مد و زیباییزیبایی صورت و ناخن

انواع فرم لب و نکات آرایشی آنها

4/5 - (4 امتیاز)
[ type=”blue”]در این مطلب قصد داریم شما را با انواع فرم لب آشنا کنیم. هر کدام از شما  دارای فرم لب خاصی هستید که آرایش مخصوص به خود را دارد برای دانستن این مطلب تا پایان همراه ما باشید.   

 

انواع فرم لب
انواع فرم لب

انواع فرم لب

آرایش انواع فرم لب متفاوت است. شما عزیزان همراه باید ابتدای کار بتوانید که فرم و یا شکل لب خود را بشناسید و سپس بهترین آرایش را با توصیه های شده انجام دهید تا بتوانید همیشه لب های زیبا و جذاب داشته باشید و بدرخشید

 

نوشته های مشابه
انواع فرم لب
انواع فرم لب

لب هایی که قسمت پایینی آنها باریک تر است

لب پایین باریک به لب هایی گفته می شود که لب پایین آنها از لب بالایی آنها باریک تر و ظریف تر می باشد.

نحوه آرایش این لب

روش اول

برای آرایش این نوع از لب ها بهترین راه درشت کردن لب پایینی است برای این کار شما باید زمان استفاده از خط لب برای لب پایینی آن را از قسمت پایین تر لبتان بکشید، اگر بازهم لب های شما جذابیت لازم را نداشت و با لب بالا هماهنگ نبود خط لب بالاییتان را نیز کمی پایین تر از خود لب بکشید تا به شکل ایده آل آن برسید.

روش دوم

کار خود را با خط لب شروع کنید و از قسمت مرکز به کناره‌های لب، با توجه به خط طبیعی لب، مداد بکشید. یک رژلب روشن به لب پایین و از همان رنگ با تناژ تیره‌تر به لب بالا بزنید تا این طور به نظر بیاید که لب بالا هم اندازه لب پایین است. همچنین می‌توانید برای لب بالا هم رنگی لب پایین را استفاده کنید و در عوض، در مرکز لب پایین، کمی سایه سفید بزنید تا روشن‌تر شود و پهن‌تر و هم اندازه لب بالا به نظر آید.

 

انواع فرم لب
انواع فرم لب

لب هایی که قسمت پایینی آنها درشت تر است

لب پایین درشت به لب هایی گفته می شود که لب پایین آنها از لب بالایی آنها درشت تر و ضخیم تر می باشد.

نحوه آرایش این لب 

روش اول

برای آرایش و زیباسازی این نوع از لب ها بهترین راه این است که زمان استفاده از خط لب برای لب بالایی آن را کمی بالاتراز محل آن بکشید به طوری که با لی پایین همخوانی داشته باشد.

روش دوم

لب با قسمت پایینی درشت، یکی از زیباترین مدل‌هاست، با این حال اگر تمایل دارید که هر دو قسمت کاملا بالانس باشند، بهترین راه این است که بعد از رژلب زدن، در مرکز قسمت بالا، کمی سایه سفید اضافه کنید تا هم اندازه به نظر آیند.

 

انواع فرم لب
انواع فرم لب

لب هایی که فرم بیضی دارند

این نوع از لب ها کاملا متقارن بوده یعنی اندازه لب بالا و پایین یکسان می باشد.

نحوه آرایش لب

روش اول:
زمان استفاده از خط لب برای برجسته سازی لب آن را بالا بکشید و فراموش نکنید که کاملا صاف باشد این کار آنها را زیبا می کند.

روش دوم:
یک روش دیگر این است که قسمتی هفتی لبتان را با کمک آرایش درشت تر کنید این کار کمک شایانی به جذاب شدن لب های بیضی شکل شما می کند.

 

انواع فرم لب
انواع فرم لب

لب قیطانی

این نوع از لب ها بسیار نازک و باریک هستند به همین دلیل به آنها قیطانی می گویند.

نحوه آرایش لب

روش اول :
فراموش نکنید قبل از زدن هرگونه رنگی به این شکل از لبها برای زیرکاری و پایه سازی از رنگ خنثی استفاده کنید. شما برای جذاب کردن این گونه از لبها مجبور هستید خط لب هایتان را خارج بکشید فقط مراقب باشید بیش از حد وارد پوست تان نشوید زیرا این کار باعث زشتی و ضمختی لب های شما می شود.

روش دوم

یک خط لب که کمی بالاتر از خط طبیعی لب‌ها باشد، بکشید. یک رژلب تیره به لب پایین بزنید. یک رژلب روشن به قسمت بالا بزنید. حالا با یک براش مخصوص، همه چیز را در هم بیامیزید تا ترکیب شوند.

 

انواع فرم لب
انواع فرم لب

لب هایی که خیلی بزرگ و درشت هستند

اینگونه از لب ها بسیار بزرگ بوده هم در قسمت پایین و هم در قسمت بالایی درشت می باشند.

روش اول
آرایش لب درشت بستگی به صورت شما دارد اگر صورت بزرگی دارید پس نیاز به تغییر اندازه آن ندارید ولی اگر لب های شما درشت اما صورتتان کوچک وظریف استمجبور به تغییر اندازه و کوچک سازی لب هایتان هستید پس خط لبتان را از داخل رسم کنید.

روش دوم

لب خیلی بزرگ و درشت، تمام توجهات را روی خودش متمرکز می‌کند، بنابراین بهتر است در کنار آن یک آرایش چشم اسموکی و آرایش گونه با استفاده از هایلایت زیبا داشته باشید تا توجه را از روی لب‌ها بردارد.

رژلب نود و رنگ پوست، بهترین انتخاب است. از رژلب مات و رنگ‌های ملایم بیشتر استفاده کنید.

 

انواع فرم لب
انواع فرم لب
[ type=”red”]بیشتر بدانید :راه های آسان پروتز لب ،لایه برداری لب ها ،ماندگاری رژلب 

 

لب های که خیلی کوچک هستند

این گونه از لبها در قسمت پایینی و هم در قسمت بالایی بسیار کوچک و ظریف هستند.

شما می توانید برای زیباسازی این شکل از لب ها از روش آرایشی لبهای قیطانی شکل استفاده کنید. فراموش نکنید بهترین روش پهن کردن این لب ها از هر دو سمت زمان استفاده از خط لب می باشد تا چهره شما را جذاب نشان دهد. از رژلب تیره استفاده نکنید تا آن را کوچک‌تر جلوه ندهد. رژلب با رنگ براق و روشن بهترین گزینه است.

 

انواع فرم لب
انواع فرم لب

لب تخت و صاف

این نوع لب به صورت کاملا مسطح است که برجستگی خاصی در آن دیده نمی‌شود.

نحوه آرایش لب

یک خط لب که کمی بالاتر از خط طبیعی لب باشد بکشید. با یک رژلب تیره، گوشه‌های لب را پر کنید. با یک رژلب روشن، قسمت مرکزی را پر کنید و این دو قسمت را در کنار هم به طور کامل در یکدیگر مو کنید تا مرزی بین این دو مشخص نباشد.اگر به رژلب آمبره علاقه ندارید، می‌توانید از یک رنگ رژ برای قسمت گوشه‌ها و از یک رژلب با همان رنگ اما به صورت براق و درخشان در مرکز استفاده کنید.

 

انواع فرم لب
انواع فرم لب

لب ناهموار

بعضی از لب‌ها به گونه‌ای هستند که گوشه‌های لب حالت داخل‌تری دارند و مرکز لب، بیرون‌زده‌تر است.

نحوه آرایش لب

با یک خط لب، دو طرف لب بالا را کاملا قرینه خط بکشید، به این صورت که در مرکز، کاملا روی خط طبیعی لب و در گوشه‌ها، کمی بالاتر از آن را خط بکشید. برای لب پایین هم همین ترفند را به کار ببرید. مواظب باشید که مداد لب را خیلی آرام روی گوشه‌ها حرکت دهید تا غیر طبیعی به نظر نرسد.

ما در نماگرد سعی کردیم شما را با انواع فرم لب آشنا کنیم تا شما بتوانید زیباترین آرایش لب را برای خود و دیگران رقم بزنید از همراهی شما سپاسگزاریم

گروه مد و زیبایی نماگرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا