مد و زیباییزیبایی صورت و ناخن

عوامل ایجاد چین و چروک دور لب چیست ؟

3.8/5 - (5 امتیاز)
[ type=”blue”] عوامل ایجاد چین و چروک دور لب چیست؟چین و چروک دور لب از نشانه های افزایش سن است. عواملی که باعث می شود این چروک ها زودتر از موعد پدیدار شوند را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم .

 

عوامل چین و چروک دور لب
عوامل ایجاد چین و چروک دور لب

کدام پوست‌ها زودتر چروک می‌شوند؟‌

پیر شدن پوست، روندی طبیعی است که با افزایش سن مرتبط است؛ اما نوع پوست افراد هم در تشدید و تسریع آن نقش دارد. باید توجه داشت که مسأله ژنتیک هم بر این عارضه اثرگذار است. اگر دقت کنید، می‌بینید خیلی‌ها سیگار می‌کشند؛ اما دور لب همه آنها به یک میزان چروک نمی‌شود. هر چه پوست خشک یا به عبارت صحیح‌تر، کم‌آب‌تر باشد، بروز چروک‌ها هم بیشتر دیده می‌شود. برعکس در افرادی که پوست‌شان قوام، رطوبت و آب بیشتری دارد و به اصطلاح پوست چرب‌تری دارند، کمتر و دیرتر شاهد ایجاد چروک دور لب هستیم.

عوامل چین و چروک دور لب
عوامل ایجاد چین و چروک دور لب

عوامل ایجاد چین و چروک دور لب

علت های موثری که در پیدا شدن چین و چروک دور لب نقش اساسی دارد عبارتند از افزایش سن ،تغذیه نامناسب ،کشیدن سیگار،اشعه آفتاب

نوشته های مشابه

افزایش سن 

یکی از اولین نشانه‌های افزایش سن، ایجاد چروک‌های مختلف روی سطح پوست بدن است. در میان چروک‌های سنتی که روی صورت ایجاد می‌شود، چروک دور لب‌ها بیش از سایر چروک‌ها، بالا رفتن سن را نشان می‌دهد و افت ظاهری این قسمت با ایجاد چروک‌های ریز و درشت متعدد، به شدت خودش را نشان می‌دهد.چروک دور لب یکی از چروک‌هایی است که با افزایش سن و کم شدن کولاژن پوست می‌تواند ایجاد شود.

 

عوامل چین و چروک دور لب
عوامل ایجاد چین و چروک دور لب

کشیدن سیگار

بروز این چروک‌ها به شکل و فرمی که به لب‌ها می‌دهیم هم بستگی دارد. افرادی که سیگار یا قلیان می‌کشند، به علت حالت خاصی که برای پک زدن به لب‌های خود می‌دهند، برای ایجاد چروک لب مستعدتر هستند.مصرف نکردن سیگار و دخانیات هم بسیار تأثیرگذار است.

تغذیه نامناسب

یکی از عوامل ایجاد و تشدیدکننده چروک دور لب، تغذیه نامناسب است. در واقع آنهایی که کمتر آب، مایعات، میوه و سبزیجات مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض بروز چروک هستند.می‌توان با روش‌های مختلفی که کلاژن‌سازی پوست را تحریک کند، این مشکل را رفع کرد. خوردن میوه و سبزی و البته غذاهای حاوی امگا۳، آنتی‌اکسیدان و ویتامین e در تقویت و میزان کولاژن‌سازی نقش مؤثری دارد.

 

عوامل چین و چروک دور لب
عوامل ایجاد  چین و چروک دور لب

 

اشعه آفتاب 

قرار گرفتن در آفتاب به مدت طولانی مدت باعث خشکی پوست می شود و خشکی پوست زمینه چین و چروک را فراهم می کند. اگر مجبور هستید که به طور طولانی مدت در آفتاب باشید حتما از کلاه های نقاب دار و ضد آفتاب استفاده کنیدو در همنگام خواب حتما از مرطوب کننده برای اطراف لب استفاده کنید و نوشیدن آب نیز کمک خوبی برای برطرف کردن چروک در اثر خشکی پوست است.

عوامل چین و چروک دور لب
عوامل  ایجاد چین و چروک دور لب

راه های درمان چین چروک دور لب 

را های بسیاری برای درمان چین چروک وجود دارد ابتدا باید از کشیدن شیگار و قلیان صرف نظر کنید .سبزیجات و آب زیاد مصرف کنید. از کرم های رفع چین و چروک گیاهی استفاده کنید. اما همیشه زمان درمان مهمتر از همه چیز است .معمولاً چروک‌ها در مراحل اولیه ایجاد شدن، خیلی عمیق نیستند و خود فرد متوجه می‌شود که مثلاً هنگام صحبت کردن، چروک‌های ظریفی دور لبش ایجاد شده است. اگر فرد در آن مرحله شروع به درمان کند خیلی بهتر است تا آن که بگذارد چروک کاملاً عمیق شود.

عوامل چین و چروک دور لب
عوامل  ایجاد چین و چروک دور لب

[ type=”red”]بیشتر بدانید :درمان خانگی چین و چروک دور لب،کرم دور چشم گیاهی ،انواع فرم لب، راه های آب رسانی به پوست 

پلاسمای خون 

بروز چروک‌های دور لب در سنین پایین دیده نمی‌شود و معمولاً پس از ۵۰ سالگی شاهد آن هستیم. برای درمان این چروک‌ها هم یکی از بهترین روش‌ها «پی‌آرپی» است. در این روش با استفاده از پلاسمای خود فرد و تزریق آن در نواحی چروک شده، چروک‌ها به طرز محسوسی از بین می‌روند. این روش اصلاً شباهتی به بوتاکس ندارد و در واقع نوعی مزوتراپی طبیعی و بیولوژیکال‌ است. برای این کار، از خود فرد خون گرفته می‌شود؛ سپس پلاسما و پلاکت‌های خونی او را جدا کرده و به خودش تزریق می‌کنند. درباره پی‌آرپی می‌توان به این نکته اشاره کرد که اثر آن دائمی است و به ندرت برگشت‌پذیری در آن دیده می‌شود. این روش عارضه جانبی و محدودیت سنی هم ندارد، البته به شرطی که فرد بیماری زمینه‌ای خاصی نداشته باشد.

عوامل چین و چروک دور لب
عوامل ایجاد چین و چروک دور لب

 

بوتاکس 

مسأله این است که اولاً تأثیر بوتاکس دائمی نیست و پس از مدت خاصی باید آن را تجدید کرد و به نوعی هزینه‌هایش هم ادامه‌دار است. از طرف دیگر در بوتاکس، حالت و فرم طبیعی لب‌ها مختل می‌شود و فرد در حالاتی مانند سوت زدن، آب خوردن و گاهی صحبت کردن، دیگر شکل طبیعی لب‌هایش را ندارد.

وقتی شما بوتاکس انجام می‌دهید، از نظر ظاهری برای مدت کمی بر چروک‌ها تأثیر می‌گذارید و برای مثال بعد از ۶ ماه باز هم این چروک‌ها وجود دارند و باید تزریق مجدد انجام دهید؛ آن هم در حالی که طی این ۶ ماه روند پیری پوست و تخریب و کاهش کلاژن ادامه داشته است.

گروه مد و زیبایی نماگرد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا