نامها و معانی

معنی اسم دیانا – معنی دیانا – نام زیبای دخترانه یونانی

3/5 - (1 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران خود انتخاب کنید، دیانا می باشد. معنی اسم دیانا در زبان یونانی نیکی رسان و نیکویی بخش بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام دخترانه یونانی آشنا شوید، پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم دیانا
معنی اسم دیانا

معنی اسم دیانا

  • یکی از زیباترین نام های دختران  یونانی دیانا است. معنی این نام نیکی رسان، نیکویی بخش،رب النوع رومی، دختر ژوپیتر ولاتون، که با آرتمیس یونانیان یکی است، در اساطیر رومی الهه ماه، جنگلها، حیوانات، و زنان هنگام وضع حمل، دیانا در معبدش در رم به عنوان الهه باکره مورد احترام بود، او مطابق آرتمیس در اساطیر یونانی است بیان شده است.

معنی اسم دیانا در زبان فارسی

  • ربه النوع رومی دختر ژوپیتر و لاتون که با آرتمیس یونانیان یکی است. وی بدستور پدر نمی بایست ازدواج کند. ژوپیترتیرهایی بدو داد و موکبی از پریان را همراه او کرد و او را ملکه جنگلها ساخت. مشغولیت عمده او شکار بود مع هذا عاشق اندیمیون چوپان گردید.
  • دیان در دین رومی الاهه ماه و جنگلها و حیوانات و زنان بهنگام وضع حملاست.

افراد معروف با دیانا

  • دیاناتایمینا ریاضیدان لتونیایی
  • دیانا کرزون خواننده اهل اردن
  • دیانا حداد مجری و خواننده اهل لبنان
  • دیانا مانز شناگر اهل ایالات متحده امریکا
  • دیانا موکانو شناگر اهل رومانی
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; اسامی زیبای دخترانه یونانی همراه با معنی کامل

ریشه اسم دیانا

نوع: دختر

ریشه اسم: یونانی،

معنی: نیکی رسان، نیکویی بخش،رب النوع رومی، دختر ژوپیتر ولاتون، که با آرتمیس یونانیان یکی است، در اساطیر رومی الهه ماه، جنگلها، حیوانات، و زنان هنگام وضع حمل، دیانا در معبدش در رم به عنوان الهه باکره مورد احترام بود، او مطابق آرتمیس در اساطیر یونانی است

فراوانی اسم دیانا

فراوانی برای نام دیانا برابر با 31873می باشد.

 

اسم های مشابه دیانا

تیانا، کیانا، دیارا، لینا، تینا، دنیا

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای دیانا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام یونانی اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا