بیماری ها و راههای درمانزناشوییسلامت

بیان شایع ترین مشکلات خطرناک آناتومیک عضو جنسی در مردان

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

مشکلات اناتومیک عضو جنسی مردان

مشکلات اناتومیک عضو جنسی مردان
مشکلات اناتومیک عضو جنسی مردان

بخشی از مشکلات مردان در رابطه جنسی به مشکلات اناتومیک انها برمیگردد. غیرطبیعی بودن ساختار عضو جنسی در مردان که افراد زیادی از ان وحشت دارند به راحتی قابل درمان است.

شایع ترین مشکلات آناتومیک عضو جنسی مردان

آناتومیک یعنی ساختار کلی یک عضو و مشکلات آناتومیک در حقیقت اختلالاتی است که در ساختار طبیعی آن عضو رخ می دهد. آلت تناسلی مردان هم درگیر این مشکل می شوند که خوشبختانه درمان پذیر هستند از طرفی به دلیل تاثیر این اختلال در عملکرد جنسی بایستی درمان جدی گرفته شود.

مشکلات آناتومیک جدی آلت تناسلی مردان

اختلالات جنسی ناشی از مشکلات آناتومیک در مردان نسبتا شایع است. مشکلات آناتومیک می تواند هم باعث اختلالات جنسی روحی ـ روانی و هم اختلالات جنسی جسمی شوند. یک جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری در این باره اطلاعات مفیدی را در اختیار ما قرار داده است که در مطلب زیر می خوانید.

از خصوصیات اختلالات جنسی آناتومیک، قابلیت اصلاح پذیری آنهاست و می توان مشکل بیمار را برای همیشه حل کرد. البته بسیاری از این بیماران با انواع و اقسام داروها بین مطب ها و کلینیک ها سرگردان هستند؛ غافل از این که آنها نیازی به دارو ندارند و مشکلشان با دارو حل نمی شود.

مشکلات اناتومیک عضو جنسی مردان
مشکلات اناتومیک عضو جنسی مردان

در این میان باید بدانید اختلالات آناتومیک یعنی یک اختلال در ساختار عضو. مثلا اگر فردی شش انگشت در دست داشته باشد می گویند دچار اختلال آناتومیک است. از نظر علم پزشکی آلت تناسلی در مردان می تواند اختلالات آناتومیک بسیار زیادی داشته باشد و بعضی از آنها می توانند منشا اختلالات جنسی باشند که شدت آنها از خفیف تا شدید متفاوت است.

البته اختلالات جنسی هم در زن و هم در مرد به دو دسته بزرگ روحی ـ روانی و جسمی طبقه بندی می شود و اختلالات جنسی ناشی از مشکلات آناتومیک جزو اختلالات جنسی جسمی به حساب می آید، اما گاهی استرس روانی ناشی از داشتن یک مشکل آناتومیک بیشتر از مشکلات جسمی است. پس مساله مهم، تشخیص و درمان صحیح است.

در هر حال بیماران به چهار دسته تقسیم می شوند:

ـ تعداد قابل ملاحظه ای به علت خجالت به پزشک مراجعه نمی کنند و تا آخر عمر با مشکلشان زندگی می کنند.

ـ تعداد زیادی واقف به مشکل خود هستند ولی به آن اهمیت نمی دهند اما پس از ازدواج مشکل ساز شده و گاه نیز کار به طلاق می انجامد.

ـ یک تعداد دیگر به پزشک مراجعه می کنند ولی مشکل واقعی خود را به پزشک نمی گویند.

ـ تعدادی نیز به مشکل خود واقف هستند و عاقلانه به پزشک متخصص مراجعه و مشکل خود را برطرف می کنند.

مشکلات اناتومیک عضو جنسی مردان
مشکلات اناتومیک عضو جنسی مردان

شایع ترین مشکلات آناتومیک در مردان که سبب اختلالات جنسی شده و با جراحی قابل اصلاح هستند، عبارتند از:

1 ـ کجی آلت تناسلی: کجی آلت تناسلی یک بیماری نسبتا شایع است و ده درصد مردان درجاتی از آن را دارند. این بیماری نیز از نوع بسیار خفیف (کجی 5 درجه) تا بسیار شدید (کجی حدود 90 درجه) متفاوت است.

حالا اگر کجی آلت تناسلی بیش از 30 درجه باشد، سبب مشکل در برقراری رابطه زناشویی می شود، اما در تمام موارد، کجی آلت تناسلی به جراحی نیاز ندارد؛ هر چند برخی اوقات بیمار حتی با درجات خفیف کجی آلت تناسلی استرس زیادی دارد که با جراحی، شکل آلت قابل اصلاح است.

2 ـ هیپوسپادیاس: هیپوسپادیاس به معنی باز شدن سوراخ مجرای ادرار پایین تر از محل طبیعی خود روی آلت تناسلی است و از موارد خفیف تا بسیار شدید متفاوت است. هر قدر سوراخ مجرای ادرار پایین تر از محل طبیعی خود قرار گیرد، مشکل شدیدتر است.

البته این مشکل معمولا سبب اختلالات جنسی نمی شود ولی هر قدر سوراخ مجرای ادرار پایین تر از محل طبیعی خود باز شود، کجی آلت تناسلی به طرف پایین بیشتر خواهد بود. باید بدانید در مواردی که سوراخ مجرای ادرار پایین تر از محل طبیعی خود در محل اتصال آلت تناسلی به کیسه بیضه قرار می گیرد، به علت این که هنگام رابطه زناشویی مایع منی بیرون می ریزد، مشکل باروری ایجاد می شود. این در حالی است که در موارد شدید، گاهی استرس روانی بسیار زیادی به بیماران وارد می شود و این افراد از ازدواج خودداری می کنند. البته بیماری با جراحی قابل اصلاح است و تنها موارد شدید آن به اعمال جراحی متعدد و پیچیده نیاز دارد.

ایا میخواهید بدانید علت و راههای پیشگیری از کمردرد بعد از انزال چیست؟

تغذیه هایی برای افزایش میل جنسی، هم برای خانم ها هم برای آقایان!

به اسانی میل به رابطه زناشویی را بین خود و همسرتان ۲ برابر کنید

رفتارهای نادرست زن و شوهر در “روابط زناشویی”

ایا از بدترین بیماری های مقاربتی و جنسی مردان اگاهی دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا