اسم ساوان از نام های زیبا و اصیل پسرانه کردی است که دارای معانی متعدد است. برای خواندن مطالب بیشتر درباره معنی و ریشه این اسم توجه شما عزیزان را به ادامه مطلب جلب می نماییم
معنی اسم ساوان

معنی اسم ساوان

معنی اسم ساوان

اسم ساوان از نامهای زیبا و اصیل پسرانه کردی است که نام روستایی در سقز و مهاباد می باشد همچنین ساوا نام نوعی غله هندی و اسم فاعل آن از ساییدن به معنی آنکه می ساید، ساینده می باشد.

معنی اسم ساوان در لغتنامه دهخدا

  • غله ای است هندی که فارسی آن ساماخ است.
  • دهی است از دهستان شوی بخش بانه شهرستان سقز که در 15 هزارگزی شمال بانه و 5 هزارگزی شمال خاور خشکه واقع شده است . هوای آن سرد و دارای 370 تن سکنه است . آب آنجا از چشمه تامین میشود و محصول آن غلات ، توتون ، کتیرا و شغل اهالی زراعت و راه آن مالرو است
  • دهی است از دهستان منگور بخش حومه شهرستان مهاباد (این ده را سبلان نیز گویند). در 62 هزارگزی جنوب باختری مهاباد و 18 هزارگزی باختر شوسه مهاباد به سردشت واقع است . هوای آن سرد و دارای 65 تن سکنه است . آب آنجا از چشمه تامین میشود و محصول آن غلات ، توتون ، حبوب و شغل اهالی زراعت و گله داری و صنایع دستی آنان جاجیم بافی و راه آن مالرو است.
بیشتر بخوانید; مجموعه اسمهای پسرانه کردی اصیل و زیبا را از اینجا مشاهده کنید.

 

ریشه اسم ساوان

نوع: پسرانه
ریشه اسم: کردی
معنی: نام روستایی در سقز و بانه

فراوانی اسم ساوان

فراوانی نام ساوان در ایران تا سال ۱۳۹۸ برابر است با: 196

 

اسم های مشابه ساوان

ساکو، سامال، سامرند، سانا، سانان، سامیار، سایمان، سردشت، سارو، ساکار،سهردار، سه یوان، سهرکو

 

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام ساوان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.