نامها و معانی

معنی اسم احمد – معنی احمد – نام زیبای پسرانه عربی

5/5 - (1 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای پسران خود انتخاب کنید احمد می باشد. معنی اسم احمد در زبان عربی ستوده ترین بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه عربی آشنا شوید، پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم احمد
معنی اسم احمد

معنی اسم احمد

  • یکی از زیباترین نام های پسرانه عربی احمد است. معنی احمد در زبان عربی، ستوده ترین، بسیار ستوه تر، پسندیده تر ویکی از نام های حضرت محمد است.
  • هر کس نام فرزندش را «احمد» می گذارد نیّت کند که خلق و خوی پیامبر اکرم (ص) در فرزندش متبلور شود. مخصوصاً اگر مادر در ایّام شیر دهی با نام خدا و ذکر صلوات پستان به دهان فرزندش بگذارد و در دوران کودکی قداست این نام را حفظ کند، حُسن خلق و سعه صدر و پاکی نفس و خوش نامی نصیب فرزندش خواهد شد. و بسیاری از فضائل و خوبی ها در وجود او جمع می شود کما اینکه پیامبر اعظم (ص) جامع جمیع فضائل انبیاء «سلام الله علیهم اجمعین» بوده اند.
  • «محمد» و «احمد» و «محمود» نام هایی هستند که هر گاه بنام افراد برده شوند فرشتگان به ذکر صلوات برای صاحبان نام مشغول می شوند که خیر و برکت فراوانی را برای آنان بدنبال خواهد داشت.

افراد معروف با نام احمد

  • احمد مجد نویسنده و کارگردان
  • احمد امینی کارگردان و فیلم نامه نویس
  • احمد نوری زاده پژوهشگر و ادیب و مترجم
  • احمد رضا درویش کارگردان تهیه کننده و فیلم نامه نویس
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نامهای زیبای پسرانه عربی همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم احمد

نوع: پسر

ریشه اسم: عربی

معنی :  ستوده ترین، بسیار ستوه تر، پسندیده تر

 

فراوانی اسم احمد

فراوانی برای نام  احمد برابر با 773814می باشد.

 

اسم های مشابه احمد

حمید، احمدرضا، امید، محمد، حامد،

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای احمد میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام لری اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا