روانشناسی

تاثیر نحوه ی جویدن آدامس در کاهش استرس

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

رهایی از استرس و اضطراب 

 

استرس و اضطراب ازآن دسته  فشار های روانی است که امروزه بیشتر افراد باآن سروکار دارند و از آن رنج می برند اما به تازگی محققان به شیوه های آسانی برای کاهش میزان این استرس های روزانه دست یافته اند .

 

برای کاهش استرس و اضطراب راه و روش های گوناگونی وجود دارد که جویدن آدامس یکی از آنهاست.راههای کاهش استرس و اضطراب یکی از مواردی است که امروزه دغدغه بیشتر افراد شده و  همین دلیلی برای محققان است تا در این زمینه بیشتر تحقیق و مطالعه کنند.

تاثیر جویدن آدامس برای رهایی از استرس و اضطراب:

رهایی از استرس
رهایی از استرس

 

میلیون ها تماشاچی فوتبال به این نکته توجه کرده اند که مربیان و بازیکنان فوتبال حرفه ای در کشورهای اروپایی به خصوص در تیم های مطرح مدام در حال جویدن ادامس هستند. این جویدن علتی دارد و آنهم رهایی از تنش ها و استرس و اضطراب مسابقات حساس است.

نتیجه تحقیقات و مطالعاتی که در زمینه کاهش استرس و اضطراب در Journal Of Prosthodontic Research منتشر شده بود حاکی از ان بود که جویدن 3 دقیقه آدامس تا حد قابل توجهی استرس و اضطراب را کاهش می دهد. در این بررسی 20 من و 20 زن که از لحاظ شرایط روانی و محیطی در معرض استرس شدید بودند مورد بررسی و آزمایش قرار گرفتند و نتیجه ان بود که برای تخلیه و رهایی هر چه سریعتر استرس و اضطراب بهتر است آدامس را با شدت و فشار بیشتری بجوید.چروفسور اندی اسمیت از دانشگاه کاردیف مسئول این مطالعات بود که در رابطه با تاثیر آدامس در کاهش استرس و اضطراب گفت :” در طی این سالها تحقیقات بسیاری در زمینه راههای کاهش استرس و اضطراب انجام داده ام اما جویدن آدامس البته با فشار و شدت بیشتر، سریعترین نتیجه را برای کاهش استرس و اضطراب داشته است.”

پس به یاد داشته باشید در زمان استرس و فشار عصبی شدید تنها کافیست یک عدد آدامس را با فشار و محکم بجوید.

ایا میدانید برای مقابله با استرس چه باید کرد؟

ایا میدانید کدام غذاها باعث افزایش اضطراب شما میشوند!

راه کار غلبه بر اضطراب در ۴ سوت !

اختلال پارانویید یا شک و بدبینی و درمان پارانویاها

اختلال دو قطبی و علائم آن

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا