اخباراخبار ورزشی

کیانوش رستمی باافزایش رکورد جهان قهرمان المپیک ۲۰۱۶ شد

4.6/5 - (7 امتیاز)

کیانوش رستمی باافزایش رکورد جهانی قهرمان المپیک 2016 شد

کیانوش رستمی باافزایش رکورد جهانی قهرمان المپیک 2016 شد
کیانوش رستمی باافزایش رکورد جهانی قهرمان المپیک 2016 شد

کیانوش رستمی قهرمان وزنه بردار المپیک 2016ریو باثبت رکورد 396 کیلوگرم در مجموع دو حرکت، قهرمان المپیک 2016 ریو شد و اولین مدال را برای کاروان ایران به دست آورد.

کیانوش رستمی در هفتمین روز بازی های المپیک ریو با برای کسب مدال طلا با 10 وزنه بردار به رقابت پرداخت. رستمی با ثبت رکورد 396 کیلوگرم در مجموع دو حرکت، قهرمان المپیک 2016 ریو شد و اولین مدال را برای کاروان ایران به دست آورد.

او در یک ضرب 179 کیلوگرم و در دو ضرب 271 کیلوگرم را ثبت کرد. او رکورد مجموع خود را نیز یک کیلوگرم ارتقا داد. او همچنین رکورددار دو ضرب و مجموع المپیک نیز شد.

حرکت یک ضرب

‘دنیس اولانف’ قزاق حرکت اول خود را با ثبت 170 کیلوگرم آغاز کرد. ‘تیان تائو’ در حرکت اول 173 کیلوگرم را انداخت. کیانوش رستمی در نخستین حرکت خود پشت وزنه 174 کیلوگرم قرار گرفت و به راحتی توانست آن را مهار کند.

اولانف قزاق در دومین حرکت 175 کیلوگرم را انداخت تا از کورس رقابت در یک ضرب عقب بماند. برای آخرین مرتبه دوباره باید وزنه 175 کیلوگرم را مهار می کرد که این مرتبه موفق عمل کرد.

تائو برای دومین حرکت باید 178 کیلوگرم را مهار می کرد که برای دومین مرتبه ناموفق عمل کرد. وزنه بردار چین در حالی برای مهار وزنه سوم بر روی تخته آمد که در آستانه حذف از المپیک قرار داشت اما این مرتبه توانست از پس وزنه 178 کیلوگرم برآید.

رستمی برای دومین مرتبه که بر روی تخته آمد باید 179 کیلوگرم را بالای سر می برد که باز هم به راحتی آن را مهار کرد و در یک ضرب اول شد. او در آخرین حرکت خود وزنه 182 کیلوگرم را از پشت سر انداخت و با همان 179 کیلوگرم به کار خود در یک ضرب پایان داد.

بیژن مقانلو و مهدی بی باک سرمربی و مربی تیم ملی تکواندو با حضور در سالن وزنه برداری شاهد رقابت کیانوش رستمی بودند. علی مرادی هدایت کیانوش رستمی را برعهده داشت.

حرکت دو ضرب

تیان تائو در حرکت اول دو ضرب نیز نتوانست از پس مهار وزنه برآید و 210 کیلوگرم را انداخت. برای دومین مرتبه که پشت وزنه 210 کیلوگرم قرار گرفت باز هم ناموفق عمل کرد تا در آستانه حذف از المپیک قرار گیرد.

دنیس اولانف قزاق نیز برای نخستین حرکت خود در دو ضرب 215 کیلوگرم را درخواست کرد اما آن را انداخت. در دومین مرتبه نیز ناموفق بود. اما در حرکت سوم 215 کیلوگرم را مهار کرد . او در مجموع 390 کیلوگرم را ثبت کرد.

کیانوش رستمی در نخستین حرکت خود پشت وززنه 215 کیلوگرم که رکورد المپیک است، قرا گرفت اما نتوانست آن را بالای سر ببرد. رستمی برای دومین مرتبه برای مهار وزنه 215 کیلوگرم بر روی تخته آمد و آن را ثبت کرد.

تائو در آخرین حرکت خود پشت وزنه 217 کیلوگرم قرار گرفت و آن را بالای سر برد و در مجوع رکورد 395 کیلوگرم را ثبت کرد. کیانوش رستمی نیز برای مهار وزنه 217 کیلوگرم بر روی تخته آمد و آن را مهار کرد و با 396 کیلوگرم مدال طلا المپیک را گرفت. او رکورد دو ضرب و مجموع المپیک را نیز به نام خود ثبت کرد و رکورد مجموع جهان را نیز یک کیلوگرم ارتقا داد.

 

حضور داعش در هواپیمای بهداد سلیمی در مسیر المپیک

توزیع کاندوم در المپیک ۲۰۱۶ ریو 

شکیرا خواننده افتتاحیه المپیک ریو

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا