نامها و معانی

معنی اسم السا – معنی السا – نام دخترانه فارسی

1.2/5 - (4 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران خود انتخاب کنید، السا است.معنی  اسم السا در زبان فارسی، نان خواه، دانه ای خوشبو که بر روی خمیر نان می پاشند و در درمان نیش عقرب مفید است بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام اصیل دخترانه آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم السا
معنی اسم السا

معنی اسم السا

  • یکی از زیباترین نام های دخترانه السا می باشد .این نام زیبا و اصیل هم ریشه فارسی، آلمانی، انگلیسی، عبری، یونانی دارد. معنی این نام در زبان فارسی، نان خواه، دانه ای خوشبو که بر روی خمیر نان می پاشند و در درمان نیش عقرب مفید است و  در زبان آلمانی به معنی دختر نجیب و پاکدامن، السا در زبان عبری و یونانی به معنای قسم خدا، در زبان انگلیسی: قو، دختری که مانند قو خرامان راه می رود و بخشنده و سخاوتمند است، السا در زبان اسپانیایی و سوئدی و امریکایی به معنی حقیقت است. در برخی منابع آمده است اسم السا ترکیب دو نام دختر الیزابت و آلیس است

معنی اسم السا در دهخدا و فارسی

  • تخمی است که به روی نان پاشند و آنرا نان خواه نامند.

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید;  نام های دخترانه فارسی که با الف شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم السا

نوع: دختر

ریشه اسم: فارسی، آلمانی، انگلیسی، عبری، یونانی

معنی : اسم السا یک اسم بین المللی بوده و در زبان های مختلف معنی های زیبایی دارد. مثلا السا در زبان آلمانی به معنی دختر نجیب و پاکدامن، السا در زبان عبری و یونانی به معنای قسم خدا، در زبان انگلیسی: قو، دختری که مانند قو خرامان راه می رود و بخشنده و سخاوتمند است، السا در زبان اسپانیایی و سوئدی و امریکایی به معنی حقیقت است. در برخی منابع آمده است اسم السا ترکیب دو نام دختر الیزابت و آلیس است. در زبان فارسی اسم السا به معنای نان خواه، دانه ای خوشبو است که بر روی خمیر نان می پاشند و شفای نیش عقرب است.

فراوانی اسم السا

فراوانی برای نام السا برابر 11477 می باشد.

 

اسم های مشابه السا

السانا، آلیسا، الما، آلیس، آیسا،

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای السا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا