نامها و معانی

معنی اسم سینا – معنی سینا – نام زیبای پسرانه فارسی

4.5/5 - (18 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی سینا است. این نام در زبان فارسی به معنی سوراخ کننده، گشایش دهندهٔ دل، مرد دانشمند، سینه، بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم سینا
معنی اسم سینا

معنی اسم سینا

  • یکی از نام های اصیل و زیبای پسرانه فارسی سینا است. معنی اسم سینا، در زبان فارسی، سوراخ کننده، گشایش دهندهٔ دل، مرد دانشمند، سینه، کوه طور سینا، اسم جد ابن سینا پزشک و دانشمند نامدار ایرانی، نام شبه جزیره ای کوهستانی در شمال شرقی مصر که حضرت موسی (ع) به پیامبری برگزیده شد و الواح دهگانه را خداوند به او نازل کرد، نیز گفته شده است.

معنی اسم سینا در دهخدا و فارسی

  • سوراخ کننده
  • نام پدرشیخ بوعلی
  • نام شبه جزیزه در مصر

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; اسم های زیبای پسرانه  فارسی که با س شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم سینا

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی، عبری

معنی :صفت مشبه از سنبیدن، سوراخ کننده، گشایش دهندهٔ دل، مرد دانشمند، سینه، کوه طور سینا، اسم جد ابن سینا پزشک و دانشمند نامدار ایرانی، نام شبه جزیره ای کوهستانی در شمال شرقی مصر که حضرت موسی (ع) به پیامبری برگزیده شد و الواح دهگانه را خداوند به او نازل کرد.

 

فراوانی اسم سینا

فراوانی برای نام سینا برابر 122532 می باشد.

 

اسم های مشابه سینا

پارسینا، علی سینا، سانی، نیما، بینا، مهرسینا، آیین، مانا، شیانا، آرنا، ایمان

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای سینا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا