خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
خانه » اخبار » کیانوش رستمی باافزایش رکورد جهان قهرمان المپیک ۲۰۱۶ شد

کیانوش رستمی باافزایش رکورد جهان قهرمان المپیک ۲۰۱۶ شد

کیانوش رستمی باافزایش رکورد جهانی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ شد

کیانوش رستمی باافزایش رکورد جهانی قهرمان المپیک 2016 شد

کیانوش رستمی باافزایش رکورد جهانی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ شد

کیانوش رستمی قهرمان وزنه بردار المپیک ۲۰۱۶ریو باثبت رکورد ۳۹۶ کیلوگرم در مجموع دو حرکت، قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو شد و اولین مدال را برای کاروان ایران به دست آورد.

کیانوش رستمی در هفتمین روز بازی های المپیک ریو با برای کسب مدال طلا با ۱۰ وزنه بردار به رقابت پرداخت. رستمی با ثبت رکورد ۳۹۶ کیلوگرم در مجموع دو حرکت، قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو شد و اولین مدال را برای کاروان ایران به دست آورد.

او در یک ضرب ۱۷۹ کیلوگرم و در دو ضرب ۲۷۱ کیلوگرم را ثبت کرد. او رکورد مجموع خود را نیز یک کیلوگرم ارتقا داد. او همچنین رکورددار دو ضرب و مجموع المپیک نیز شد.

حرکت یک ضرب

‘دنیس اولانف’ قزاق حرکت اول خود را با ثبت ۱۷۰ کیلوگرم آغاز کرد. ‘تیان تائو’ در حرکت اول ۱۷۳ کیلوگرم را انداخت. کیانوش رستمی در نخستین حرکت خود پشت وزنه ۱۷۴ کیلوگرم قرار گرفت و به راحتی توانست آن را مهار کند.

اولانف قزاق در دومین حرکت ۱۷۵ کیلوگرم را انداخت تا از کورس رقابت در یک ضرب عقب بماند. برای آخرین مرتبه دوباره باید وزنه ۱۷۵ کیلوگرم را مهار می کرد که این مرتبه موفق عمل کرد.

تائو برای دومین حرکت باید ۱۷۸ کیلوگرم را مهار می کرد که برای دومین مرتبه ناموفق عمل کرد. وزنه بردار چین در حالی برای مهار وزنه سوم بر روی تخته آمد که در آستانه حذف از المپیک قرار داشت اما این مرتبه توانست از پس وزنه ۱۷۸ کیلوگرم برآید.

رستمی برای دومین مرتبه که بر روی تخته آمد باید ۱۷۹ کیلوگرم را بالای سر می برد که باز هم به راحتی آن را مهار کرد و در یک ضرب اول شد. او در آخرین حرکت خود وزنه ۱۸۲ کیلوگرم را از پشت سر انداخت و با همان ۱۷۹ کیلوگرم به کار خود در یک ضرب پایان داد.

بیژن مقانلو و مهدی بی باک سرمربی و مربی تیم ملی تکواندو با حضور در سالن وزنه برداری شاهد رقابت کیانوش رستمی بودند. علی مرادی هدایت کیانوش رستمی را برعهده داشت.

حرکت دو ضرب

تیان تائو در حرکت اول دو ضرب نیز نتوانست از پس مهار وزنه برآید و ۲۱۰ کیلوگرم را انداخت. برای دومین مرتبه که پشت وزنه ۲۱۰ کیلوگرم قرار گرفت باز هم ناموفق عمل کرد تا در آستانه حذف از المپیک قرار گیرد.

دنیس اولانف قزاق نیز برای نخستین حرکت خود در دو ضرب ۲۱۵ کیلوگرم را درخواست کرد اما آن را انداخت. در دومین مرتبه نیز ناموفق بود. اما در حرکت سوم ۲۱۵ کیلوگرم را مهار کرد . او در مجموع ۳۹۰ کیلوگرم را ثبت کرد.

کیانوش رستمی در نخستین حرکت خود پشت وززنه ۲۱۵ کیلوگرم که رکورد المپیک است، قرا گرفت اما نتوانست آن را بالای سر ببرد. رستمی برای دومین مرتبه برای مهار وزنه ۲۱۵ کیلوگرم بر روی تخته آمد و آن را ثبت کرد.

تائو در آخرین حرکت خود پشت وزنه ۲۱۷ کیلوگرم قرار گرفت و آن را بالای سر برد و در مجوع رکورد ۳۹۵ کیلوگرم را ثبت کرد. کیانوش رستمی نیز برای مهار وزنه ۲۱۷ کیلوگرم بر روی تخته آمد و آن را مهار کرد و با ۳۹۶ کیلوگرم مدال طلا المپیک را گرفت. او رکورد دو ضرب و مجموع المپیک را نیز به نام خود ثبت کرد و رکورد مجموع جهان را نیز یک کیلوگرم ارتقا داد.

 

حضور داعش در هواپیمای بهداد سلیمی در مسیر المپیک

توزیع کاندوم در المپیک ۲۰۱۶ ریو 

شکیرا خواننده افتتاحیه المپیک ریو

 

 

 

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا ۵ مشخص کنید!!

پنج × دو =

باز نشر مطالب فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت namagard.com مجاز است.