نامها و معانی

معنی اسم ساوان – نام ساوان – اسمهای کردی پسرانه

4.4/5 - (5 امتیاز)
[ type=”blue”]اسم ساوان از نام های زیبا و اصیل پسرانه کردی است که دارای معانی متعدد است. برای خواندن مطالب بیشتر درباره معنی و ریشه این اسم توجه شما عزیزان را به ادامه مطلب جلب می نماییم

معنی اسم ساوان
معنی اسم ساوان

معنی اسم ساوان

اسم ساوان از نامهای زیبا و اصیل پسرانه کردی است که نام روستایی در سقز و مهاباد می باشد همچنین ساوا نام نوعی غله هندی و اسم فاعل آن از ساییدن به معنی آنکه می ساید، ساینده می باشد.

معنی اسم ساوان در لغتنامه دهخدا

  • غله ای است هندی که فارسی آن ساماخ است.
  • دهی است از دهستان شوی بخش بانه شهرستان سقز که در 15 هزارگزی شمال بانه و 5 هزارگزی شمال خاور خشکه واقع شده است . هوای آن سرد و دارای 370 تن سکنه است . آب آنجا از چشمه تامین میشود و محصول آن غلات ، توتون ، کتیرا و شغل اهالی زراعت و راه آن مالرو است
  • دهی است از دهستان منگور بخش حومه شهرستان مهاباد (این ده را سبلان نیز گویند). در 62 هزارگزی جنوب باختری مهاباد و 18 هزارگزی باختر شوسه مهاباد به سردشت واقع است . هوای آن سرد و دارای 65 تن سکنه است . آب آنجا از چشمه تامین میشود و محصول آن غلات ، توتون ، حبوب و شغل اهالی زراعت و گله داری و صنایع دستی آنان جاجیم بافی و راه آن مالرو است.
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; مجموعه اسمهای پسرانه کردی اصیل و زیبا را از اینجا مشاهده کنید.

 

ریشه اسم ساوان

نوع: پسرانه
ریشه اسم: کردی
معنی: نام روستایی در سقز و بانه

فراوانی اسم ساوان

فراوانی نام ساوان در ایران تا سال ۱۳۹۸ برابر است با: 196

 

اسم های مشابه ساوان

ساکو، سامال، سامرند، سانا، سانان، سامیار، سایمان، سردشت، سارو، ساکار،سهردار، سه یوان، سهرکو

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام ساوان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا