هم همنشین بشه تف تو ذات کثیفش

  1. زهرا خانم بلخشیدا شما هم مثل اون پسر یه جور دیگه حیوان هستید.حداقل اون پسر کشت.ولی شما میگید زنده زنده گوشتشو ببرند.شما دیگه چه جانوری هستید

 7. مرجان خانم چیرا حرف الکی میزنی این جای اون یا اون جای این اصلا منطقی نیست ایران و اقغانستان دوتا ملتن و تو این دو ملت که هزارن و میلیون ها ادم هست خوب و بد ه زیاد هست هرکسی هم اشتباه کرد باید یا بخشش بشه یا محکوم بشه این پسر که واقعا اصلا قبل توصیف نیست ما خودمون چند تا همسایه افغان هم داشتیم خیلی ادمای پاک و درستی بودن تو شیراز ولی به تناسب بر عکس این موضوع هم بوده حالا شما می خوای انتقامشو از ملت بگیری ؟

  1. اقا یوریا محترم من فقط ارامش و دیدگاه این نویسنده را گفتم او با تمام ارامش گفته که یک اشتباه از یک بچه ایرانی شده و گفته امیدوارم که خداوند به خانواده مقتوله صبر بدهد این یسر یست ترین کار را کرده و هرگز هیچ افغانی این کار را نکرده و اگر هم کرد باید اشد مجازات شود من اختلافات گذشته را یاد اوری نمی کنم اما روزی چنین کار احمقانه ای را دو جوان افغان کرده بودند که البته ان دختر ۶ ساله نبود بلکه بالغ بودند و ایرانی ها زندگی تمام افغان هارا زهرمار کرده بودند و حتی برادرانم نمی توانستند از خانه خارج شوند

 8. از قیافۀ ک…ری پسره مشخصه که از اوناست که ظهر به بعد دم مدرسه دخترونه ؛ تک چرخ میزنه . دیگه وقتی این گوشی های اندرویدی دست هر بچه خورده ای باشه ؛ نتیجش همینه دیگه . پسره صبح تا شب توی تلگرام و کانالای ناجوره ؛ بعد باید بگرده دنبال اصلش بیرون از خونه . ماها تا ۲۰ سالگی فرق دختروپسر رو از هم نمیدونستیم ؛ حالا کار به جائی رسیده که یه پسرک میره همچین کاری میکنه .

 9. با سلام ..با عرض تسلیت به خانواده داغدیده این طفل معصوم وبی گناه که اینچنین هولناک وفجیع مورد آزار جنسی وتجاوز وقتل وغسل شهادت با اسید قرار گرفته …بامید اینکه این پسر شیطان صفت اعدام بشه وخون این بچه مظلوم پایمال نشه ….باتشکر از خانم مریم بخاطر شعر زیبایی که گذاشتند

 10. سلام
  با نهایت تأسف از این اتفاق غم انگیز من به عنوان یک افغانستانی از تمام مهاجرین و مردم افغانستان خواهشمندم اجازه ندهید از این ماجرا سوء استفاده شود و افکارتان را دستخوش هیاهوی کاذب فضایی مجازی نکنید و خواسته های خود را از مسئولین محترم جمهوری اسلامی به صورت مسالمت آمیز در خواست نمایید، جنایت کار، جنایت کار است ربطی به ملیت ندارد چه ایرانی باشد چه افغانستانی یا… باید به اشد مجازات برسد البته شاید بعضی ها بگوید اگر برعکس این اتفاق می افتاد معلوم نبود یک عده افراد فرصت طلب چه بلاهایی بر سر مهاجرین می آورد که متأسفانه از این اتفاق ها رخ داده است پس شما مهاجرین درد سوختن در آتش جرم جنایتکار که تنها نسبتش با شما همان خط خاکی است که توسط انگیسی ها ایجاد شده را خوب میدانید و میدانید که چقدر عمل نا شایست و نا پسندی است پس شما هرگز نباید چنین اشتباهی ناشایست را مرتکب شوید و دل دشمنان دو ملت را خوشحال کنید که تبعات نا گواری در پی خواهد داشت و نتایجش به نفع هردو ملت که ناخواسته به دو ملت تقسیم شده است نخواهد بود و بیشتر از همه شما مهاجرین آسیب خواهید دید. همانطور که مطلع شدید نه تنها مردم محله ورامین بلکه تمام مردم ایران که این حادثه درد ناک را مطلع شدن ناراحتند و همگی ابراز همدردی می کنند که این امر خیلی امیدوار کننده است و نه تنها باعث فاصله بیشتر شده بلکه باعث نزدیکی دو ملت از قبل شده است و امیدواریم دستگاه محترم قضایی جمهوری اسلامی ایران نیز پرونده را با جدیت و عادلانه و بدور از ملیت پیگیری کنند و با گذشت زمان به فراموشی نسپارند تا امید است خون پاک این طفل معصوم باعث ایجاد محبت و دوستی و همدلی بیشتر بین دو ملت شود.
  بابت نشر پیشاپیش سپاس گذارم.

 11. ضمن همدردی با مردم عزیز افغان و تسلیت و همدردی با خانواده داغدار
  امیدوارم عادلانه با قاتل دخترک معصوم برخورد بشه
  به عنوان یک ایرانی از مسیولین خاهش مند رسیدگی هستم

 12. سلام
  انسانیت مرز و قومیت نمی شناسد.
  من به عنوان یک ایرانی از این جنایت هولناک بسیار متاثر شدم .
  باید این قاتل حیوان صفت رو در اسرع وقت به اشد مجازات رساند.

 13. واقعا تاسف آوره… کجاست انسانیت که ببینه چه بلاهایی به سر انسان میاد…. اون هم یک دختر شش ساله… خدا به داد خانواده اش برسه…

 14. لعنت به روزی که نطفه ی این پسر عوضی بسته شده و خاک بر سر پدر و مادرش که همچین هیولایی تحویل جامعه دادن باید سنگسارش کنن این حر
  وم زاده رو

  1. عزیزم این پسر درسته که اینکارزشت رو کرده ولی شما برید متن رو کامل بخونید اون قبل اینکار خیلی پسر خوبی بوده به گزارشات خوب دقت کنید همه تعجب کردن ازین که این پسر که کسی بدی ازش ندیده این کاروکرده باشه …پدرومادر بیچارش چه گناهی کردن اونا حتی نمیدونن پسرشون چجوری دست به ایکارزده … شیطان عن العیم اگه تو جلد کسی رفت تو یه لحظه ادم دست به کاری میزنه و دست خودش نیست …اینا همش از ضعف ایمان ادمهاست … حالا خدا خودش بهتر میدونه کی بده کی خوبه … ما باید همیشه ازشر شیطان به خدا پناه ببریم و این روهم به بچه هامون یاد بدیم

 15. جنایت محکوم است و قیمویت و ملیت نمیشناسد
  به عنوان یک ایرانی به شدت متاثر شدم
  در تلگرام و فیس بوک اطلاع رسانی کردم
  و با برادران افغان و خانواده وی همدردی مینمایم

 16. من هم قبول دارم که واقعا این کار زشت و ناپسند بوده ولی این اتفاقات کم نمی افته و ربطی ب نژاد پرستی و این حرفا نداره لطفا قضیه نژاد پرستی رو به این ربط ندید خواهشا.ما همینجوریش هم کلی از افغان ها کشیدیم چه جنایت هایی که تو کشورمون نکردن و چه کارهایی که با ناموسمون نکردن.همین الان هم تو مشهد وضع خیلی افتضاحه.پس لطفا کاری نکنید دیگه افغان ها هم بخوان مثل گذشته های انگلیسی ها حق توحش بگیرن واقعا زشته

   1. در جواب کسایی که کشته شدن یه طفل معصوم اینقدر براشون بی اهمیته باید فقط همین یه جمله رو گفت(خدا سر خودتون بیاره)

    1. هیچ میفهمی حرفت یعنی چی؟خدا سر خودشون بیاره؟یعنی راضی هستی باز یه بچه دیگه قربونی بشه؟جنست از چیه؟

     1. این حرف رو زدم شاید اون کسانی که به راحتی از کنار این قضیه میگذرن، تامل بیشتری کنن و خودشونو جای اون خانواده بزارن و شاید کمی دلشون به رحم بیاد،من هم یک انسانم قلبا راضی نیستم هیچ بچه ای تو کل دنیا رنج بکشه اون هم رنجی که فقط خدا میدونه چقدر برای اون طفل معصوم درد آور بوده!

  1. به خدا قسم ایرانی ام
   و با افتخار میگم لعنت به هر ایرانی یا افغانی ای که با هم زبان و هم دین و هم فرهنگش چنین میکند لعنت به کسانی که هنوز نفهمیدن ما از هر نظر برادریم،اونایی هم که خیلی ضر میزنن مطمئنا اگ افغانی باشن شعور پایینی دارن و اگ ایرانی باشن علاوه بر شعور پایین تا کنون با هیچ افغانی ای برخورد نداشتن،چون منه ایرانی اینجا توو مشهد رفیقای افغانی ای دارم که بخدا حاضرم جونمم براشون بدم و میدونم برعکسشم همینه،اینو بیشتر کسایی که برخورد داشتن و دارن میدونن

 17. اونایی که میگید خیلی گنده اش نکنید تو رو خدا ببین میتونی خودتو یک لحظه جای پدر ومادر ستایش کوچولو بزاری؟؟؟؟خیلی سنگدلی بخدا به نظرم شمایی که میگید خیلی مهم نیست امکان داره همچین جنایتی مرتکب بشید وباید مراقب خودتون باشید

 18. سلام .این فرقی نمی کنه قاتل یا مقتول برای کدوم ملیته .اینکارررر واقعاااا دور از انسانیته و قاتل باید مجازات بشه اونم به بدترین شکل ممکن

 19. « وَ لَکُمْ فِی الْقِصاصِ حَیاهٌ یا أُولِی الْأَلْبابِ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُون‏ »
  ( اى صاحبان خرد حکم قصاص براى حفظ حیات شماست، شاید به این وسیله از کشتن یکدیگر پرهیز کنید. )
  یک) همدردی با خانواده¬ی ستایش توسط هرانسانی نجوای بزرگ غربت و تنهایی است در گوش کوچه¬ها، خیابان و معبرها.
  دو) دادخواهیِ زبانی، قلمی و رسانه¬ی از این تراژدیِ شخصی، تجّسم اعلای فریاد وجدان بزرگ انسان است در هامون¬های رسانه¬ها و شبکه¬های اجتماعی…
  سه) رسیدگیِ نهاد¬های قضائی دولت جمهوری اسلامی ایران و قصاص قاتل این کودک معصوم، تکلیف خداوندی، رسالت بشری، عدالت شیعی و دمیدن نفخ حیات است در شریان¬های زنگیِ اجتماعی و مرحمی است بر زخم¬های پیکر خونین ستایش در میقات گورستان و تسکینی است بر روح خروشان و نا آرام پدر و مادر ستایش در کلبه¬ی متروکه شان در حاشیه-ی شهر تهران .
  چهار) سکوت مطلق رسانه¬ها خط بطلان است بر موجودیت عدالت علوی و فشردن مضاعف است بر حنجره¬ی خونین کوخ نشینان مهاجر و بر افراشتن عَلَم خاموشی است در برابر اعلان خداوند، آنگاه که فریاد زد: « إنّ الله یأمر بالعدل ».
  پنج ) نسبت دادن این جنایت و قساوت به کل ملّت شریف ایران، کوفتن پُتک است بر فرق وجدان خویشتن و حرکتی است بر خلاف مردانگی و مرّوت انسان¬های آزاده¬ در پیشگاه رود جاریِ تاریخ.

  1. آقای محترم.گل قاره اروپا یک اعدام هم وجود ندارد.یعنی برای هیچ مجازاتی اعدام نمیکنند.مگر نسلشان منقرض شده.تازه خیلی از من و شما بهتر داره زندگی میکنند.متاسفم برای دیدگاه داعش گونه تان

   1. سلام برادر ارجمند آرین ۶ من یه سوال از شما دارم اگر خدای ناکرده همین جنایت با خواهر خودت انجام می شد با جنایتکار چه می کردی؟

    1. آخه مردک. مگه شما قاضی و یاقانون هستی .چنین سئوالی میپرسی.مگه کسی با خواهرت اینکار و کرده داری میسوزی.شما از خودت سئوال من چرا چنین شد.چرا در اروپا حتی به مورد چنین اتفاقی پیش نمیاد

 20. مرجان خانوم اگه یه شب بهت خبر بدن که دختر کوچولوی خودتون که خیلی دوستش دارین بهش تجاوز شده و با چاقو کشتنش و با اسید جسدش رو سوزوندن اونوقت هم میگفتی بیخیال ولش کن!!!!
  به نظرم افغانی وایرانی نداره جرم جرمه و مجرم باید مجازات بشه که اگه نشه ممکنه در آینده این دست اتفاقها برای هر دختر کوچولوی ۶ساله دیگه مثل ستایش بیفته!!!متاسفام برای کسایی که به جای دلسوزی برای دختر معصوم ۶ساله برای اون شیطان صفت دلسوزی میکنن که به سن قانونی نرسیده ونباید مجازات بشه!!!مگه قانون گواهینامه است که حتما باید هیجده سالش بشه؟؟؟!!!! سریعتر باید اعدامش کنن که درس عبرت بشه

  1. برادر من کی گفتم ولش کن به خدا قسم من بعد شنیدن این موضوع داشتم دیوانه می شدم من یک افغانم و دیده ام که سال گذشته با یک دختر افغان ۱۱ساله همین اتفاق اما توسط ۴مرد جوان ایرانی صورت گرفته بود و البته لطف کرده بودند که اورا نکشته بودند فقط جسم بیهوش شده ان دختر را یشت خانه این افغان رها کرده و خودشان رفته بودند اما خانواده انها سکوت کرد و بعد از یک ماه بستری شدن دختر اورا به خانه اوردند و حال هم اندختر در بین ما زندگی می کند و باور کنید گاهی ورا را می بینم و سرایای وجودم را نفرت برای خانواده اش می گیرد که چرا سکوت کردند شاید اشتباه متوجه شدین لعنت به انکس که درین موضوع بگوید بی خیال مطمن باشد که در ران دنیا خون ستایش گریبانگیرش خواهد بود

 21. واقعا حادثه پیش آمده دل همه رو خون میکنه و قصاص تنها راه تسکین قلبهاست…ولی جدای این موضوع ما در آذربایجان تبریز اردبیل و ارومیه زنجان افغان نداریم کلا راه و کار و خونه نمیدن به افغانها ولی بالاخره شما فارسی زبانان به نوعی خواهر و برادر افغانی های عزیز هستید

 22. بنده شخصا کاری با نژاد مقتول ماجرا ندارم. اما از لحاظ روان شناختی قطعا بازگشت همچین موجودی( قاتل) به بستر جامعه، آن هم شخصی که در ۱۷ سالگی قادر به ارتکاب همچین جنایت هولناکی میشود یقینا دارای تبعات تلخ دیگری در آینده بوده و چه بسا و طبق سوابق موجود از سایر ماجراهای اینچنینی، باز هم شاهد مواردی مشابه از شخص خاطی نبودً! از اینرو و همچنین جهت ایجاد آرامش قطعی در اجتماع، مناسب ترین روش یعنی اعمال قطعی قانون در مورد همه مجرمان در این زمینه چه ایرانی و چه از نژادهای دیگرکاملا ضروری به نظر میرسد! از طرفی و طبق یک عقیده دیرین دوباره و دوباره نظر شخصی خویش را در رابطه با نفی مهاجرت بی دلیل و بی رویه اتباع سایر کشور ها و بالاخص عزیزان افغانی به ایران اعلام میدارم و معتقدم اگر همین خانواده عزیز در همان کشور خودشان به زندگی ادامه میدادند، چه بسا کودک جگر گوشه شان هنوز هم از نعمت داشتن حیات و زندگی بهره مند میگشت!! دوستان عزیز، ایران آنچنان هم که تصور مینمایید بهشت رویاها نیست! با کمی منطق زندگی کردن میتواند آرامش را به همه مردم اعطا کرده و از بسیاری از مشکلات عدیده جلوگیری به عمل آورد! . با آرزوی صبر جزیل و عرض تسلیت دوباره به خانواده محترم قریشی. پاینده باشید

 23. عکس این قضیه هم اتفاق افتاد برخورد چجوری بود.کل شبکه های مجازی پر شده بود از بی احترامی توهین.که اونم خبرش کذب بود.

 24. مرجان خانم عکس این بارها اتفاق افتاد .ما ایرانی ها هم دلمون میخاد این شیطان صفت مجازات بشه .اگرم شما زیاد غیرتی شدی برو ببین آمریکایی ها چیکار با ملت افغان می کنند

  1. حداقل با یک طفل ۶ ساله این کار را نمی کنند ما می دانیم که افغانستان نا امن ترین جای جهان برای زنان افغان است برای همین اواره کشورهای بیگانه شدیم اما ایران چرا ….البته من احترام دارم به خیلی از ایرانی ها که واقعا اشخاص فهمیده ای هستند اما خواهشا شما دیگر این حرف را نزنید شما خودتون را که یک ملت مسلمان و عادل می دانید با امریکای یهود مقایسه می کنید ؟می دانم که این حرفتان را بدون فکر کردن بیان نمودید کاش کمی بیشتر فکر کنی اما بازم ممنون که خاستار مجازان ان شیطان صفت هستید وماهم همین را می خواهیم

 25. کل فضای مجازی پر شده بود که کل افغانا یک عده آدم وحشی و جنایت کارن چه اذیت و آزارای که بقیه افغانا نکشیدن حالا حرف از اینه که،هر کسی جنایت میکنه ربط به بقیه نداره.ینی ضعیف کشن ترین مردم جهانید

 26. سلام
  ضمن تسلیت به خانواده ی محترم قریشی
  میخواستم بگم که
  من به عنوان یک ایرانی خواهان مجازات قاتل هستم
  ولی امیدوارم روانشناسان و جامعه شناسان برای نوجوانان ما که برای چشیدن لذت جنسی و بلوغ زودرس جنسی آن ها دست به همچین کار هایی میزنند چاره ای بیندیشند تا دیگه شاهد چنین سرنوشت ناگواری برای آن ها نباشیم
  درضمن یادمون نره افغانی و ایرانی قبلا جزو یه کشور بودن و به زور جدا شدن
  پس اتحاد بین آن ها نباید از بین بره

 27. اون دخترکوچولوی معصوم یک افغانیه مظلومه توی کشورماغریبه .بایددل پدرومادر غریبش اروم بشه.به هرشکلی که اوناراضی بشن

 28. برای خودم متاسفم که در جامعه زندگی میکنم که بجای رواج دین و فرهنگ بی ادبی و بی غیرتی رو جار می زنن و بهش افتخار میکنن….
  بنظرم در ایران باید حکم سنگسار اجرا شود و در ملا عام باید این قاتل شیطانی سنگسار شود و نه اینکه فردا به هر دلیل بی منطق مثل حوادث گذشته بر این قاتل بیشرف برچسبی از قبیل جنون ، معتاد بودن و … زد و بعداز مدتی فراموش شود و منتظر حادثه بعدی بود که شاید دوباره دلمان به درد آید و اشک از چشمانمان سرازیر شود.

  مسولان محترم لشکری و کشوری خواهشا به فکر این ملت باشید که به سوی منجلاب فاسد و بی بندوبای می رود .

 29. دوستان این مسئله ربطی به ایرانی یا افغانی بودن نداره و اتفاقات عکس این موضوع هم افتاده .
  باید انگیزه این جوان برای ارتکاب به این جنایت وحشتناک مشخص بشه !
  ولی این کار از سوی تمام مردم ایران محکومه .

 30. به عنوان یک ایرانی خطاب به برادرا و خواهرای افغانم فقط می تونم بگم متاسفم. نه برای این جنایت که یک نفر نمی تونه قطعا نماینده ی یک ملت باشه (همونطور که ملاعمر نماینده ی ملت افغانستان نبود)؛ بلکه برای نظرات برخی دوستان هم وطنم در اینجا؛ و برای طرز تفکر نژادپرستانه ی بخشی از جامعه ام. امیدوارم مهاجرین عزیز افغان که در ایران زندگی می کنند خاطره های بدشون از این دسته افراد بی فرهنگ و تربیت نشده رو به پای همه ی ایرانی ها نذارن.

 31. افغان و ایران فرقی ندارد این حیون صفت باید به اشد مجازات برسد چه ایرانی باشه چه افغانی
  چنین حیواناتی باید از روی زمین محو شوند
  من ایرانی هستم و کاملا تقاضای اشد مجازات رو دارم و با خانواده ستایش اعلام همدردی می کنم و بهشون می گم ایرانی هایی که از این پست فطرت نفرت دارن کم نیستن ما همه منتظر اعدام اون به بدترین شکل ممکن در پیش خانواده اش هستیم
  وقتی نمی تونین بچه تربیت کنین خوب بچه دار نشین چرا حیون تحویل جامعه می دین؟؟

 32. از افغانیا نمیترسند انسانیت دارن عاطفه دارن درست برعکس تو که حیف نام انسان که به روی تو هست. یه لحظه خودتو جای مادر ستایش بذار اونوقت حرف بزن هر چند چنین احساسی از زن هرزه ای مثل تو بعیده!

 33. دوستان , من خیلی از این جنایات ها شنیدم و در روزنامه و اینترنت و.. دیدم خیلی از این افغانی ها به دختر های ایرانی تجاوز کردند و سپس او را کشته اند
  و بعضی از افغانستانی ها که در ایران مهمان هستند به مردم ایران زور میگن!
  و مملکت ایران رو اشغال کردن اما این کار هم که با دختر ۶ ساله کرده است عاقلانه نیست اما…
  دیگر این کار را کرده .

  1. چقدر زشته که به هم توهین میکنید آقای سینا! اون خانمی که نظرش اینه حتما دلیلی داره و زشت که بهشون توهین میکنید، ما ایرانی ها برای اینکه فرهنگ از دست رفتمونو دوباره به دست بیاریم باید تک تک خودمون رو اصلاح کنیم! این که مهاجران افغان انسان هستند و با حق بهره مساوی از زندگی شکی نیست! اما متاسفانه فرهنگ کشورهای مختلف و طبقات مختلف فرهنگی انسانهاست که باعث جرم پروری های این چنینی میشه! شما ایرانی هایی که به کشورهای اروپایی مهاجرت میکنن و مرتکب جرمهای این چنینی میشن رو تجسم کنید! متاسفانه توی هر کشوری تجاوز از جرم های هولناک و اجتناب ناپذیریست که قلب همه رو به درد میاره چه توسط خود شهروندها انجام بشه چه مهاجرها! متاسفانه این که یک مهمان در کشور مرتکب جرم شود تبعات بدتری نسبت به سایرین داره! اما لطفا به احساسات و نظرات هم احترام بگذارید و فقط از روی انسانیت نظر بدین! بیایید برای همه مظلوم کشی ها اعتراض کنیم! متاسفانه ایران کشوری است که خودش بیشترین آمار مهاجرت را داره حالا بیچاره مردمانی که برای نجات اینجارو انتخاب میکنند! هر کس از هر ملیتی در هر جای دنیا مرتکب همچین عمل غیر انسانی و کثیفی بشه باید مجازات بشه و فقط اعدام است که هم عبرت سایرین میشه و هم آلام عموم و خانواده ستایش کوچولو رو تسکین میده!

 34. به نظرم فرقی بین ما و ملت افغان نیست . هردو ملت برادر و مسلمانیم .از نظر بنده باید با فرد خاطی با بدترین مجازاتها برخورد کرد . چون نه مسلمان بودن را فهمیده و نه انسانیت رو که به یک دختر معصوم وبیگناه هتک حرمت کرده.

 35. اون حیوون کثیف باید مثل یگ اعدام بشه،،وگرنه بازهم عده ای اجازه انجام چنین کارهایی رو به خودشون میدن.

 36. من یک مهاجر افغان هستم و نظرم این است که بین هر قوم و قبیله ایی خوب و بد پیدا میشود و نمیتوان جرم و جنایت یک پست فطرت را به همگی نسبت داد هر چند که مهاجران افغان بارها به بهانه جرم یک نفر محکوم شدن از جمله خفاش های شب تهران

 37. واقعا یه ادم تا چه حد میتونه بی رحم و بی وجدان باشه چططور دلش اومده باید تقاص بده باید قصاص بشه باید روی خودشم اسید پاشید اعدامش کرد این ادم نیست وجودش باعث ننگ هس

 38. به نظر من اشد مجازات براش بخششه باید از قصاصش بگزره بعد عذاب وجدان ,کابوس,ترس, …تنگی نفس…,کاره خودش رو میکنه اون موقع که زندگیش جهنم میشه و روزی صدباراز خدا مرگ میخواد پس به نظر من اعدام براش کمه

  1. کسی که به این شکل وحشتنام یه بچه روبکشه و بهش رحم نکنه به نظرت عذاب وجدان میگیره نبابا میره سراغ کس دیگه چون واسش عادی شده شماخودتون دوسدارین همچین ادم بی صفتیو ولکنن توجامعه که بره دنبال کس دیگه ایو همون کاری ک بااون کودک ۶ساله کردوبکنه

 39. سلام.جنایت وقتل ازنظر هردین وآیین محکوم است‌.مامردم شمال کشور این جنایت راشدیدأمحکوم میکنیم وخواستاراشدمجازات برای عامل جنایت هستیم

  1. آقایی که خودت ایرانی از شمال معرفی و کامنت گذاشتی.کدوم شمالی بهت نمایندگی داده از زبان آنها محکوم کنی.مگه شمالی ها خودشون زبون ندارند.هنوز یاد نگرفتی، آدم زنده وکیل وصی نمیخواد.تو چکاره ی مردم شمال هستی.

 40. باسلام وضمن همدردی با خوانواده های قریشی وخداوند برای ایشان صبر بده وخداوند این جنایت کارا لعنت کنه وخداوند کسیکه بین دو مسلمان فرق ایجاد میکنه هم لعنت کنه وخداوند درقرآن لعنت فرستاده برکسانیکه فرق میدانند بین مسلمانان وخداوند کسانیکه دراین مورد نظر بد وتوهین آمیز داره همچون اتفاقی برایش بیفته که ازدل خوانواده های قریشی با خبر شوندخداوند همه رو هدایت کند ومن الاه توفیق قصاص قصاص

 41. اینایی که میگن دختربچه افغانی بوده و این افغانی ها خیلی جنایتها کردن و …. ولی اصل مسئله یعنی مظلومیت این دختربچه رو درنظر نمیگیرن … اینا از همون قماشی اند که جنایت میکنند.
  اینها ایرانی افغانی میکنند ولی خودشون از انسانیت واقعی بویی نبردن. چراکه انسانیت در نژاد و قومیت خلاصه نمیشه

 42. خواهش میکنم ازهمه افکار تان را تعقیر داده وباخانواده ی قریشی همدردی کنید جروبس فایده ی ندارد وحرفای بی فایده راجع به قومییت ها ونژادها نزنید روح ستایش قریشی شاد ویادش گرامی باد

  1. اما مذاهب در ایران تفاوت دارد و ملاک انسان بودن شیعه است که مذاهب دیگر.ایران اپارتایدترین کشور دنیاست.

 43. بعضیا آدما خیلی حقیرن اون طفل معصوم فقط یک بچه ۶ساله بود قبل از،اونکه هر ملیتی داشته باشه یک انسان بود.نمیدونم خدا نکنه همچین بلایی سر خواهر کوچیک یا دخترتم بیاد همچین حرفی میزنی

 44. جالبه تا به ایرانی تجاوز میشه :
  ۱ـ کسی پایه ملیت رو وسط نمیکشه و سریع رسانه ای میشه
  ۲ـ میریزن خونه مهاجرا و خونه هارو اتیش میزنن
  ۳ـ بعد تا یک ماه به هرچی افغانی فحش میدن
  ۴ـ کسی نمیگه ایران و افغانستان یکی بودن
  ۵ـ ….

  وقتی به افغانی اونم ۶ ساله تجاوز میشه:
  ۱ـ افغانیه ولش کن
  ۲ـ همه میگن افغانستان با ایران یکی بوده
  ۳ـ همه ماها مسلمونیم
  ۴ـ دشمنا همینو میخوان توهین نکنید
  ۵ـ مجرم بچه بوده بی گناهه
  ۶ـ….
  بابا زشته به خدا اخه تا گی اینقدر دورویی
  خدایی اگه غیر اینه همتون فحشم بدید
  فقط نظر شخصیمه قسط توهین ندارم

 45. فقط اعدام .
  خواهشن فیلم اعدام اون حییوون و بزارین من روزی دوبار ببینم… خواهشش میکنم اعدامش کنین….

 46. جنایتکار جنایتکار است. افغانی و ایرانی ندارد. در همه جوامع هم هستند. به عنوان یک افغانی که در چندین کشور زندگی کرده ام، در میان همه اقوام و ملل، جنایتکار و بد دیده ام. در جوامع آزاد و مدرن، جرم یک مسالهِ شخصی است. کسی نباید جواب جنایت کسی دیگر را بدهد. آرزو می کنم قاتل به صورت عادلانه محاکمه بشود و برای پدر ستایش هم صبر می خواهم.

 47. این.جنایت ریشه داره…نه.خانواده …بلکه جامعه باعث این.جنایتها شده اگه.مثل کشور.های دیگه جای برای خالی کردن احتیاحات جوان باشه این قتلها رخ نمیده …تسلیت به پدر و مادر هر دو طرف

 48. بار دیگر ملت جوگیر ایرانی
  بسه تو رو خدا
  همین افغانها تو سال ۷۸ به یه پسر بچه گیلانی دسته جمعی جوری تجاوز کردن که بچه تو کما رفت و بعدم مرد کی صداش در اومد ؟هیچکس
  چقدر به دختر بچه ها تجاوز کردن ؟چقد دختر جوون رو کشتن
  کدومتون اون روز اومدید
  اون افاغنه محترم تجاوز دسته جمعی به دختر جوون ایرانی و بعدم بریدن سرش و انتشار فیلمش یادتون رفته؟شما افغانی های به اصطلاح محترم لحظه اعدام فریاد نمیزدید مردان ایستاده میمیرن؟ ناموس ما ناموس نبود ناموس شما ناموسه؟
  تموم کنید بابا
  شماها خودتون تو این سالها تو ایران ثابت کردید اینقد کشتید و تجاوز کردید که صد تا انگشتم برای شمارشش کمه
  حالا یکی با خودتون اینکارو کرده دارید شلوغش میکنید
  برادران ایرانی که سنگ افاغنه رو به دل میزنید تو همین مشهد مرد افغانی رفته خواستگاری دختر کشورتون بعد عقد هر شب به یکی میدادتش و میگفت ما هفت نفریم و دختر مملکتون حاملس و نمیدونه بچه برای کدومه
  تو همین تهران برادران افاغنه چنان تجاوزی کردن که صدای گریه دختر کشورتون به هیچ جا نرسید
  سال هشتاد و شش دختر دبیرستانی کشورتون رو تو ماه رمضون خفت کردن و بعد تجاوز چنان با لباس زیر دختر خفش کردن و هیچکس صداش در نمیومد

  ناموس و زن کشور من آدم نبود؟مسلمون نبود؟
  تجاوز خیلی دردناکه اینم مسثتنی نیست فقط الکی شلوغش نکنید که این افغانی های متجاوز بیان اینجا فکر کنن خیلی پاکن …

  1. فقط می وام بدونم تو انسانی به دور از ملیت و دی و فرقه مذهب تو با این حرف زدنت انگار بیماری داری و نمیدونی چی میگی این جور مباحث مبحث ملیتی نیست مبحث انسانی فقط دعا میکنم که هیچ وقت این بلا سر خودتو خانوادت نیادچون خیلی سخته خیلی…. ولی اون دنیا خون پاک ستایش و ستایش ها راهتو بگیره …تو هم از اون پسر جنایتکار هیچی کم نداری و بد تر از اونی برات متاسفم برای خانوادت متاسفم خانوادتم باید مثل خودت باشن اگه از حرف زدنت ناراحت نشن

 49. انگار حادثه یزد رو فراموش کردید که ۸ افغانی به یک دختر تجاوز کردند و بعد کشتنش .چرا حالا اینقدر احساسی شدین.ایا میدونید روزی چندبار این افغانهای کثیف دارن به ناموس ایرانی تجاوز میکنن و کسی صداشو در نمیاره

 50. دوستان من الان ۱دختر توی شکم دارم بخدا تنم لرزید چطوری بعضیا میتونن با بی انصافی نظر بدن من ایرانیم وتو جامعه میبینم که اتباع افغانی برای گذران زندگیشون هر کاری میکنن تا نون حلال در بیارن وتو خونه های. قدیمی ای زندگی میکنن که کسی حاضر نیست وارد اونجا بشه اونا واقعا مظلومن …انقدر نژاد پرست نباشید فرقی نداره این بچه کجایی ۱جنایت غیر انسانی اتفاق افتاده که وحشتناکه.این پسر سن وسالی نداشته ولی واقعا کسی حاضره زن و بچش یک ثانیه حتی تو محله ای که اون هست زندگی کنن؟؟؟

 51. ??هشدار! فتنه گری انگلیسی را جدی بگیریم

  ?ماجرای تلخ قتل دختربچه افغانی «ستایش قریشی» اکنون دستمایه خوبی برای بی بی سی فارسی شده است.

  ?باید این پرسش مهم را از نظر دور نداشت که چرا بنگاه خبرپراکنی دربار ملکه بریتانیا که بر روی بلوک فارسی زبانان آسیا تمرکز دارد٬ به طور ویژه روی این ماجرای فوق العاده تلخ زوم کرده و به آن می پردازد؟

  ?آنچه از این تحرک ویژه بی بی سی فارسی می فهمم این است که سرویس امنیتی انگلیس٬ به عنوان متخصص قومی-نژادی این منطقه٬ یک جامعه هدف را در دو کشور ایران و افغانستان مورد تهییج و تحریک قرار داده است.

  ?دست کم سه میلیون افغانی مهاجر در ایران وجود دارد. این جمعیت مهاجر و غالبا ناراضی٬ پتانسیل خوبی را برای اهداف فتنه گری انگلیسی ها فراهم می کند.

  ? پر و بال دادن به این مسئله٬ در حالی که قاتل بدون هیچ معطلی دستگیر شده٬ نشان می دهد مسئله حقوق بشر در دستور کار قرار گرفته و دست های دسیسه چین٬ اهدافی بلندتر از عصبانی کردن مهاجران افغانی را دنبال می کند.

  ?به عبارتی شاید بتوان این موضوع را به بازسازماندهی مثلث داعش-طالبان-القاعده در مرزهای شرقی کشور مرتبط دانست٬ مسئله ای که می تواند زمینه روانی خوبی برای همکاری با هرم تروریستی مذکور یا لااقل کارشکنی نکردن در کار آنها فراهم کند.

  ?توقعی از انگلیسی ها نیست که بمباران ها٬ اشغال ۱۵ ساله و آواره کردن هموطنان هراتی ما را رسانه ای کنند اما حتما باید قوه قضائیه به این فاجعه بطور ویژه و فورس رسیدگی کند.

  ?من به انگلیسی ها حق میدهم که از رزمندگان تیپ ویژه فاطمیون که در کنار سایر مدافعان حرم جلوی نقشه های آنان را گرفته اند٬ عصبانی باشند و بخواهند به نوعی عقبه این جبهه را دچار اغتشاش کنند اما هرچه هست٬ نباید از این فتنه گری انگلیسی ها به سادگی عبور کرد.

 52. پس کجابودن اون رسانه هایی که یه عدم افغانی به دخترا تجاوز میکردن وساکت نشستن وکجاست اون رسانه ها ومردمی که ببینن این افغانی ها وخارجی ها چه به سرزنان ودختران مادرااوردن …. ازصمیم قلبم ناراحت نیستم که چنین اتفاقی افتاده..ایکاش اون افغانی هایی که تجاوز به دختران ماکردن رو رسانه ای میکردین وارزش میدادین نه اینکه یه افغانی رو تویه اخبارو رسانه ها درج دادین واقعا جای تاسف داره وناراحتی

  1. اوخی دلم سوخت خانم یا اقای عاشق مطمین باش نه تو ونه …کسایی نیستن که در این موارد سکوت کنن اگه همچین اتفاقایی بیوفته مطمین باش ملتت هزار برابر بد ترو رو کل افغان ها میکنن و به سرشون میارن خوش خیالی ها البته بهتره بگم مشکل داری …

  1. ایرانی افغانی نداریم …حکم الله نه ایرانی می شناسد نه افغانی ….فاسد ومجرم باید به سزای عمل خود برسدوقصاص شود.

   1. بله همین گیریم همه قاتل و بد کار ما که نباید تلافی کنیم این دوران هم میگذرد امیدمون به خدا باشه ولی از این بتریسم که دیگن چه قدر رابطه ها سنگین میشه پدر نمیزاره دختر پچه کاری کن همین جوری مشکلات روز افزون این مشکل روش ماست به امید خدا حل به لطف وجود استاد.م.ع.ط

 53. باید به اشد مجازات برسد…مسخره ترین بحث الان بحث ایرانی و افغانی بودنه. مهم اینه که یک انسان و خانواده اش نابود شده….ما به عنوان ایرانی در کنار مردم افغانستان هستیم ونباید در برابر ظلم سکوت کنیم. ظلم این پسرک پست فطرت باید پاسخ داده شود.

 54. متاسفانه از این اتفاقها زیاد می افتد و همچنان ادامه دارد یادم میاد ۱۳سال پیش زمانی که تکنسیین فوریتهای پزشکی در اورژانس ۱۱۵ بودم و ماموریتی به ما داده شد و به پاسگاه التیمور واقع در انتهای پنجتن مشهد رفتیم دختر بچه ای ۷ ساله را به آنجا آورده بودند که به او تجاوز شده بود و متجاوز بچه را در بیابان رها کرده بود.گویا از جلوی مدرسه اش دزدیده شده بود.وقتی کودک را تحویل بیمارستان هاشمی نژاد مشهد دادم خانم پزشکی که بچه را از من تحویل گرفت گفت هفته قبل یک دختر بچه ۶ ساله را اورده بودند.نمی دانم این اتفافها چرا باید در این جوامع اسلامی رخ بدهد؟

 55. سلام
  واقعا دردناک است. من خودم یک دختر ۷ ساله دارم و سعی می کنم حال پدر این دختر رو درک کنم. اما مساله ای که اتفاق افتاده هیچ ربطی به ایرانی و افغانی بودن نداره.
  باید مطابق قانون، به جرم این فرد رسیدگی بشه و مساله خارجی بودن مقتول، تاثیری در رای پرونده نداشته باشه.

 56. با سلام
  خیلی از شنیدن این خبر متاسف و متاثر شدمبه عنوان یک روان شناس بالینی معتقدم قاتل یک فرد ضداجتماعی است و فرد ضد اجتماعی هر کار غیرانسانی رو می تونه انجام بده. در ه حال یک عمل وحشیانه و عید انسانی اتفاق افتاده و مهم نیستم مقتول اهل چه کشوی بوده. مهم نفس عمل هست که خیلی وقیحانه بوده. در هر حال ما از این افراد ضد اجتماعی کم نداریم که البته فقط به یک نوع رفتار متوسل نمی شن. ولی به هر حال مستعد هر جور رفتاری هستن. متاسفانه در ایران و بالاخص در مناطق ضعیف فرهنگی و اجتماعی نگاه پیشگیرانه برای مساد و مشکلات روان شناختی خیلی کم هست و لذا ما هر از گاهی شاهد اینگونه مشکلات هستیم.

 57. لعنت خدا بر این شیطان پلید که تاریخ ملتی رو با این جنایت شنیع لکه دار کرد. و از همین الان لعنت و تف به وجدان و شرف کسانی که در شرف راه اندازی کمپین های دفاع از قاتل بی رحم این فرشته معصوم به دلیل نرسیدن به سن قانونی هستند. فقط خودتون رو یک لحظه به جای بستگان اون طفل معصوم بزارید تا کمی از درد و عذاب اونها رو تجربه کنید.

 58. با این مسئله که این اتفاق بسیار بدی هست و باید از هرشکلیش جلوگیری بشه موافقم اما افغان های محترم اگه تو ایران راحت نیستید خیلی سریع میتونید تشریفتون رو ببرید کشور خودتون کسی واستون دعوتنامه نفرستاده که ۱۸ تاتون داخل یک سواری قاچاقی میایید ایران لطفا هرچه سریعتر تشریفتون رو از خاک پاک ایران بزرگ ببرید.

 59. از نطفه ی حرام همین برمی اید. مادرش نیز باید طعم مجازات رابچشد تادیگر نطفه ی حرامی اینچنین به جامعه تزریق نکند….جامعه ی مسلمانیم مثلا…..این یکی رو شد دهها وصدها دیگرراچه می کنید؟

 60. الله صبور است ….. جایی دستمان را رو می کند وگناهانمان رابرملا می کندکه حتی تن مردگانمان هم در گور بلرزد.

 61. هیچ فرقی افغانی و ایرانی نیست همه مخلوقات خداوند هستیم کسی نباید به خود حق انجام دادن هرجورگناهی روبدهد،تجاوز وکشتن یه طفل معصوم گناهی بس بزرگ است،خداوندبه خانوادش صبرعطاکند، امیدوارم دولتمردان ایرانی حق مظلوم راازظالم پس بگیرند.

 62. با سلام و احترام
  برای بعضی ها متاسفم که هر جا وارد میشن به حاشیه می کشن
  با عرض تسلیت به خانواده محترم این دختر، امیدوارم قاتل به اشد مجازات برسد.

  با سپاس

 63. دوستان فرقی نمیکنه این جنایت توسط چه کسی و علیه چه کسی اتفاق افتاده مهم اینه که این اتفاق نباید می افتاده و جنایتکار باید قصاص بشه اگر تا حالا در مورد قصاص صحبت نشده برای اینه که باید به سن قانونی برسه و به محض ورود به ۱۸ سال قصاص میشه

 64. اگه فردا مردم غیورمون تو کانال های تلگرام عکس پسره رو نزنن و براش یادمان نگیرن خوبه، نمونه اش با قاتل اون زن و بچه مامور پلیس که براش یادمان گرفتن و عکس هاش رو پخش میکنن و میگن به یاد داش مهدی

 65. وای خدای من.خیلی خیلی سخته.از همه بدتر که اون لعنتی نقشه قبلی داشته,شمایی که میگی شلوغش نکنید اگه سر خودت با سن و سالی که داری این جنایت پیش میومد زمین و زمان رو به هم میدوختی…
  واقعا چرا؟ اون کثافتی ک اینکارو کرد چرا نرفت یه زن هرزه محل رو بی آبروتر کنه؟ چرا دختر بچه معصوم؟؟ چرا تجاوز؟چرا قتل؟خیر سرش حالا که اون بیگناهو کشت اون بلاهارو سرش آورد؟؟ واقعا متاسفم. در ضمن اونایی که میگن افغانی بودن و بزرگش نکنیم, این ماجرا به اندازه تمام جنایت های دنیا بزرگه که با هیچ گونه قصاصی خوب نمیشه. . .
  بیچاره اون مادررر

 66. واقعا هولناک بود تسلیت می گویم به خانواده قریشی . وضعیت افغانهای که در ایران هستند بسیار دردناک هستند وقتی در یک کشور اسلامی زندگی می کنی معنی واقعی اسلام را میفهمی .خدا لعنت کنه این حرام زاده را که به یه دختر بچه ۶ ساله رحم نداره این آشغال باید اعدام شود، او ۲۰ تا ۲۲ ساله هست باید به سخت ترین شکل ممکن مجازات شود .

  1. شما ادعا دارین که لین پسر به سن قانونی نرسیده من میگم دروغه همان طور که میگید این پسر سربه زیر محله بوده اخه کی تا حالا کسی که موهاشو خامه ای می زده و ابرو بر میداره و ریش بزی میذاره شده سربه زیر اصن اگه این سربه زیر بوده بقیتون چطورید

 67. ملیت مهم نیست مهم انسان بودن است هرچند که خودم با حضور افغانی ها در ایران کاملا مخالفم. اما فکر کنید چرا چنین اتفاقی افتاد. پسری در سن بلوغ که خواهرانش همه ازدواج کرده اند ودر خانه مصاحب و همدمی نداشته به طبقه بالای خانه می رود و لپ تاپ خود را با خود می برد. احتمالا فیلمهایی خشن و مبتذل تماشا می کرده وسربه زیری او دلیل حجب و حیای او نبوده بلکه افسرده بوده و تحت تاثیر فیلمها و تنهایی خودش دست به این کار زده که مسلما باید تقاص شود و پدرومادرش بدلیل نااآگاهی باید سالهای سال رنج ببرند و برچسب پدر ومادر قاتل یا پدر ومادر یک اعدامی را بردوش بکشند که خودشان مقصرند. اکنون به جای این دعواها نوجوانان اطراف خود را دریابید و حواستان به دنیای مجازی چه در لپ تاب چه در گوشی ها باشد تا جنایتی این چنین دگربار رخ ندهد.

 68. قاتل خودش هنوز یه بچه س. آخه از یه طرف آدم جگرش برای اون دختر ۶ ساله کباب میشه. از فکر اتفاقی که براش افتاده رنج میکشی. از طرف دیگه میگی آخه در مقابلش کی را قصاص کنم؟ کی را اعدام کنم؟ یه نوجوون که هنوز به سن قانونی نرسیده؟ به هرطرفش که نگاه میکنم درد میکشم.

 69. همه ای ما مستحق انسانیت هستیم وباید ازحق این مظلومه دفاع کنیم فرق نمی کند کی باشیم مهم اینه که انسان باشیم.

 70. کار زشت از هر که باشد زشت است چه افغانی و چه ایرانی. و امیدوارم افغان های عزیزی که این همه همدردی رو از ایرانی ها می بینند در زمان کشتار ایرانیان فراوان توسط افغان ها کمی همدردی کنند و جلوی این مسائل رو بگیرند

 71. نه میشه منکر جنایتهای یک سری افغانها با دخترای سرزمینم شد و نه جنایت یه پسر بچه ی ۱۶/ ۱۷ ساله!؟ بدون اطلاعات دقیق خواهشا جبهه گیری نکنید دوستای عزیزم! از این دست جنایات بر سر دختران مظلوم تو کل جهان پیش میاد پس بیایید نه فقط برای یک خارجی بلکه برای همه زنان سرزمینمون و کلا برای انسانیت بجنگیم! تجاوز و قتل توسط هر کسی اتفاق بیوفته باید شدید ترین مجازات رو براش در نظر گرفت! ای کاش کمپینی بود که دختران مظلوم مورد تجاوز قرار گرفته به دور از ترس از آبرو میتونستن بهش پناه ببرند و حمایت بشن!

 72. بهتره پدر مادرایی که فرزندان صغیرشان را در کوی و برزن رها میکنن اعدام کرد یا حداقل حضانتشان را سلب کرد این جوان اعدام میشه ولی باز هم خواهید دید جنایت خاموش نمیشه تا فقر زدایی نشه و به جای اختلاس برای مناطق محروم هزینه نشه

 73. هرچه سریع تر این قاتل در محله فرد مقتول در سن قانونی اعدام شود ودرس عبرتی برای اینگونه ادم ها شود در اخر ارامش روح مقتول

 74. والاتو این جامعه داریم زندگی میکنیم می بینیم که بعضی از مردم متاسفانه درست و غلط رو هم نمی دوند( مثلا تو پیام ها میخونیم چرا با زن بزرگ سال این کارو نکرد!) وحتی وقتی فرد یاگروهی اشتباهی انجام میدن و حقی از کسی ضایع میکنند مردم بجای اعتراض با فرد یا گروه خاطی متاسفانه بااون ها همراهی هم میکنند دردناک تر اینکه فرد مزاحم رو فردا با کت شلوار پشت میز اداریی میبینی با سواد وفرهنگی که نداره. من که کم کم دارم امیدم رو از دست میدم برای این کشور .خدا رحمت کنه این فرشته رو به خانوادمحترم شون صبر بده.

 75. من به نوبه خودم برای جفت خانواده مقتول و قاتل متاسفم
  چرا با اعدام چنین افرادی اینقدر ساده از کنار مسائل رد می شویم؟
  ریشه مشکلات کجاست؟
  مسئولین دم از عدم رعایت حقوق بشر در غرب میزنند ولی توجه نمی کنند که چرا این فاجعه در کشور خودشان اتفاق افتاده است…
  وقتی جوونای این مملکت در جایی بزرگ میشن که نمیتونن عقده های شخصیتی خودشون رو برطرف کنند نتیجه آن امثال این آقا می شود!!!
  چرا باید اینقدر فجیع یک قتل رخ دهد؟
  عدم مطالعه، نبود تفریحات سالم، فقرو … باعث افول شخصیت انسان می شود طوری که در گذر زمان می تواند به اشکال مختلف و ناپسند بروز پیدا کند.
  امیدوارم مردم و مسئولین از این دست اتفاقات درس گرفته باشند.

 76. اون خبر که تجاوز به دختر یزدی بود دروغ بود خبرگزاریا اعلام کردن که دروغه ولی چه اذیتای که مهاجرین افغان یزد بخاطر این خبر دروغ نکشیدن.

 77. جواب زن های افغان برای زن های النگو فروش ایران
  که شعار دادند ما النگوهای خودرا می فروشیم و خرج پرونده ستایش میکنیم..

  قابل توجه همه ایرانیان..
  سلام بر همه ی النگو فروشان ایران
  دوست عزیز النگوهایت را نگهدار برای پرداخت قسطها لازمت میشود
  به جای فروش النگو به پسرت بگو سر صف نانوایی به نوبت من احترام بگزارد
  به شوهرت بگو به جای توهین به کارگر خسته ی افغان سلام کند
  به استاد دانشگاهت بگو که مرا جلوی ۶۰ نفر,, همشهری,, خطاب نکند
  به پلیست یاد بده من نظافت چی بازداشتگاه نیستم
  به جوانانت بگو نام من جومونگ نیست
  به جوانانت بگو من کنده کار نیستم
  به مردمت بگو نام من جمعه چهارشنبه شنبه و ,افغونی,نیست
  به مردمت بگو ما همش کچالو نمیخوریم
  به مدیر مدرسه بگو علیرضا محمد و نرگس هنوز ۸ سال سن دارند و نمیدانند شهریه چیست و چرا کیفشان گروگان گرفته شده
  به کارمندان اردوگاه فلکه دانشگاه اصفهان بگو کارهای اداری من غیر قانونی نیست و نیازی نیست پیام بفرستی دو عدد کارت شارژ همراه اول بخرم با تشکر ریس اتبا ع,
  به دولتت بگو دوران برده داری و مشاغل سخت برای سیاه ها گذشته است
  به کارفرمایت بگو کارگرت به امید دست مزد عرق ریخته است
  به قاضی بگو ادمی که مدرک ندارد و شصت دستش در یک دعوا به ناحق قطع شده
  غیر قانونی هست اما حیوان نیست اول حقش را بگیر بعد اخراجش کن

  ایرانی ها همیشه سعی دارند کارهاشونو با پول به پیش ببرند
  آنها حتی با خداهم معامله پولی میکنند و میگویند ما یک گوسفند بتو میدهیم توام سلامتی به خانوادم بده و خداهم میخندد از این بشری که خودش خلقش کرده

  1. منم از رفتار ایرانیا خوشم نمیاد ولی خدایی شما افغانیها هم کم جنایت نمیکنید یادتونه مردهاتون سر فرخنده بیچاره چی اوردن ؟ منکه به شخصه ازملت و مردهای افغانی وحشت دارم …. باوجود اینکه اعتقاد دارم خوب و بد همه جاهست …….اما ازخدا میخوام فرهنگ هم ایران و هم افغانستان رو درست کنه که دیگه شاهد همچین اتفاقای بدی نباشیم

 78. من ایرانی ام و بسیار شرمسارم از این اتفاق ، اونم ب یه دختر بچه ای ک فقط ۶ سالش بوده !دوستان تجاوز در هر شکلش محکومه ربطی ب ملیت نداره ، دوستان افغانی ما ایرانی ها هم از این اتفاق بسیار ناراحتیم و محکوم میکنیم این جریان رو ، همونطور ک تو کامنت خیلی از دوستان هم مشاهده شده ،این درست نیس ک بخایم این جریان رو به ملیت و این چیزها بکشونیم ، در هر کشوری انسانهای بد ذات پیدا میشه ایران هم مستثنا نیس همونطور ک افغانستان نیس ! سعی کنیم تمرکزمون رو اصل این جریان و پیگیری این ماجرا باشه نه این حاشیه ها ، از همینجا با خانواده ش کمال همدردی رو دارم امیدوارم ک قاتل ب سزای کارش برسه

 79. دوسال پیش در منطقه سعدی اهواز پنج نفر کارگر افغانی به دختر هفت ساله ایرانی تجاوز کردن که درختر بیچاره از شدت درد و در حین تجاوز میمیره کسی واسه اون صداش در نیومد حالا واسه افغانیا مدافع حقوق بشر شدیم من نمیگم کار این پسر وحشی درست بوده ولی سرپوش گذاشتن روی جنایات اونا تو کشور ما واقعا درد اوره در صورتی که این مسئله تبدیل به مشکل جهانی شده میترسم سر این قضیه دوباره ایرانو تحریم کنن یا مثلا دیگه مواد مخدر به ایران نفروشن

 80. حدود سه سال پیش پسر خاله ۱۷ساله یکی از دوستانم رو ۳ نفر افغانی دزدیدند وبعد از تجاوز آتیشش زدند که فقط یکیشون رو گرفتن در کل ربطی به ملیت نداره و باید حتما قاتل رو مجازات کنند امیدواروم

  1. جدا.احتمالا اون ادم کش خود شما ابرانیها نبودین.دیگه تهمت بس.مطمین باش اگر افغانها جرمی را مرتکب میشدین شما هزاران افغانی بیگناه رو به خاک و خون مبکشیدین.خجالت بکش دیواری کوتاهتر از مسلمانان افغانی پیدا نکردی چون بیپناهن

 81. واقعا باید با اون پسر برخورد بشه واقعا تا کی نژاد پرستی ایرانی افعانی خجالت داره تو المان واسه یه جماعتی که خودمون میدونیم جز ضرر چیزی ندارن واسشون استقبال میکردن حالا این افغانی با همه بدی ها که تو هر نژادی هست دارن با حداقل کار میکنن بهتر از کارگر ایرانی زندگی خیلی خوبیم ندارن بیشترشون اما یکی میگفت قدیما تا ۲۰ سالگی فرق زن و مرد رو نمیدونستن پس چه جوری دختر به ۱۸ نرسیده میگفتن ترشیده و بدون که بلوغ پسرها معمولا تا ۱۳ یا ۱۴ سالگیه یادت رفته پس درسته که باید با اموزش درست به انجراف کشیده نشه ولی هست

 82. صد در صد اگه عکس این اتفاق میوفتاد بار ها اخبار سیمادر بارش صحبت میکرد…ماجرای خفاش شب رو که یادتونه…به خاطر یه اخبار دروغ چه بلاهای که سره مهاجرین نیاوردن..الانم که شدیم دوست وبرادر.واقعا قیامتی وجود داره….؟

 83. افغانی ها کم تجاوز نکردن یادمان نرفته ۲۵ نفر به یک دختر ۱۵ ساله تجاوز کردن و کشتنش لعنت خدا خدا بر آنها … ولی این جنایت هم هلناک بود …گریه کردم برای این طفل معصوم آه لعنت بر عواملش…خدا بزرگه …لعنت به کفار

 84. من هم به نوبت خود به خانواده ستایش قریشی خصوصا پدر ومادر ستایش تسلیت می گویم امدوارم دستگاه قضا دراین خصوص تصمیم سریع بگیرد و جنایت کار را به سزای اعمالش برساند تا درس عبرتی باشد برای دیگران …………..

 85. این زندگی چه آدم هایی پنهان کرده
  گناه این بچه ی معصوم بیگناه چیه
  عجب آدم کثیف وپست تو این زندگی داریم
  خدا اونو نمیبخشه

 86. ریشه ی این جنایت ها چیه؟ چه چیزی باعث میشه که یه آدم تا این حد غیر انسانی عمل کنه؟ چرا نمیخوایم یاد بگیریم همه انسانی باید به هم احترام بزاریم جدای از هر دین و مذهب و قومیت. به کجا داریم میریم؟

 87. اشک در چشمانم حلقه زد بغض گلوم گرفته آخر بی انصاف چطور دخترکی که بخاطر جنگ و طالبان به ایران پناه آورد این بلا رو سرش میاری آیا ستایش انسان نبود؟آیا دوست نداشت مثل همه پدری پول دار داشته باشه ن فقیر؟آیا حق زندگی کردن نداشت؟ستایش تنها افغانی نبود بلکه پاره تن ایران هم بود خود را ایرانی میدانست هم زبان ما بود آرزو داشت بزرگ شه? آرزو داشت درد مهاجرت رو فراموش کنه ?ننگ بر کسی که بر این طفل معصوم اینگونه جفا کرد امثال این جنایتکار باید نابود شوند به یاری پروردگار

 88. امنیت در ایران الحمدالله هست همه جا خوب و بد هست گناه یک نفر را پای چند نفر نمیگزارند ….ملت ایران این موضوع را محکوم میکنند ….ملت دوست و برادر افغانستان میخواهم تحت تاثیر جو سازی های اخیر قرار نگیرند…یاحق

 89. بابا چی میگید دختر بچه ۶ ساله چ گناهی کرده ک بخواد بخاطر ی ادم واقعا کثیف اونم واسه چند دقیقه لذت بردنش ب مرگ برسه
  این ادم خیلی کثیفه ک این کارو کرده باید این اعدام ک کمه حداقل ده بار توی اب خفش کنن باز بیارنش بیرون و دوباره بکنن تو اب اینقدر ک از زنده موندش پشیمون بشه
  بخدا از وقتی این موضوعو فهمیدم روانم بهم ریخته نمیدونم چجوری حضمش کنم خدا ب خانوادش صبر بده
  واقعا من اگه معموران اگاهی بودم تا ۱۸ سالگیش تو هر دقیقه ۲۰ ضربه شلاق میدادم بهش

 90. این کار وحشیانه این پسر شیطان صفت قلبم رو به درد اورد خیلی ناراحتم ولی افغان ها هم خیلی تجاوز و نامردی یادم نمیره فیلم تجاوز وحشیانه افغانی ها اونم ۱۲نفر به یک دختر ۱۸ساله ایرانی و صدای اون دختر که (فریاد میکشید منو بکش خدا)…جالبه وقتی به یک ایرانی تجاوز میشه چرا اینقدر در سطح وسیع رسانه ای نمیشه؟مگه نگار و زنی که جلوی شوهرش ۴ افغانی شیطان صفت تجاوز کردن بهش آدم نبودن؟چرا وقتی به یک ایرانی تجاوز میشه همه ساکت هستید رسانه ها لال می شوند ؟واقعا سخته در مملکت خودت احساس غریبی کنی

 91. این جنایت واقعا دلخراش بود ….یکی از نشانه های آخر زمان و لحظه موعود همین است که جنایات و بی رحمی و شیطان صفتی رواج پیدا میکند مردم بگوش باشید و توبه کنید از گناهان و راه شیطان نروید .ستایش هیچوقت فراموش نمی شه یک فرشته است که زمین جایش نبود

 92. وحشتناکه واقعا کاش همون لحظه اونجا بود و به پسر شیطان صفت حالی میکردم که به یک دختر تجاوز نمی کنند و با مشت حالیش میکردم و جلوی این اتفاق میگرفتم هرچند افغانی ها خیلی جفا کردند در این کشور اما غیرت ایرونیم اجازه نمی ده به یک دختر تجاوز شه حتی افغانی ..فقط باید اعدام شه….. زمونه بدی شده ما کجا بودیم کجا رفتیم و چ شدیم…

 93. اعدام غیر منصفانه ترین مجازات هست. یعنی چی ؟ مگه زندگیش رو شما بهش دادین که حالا میخواین ازش پس بگیرین ؟ میتونید حبس ابد کنید اما اعدام نه اصلا چیز خوبی نیست.

 94. متاسفانه دنیای به این زیبایی را اآدمیان کثیف می نمایند دنیایی که بزرکترها باید مواظب کوچکتر ها باشند کوچکترها را قربانی هواهای نفسانی خود می نمایند.چه زمانی انسانها خواهند فهمید که میل جنسی فقط برای بقای نسل است و نه شهوترانی و تا آن زمان این رخدادها نه در ایران بلکه در سراسر جهان رخ داده و همچنان ادامه خواهد داشت.

 95. شک نکنید اگه از لحاظ روانشناسی و بعد درونی علل این فاجعه توسط صاحبنظران و کارشناسان امور اجتماعی کنکاو نشه شاید خیلی زود دوباره شاهد اینجور جنایت ها باشیم.چیزی که باعث بروز اینچنین ناهنجاری ها در این سن از زندگی فردی و اجتماعی طرف میشه همون نقطه کوری هستش که جامعه از اون قافل بوده!! به شخصه نظرم این هست که ورود تکنولوژی نوین اون هم بدون هیچ مقدمه سازی فرهنگی چه از طرف خانواده به عنوان بطن جامعه و چه از طرف اجتماع اصلی ترین عامل برای مقدمه سازی ظهور این جنایتا هست!شبکه های مجازی پر التهاب و رازهای گنگ عقده گشایی جنسی پشت پرایوت های شبانه که بوی شهوت و ارضای امیال ولو مجازی تنها جرقه ای هست واسه روشن کردن هوس های شیطانی و روانه شدن توی شهر ها واسه آتش زدن به شهوات توی اجتماعی که تر و خشک با هم میسوزن. خبر رسیدن سن رفتار های غیر اخلاقی به زیر ۱۴ سال طبق امار رسمی هم متاسفانه نتونسته مسئولین رو از خواب بیدار کنه.تقریبا من هم به عنوان یه پسر جوان دیگه چشمام شبانه روز شاهد عکس های محرک کننده توی صفحات مجازی هست از فیسبوک تا تلگرام ، وایبر ، اینستاگرام ، لاین و…! چیزی که کم کم من و امثال من رو به عنوان جنس فاعل و دختران رو به عنوان مفعول درگیر هوای مشترک نفس میکنه.تقریبا دیگه کم پیدا میشن دخترایی که از گذاشتن عکس های برهنه بیم داشته باشن.چیری که تا چن وقت پیش از ترس آبرو و پایه اعتقادی ولو کم یک نیروی باز دارنده بود.اینجاست که باید فهمید ما داریم با شیب خیلی خیلی تند به سمت گرایش های غربی آمیخته با هوس های به اصطلاح مدرن پیش میریم.من به شخصه ده سال آینده رو دوران خیلی وحشتناکی میبینم اگه مشکل ریشه یابی نشه.چیزی که روسپی گری رو توی جوامع غربی و آسیای شرقی تا حدی واسه کسب درامد های دولت نشون میده اینجا به سرعت توسط دختر ها و پسرها به عنوان یه معیار برای آزادی تفسیر میشه در حالی که نمیدونیم این یه مرداب و باتلاقی واسه فرو بردن ارزش هامون هست.علی هذا بیایم و فرهنگ استفاده از تکنولوژی رو یاد بگیریم و یاد بگیریم که تکنولوژی ابزاری واسه رفع نیاز جنسی نیستش.و دنیا فانیست?

 96. این جنایت به مسائل جنسی مربوط نه ملیت اشخاص درگیر (قاتل – مقتول)
  همیشه بی فرهنگی و ندادن اگاهی از این مسائل در اموزش و پروش باعث چنین اتفاقاتی می شود وقتی که ۱۷ سال داشتم یکی از فصل های کتاب زیست مربوط بود به عمل کرد دستگاه های تناسلی اما از نظر فرهنگی هیچ نوع اموزش و فهمی از ارتباط با جنس مخالف نداشتم و اصلا درک درستی از نیاز بدن و تاثیر عمیق ان بر رفتار شخص وجود ندارد این تاثیر حتی از روان گردان در لحظه و در شرایط خاص بدتر است

  وقتی از کودکی با ان همه پاکی و معصومیت دختر وپسر را از هم جدا می کنیم و تفاوت این ۲ جنس را انقدر مهم جلوه می دهیم همین می شود.
  از دید من ۱۰۰% جامعه مقصر است

  1. دقیقا حق با توعه….حرف دل منو زدی نباید از همون اول بین پسر و دختر جدایی باشه و ملت رو عقده ای کنن…منم ۱۷ سالمه مشکل جنسی زیاد دارم و شاید منم میتونستم حالروز الان امید روداشته باشم…مشکل از همون اوله اموزش پرورش باید اینارو درست کنه جوونا ایران عقده یه رابطه رو دارن اما از ترس و حراس خانواده دست ب چنین کارایی میزنن…

 97. این کار جنایتی دردآور و وحشتناکه و وحشتناک تر اینکه از این کار به هر عنوان و با هر تعبیر مستقیم یا غیر مستقیم، حمایت بشه، یا از عامل این جنایت بیزاری نجوییم
  چقدر پست اند اونهایی که از این جنایت به اسم افغانی بودن دارن حمایت می کننأ، یا آن را محکوم نمی کنند.
  مطمئنا اونی که این جنایت را انجام داده، شاید در یک لحظه این تصمیم خطرناک را گرفته باشه که بعد از تجاوز به این کار دست زده، اما کسی که الان با فکر باز و به دور از استرس داره از این کار حمایت می کنه، از اون جانی هم پست تره
  و قرآن فرمود: بعضی از انسان ها چون حیوان، بلکه پست تر از آن هستند.

 98. الله اکبر الله اکبر سبحان الله و پناه بر خدا از شر وسوسه های شیطان ملعون…..عرض تسلیت به مقام انسان و انسانیت

  تعجب میکنم به جای اینکه درباره بزرگی گناه و چرایی این جنایت قبیح صحبت بشه راجع به ایرانی یا افغانی بودن صحبته. …

  مگه نشنیدید سخن خداوند تبارک و تعالی را در قرآن کریم که میفرمایند ….بهترین شما باتقواترین شماست…..پس اینهمه فاصله از چیست…..
  تن آدمی شریف است به جان آدمیت…..
  خدا به هردو پدر و مادر صبر بده ….
  خدا آخر و عاقبت ما رو ختم بخیر کنه….

  وعده حساب به مردم نزدیک شد اما همه در غفلتند و رویگردانند. …سوره مبارکه انبیا آیه شریفه ۱
  درس عبرتی برای ما…..خدایا کمتر از لحظه ای ما رو به خودمون وامگذار….التماس دعای فرج

 99. اخه مگه شماها خدایین که این چنین نشستین به قضاوت کردن……..اخه این پسر مگه خفاش شب یا به هزاران زن تجاوز کرده که رکیکی ترین حرف هارو براش میزنین……………….چه قدر افرادی رو دیدیم که قاتل رو بخشیدن وچه قاتل هایی رو دیدیم که بهترین افراد زندان شدن یا هستن ویا دیدیم بعدازبخشش چه انسان های درستی شدن………………..اهای تویی که به این پسر میگی بی ناموس یا گرگ صفت یا میری وایمیستی پای چوب دار برا دیدین دار زدنش یا هرچیزی ایکاش توام با ناموسای خودتم اینطوری شعاری بودی…………………..چه خوب که جای خدا نیستین همه شروع کردین به تهمت واعدام وغیره……………..ولی میتونید جای این به خانواده ستایش تسلیت و برا خانواده قاتل صبر بخاهین خودتونو بزارین جای هردوخانواده چراانقدر براخودتون نظر میدین وچرا هر دو خانواده رو عذاب میدیدن……….. اگه جای شماها بودم خودو تو غم وناراحتی هردو خانواده شریک میکردم……………..ایکاش شماها وقتی نظراتون برااین دختر افغانی انقدر زیاد بود ورسانه ای کردین ایکاش برا ناموس خودتونم انقدر رسانه ای میکردین ولی حیف ………………وووو من ازته دلم برا مادر این قاتل صبر میخام ووهمیشه دعاش میکنم چون دیدم که چه قدر سخته ه فرزند وگوشه تنت اینکارو بکنه و به خانواده ستایش تسلیت میگم وامیدوارم غم اخرش باشه وخدابه مادر ستایشصیر بده و ازشون میخان که یه بار دگه فرصت زندگی رو به این پسر بدین

 100. انالله و انا الیه راجعون…………
  تسلیت میگم به خونواده داغدار ستایش و حاضرم هزینه پیگیری قضایی این جنایت تقبل کنم.

  1. شما دست میبری تو مرگ یکی …به جای اینکه از پول بگی/ خون کسی رو گردنت نگیر ….پولت مال خودت..والا بخدا خخخخخخخ

 101. باید بهذهر دو خونواده تسلیت گفت
  اون پدر افغان که دختر معصومشو مظلومانه از دست داده و اون پدر بیچاره اون پسر که ناباورانه شاهد از دست دادن پسرشه
  البته که عمل وحشتناکی صورت گرفته ولی همیشه بجای تنفر و کینه و محکوم کردن به اشد مجازات و آرزوی تکه تکه شدن امثال این پسر ، یه لحظه فقط یه لحظه کوتاه به لحظات منتهی به این اتفاق فکر کنیم و قضاوت درستی کنیم. یه لحظه به همه عواملی که دست بدست هم دادن و اون پسر رو به لبه پرتگاه هول دادن فکر کنیم. یک دوستی اشتباه، یک فیلم اشتباه ، یک بازی کامپیوتری خشن ، یک سایت اشتباه ، یک لحظه غریزه که در وجود هر آدمی هست و هرکس دنبال راهی برای ارضا شدنش میگرده. یک لحظه به خودش اومده و دیده خودش مونده و پشیمونی و عذاب و دخترکی که سعی داشته از دستش فرار کنه تا بره به پدر و مادرش بگه چه اتفاقی افتاده. یک لحظه فکر کردن به عواقب کارش و آبروریزی که به دنبال داره و عصبانیت پدرو مادرش ، یک لحظه تمام دنیا روی سرش آوار میشن و ناخودآگاه دستش به سمت گلوی دخترک بیچاره میره و یک دقیقه بعد عذابی وحشتناکتر به سراغش میاد . حالا با این سند آبروریزی خونوادش چیکار کنه؟ یه جایی خونده بود یه قاتل حرفه‌ای بدن قربانیاشو توی اسید مینداخته ، دستپاچه و عاجز و وحشتزده دست به کارهایی میزنه که برای هیچکدومشون برنامه ریزی نکرده بود
  البته که باید به سزای عملش برسه ، ولی نود و نه درصد از ما که اینجا و اونجا کامنت میذاریم و آرزوی بدترین مرگها و شکنجه ها رو برای امثال این پسر داریم ، یه دیو خفته درونمون داریم که اگه یه تلنگر بیدارش کنه به مراتب وحشی تر و شیطان تر از این پسر خواهد بود
  یه نگاه به رفتارمون با حیوانات معصوم و بیگناه بندازیم میفهمیم مال این حرفا هستیم یا نه

 102. به نظر من تمام این قتل ها در اثر مشاهده سایت های مستهجن به خصوص داستان های قرار داده شده در این سایت ها میباشد و با توجه به رشد سریع فضای مجازی باید خانواده ها بیشتر به این موضوع توجه کنن.

 103. خدایا قلبم به درد میاد وقتی تصور میکنم که یه دختر بچه ۶ساله چقد اون لحظه ترسیده و زجر کشیده.به ملیتش ربطی نداره.اون فقط یه دختربچه ۶ساله بوده.الهی که قاتلش رو زودتر قصاص کنن.

 104. با سلام به همه ادمهایی که انسانن
  من نمیدونم چی بگم از شدت این حادثه ناراحت کننده و اینکه یه عده چه راحت نژادپرستانه عمل میکنن و چه راحت از حق میگذرن این دسته جنایتها ربطی به این ندارد که کدام شخص از فلان کشور اینکارو کرده این دست اعمال فجیع برای هر قومیتی تحملش سخته و دل هر بنی بشری رو بدرد میاره و چاره ایی جز عبرت و تاسف ندارد. از شما عزیزان میخوام عادلانه قضاوت کنید که اون بالا یکی حواسش به تمام نیتهای ادمها هست و ته دلمون رو خوب می دونه ، انسان باشید و انسانی رفتار کنید
  برای ستایش و خانواده محترمشون واقعا متاثر شدم خدا صبر عطا کنه که صبر هم بابت ناچاریه ……..

 105. امثال دکتر اباذری که میگفتن امثال مرحوم پاشایی نا هنجاری های اجتماع هستند و ما نا همجاری نداریم تحویل بگیرند این نتیجه تحلیل غلط ازجوانان و نبود تفریح سالم و بی توجه به قشر جوان است…یاحق

 106. به نام خدای یکتا
  ایشان جرمی مرتکب شده که باید به سزای عملش برسد خواهشا اینقدر بزرگ جلوه داده نشود که با توجه به شرایط مملکت باعث تنفر از ایرانی و ایران هراسی در صحنه بین الملل شود ولی جوانان ما باید جو برایشان طوری باشد که فشار جنسی باعث ارتکاب اینگونه اعمال ودست درازی به نوامیس سایر افراد نگردد

 107. •بجاى اینکه دنبال این باشین که روزمه این نوجوان بیچاره رو بررسى کنید و بخواین یک نقطه تاریک پیدا کنید! دنبال ریشه هاى اینجور اتفاقات باشین که در جامعه هرزگاهى شاهدش هستیم! فساد اخلاقى در جامعه! فیلم هاى تحریک کننده! طرز پوشش زنان و مردان! بلوغ زودرس جوانان! همه اینا دردهایى هستن که هرزگاهى امیدهاى این کشور رو به تباهى میکشونه!!!!

 108. علنی شدن این اتفاق باعث مطرح شدن مسئله مهمی میشه که کشور ما به چه وضع خطرناکی کشیده شده.اینکه یک عمل وحشیانه توسط پسری که تنها ۱۶ سال دارد عمق فاجعه را نشان میدهد.وجود سایت ها و کانال های تلگرام مستجن که واضحه از طریق دشمنان اسلام و ایران ایجاد میشه وگرنه واقعا به غیر از به انحراف کشیدن نوجوانان و جوانان و مشغول کردن فکر و از کار افتادن اندیشه فرد چه سودی حاصل گردانندگان این سایتها میشه؟؟؟
  وقتی تصور کنید که ممکنه این اتفاق فردا روزی خدای نکرده برای فرزند خودتون چه از لحاظ قاتل و مقتول بیوفته پس بیایید به جای جارو جنجال از لحاظ روانشناسی و آسیب های اجتماعی بررسی کنید و همه به فکر ریشه کن کردن چنین اتفاقاتی باشیم و جلوی گسترش اون رو بگیریم ان شاء الله
  و مراقب فرزندان و افکار و مشکلات آنها باشیم به امید خدا
  آرزوی صبر برای هر دو خوانواده دارم

 109. من قاضی نیستم ک بخوام درباره ی قاتل قضاوت کنم.حرفم این هست که تجاوز در همه جای دنیا جرمی بسیار ناپسند است و ربطی به ملیت و دین هیچ انسانی نداره. اونایی ک میگن بعضی مهاجران افغانی جنایتهایی از این دست در ایران مرتکب شده و میشوند، توجه داشته باشند ک الان یک دختربچه آن هم به فجیع ترین وضع مورد تجاوز قرار گرفته و کشته شده و با این حرفا نباید صورت مسئله رو پاک کرد.آیا اگر بعضی از(نه همه آنها)مهاجران افغانی به ایرانی ها تجاوز میکنند،این مجوزی برای مقابله به مثل به ما میدهد؟اگر به قول برخی دوستان،رسانه ها در مقابل جنایات این مهاجران سکوت کرده اند،این دلیل میشه من و شما قتل ستایش را نادیده بگیریم؟گناه همه به پای این قربانی است؟اگر رسانه ها درمقابل جنایات برخی مهاجران سکوت میکنند حالا به هر دلیلی که هست،و ما از این جنایت ها باخبر نمیشیم دلیل بر این است ک اگر از جنایتی دیگر با خبر شدیم ما ساکت باقی بمونیم؟عزیزانی ک میگن چرا به یک دختر بچه تجاوز شده آیا اگر این جرم نسبت ب بزرگسال اتفاق افتاده بود،صورت مسئله عوض میشد؟گرچه درمورد کودکان موضوع دردناک تر است

 110. این چنین رفتارهایی از فردی معمولی که سابقه هیچ جرمی ندارد زنگ خطری است برای سیستم فرهنگی آموزشی جامعه ایران که در چند دهه اخیر بدون پایش اقدامتش مدار کار خود را بر سنگ لوحی نوشته و منجمدانه بدان عمل میکند.
  شنیدنش هم هراس انگیزه. هراس از انسان . هراس از خودم و امیالی که در درونم نهاده شده.

 111. خیلی وحشتناکه. از انسانیت به دور است. هیچ حیوانی این کار رو نمیکنه. صدای انفجار جامعه را شنیدید. آیا اتفاقی تکان دهنده تر از این موارد هست. دخترک معصوم قربانی شهوت ناپیدای پسر نوجوان شده. پسر هم قربانی فضای شهوت آلود جامعه شده. فکر می کنید چه عاملی موجب ترقیب و تمایل او شده. چه کسانی مقصرند؟
  آیا شهوت زود هنگام به خاطر سپری کردن درفضاهای مجازی و دور شدن از دنیای واقعی نیست.
  ایرانی و غیر ایرانی نداره. ستایش متولد سرزمین ایرانه. چرا مسئله را قومیتی می کنید

 112. سلام
  دوستان نظرات متفاوتی خوندم
  فهمیدم انسانیت برا بعضیها چی معنی میده و چقدر هم انسانیت دارند.

  همیشه آماده ایم برای شعار دادن و همدردی و دفاع از مظلوم و مظلومم همیشه خودمان هستیم و دیگران هم که معلومه.

  نظرات بعضیها هم کاملا احساسی و بدور از عقلانیت و منطق وهر چیز دیگر.
  اگر بدشون نیاد ببخشیدا

  حالا خوبه که ادعای مسلمانیمان هم میشود حال شیعه یا سنی بماند.
  ناموس مسلمان ناموس مسلمانه افغانی ایرانی ندارد .
  اگر دارد بگید بدونیم.

  اگر میگیم مسلمانیم همه باید ناراحت باشیم نه راضی و خوشحال .
  و این عمل فجیع و به عنوان تلافی به حساب نیاوریم.
  مگه بازی فوتبال و مسابقه هست که یکی خوردیم باید دوتا بزنیم و بعد بگیم این در به اون در.

  نمیشه این مسابقه رو تو انسانیت و برادری بزاریم حالشو هم ببریم .

  آخه میتونیم من و شما بگیم همه ی افغانیها و غیر ایرانیها جنایتکار و خلاف کارندهر عقده و مشکلی داشتیم سرشان بشکنیم
  همانطور بگیم تمام ایرانیها خوبند و هیچ جنایتکار و خلاف کاری نداریم والله نمیشه
  افغانی خوب و بد داره ایرانی خوب و بد داره عرب خوب بود داره باید قبول کنیم
  طبق آمار دوستان میتوانید تحقیق کنید میزان جرم و جنایت اتباع بیگانه علی الخصوص افغانیها نسبت به جمعیتشان در ایران بسیار بسیار کم است حتی نسبت به خودمان.
  اگر این جنایت توسط یک افغان بایک ایرانی انجام میشد چه به روزشان نمی آوردیم حالا که کار خودمونه وضع اینه اون موقع واویلا.

  حالا هم خوبه که نازی و فاشیست و نژاد پرست نداریم

  یا مسلمانیم پیغمبر گفت برادری و احسان.

  یا مسیحی ایم که عیسی گفت مهربانی و بخشش.

  یا زرتشتی ایم که زرتشت گفت پندار نیک گفتار نیک کردار نیک .

  یا یهودی که موسی هم غیر اینها چیزی نگفته به خدا.

  اونهایی که اومدید این جنایت و محکوم کردید چه افغانی چه ایرانی و چه دیگران و نشون دادید انسانیت و وجدان این میراث خداوندی هنوز هست چه مسلمان و چه غیر مسلمان خاک پای همتون هستم
  انسانیت و وجدان و احترام به همنوع و کرامت انسانی توی وجود هر انسان ودین هست مگر از نوع شیطانیش. پس هرکجا رد شیطان رو دیدید الهی فکر کنید الهی عمل کنید.

  با کار زشت یک شخص به یک ملت و هویت نمیتوان توهین کرد.

  کاری که خیلی از ماها انجام داده ایم. متاسفانه

  ستایش دلم به حال تو و خانواده ات میسوزد به کودکی و معصومیت و به افغانی و مهاجر بودنت .

  و چه کودکان و زنانی که به سرنوشت ستایش دچار شدند و هستند و ما فقط زندگی و به راحتی قضاوت میکنیم با اندکی تاسف.

  تا به کی اسیر تصور غلط افغانی و ایرانی باشم
  و تا به کی منت خوبیها و بدیهای کرده و ناکرده را بدهیم

  ما همه انسانیم ما همه افغانی ایم ما همه ایرانی ایم

 113. آقایون خانوما کاره بد بده هر کسی هم که میخواد باشه چه افغانی چه ایرانی چه از هرکجایه دنیادادگاه تصمیم بگیره

 114. ستایش انسان بود حقش نبود اشک در چشام جمع شده بخدا دارم دیوانه میشم …برادران افغان خیلی زحمت کش هستن اما بعضی از آنها جفا میکنند تجاوز بی رحمانه و …. رسانه ای هم نمی شود چون رسانه به اسم ایران ولی ….اما بعضی از انها خوبن برادران افغان ما جز تمدن پارس هستن زبان شان فارسی است ن غیر فارسی من شخصا به آنها احترام میگزارم آنها هویت از تاریخ ما هستن

 115. س یعنی ستایش خورده اعصابم لعنت به عواماملش الان هم که بخاطر فوت اولادی ناراحتم تو ایران فقط خبر مرگ میاد همین…. واقعا مردم بخاطر نبود تفریح سالم و فقر به جان

 116. جهان فانی است سعی کنید به سمت شیطان نروید و راه خدا پیش بگیرید بخدا سوگند جهان جای امتحان است عبرت بگیرید به انسان بودن خویش احترام بگذارید نگزارید دیگر ستایش ها قربانی هوس شوند به خدا پناه ببرید

 117. جلوی به عدالتی مهدی موعود خواهد گرفت انشاالله. …آن پسر شیطان پرست مسلمان واقعی پیدا نمی شود خیلی کم

 118. خدا به خانواده ستایش صبر دهد ، من ایرانی هستم و این جنایت را محکوم میکنم امیدوارم هرچه سریعتر این قاتل پلید را به سزای کارش برسانند و اعدام کنند ، خداوند لعنت کند امثال این حیوان وحشی را که امنیت را ازبین میبرند ، جنایت هولناکی است قلبم دردگرفت و اشکم جاری شد ، علاوه بر غصه ماجرا ، رفتار زشت این قاتل بیرحم آبروی ایرانی ها را هم برده ، شرمگین انسانیت و اخلاق شدیم امیدوارم هرچه زودتر اعدامش کنند

 119. فقط یک جمله
  بررسی کنید ببنید خانواده قاتل ماهواره داشتن یا نه؟ والسلام
  ماهواره رو جمع کنید تا این همه انحرافات اخلاقی و فکری و فرهنگی و عقیدتی تو جامعه پیش نیاد.
  جوانی که با تفکرات و فرهنگ غربی بزرگ شده اما در یک کشور مذهبی زندگی میکنه ، در نهایت یا میشه این پسره یا میشه شاهین نجفی

  1. چی میگی بخدا….یچیزایی میگید که دردش بیشتر هست…ماهواره جمع بشه؟یعنی ملت باید اینقدر سست باشن که با ماهواره قاتل شن بدون ماهواره مومن؟

   1. دوست عزیز ؛ بودن ماهواره و فیلم های ناسالم+زندگی در محله ی نامناسب برای یک بچه توی این سن و سال سم هست ! کسی که بچه ی کم سن و سال داره نباید از ماهواره استفاده کنه .
    وقتی یک نفر غرق در فیلم های وحشی گری و جنایت و شهوانی میشه نتیجش چیزی میشه که الان دارین میبینین …

   1. پاسخ دادن
    کسی جلوتو نگرفته ، بخند?????
    فقط اگه یه روزی بهت گفتن تو هم تو این جنایت و امثال این جنایت شریکی ، زیاد تعجب نکن، سعی کن لبخندتو حفظ کنی!

  2. یعنی جمع کردن ماهواره اینقد درد داره!!!!! که از این جنایت دردناکتره!!!!! مشخصه به مرحله پرستش ماهواره رسیدی که جمع کردنش برات از این جنایت هولناکتره!!!!!
   این یکی از همون تأثیرات ماهواره‌است

   پاسخ دادن

  1. ببینیددوستان هیچ فرقی بین ایرانی ویا هر انسانی که از هر کشوری که هست نیست مخصوصا اگه مسلمان هم باشه واقعا این عمل غیر انسانی که صورت گرفته از عهده هیچ انسانی بر نمیاد که مرتکب چنین عمل زشتی شده با
   شه فرق بین انسان و حیوان چیزی جز عقل نیست پس وقتی شهوت برای انسان تسمیم بگیرد از حیوان پست تر میشودولی وقتی که عقل برای انسان تسمیم بگیرد هیچ کار غیر انسانی مرتکب نمیشویم .مراقب فرزندانمان چه دختر چه پسر باشیم که ازادی و اطمینان بیش از حد زمینه ساز چنین جنایتهایی غیر انسانی میشود

 120. منم این جنایت وحشناک را محکوم می کنم و هرگز از جنایتی که مرتکب شده جانبداری نمیکنم و با خانواده مقتول ابراز همدری میکنم

 121. از همان روزی که دست حضرت قابیل
  گشت آلوده به خون حضرت هابیل
  از همان روزی که فرزندان آدم
  زهر تلخ دشمنی در خون شان جوشید
  آدمیت مرده بود
  گرچه آدم زنده بود
  از همان روزی که یوسف را برادرها به چاه انداختند
  از همان روزی که با شلاق و خون دیوار چین را ساختند
  آدمیت مرده بود
  بعد دنیا هی پر از آدم شد و این آسیاب
  گشت و گشت
  قرنها از مرگ آدم هم گذشت
  ای دریغ
  آدمیت برنگشت
  قرن ما
  روزگار مرگ انسانیت است
  سینه دنیا ز خوبی ها تهی است
  صحبت از آزادگی پاکی مروت ابلهی است
  صحبت از موسی و عیسی و محمد نابجاست
  قرن موسی چمبه هاست
  روزگار مرگ انسانیت است
  من که از پژمردن یک شاخه گل
  از نگاه ساکت یک کودک بیمار
  از فغان یک قناری در قفس
  از غم یک مرد در زنجیر حتی قاتلی بر دار
  اشک در چشمان و بغضم در گلوست
  وندرین ایام زهرم در پیاله زهر مارم در سبوست
  مرگ او را از کجا باور کنم
  صحبت از پژمردن یک برگ نیست
  وای جنگل را بیابان میکنند
  دست خون آلود را در پیش چشم خلق پنهان میکنند
  هیچ حیوانی به حیوانی نمی دارد روا
  آنچه این نامردمان با جان انسان میکنند
   صحبت از پژمردن یک برگ نیست
  فرض کن مرگ قناری در قفس هم مرگ نیست
  فرض کن یک شاخه گل هم در جهان هرگز نرست
  فرض کن جنگل بیابان بود از روز نخست
   در کویری سوت و کور
  در میان مردمی با این مصیبت ها صبور
  صحبت از مرگ محبت مرگ عشق
  گفتگو از مرگ انسانیت است
     

  فریدون مشیری

 122. در جواب کسایی که گفتن افغان ها هم کم جنایت مرتکب نشدن باید بگم که کاملا حرفای شما درسته ولی اینجا به خدا بحث سر انسانیته نمیشه بگیم چون افغان ها هم چنین عملی رو قبلا مرتکب شدن پس حق اون دختر شیش ساله است که این بلا سرش بیاد فرقی نمی کنه چه ایرانی چه یه افغان بخواد این عملو مرتکب بشه این عمل، عمل زشتیه و هر کسی که این جنایتو انجام بده مستحق مجازاته ، ولی واقعا چیزی که آدمو ناراحت میکنه سن کمه این دختر بچه است که چرا باید توی این سن این بلا سرش بیاد ، به نظر من که واقعا ناراحت کننده است ان شالله که هیچ جای دنیا فرقی نمی کنه توی ایران توی افغانستان یا هر جای دیگه … فقط خداکنه هیچوقت همچین اخباری به گوشمون نرسه ، و باز هم میگم هیچ فرقی نداره ایرانی یا افغان ، بحث سر کشته شدن یه آدمه یه انسانه که ملیتی افغانی داره ولی انسان بودنه که مهمه نه ملیت

 123. اینقدر ایرانی افغانی نکنید ستایش شهروند ایرانی بود جز ناموس کشورم محسوب میشود آخه افغانستان هم بخشی از تمدن ایران است مطالعه کنید تاریخ را لطفا.بیچاره ستایش دلم سوخت آخه چرا باید در مملکت که اسلامی است چنین جنایت در حق این دخترک معصوم رخ دهد بیایید نگذاریم ستایش دیگری به هر دلیل قربانی شود….اشکام جاریه بی اختیار

 124. برای ستایش ناراحتم دختر معصوم پاک بیگناه از سرزمین واقعا بگویم بی کس بی حامی افغانستان که قلبم به درد آورد این جنایت وحشتناک…باید بگویم دوستان افغان بسیاری دارم این نقشه که میبینید افغانستان از ایران جداست این نقشه انگلیس است که یک ملت را تکه تکه کرد وگرنه افغانستان هم بخشی از خاک ماست مردمش مطعلق به این سرزمین هستن ایران فقط مال ما نیست زمین خداست بردارن افغان ما حق دارن راحت باشند حق دارند از امکانات برابر برخوردار باشند ..ناموس افغانستان ناموس ایران است هر دو کشور مسلمانیم و از یک قوم و زبان ….این سیاست انگلیس خبیث است که بین ایران و افغان تفرقه بندازد. نقشه جغرافیا جعلی است ایران و افغانستان وحتی تاجیکستان که شوروی ملعون باز جدا کرد یکی هستن و از یک خون

 125. ستایش قلب ایران است این جنایت محکوم است الان که دارم مینویسم با اشک است آه خدای من. ستایش در قلب تمام مردم آزاده و مجاهد ایران خواهد بود ….ما مهاجرین افغان را برادر و هموطن میدانیم …درست است بعضی ها توهین میکنند ولی بدانید تاریخ هرگز عوض نمیشود. ..امیدوارم مسئولین جمهوری اسلامی برای نابودی طالبان و آباد برادران تاریخی و هم خون مال یعنی افغانستان نیز برنامه ای داشته باشند…امام علی (ع)فرمود هرکس شبها سیر بخوابد و همسایه اش گرسنه بخوابد مسلمان نیست پس باید به کشور هم زبان و دوست کمک کنیم ….یاحق

 126. همانا قصاص در دنیا بهتر است تا در آخرت …پس باید به حکم الله عمل شه و قاتل اعدام شود و به سزای عمل زشت و غیر انسانی خویش برسد..

 127. خیلی دردآور هست این ماجرا..تصور مظلومیت و معصومیت این دختر…تصور دست و پا زدن و نداشتن قدرتش….بزور تسلیم شدنش….تصور اینکه تو اون لحظه چقدر زجر کشیده داره دیوونم میکنه…اما اون پسر چی ؟جدا از اینکه چقدر به خونواده مقتول ضربه زده…چقدر به خونواده خودش و خواهراش…به یک جامعه آسیب وارد کرده…قتل گفتنش راحت هست …چجور یه نفر میتونه اینهمه قصی القلب بشه؟جامعه ما…وزارت آموزش پرورش برای بچه های ما هیچگونه برنامه ریزی نداره و پایه ریزی رشد بچه های ما در مدارس واقعا قابل تاسف هست…فقط چندتا کتاب میدن دست بچه ها… یکم سرمایه گذاری نمی کنن که یه خرده به بچه ها عزت نفس بدن…نتیجش هم بچه هایی هستن که هیچ چارچوبی برا اخلاقیات ندارن…تمام بار تربیتی بچه ها رو دوش والدین هست که در زمان حال واقعا کنترلش سخته…قبلا بچه تو خونه میموند میدونستی خطایی نمیکنه اما الان با یه گوشی میتونه به هر سایت مستهجن و به هر رابطه منحرفی دسترسی داشته باشه

 128. اتفاق فاجعه بود
  دعوای بین افغان و ایرانی دردناکه
  یکی پدرو مادر پسرومتهم میکنه یکی پدرو مادر دخترو که میزارن تنها بره تو کوچه
  مشکل فقط اون جنایت نیست فکرای نژادپرستانه و این قضاوت کردنا و این نگاه که من از تو بهترم تو ی لحظه میتونه تبدیل ب ی فاجعه شه
  انسانم آرزوست.

 129. بعضی‌ها میگن اینهمه افغان‌ها به ایرانی ها تجاوز کردن یبارم برعکس شده, زیاد بزرگش نکنید و دلشون واسه پسره میسوزه. اون پسر در اون لحظه یه دختر افغانی همسایش بوده, یه افغانی دم دستش بوده و این کارو کرده. ولی ممکن بود با یه دختربچه ایرانی این کارو بکنه. یه دختر بچه که ممکن بود از اقوام من یا شما باشه. پس برای اینکه خودمون از شر این حیوانات در امان باشیم باید قصاص بشن.

 130. اینهمه افغانیاتوایران تجاوزات زیادپی درپی کرزدندنمونش بیجی قاتل سیو دودختربچه ایرانی چه خبره؟اقایون خانوما؟برای هرکسی امکان اشتباه و اتفاق هست
  بایست ودتونو جای اون دختربچه اون اقاپسرو اون خانواده هاگذاشت …..منم میدونم جنایت هولناکیه
  امایادتونم نره افغانیاتوایران جنایات زیادی داشتند
  بعدشم من دختربچه۶ساله دیدم ک دهه ۸۰تادی خیلی وقاحت تو وجودش میباره ازین ماهواره هاست از عدم صحیح تربیته از خانواده هاو عدم درست مراقبته
  اقاهردو مقتولو قاتل
  هردو خانواده
  وجامعه و
  وحتی ماهم مقصریم …..جامعه بایدمجازات بشه
  خانواده ها
  ماهواره ها
  من خودم ۲۳سالمه وکیلم دانشجوی ارشدم من ماهواره نمیبینم
  امااااابیابروببین خواهرم ک ۱۵سالشه دوستاش ماهواره میبینندو از فیلمای ماهواره الگومیگیرن
  …..
  الان عده ای میان میگن خانوم ماهواره چرا؟
  ماهمه مثصریم همه
  خداشاهده وجورم داره اتیش میگیره ازاین اتفاقات
  ولی همه ما مخصوصاجامعه مقصره

 131. هیچچچی نمیتونم بگمم..ازوقتی شنیدم فقط دارم گریه میکنم…همش دارم به لحظه ای ک طفل معصوم درد میکشیده فکر میکنم..چطور یه ادم میتونه انقددر بدباشه ک به خاطر یه هوس زود گذر زندگی یه ادمو ازش بگیره…مگه اون دخترحق زندگی نداشته؟؟؟؟؟؟؟؟

 132. انسان جایزالخطاست!
  همتون الان میگید دیگه نه این خطا.بله اهای اقاپسر۱۵ساله ای که اینکار(که اسم این کارکثیف هم نگم بهتره)کردی خودت واقعا الان خودت رومیبخشی؟دیگه سرهرکی هم شیره بمالی دیگه سرخودت روکه نمیتونی.باشه الان بشین ۵ساعت زاربزن زیرپتو.روحشم اروم شه.رضایت خوانواده چی؟اونام چون میدونن بی بچه ای چه دردی داره رضایت بدن.توهم (عمرااگه بتونی)خودتوببخشی.
  ولی خدا…….رضایتش دست توئه مگه؟اینجااخرشه:
  ۱-رضایت اون خانواده وحلالیت طلبیدن
  ۲-خدا…..واسه بعضیاخیلی مهربونه..
  پسراخه توچرااینکارکردی؟راست حسینی بگوپشیمون نیستی؟بخداالان که دارم اینارومینویسم فقط میگم فقط خدابه دادت میرسه فقط ا…بخدادلم میخوادبفهمی چی میگم.اخه چرا؟یه چیزمیگم مطمئن باش برات اتفاق میفته اینکه چوبه خداصدانداره!یعنی یه روز یه جایی یه وقتی یه ماهی واست یه اتفاقی میفته که اززهرم واست تلخ تره.حاضری خودتوبکشی.امیدوارم همون روزیاداین اتفاق واین همه پیامک بیفتی…این پشیمونی هیچ وقت ازسرت نمی پره..
  سرت درد امدد؟عیب نداره!یک جمله فقط:
  فرداروزپدره روت میشه توچشاش نگاکنی؟کادوی توواسه ی اون هیچ ارزشی نداره…..متاسفم

 133. امیدوارم و از ته دل دعا میکنم اعدام بشه تا این درس عبرتی برای دیگران باشه خدا لعنتش کنه وقتی تصورشو میکنم نمیتونم این موضوع رو درک کنم خیلی سخته

  1. ?سلام و درود
   خیلی از این اتفاق دردناک متاثر شدم
   به عنوان یک انسان از صمیم قلب با خانواده محترم قریشی ابراز همدردی می کنم
   درد را از هر طرف بخوانی درد است
   با خوندن آنچه که پیش آمده قلبم درد گرفت و گریستم
   و
   اینکه تن کوچک ستایش زیر این همه درد چه کشید !!
   دوستان عزیز
   واقعا در چنین زمانی به جای همدردی و رهنمون کردن افکار عمومی به تقبیح و محکوم کردن چنین جنایت هایی
   اقدام به بازگویی اتفاقاتی قبلی می کنید که اگه مستند باشند آن ها نیز از نظر جامعه انسانی محکوم هستند
   درد را از هر طرف بخوانی درد است
   من دانش آموخته دانشکده صدا وسیما هستم و با دوستان فرهیخته و مهربانی از دیار افغانستان هم کلاس بودم
   خانواده هایی مهربان، با فرهنگ، اصیل و شریف
   پیوند دوستی عمیقی هم به واسطه نزدیکی فرهنگ ها با این عزیزان دارم
   یادمان باشد دوستان افغان ما در کشور منشا خدمات و سازندگی های بی شماری بودند و اینگونه نامهربانانه سخن گفتن دور از انصاف است
   گاهی نیمه شب ها که با همسرم در خیابان ها گذر می کنیم
   دوستان افغانی را می بینم که در تاریکی شب سر به زیرانه ناپاکی را از صورت شهر می زدایند
   با یک کلمه خسته نباشید گویی غبار غربت از چهره شان زدوده می شود
   یادمان باشد در کشور همسایه جنگ و جنایت طالبان بیداد می کند
   درست نیست در بیداد بیداد کرد و بر کسی که پناه گیر ماست گفت:بروید بیرون
   وطن داران افغان صمیمانه دوست داشتم میزبان خوبی برایتان بودیم
   یادمان نرود جدای از اتفاقات تلخ که ممکن است بدور از هر ملیت و نژادی در جوامع روی دهد آنچه که مهم است همدردی با خانواده داغ دیده و محکوم کردن جنایاتی اینچنین است
   خداوند به همه آرامش عطا کند

 134. تجاوز و قتل دختر ۱۸ ساله ایرانی توسط مرد افغانی
  ..روزی صدبار از این اخبار میاد چرا همه واکنش نشون نمی دید

 135. با سلام
  ضمن عرض تسلیت به بازماندگان این دختر معصوم افغان از طرف خود و همه ایرانیان غیرتمند ، به آنها اطمینان می دهم که مقامات قضایی به دقت موضوع را بررسی و قاتل را به اشد مجازات محکوم خواهند کرد.

 136. از صمیم قلب امیدوارم جهان دیگه‌ای وجود داشته باشه تا ستایش کوچولوی ما در اونجا یک زندگی جذاب‌تر رو از سر بگیره.

 137. همانطور که مادر قاتل در مصاحبه سوتی داد سن قاتل اگر بیشتر از بیست نباشد کمتر هم نیست و به دروغ میگوید پسرش ۱۵ سال بیشتر ندارد برای فهمیدن حرف های من یکبار دیگر قسمت مصاحبه مادرش را با دقت ببینید.

 138. جنایتی رقم خورده است که یک قربانی آن دختری شش ساله است که دنیای کودکی اش دوامی نداشت و قربانی دیگر آن پسری است که هنوز به سن قانونی نرسیده و آنچه کرده سرنخ عمق یک زخم است؛ زخمی اجتماعی.زخمی اجتماعی.زخمی اجتماعی.زخمی اجتماعی.زخمی اجتماعی

 139. سلام
  در مورد همه چیز زود قضاوت نکنیم
  کمی هم در مورد حرف های اون پسر گوش کنیم که چرا باعث همچین کارایی شده الان اون پسرخیلی خیلی پشیمونه دختر افغانی مرد تموم شد رفت پسره به مجازاتش میرسه نگذاریم حوادث مثل این اتفاق بیفتد فقط یکم به دور بر خودت نگاه کنیم جون هایی مثل اون پسر هستن فقط یکم به حرف هاشون خواهسته هاشون گوش کنیم

 140. با سلام و اظهار تاسف از این فاجعه.
  بدنیست مسئولین سری به تلگرام بزنن و ببینن چقدر فراوون فیلمهای پورنو کودک ازاری شرم اور به راحتی از طریق کانالهای مستهجن این شبکه اجتماعی دست به دست میشه و دردسترس همه کودکان و نوجوانان قرار میگیره . ایا فکر نمی کنید رواج
  یک پلیدی قبهه اون رو از بین می بره پس چه زمانی این نرم افزار باید فیلتر بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 141. ایرانی افغانی مسلمان غیر مسلمان من اصلا درک نمیکنم من وقتی خبر مرگ هر بچه ای رو میشنوم بسیار ناراحت میشم و اشک میریزم چرا که بچه ها مثل یک ترکه تر هستن و تحت تاثیر جامعه و خانواده و ما ادم بزرگ ها رشد میکنند و شکل میگیرند پس بیاید با خودمان رو راست باشیم اگر بچه ای به قتل میرسه اگه بچه ای قاتل میشه همش به خاطر ما ادم بزرگ هات که این اتفاق میفته. با کشتن یک نفر ایا جامعه ما اصلاح میشه؟؟؟ ایا ستایش و یا دختر دیگه ای به این شکل و یا شکل ها دیگه نمیمیره به جای جنجال راه انداختن بیاید به فکر اصلاح خود و جامعه باشیم و شاهد روزی باشیم که هیچ ستایشی نمیره و هیچ امدی قاتل نشه. ما مردم فقط به دنبال مجازات دیگاره هستیم یکم فکر کنیم ایا رفتار ما تو جامعه اگه درست باشه و الگوی خوبی باشیم نمیتوانیم از این رفتار ها جلو گیری کنیم وقتی ما به دختر و پس ها اجازه استفاده از موبایل ماهواره و اینترنت رو بدون کنترل میدیم و باعث بلوغ زود رس و بدون کنترل در انها میشیم ایا واقعا شایستگی قضاوت رو داریم ؟؟؟
  من واقعا برای جامعه متاسف هستم و به شدت زجر میکشم.

 142. ول کنید این بچه بازیا و مسخره بازیارو . دنبال ریشه بگردید
  هم درد رو بشناسید هم درمان رو . این درستشه

  1. اخبار همه سایتا رو خوندی که اومدی این حرفو میزنی؟برو گم شو بابا قاتلای شارون تیت که ادما رو تیکه تیکه کردن هم اعدام نشدن در جواب اونایی که میگن همه جا حکم اعدام وجود داره

 143. مطالب خیلی از شما را مطالعه کردم و خیلی متاثر شدم بابت این همه نا اگاهی ابتدا میخواهم به این خانواده داغ دیده تسلیت بگویم سپس بگویم همه شما یه مطلب را در داخل رسانه ها خوانده اید و هنوز از ماجرا اطلاع صحیحی وجود ندارد وشماها دارین قضاوت میکنیند و مهمتر اینکه در اینده اگه جامعه بخواهد به همین منوال یعنی به سمت بی دینی و فمنیسم پیش برود منتظر جنایت های بدتر از این هم باشین پس بیایید به جای اظهار نظر وتز دادن های الکی از امروز در صدد اصلاح خود براییم تادر اینده کمتر چنین اتفاقاتی را ناظر باشیم
  با تشکر

 144. جنایت هولناک است اولی و آخری نیست افغانی یا ایرانی فرق نمی کند تربیت ما در خانواده ها و مدارس ایراد دارد . مشکلات اجتماعی و فسادهای مالی در لایه های تربیتی و اجتمایی تاثیر گذاشته . اگر در متن جامعه باشید می فهمید با کسی براحتی نمی توان صحبت کرد ارشاد کنی حرف بزنی بگویی آقا از جلو ماشین برو کنار رد شوم باید منتظر یک دعوا و یا خوردن چاقو باشی خدا به مرد م رحم کند بیشتر جوانها و خیلی از بزرگ ترها نه تربیت دارند نه شعور آنهم در مملکتی که ادعا می کنیم برترین دین را داریم و غنیی ترین فرهنگ را ولی واقعیت چیز دیگری است شعور ورزشکاران را ببینید. دعواهای بعد از تصادف ها را ببینید . مزاحمت های جوانها و حتی متاهل های بی ناموس را به ناموس مردم ببینید بی احترامی برخی دانش آموزان به معلم ها را ببینیدو……. بله آقا دختران و پسران زیادی قربانی می شوند و خواهند شد ……. اعدامش کنید.

 145. من نه تا الان مادر کسی بودم و نه تا الان پدر شدم و نمیتونم کاملا حس اونا رو درک کنم فقط امیدوارم ستایش برادر نداشته باشه?????????????? ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

  به خانواده ستایش تسلیت میگم

 146. امیدوارم با این تنگ نظری و بخیلی روز قیامت در برابرخدای متعال شرمسار نباشید. اگر انسان خداترس باشد با تمام مشکلات و سختیها هرگز در پی آزار دیگران نمیرود.همه مشکلات دارند پس هر کس مشکل داشت برود و دیگران را بکشد. واقا به کجا رسیدم

 147. تجاوز حتی به حیوانات هم محکوم است چه برسه به انسان …انسان باشید افغانی ها درسته اکثرا وحشی و بی فرهنگ و حوس بازند ولی این رقم آدم همه پیدا میشه البته افغانی ها اکثرا مثل آب خوردن آدم میکشند و خیلی بی رحمن و متجاوز …ولی این اصل موضوع رو عوض نمیکنه اونم دختر بچه ۶ ساله یکم وجدان داشته باشید …یک دختر ۶ ساله به چه جرمی باید بهش تجاوز شه!؟ اون لعنتی اگه آدم بود و نرمال بود به یک دختر بچه این بلا رو نمی آورد. فقط باید اعدام بشه..ممکن بود این اتفاق برای یکی ازفرزندان شما اتفاق بیفتد …واقع بین باشید …قاتل ستایش باید اعدام بشه…چون کاری که اون کرد حیوان هم نمیکنه از افغانی ها دل خوشی ندارم ولی ستایش قلبم رو به درد آورد و از این ملت بیزار شدم

 148. شخصا به هیچ عنوان دلم نمیخواد این پسر اعدام بشه،خیلی از دخترای افغانی الان دارن تو مملکت ما ول میچرخنو پسرا رو از راه به در میکنن و تاحالا چندین بار تجاوز کردن به ایرانیا ولی چون ذات ایرانی پاکه هیچوقت قصاصی صورت نگرفته.بعدم مگه خودشون مملکت ندارن اگه خیلی سختشونه برن تو کشور خودشون خیال ماهم راحت

  1. مشخصه که ذاتتون پاکه که وقتی به دروغ خفاش شب که ایرانی بود را افغانی معرفی کردبن.شما ایرانیها رفتین سر ساختمانها و کارگرهای افغانی بدبخت را به طرز وحشیانه از بالای ساختمانها به پایین پرت کردین و به شهادت رساندین.در حادثه یزد مردم بیگناه افغانی را به خاک و خون کشیدین.راستی چرا ایرانیها در همه جای دنیا از اروپا گرفته تا استرالیا و اسیا و افریقا حتی امریکا دارن راحت زندگی میکنن و جرمهای فجیعی هم مرتکنگ

 149. سلام
  وافعا وقتی عکسشو میبینم اشک تو چشام جمع میشه !
  کودک ۶ ساله با چشای معصومش !
  خدا لعنت کن بانیان اینگار رو !
  عصابم به هم ریخت !

 150. دید بعضی از دوستان ایرانی که دید بسته دارن واقعا آدم میرنجونه

  هه جالبه
  بجای اینکه ما طلبکار باشیم تازه بدهکارم شدیم?

 151. واقعا واسه اون دست افرادی ک میگن عکس این قضیه اتفاق افتاده و نژاد پرستی میکنن متاسفم این وسط به ملیت طرف ما چیکار داریم یه دختر ۶ ساله بعد تجاوز با اسید سوخته یه حیوونم با همنوع خودش این کارو نمیکنه انسانیه واقعا خدایا همرو به راه راست هدایت کن

 152. با سلام بنده به عنوان یک جوان ایرانی این جنایت وحشتناک و با تمام وجودم محکوم میکنم و جالبه وقتی نظرات و میخوندم پی بردم ایرانیها و افغانیهایی ملیت خودشونو برعکس معرفی کردن و از این جنایت به یود افکار پلید و نژاد پرستانشون استفاده کردن که کاریست بسیار زشت و نا پسندکه امیدوارم هم افغانیها ی عزیز هم ایرانیها هشیار باشن و تحط تاثیر این اراجیف حرفهای زشتی نزنن درود بر ملت مظلوم و ستم دیده افغانستان و ایران بدرود

 153. آقا تو را به خدا بس کنید. اولا. این پسر قربانی سیاست های کشوری جزیره ای هستش که در شمال غرب اروپا داره برنامه ریزی می کنه چجوری بین اقوام پارسی اختلاف بیندازه. اون کشور با پایه گذاری شبکه های ماهواره ای و پخش صحنه های مبتذل می خواهد جوانان و نوجوانان و حتی کودکان ما را از راه اسلام منحرف کند و با پخش این صحنه های مبتذل می خواهد شعله ای جنسی راه بیندازد تا جوانان و نوجوانان و کودکان این مرز و بوم را از راه اسلام خارج کند. این پسر هم قربانی این مسائل است که به دلیل مشاهده این صحنه ها شعله جنسی درونش شعله ور شده و فقط می خواسته نیازش را رفع کند و دنبال قربانی می گشته ولی قصد کشتنش را نداشته ولی چون این اتفاق افتاده، دست و پای خودش را گم می کند و سعی می کند تا آثار این قتل را از بین ببرد که در این هنگام ذهن انسان برای رفع این قضیه به هر سویی حتی استفاده از اسید برای نابودی جسد و مدرک جرم می رود. حال فقط این پسر نیست و در خیلی جاها این عمل حتی بدون هیچ فاش شدنی دارد اتفاق می افتد. روباه پیر می خواهد با ایجاد این فساد ها ما را آلوده به فساد کند و ایمان مردم و جوانان و نوجوانان و کودکان ما را از بین ببرد تا از قوای ایمانی ما برای جنگیدن بکاهد و ایران را از لحاظ روحیه ای و ایمانی در جنگ ضعیف کند. تو را به خدا مواظب باشید. مراقب باشید. داستان شهر اندلس را در زمان قرون وسطا فراموش نکنید که چون بعد از فتح این شهر توسط مسلمانان، اروپایی ها به فکر چاره افتادند و راه چاره را در ایجاد اختلاف و فساد و رواج بی بند و باری در بین مسلمانان دیدند و آن ها بعد از بستن قرارداد هایی با مسلمانان که اصلا مواد اصلی آن با این این قرارداد ها یکی نبود ، با آوردن شراب و… مردم مسلمان آن موقع را توانستند از این راه بی بند و بار کرده و ایمانشان را نابود کرده و جوانان شان را عیاش و خوش گذران کردند و بعد با یک حمله کوچک توانستند دوباره اندلس را بگیرند و مردم را از آن شهر بیرون کردند و… تو را به خدا جو گیر نشوید که استعمار پیر دلش به همین افراطی گری های من و شما خوش است. ایران و افغان و ترک و کرد و آذری و بلوچ و قشقایی و لر و ترکمنی و…. نداریم. همه آن ها از یک ریشه اند و آن هم ریشه پارسی است. ایران از بیش از هفتاد قومیت تشکیل شده و همه آن ها هزاران سال در کنار یکدیگر در این سرزمین زندگی کرده اند و همیشه با یکدیگر دوست و هم پیمان بوده اند. این پسر شانزده ساله و دختر شش ساله ( ستایش قریشی ) هر دو ایرانی اند. پس تو را به خدا ایرانی و افغانی راه نیندازید. همین اختلافات باعث سقوط اندلس در هزار سال پیش شد. این پسر فقط به دلایل سیاست های روباه پیر که یک نمونه اش شبکه های ماهواره ای هست باعث شد شهوت و شعله نیاز جنسی درونش شعله ور شود و چون راهی مشروع برای رفع آن سراغ نداشت به ناچار به سراغ برقراری روابط نامشروع زنا و ارتباط جنسی روی آورد تا بتواند خود را آرام کند که متاسفانه ستایش قریشی هم قربانی همین قضایا شد. او قصد قتل آن دختر را نداشته ولی چون به هنگام تجاوز ، آن دختر به تقلا و داد و بیداد کردن و جیغ زدن مشغول شده بود، پسر چون باید برای اینکه این عمل او فاش نشود و به هنگام انجام این تجاوز دیده نشود بدون هیچ کنترلی بر خود و بدون هیچ نیروی ارادی، دست به این جنایت می زند. این پسر خود قربانی است و این قضیه، ضعف مسئولین را در کنترل رفتار های اجتماعی و جامعه می رساند.
  تو را به خدا افراطی گر نباشید و زود قضاوت نکنید و یک طرفه به قاضی نروید و با آگاهی نظر دهید و عمل کنید. و مراقب روباه و استعمار پیر ( انگلیس یا همان بریتانیای ملعون) باشید.

 154. به خدا دلم داره آتیش میگیره واسه هردو آنها من زیاد از این موارد شنیدم از نظر من این ماجرا فقط جنبه ماورایی داره چون بی ایمان بودن نسبت به خدا وتعلیم ندیدن درست باعث اینگونه فجایع میشه فقط همین دل ‌
  انسان نباید خالی باشه اون پسر اون دختر رو نکشت بلکه خودش رو کشت باید این رو یک لحظه درک کنیم که هر لحظه از زمان داره میمیره اون دختر مرد ولی این پسر هر لحظه منتظر چوبه دار خدا میدونه چه میکشه نمیتونم درک کنم که مردن انسان ها اینقدر راحت باشه واقعا خدا به هر دو خانواده صبر عطا کنه و خانواده ها هم خواهشا مراقب دختر بچه هاشون باشند

 155. بر پدر هر چی افغانیه لعنت بی خانواده ها هر غلطی تونستن توی کشور عزیزمون ایران کردن حالا یه دختر کوچیکو چقدر گندش کردن انشالله شرشان از کشورمان کم شه برن گمشن همون بیابونی ک زندگی میکنن

 156. پخخخ یعنی انقد که تجاوز یه ایرانی به افقانی مهم تر از تجاوز افقانی به ایرانیه چرا تو سایت ها اون زمان که دو تا افقان یه دختر بیست ساله تجاوز کردن نزاشتن تو سایت؟؟

 157. چرا وقتی افغانیها به دخترهای ما تجاوز میکنن اینقدر بزرگنمایی نمیشه مگر تا حالا کم بوده ????بچه شش ساله چرا تو کوچه و خیابون ول باشه که یکی ببردش تو یه خونه بلا سرش بیاره از صبح تا شبم خانوادش متوجه نبودن بچه نشن ?اونها بی فکر نبودن ?افغانیها اصلا اینجا چی میخوان ?مگر کم ظلم کردن بهمون (حتی الانم دارن زیر زیری میکنن )که ما حالا به فکر بچه ۶ ساله اونها باشیم ?اقا جان اصلا بچه هاشون اگه اینجا امنیت ندارن ببرنشون افغانستان تا اونجا امنیت داشته باشن (البته اگه داعشیها و امریکایها بهشون تجاوز نکنن )ببینیم اونموقع هم اینجوری جبهه گیری میکنن ,

  1. شعور داشته باش.ادم بودن سخته ولی تلاش کن این دختر ۷ ساله بوده پسره ۱۶ ساله آخه این تو ۲۰ سالگی قرار بوده به چند تا دختر تجاوز کن.

  2. سلام، این موضوع خیلی دردناکه امیدوارم دیگه شاهد چنین عمل شرماوری نباشیم، متاسفم برای دختره بیچاره، و پسر بدبخت، سرنوشتش هرچی باشه خوب نیست، قصاص یا حبس ابد، و واقعا متاسفم برای اونایی که تو این قرن از ملیت صحبت میکنن، این نشانه فقر فرهنگ درجامعه ست، شماهایی که حرف اروپارو پیش میکشید تاحالا از نزدیک اونجارو دیدید یا زندگی کردید که نظر میدید؟!
   من در کانادا بودم و اونجا هزاران برابر انسانی تر از ایران با مهاجراشون رفتار میکنن حداقل ایرانی و کانادایی نمیکنن مثل بعضی ها، هرکس ملیتش به خودش مربوطه و کسی حق نداره به شعور و فرهنگ
   دیگری توهین کنه

 158. من از هرچی افغانیه متنفرم بخاطر جنایاتی که تو مملکتم مرتکب میشن.افغانیها زیاد به ناموس ما ایرانیها تجاوز و قتل کردن.ولی بااین حال قاتل ستایش باید اعدام بشه….ولی باز امیدوارم این افغانیهای بی فرهنگ به مملکت خودشون برگردن

  1. شما از از هرکی دوست داری متنفر باش
   اصلا تو کی هستی که از ی ملت متنفر باشی یا نه، هیچ افغان بیچاره ای بجز از روی اجبار در ایران عقده ای زندگی نمیکنه، ایرانی ها با خودشونم مثل سگ رفتار میکنن چ برسه به مهاجرای ناخانده که قدرت اعتراض آنچنانی هم ندارند، فقط چون نظر شخصیت بود منم به شخص تو ج میدم سهیل جان

 159. دوستان عزیز حرفخای همگی شما قبول ولی موقعی که یک دختر راهنمایی ایدانی که در یزد توسط چند بی سرو پای افغان یعد تجاوز سرششو میبرن و به چا میاندازن کجا بودین چرا کسی حرفی نزد متاسفم برای همه

 160. انشالله ظالم مجازات میشود.تجاوزکردی بعدمیسوزنی واقعاچه اسم روت بزارم موندم.خداخودش به حسابت برسه…

 161. من اگه جای یکی از بستگان خانواده مقتول بودم این حروزاده بی ناموس رو به فجیع ترین نحو میکشتم مهم ام نبود مجازاتش…
  بعد میخواستم ببینم که باید اون موقع از افغانیه دفاع میکردید یا ایرانی؟
  ملیت شرط نیست مهم جرمیه که انجام شده

 162. درود بر همه افغانها که ایرانی هستند و انگلیسهای بی پدر آنها را از مام وطن جدا کردندو به این روز انداختند.
  ستایش دخترک زیباروی ایرانیم(افغانی با ما یکیست) روانت شاد و در آرامش ابدی بادا.

 163. سلام ای کاش به جنایت های افغانها در ایران قتل تجاوز دزدی و….
  اینها هم اشارهای میشد قتل وتجاوز را هر قومی انجام داده باشند جنایت می باشد مثلا پریروز در شهرک وافجر شیراز یک مهندس عمران به نام شکرالله نجفی توسط یک افغانی به صورت وحشیانه به قتل رسید جرمش این بود که به افغانی اعتماد کرده بود وبه قتل رسیدودفن شد داخل اپارتمانش .شما که دم از انسانیت میزنید اینها را هم رسانه ای کنید و…..

 164. نمیدونم واقعا چی بگم اما به ایرانی های خشن.وفرصت طلب حق به جانب باید گفت این تنها جنایت برادرای ایرانیتونه که رسانه ای شده و راجعبه اون صحبت میشه از وقتی بچه بودم یادم میاد پسراتون این کارای وحشیانشون رو انجام میدادن و اون بیچاره ها از ترس آبرو حتی صداشوهم در نمیاوردن نمونش دختر همسایه۱۳سال پیش مون بعد از اون هم با اینکه بچه بودم همیشه از بابام که برای مامانم تعریف میکرد تا همین ۶ماه پیش تو قم دختر دبیرستانی که پوستشو با چاقو براشنقاشی کردن و عکساشو پخش تاحالا صدهابار ازاین تجاوزهای ایرانی ها به دخترامون شنیدم اما این اولین باریه کهیه دختر افغان ماجرای قتل و تجاوزش قراره درست پیگیری بشه، اینم برای اونایی گفتم که دلشون از این اتفاق ی جورایی خنک شده،

 165. خجالت آوره دم از فرهنگ چند هزارساله میزند ولی واحد پول و اسم کشور رو تشخیص نمیدند افغانی واحد پوله خوبه به ایرانی ها تومانی یا ریالی بگن. بعد بلند میشن از یه قاتل دفاع میکنند. به عکس اون فرد اصلا ۱۷یا۱۶نمیخوره سن خر پیر رو داره. کم کم ۲۲سالشه. اگه افغانستانی ها همچنین. کاری کرده باشند.اولا با بچه نبوده دوما حتما یک بی خانمان بوده که نه ادعای کشور امن داشته نه خانواده شهید داده نه اصلا خانواده داشته . سوما وقتی تو تلویزین. ربوده شدن یک پیر مرد توسط سه افغانستانی رو نشون دادن باید اینو هم اعلام می کردند. که پلیس ها چطور لشکر کشی کردن رفتن از لب مرز اوردنشون اون وقت از یک محله کوچیک یک بچه کوچیک رو پیدا نکردن؟ آیا اصلا دنبالش گشتن؟. یا اگه به گفته پدره خودش لوداده. اگه لو نمیداد. ماموران انتظامی پیگیری میگردند؟فکر نکنم. حق شما ایرانی هارو عراقی ها میدن که بعد کشتن. تجاوز به بچه پیروجوان وقتل عام به صورت آشکار. هنوز سرورتونن تو ایران بهتر از خودتون زندگی میکنند اون وقت ما که قشر کار گریم باید ظلم ببینیم خاک برسرتون.

 166. اونایی که هی میگن از کشورمون برین. انشالله. روزی رو ببینم که. آمریکایی ها با داعش و طلبان و یه جنگ داخلی سرتون بیاد تا ببینم. برای حفظ. ناموستون، دینتون، آرامش خانوادتون. مجبور به ترک ایران عزیزتون میشین یا نه. یاشاید خانوادتونو دو دستی تقدیم اونا کنین. از شما که از یه متجاوز دفاع میکنین بعید به نظر نمیرسد. برای نمونه. جنگ ۸سالتون با عراق. الان. صلح آمیز ترین رفتارو با اونا دارین بازم خاک برسرتون. فقط حواستون باشه.( وقتی سر ما آمد خودمون نخواستیم سر شما هم میاد.)

 167. جالبه در کشور خوودمون افغــــــــــــانی ها
  تجــــــــاوز میکنند مثل ….
  وحشی گری میکنند مثل….
  تمام جوانان ماتوسط کشت خشاش اینها معتاد شدن
  هرکاری تو ایران ازادانه میکنند
  انگار ما مهاجریم اونها صاحب ایرانند
  به ایران خیلی راحت توهین میکنند ونمیدانند تا یک قرن قبل جز خاک ایــــــــــــران بودندد هرچند بیخیال ندانند چون درکش ندارن
  به کودک پیر جوان تجاوز و فیلم میگیرند و میکشند میبرن غارت میکنند در افغانستان شعار مرگ بر ایران میدهند
  پیروان مکتب پوچ وهابیت و ال سعود و داعشن
  تمام شغلها و کارهای مارو اشغال کردند و جوانان ما بخاطر وجود این قشر بیگانه همه بیکارند
  آیا اگر در ایران به شما کم لطفی میشود تقصیر ماست یا شما ؟ آیا بهتون کارت دعوت دادیم
  اگه کاری کردید پولشو گرفتین
  دولت باید فکری بحال مردم کنه ک باوجود افغانی ها امنیت نداریم
  اگه مرد بودید افغانستان اباد میکردید و فرار نمیکردید ک سربار کسی بشید
  هزار با تجاوز کردن یک بارهم رسانه ای نشد
  اما چون به یک افغـــــــانی تجاوز شد بارها میگن تو رسانه ها والا بی انصافیه
  از ماست که برماست
  فقط بلدید مثل کفتار تجاوز و کشتار کنید
  به زنان در کنار شوهرانشان تجاوز کنید
  ولی بدونید روز جزا خواهد رسید
  ایران اینجور نمیمونه هنوز هستند فرزندان غیور و دلیر از نسل رستــــــم دستــــــــــــــان
  جانم فدای ایران

 168. شتر در خواب بیند پنبه دانه اگــــــــرم در ایران جنگی بــــــشـــــــــــــــه مثل شما زن نیستیم فرارکنیم
  جنگ تنها با عراق نبود با تمام دنیا بود صدام تمام جهان و حتی افغانستان حامی صدام بودند ولی بفضل الهی پیروز شدیم
  بله عراق از وقتی از صدام و حزب بعث که مخالفانشان همین مردم عراق بودند برادر ما شد و خواهد بود
  عراق در نقشه دور است وگرنه جز ایران است
  عراق و ایران دوست و برادر به کوری چشم تو مریم افغان و خاک برسرخودتااااان
  و دعایت جنگ را در کشورت بیشتر میکند
  امریکا در مقابل ما هیچ غلطی نکرد تو جوجه افغانی میخای چ کنی
  هری

 169. باید به زبان فارســـــی احترام بگذاریم
  ایران❤
  افغانستان❤
  هردو زبان مشترک و فرهنگ تقریبا مثل هم
  جنگ باعث شدی قشر افغانستان از فرهنگ خود فاصله بگیرند ولی دوست ماهستند
  انشالله جنگ تمام شود در افغانستان
  و کشور افغانستان امن و پیشرفت کنه
  آمین

 170. سلام بعضی از دوستان یه جوری حرف میزنن انگار این اقای قاتل برای رو کم کنی پسرای افغان امده تجاوز کرده…همه جای دنیا از این مردای متجاوز گنهکار پیدا میشه چه ایران چه افغانستان و چه توی کشور های پیشرفته نمیخوام از اینا طرفداری کنم ولی اینا جوابشون رو از خدا میگیرن چیزی که مهمه اینه که بین ماشیعیان اختلاف نیوفته هم شیعیان واقعی ایران وهم افغان انسان های باغیرت و خوبی هستند مگر نه اینکه اگر این انسان های پاک نبودند معلوم نبود چه بلایی سر مزار بی بی زینب میامد.خلاصه اینکه اگه ما شیعیان دست به دست هم دهیم و برای ظهور منجی دعا کنیم دیکر هیچ جای دنیا از این اتفاق های دلخراش نمی افتد به امید انروزهای امن که دیگر خبر هییییییچ تجاوزی(از هر نظر) را نشنویم

 171. سلام امیدوارم این اتفاقات کمتر بیفته اما در جواب دوست عزیزمون که کفته بودن از ایرانی ها متنفرن خوب عزیزم چرا میاین ایران ماهم کم از شما افغان ها اسیب ندیدیم برگردین مملکتتون تا متنفر نباشید .بهتره روزنامه حوادث رو نگاه کنی و ببینید چقدر این اتباع افغان به دختران ما تجاوز کردن و اونا رو کشتن .دیگه حالا که افغانستان یه پا برای خودش امریکا شده حیف نیست اینجا بمونید و از ما ایرانی ها بدتون بیاد .

  1. تازه یه زن افغانی رو دیدم که داشت با ایرانی دعوا میکرد بعدش بلند اعلام کرد که ما نقشه کشیدیم ایران رو به دست خودمون بگیریم ما افغانیا هر زوجیمون ۱۰ تا بچه درست میکنیم و شما ایرانیا یکی یا دوتا
   تا ۵۰ سال دیگه ایران دست افغانی ها اداره میشه

   دیگه راست و دروغشو نمیدونم چیزی بود که شنیدم

 172. آفرین الی موافقم
  بزور کسی رو مجبور نکردیم بمونه
  ما ایرانی ها بیش از خد دل صافیم
  اونها اکثرا چاپلوس و اکثریت خائنند ک به کشور خودشون پشت کردن و رها کردند و فرار کردن

 173. سلام
  دو مسئله:
  ۱) اولا که با توجه به عکس پیج اینستاگرام قاتل اسمش امیر هست نه امید!!!
  ۲) این پسره کجاش سر به زیره؟؟؟؟؟!!!!!!!مدل مو زده و دوست دختر هم داره! بعد شما به این میگید سر به زیر؟!
  با تشکر

 174. اقا این بچه سوم راهنمایی؟؟؟؟؟؟اقا من سوم دبیرستانم قیافم از این بچه تره این حد اقل ۱۹یا ۲۰سال داره.بعد از قیافشم معلومه از اون حرومزاده هایه

 175. این ادم خیلی حیونع که دوست دخترش کنارش نشسته ولی با یه بچه این کارو کرده واقعا دور از انسانیته
  حیف که دستم بهت نمیرسه

 176. اگه ما انصاف داریم باید این پسر به سزای عمل کثیفش که انجام داده برسه،این آدم مطمئنا در کودکی همچین بلای سرش اومده که داره انتقامشو از بچه های دیگه میگیره.
  از این سایتم خواهش میکنم حداقل میخواستین عکس از دوست دخترش بذارین روشو میپوشوندین.اون دختر گناهی نکرده که با یه قاتل دوست بوده.لطفا سریعتر بردارین و با آبروش بازی نکنید

 177. من زیاد مذهبی نیستم ولی خاک پای شهدام ,اگه یک روز جنگ شد میرم که به این خفت نیفتم این افغانی هام اگر غیرت داشتن کشورشون رو نگه میداشتن

  1. چی میدونی از دل افغانستانی ها که دهنتو باز میکنی و فکر نکرده حرف میزن امثال شما که حرف از غیرت میزنند چطور ازسربازی شونم فراری اند اگه واقعا حرف از غیرت میزنی کشورتو به قول خودت نجات بده!

 178. باسلام خاک تو سرمردا وزنایی که محرم نامحرم حالیشون نیست خاک توسر کسایی که انسانیت ندارن خاک توسر کسایی که از ی حیوون پست ترن حیوون با بچه ی خودش همچین غلطی نمیکنه حیوون بچه ی خودشو نمیکشه اون وقت این ادما به همچین کاره کثیفی دست میزنن پول نیاز جنسی اونقدر ارزش داره که به خاطرش دست به بچه ها و مادرای اینده بزنید اقایون محترم شما ها که حرف از غیرت و وجدان میزنید خودتون جلوی خودتونو نگهدارید و دست به ناموس مردم نزنید الان مملکت چرا باید اینقدر کثیف بشه چرا مردای جامعه ی من باید چشم به زنای سرزمینم داشته باشن البته تقصیر خانم ها هم هست که با وضع بدی تو خیابونا میان اگه حجاب فاطمی داشته باشن و همه چشم پاک بهم داشته باشن همچین مشکلاتی پیش نمیاد با همچین ادمای کثیف هم باید تیکه تیکه ی بدنشونو ببرن تا با زجر بمیرن اعدام کمشونه امیدوارم روزی برسه که کسی به کسی نیت شومی نداشته باشه خواهر من برادر من حل مشکل جنسیت و فقط با ازدواج وحل مشکل مالیتو با کار حل کن نه با دزدی و تجاوز به مادر و پدر ستایش عزیز تسلیت میگم ایشا الله با حضرت رقیه همنشین بشه یا حق

 179. نهایت تاسفم را به خاطر چنین جنایتی ابراز میکنم ..باید بگویم باید با این شخص قانونی برخوردبشه یعنی طبق قانون و نظر اولیا دم اعدام بشه ..قطعا شکی نیست نوجوانی که به چنین جنایتی دست زده اگه ازاد بشه به جنایات بزرگتر دست میزنه ..متاسفم که بعضی ها خیلی راحت از کنار این قضایا میگذرن ..این اشخاص میتونن بعدها قاتل سریالی بشن .و قتلهای فجیعتر رو مرتکب بشن ..برای خانواده ستایش ارزوی صبر میکنم و برای قاتل این کودک بیگناه خواستار اعدام

 180. مورد داشتیم چند تا کارگر افغانی سر کارگری در ساختمونی وارد حیات خونه ی همسایه بغلی شده بعد از تجاوز زن همسایه اونو داخل بشکه قیر انداخته بودن و سوزوندن

 181. هرکسی برای خانوادش عزیزه فرقی نمیکنه افغان یا ایران اگر یه لحظه تجسم کنیم که اون دختر تو اون لحظه چقدر ترسیده بود و چه احساسی داشت یا خانوادش تا آخر عمر چه زجری میکشن و همیشه میسوزون قطعا منصفانه تر نظر میدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا