اخبار ورزشی

علت درگذشت منصور پور حیدری بزرگ مرد فوتبال ایران!! + بیوگرافی

5/5 - (2 امتیاز)

علت درگذشت منصور پور حیدری بزرگ مرد فوتبال ایران!! + بیوگرافی

علت درگذشت منصور پور حیدری بزرگ مرد فوتبال ایران!! + بیوگرافی
علت درگذشت منصور پور حیدری بزرگ مرد فوتبال ایران!! + بیوگرافی

منصور پور حیدری پدر استقلال ایران وبزرگ مرد فوتبال کشورمان بعداز مدت ها مبارزه با بیماری سرطان درگذشت سایت تفریحی نماگرد درگذشت این مردبزرگوار را به خانواده ی گرامی اش وجامعه ی ورزشی تسلیت میگوید  .

فوت منصور پورحیدری به دلیل بیماری سرطان منصور پورحیدری بود که پس از مدت ها مبارزه با این بیماری این بزرگمرد فوتبال ایران به دیار باقی شتافت .

مرگ منصور پورحیدری نه تنها قلب استقلالی ها بلکه قلب تمام مردم ایران را به درد آورده است زیرا که منصور پورحیدری نه تنها برای استقلال تهران بلکه برای فوتبال ایران زحمت های بسیاری کشید .

مردم ایران همه منصور پورحیدری را بخاطر زحمت هایی که برای فوتبال ایران کشیده است هیچگاه فراموش نخواهند کرد .

منصور پورحیدری پیشکسوت استقلال که با عنوان پدر استقلال شناخته می شد بعد از چیزی حدود یک سال مبارزه با بیماری سرطان، در سن ۷۱ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

مرحوم پورحیدری با تیم فوتبال استقلال به افتخارات بزرگی در کسوت بازیگری و مربی گری دست یافته بود. از جمله این افتخارات تجربه قهرمانی در آسیا به عنوان بازیکن و یک بار به عنوان سرمربی استقلال است. او چندین بار با استقلال قهرمانی در لیگ ایران را هم به عنوان بازیکن و سرمربی تجربه کرده بود.

منصور پورحیدری مدتی سرمربی تیم ملی ایران بود و با این تیم قهرمانی رقابت های آسیایی را بدست آورد.

بیوگرافی منصور پورحیدری :

منصور پورحیدری Mansour Pourheidari متولد ۶ بهمن ۱۳۲۴ در تهران است .

منصور پورحیدری بازیکن و مربی سابق فوتبال و پر افتخارترین مربی تاریخ باشگاه استقلال تهران است. همچنین احیای باشگاه استقلال بعد از انقلاب ۵۷ و تغییر نام باشگاه به استقلال از خدمات ایشان برای منحل نشدن باشگاه می‌باشد.

۲ قهرمانی استقلال در آسیا در کارنامه ایشان می‌درخشد . وی مدیر فنی و سرپرست باشگاه فوتبال استقلال تهران نیز بوده است.

همسر منصور پورحیدری خانم فریده شجاعی ، نایب رئیس سوم فدراسیون فوتبال است .

علت درگذشت منصور پور حیدری بزرگ مرد فوتبال ایران!! + بیوگرافی
علت درگذشت منصور پور حیدری بزرگ مرد فوتبال ایران!! + بیوگرافی

زندگی ورزشی

وی ابتدا در سن ۱۷ سالگی در باشگاه فوتبال دارایی بازی می‌کرد اما سپس به باشگاه تاج (استقلال) رفت و به مدت ۹ سال در تیم تاج به عنوان دفاع راست بازی می‌کرد و در سال ۱۳۴۹ عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را به همراه تیم تاج کسب کرد.

آغاز مربیگری

بعدازاتمام دورهٔ بازیگری، رایکوف مربی وقت تاج که تیم جوانان تاج را هم در دست داشت، به دلیل پشتکار و پیگیری‌های فراوان منصور، او را به جوانان برد. رایکوف که از سال ۴۸ تا ۵۳ مربی تاج بود، به دلیل خستگی قادر به ادامه کار در تاج نشد و پس از باخت به تیم نفت آبادان در سال ۵۳ کنار گذاشته شد و تیم به علی دانایی فرد رسید که وی هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود برگزید و علی دانایی فرد تنها ۸ بازی در سال ۵۴ سرمربی تیم بود و سپس جکیچ به عنوان سرمربی تاج در سال ۵۵ انتخاب شد و جکیچ هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود انتخاب کرد. و نتایج مطلوبی را با وی کسب کرد.
مربیگری پس از انقلاب

پس از انقلاب بدلایل نا آرامی‌ها، قرارداد جکیچ با تاج فسخ گردید و ایشان به همراه جکیچ برای مدتی راهی کشورهای حاشیه خلیج فارس شد. او چند ماه پس از بازگشت مربی استقلال شد. البته لیگ در سال ۵۸ انسجام لازم را نداشت. او با پنج دوره حضور در ادوار رقابتهای آسیایی به عنوان سرمربی رکورددار تاریخ باشگاه استقلال است که ۳۲ مرتبه مربی‌گری یک باشگاه در جام باشگاه‌های آسیا را به عهده داشته‌است.

او در پنج دوره حضور خود؛ یک مقام قهرمانی، یک مقام نایب قهرمانی و یک مقام سوم جام باشگاه‌های آسیا و همچنین دو مقام چهارم جام برندگان جام آسیا را برای استقلال به ارمغان آورده‌است.

پورحیدری در ۳۰۹ مسابقه مربی‌گری تیم فوتبال استقلال تهران را بر عهده داشته‌است و ۸۱ بار به عنوان مربی در خدمت آبی‌پوشان بود که از این لحاظ در تاریخ باشگاه استقلال رکورددار می‌باشد. پورحیدری همچنین رکورددار مربی‌گری در شهرآورد تهران است. منصور پورحیدری همچنین دارای یک رکورد دیگری هم هست او تنها کسی هست که هم به عنوان بازیکن هم به عنوان مربی توانسته قهرمان آسیا بشود وی درسال ۱۳۴۹ در حالی که یک بازیکن ۲۵ ساله بود توانست به عنوان قهرمانی آسیا برسد ویک بار هم به عنوان مربی در سال ۱۳۷۰ توانست قهرمان آسیا شود.
زندگی شخصی

منصور پورحیدری حتی در زندگی شخصی و خارج از میادین ورزشی هم، همواره تعصب خود را به تیم تاج نشان می‌داد به گونه‌ای که حتی از تیم بسکتبال تاج، همسرش (فریده شجاعی و عضو سابق فدراسیون فوتبال) را انتخاب کرد. ضمن اینکه خواهر خانمش (الهه شجاعی) هم عضو تیم بسکتبال تاج بود. از تعصب پورحیدری علاوه بر اینها می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در کنار خانم و خواهر خانومش در مسابقات والیبال برای تشویق تیم تاج در مقابل تیم پرسپولیس -که از چندبازیکن سابق تاج مانند امیر حیدری، خسرو نیاکیان و هوشنگ ملک لو تشکیل شده بود- به سالن هفت تیر فعلی می‌آمد و به تشویق تیم تاج می‌پرداخت و در طول مسابقه یک لحظه آرام ننشستند.

حاصل ازدواج منصور پورحیدری با فریده شجاعی یک فرزند دختر به نام عسل و یک فرزند پسربه نام علی است که متولد سالهای ۱۳۷۱ و ۱۳۶۲ می‌باشند. پورحیدری در مجموع ۳۹۰ مرتبه برروی نیمکت استقلال نشسته‌است.[۱] وی در روزچهاردهم ابانماه ۱۳۹۵ پس از یکسال مبارزه با بیماری سرطان ریه درگذشت.

علت درگذشت منصور پور حیدری بزرگ مرد فوتبال ایران!! + بیوگرافی
علت درگذشت منصور پور حیدری بزرگ مرد فوتبال ایران!! + بیوگرافی

افتخارات :

دوران بازیکنی :
سه عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های تهران
قهرمانی جام باشگاه‌های ایران
قهرمان جام دوستی و اتحاد
سه دوره قهرمان جام میلز هند
قهرمان جام تخت جمشید
قهرمان جام باشگاه‌های آسیا ۱۳۴۹
مقام سومی جام باشگاه‌های آسیا

دوران مربیگری :
سه دوره قهرمانی باشگاه‌های تهران با استقلال: ۱۳۶۲، ۱۳۶۴، ۱۳۷۰
دو دوره قهرمانی در رقابتهای لیگ ایران (لیگ قدس و لیگ آزادگان) با استقلال: ۱۳۶۹، ۱۳۸۰
قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا با استقلال: ۱۹۹۱
دو دوره قهرمانی جام حذفی ایران با استقلال: ۱۳۷۵، ۱۳۷۹
نایب قهرمانی و مقام سومی جام باشگاه‌های آسیا با استقلال: ۱۹۹۲، ۲۰۰۲
قهرمانی در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ به همراه تیم ملی فوتبال ایران

 

آموزش زنان ورزشکاران نیمه لخت ایرانی توسط مردان!!!+عکس

منصور پورحیدری پیشکسوت استقلال درccuبستری شد!!

آخرین وضعیت جواد خیابانی در بیمارستان!!!+عکس

کتک خوردن جنجالی علی دایی با بیل شهریورماه!!!+عکس

فیلم مراسم اهدای جایزه سوم جام جهانی به فوتسال ایران+دانلود فیلم

ممنوع الملاقات شدن جواد خیابانی دربیمارستان!!؟؟+عکس

یک دیدگاه

  1. مدعی خواست که ار بیخ کند ریشه ما
    غافل از آنکه بوود عشق همی ریشه ما
    روزنامه مدعی (خبر ورزشی ) تیتر زد تاج از سر استقلال افتاد ..؟!
    آری مرد بی ادعا و بی حاشیه ورزش ایران خود را به ابدیت سپرد و اسرار مگوی ورزش حرفه ی ایران را با خاطرات تلخ و شیرنش در قلب خود پنهان کرد و رفت ….
    واما در پاسخ به عوامل این روزنلمه خصوص هیات تحریریه روزنامه خبر ورزشی باید گفت که تاج همیشه تاج خواهد ماند و درخشش و خیره کنندگی آن حتی با گذر زمان کم فروغ نخواهد شد درضمن تیم استقلال کارنامه مشخص وروشن دارد که همیشه حکایت از حضور پرشمار و پرتعدادی مانند استاد پور حیدری دارد لذا با این ادبیات کوچکترین خدشه ای به تاریخ و افتخارات نیز کارنامه پر رنگ آن وارد نخواهد شد و در این مسیرهمیشه از همراهی و یک پارچگی و حمایت هواداران و علاقه منداش برخودار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا