اخبار

ماه های روسی (ماه ها و روزهای هفته به روسی)

5/5 - (2 امتیاز)

ماه های روسی (ماه ها و روزهای هفته به روسی)

یادگیری ماه های سال به روسی در فرایند آموزش این زبان از مهم ترین و در عین حال ساده ترین بخش می باشد. روزهای هفته، فصل ها و ماه های سال اصولا به صورت روزانه در مکالمه ها مورد استفاده قرار می گیرند و باید در فرایند آموزش در اولویت قرار بگیرند. با یادگیری این کلمه ها و عبارت ها می توانید به راحتی در مورد ماه تولد، آب و هوا، فرهنگ مردم این کشور، جشن ها و سایر رسم های مختلف صحبت کنید.

ماه های روسی (ماه ها و روزهای هفته به روسی)

ماه های سال به روسی

شما مطمئنا در موقعیت های مختلف قرار می گیرید و بدون تردید باید از نام ماه های سال در گفتگو های خود استفاده نمایید. همچنین می توانید برای مسافرت و سایر کارهای خود برنامه ریزی نمایید. چرا که باید در مورد فصل ها و آب و هوای این کشور اطلاعات داشته باشید.

ماه های روسی (ماه ها و روزهای هفته به روسی)

اولین نکته در مورد یادگیری ماه های سال به روسی این است که این کلمه ها کلا با حروف کوچک نوشته می شوند. اما اگر در ابتدای جمله قرار بگیرند قضیه فرق دارد. همچنین در آموزشگاه زبان روسی میاموزید که ماه ها در زبان روسی مذکر هستند. در ادامه نام این ماه ها را مشاهده می کنید.

Январь (ژانویه)

Февраль (فوریه)

Март(مارس)

Апрель (آوریل(

Май (مه(

Июнь (ژوئن(

Июль (جولای(

Август (آگوست)

Сентябрь (سپتامبر)

Октябрь (اکتبر)

Ноябрь (نوامبر)

Декабрь (دسامبر)

 

برای بیان این که در چه ماهی اتفاقی افتاده است از این عبارت استفاده می نمایند.

В каком месяце?

در چه ماهی؟

این نام ها را باید یاد بگیرید چرا که از موارد بسیار پر کاربرد در این زبان محسوب می شوند.

حروف اضافه برای ماه های روسی

برتی که بیان ماه های سال به روسی نکات بسیار مهم و کلیدی وجود دارد که از آن جمله می توان به استفاده از حروف اضافه اشاره نمود. هنگامی که قرار باشد اتفاق افتادن چیزی را در ماه خاصی بیان نمایند، از حرف اضافه “B” استفاده می نمایند.

اما در شرایطی که قرار باشد بگویند که از ماه معینی چیزی اتفاق می افتد، حرف اضافه “C” را به کار می برند. برای یادگیری هر چه بهتر بیان ماه های سال به روسی بهترین کار تمرین و تکرار می باشد تا جایی که همه‌ این نکات مهم ملکه ذهن شما شود.

شما باید در موقعیت های مختلف از این نکات مهم استفاده نمایید و بدون تردید با تلاش و پشتکار می توانید به موفقیت برسید. یادگیری زبان روسی و همچنین سایر زبان ها یک شبه حاصل نمی شود و مسیر طولانی ‌و پر از چالشی رو‌ به روی هر شخص قرار می گیرد.

پس بدون دلسرد شدن و ناامیدی به راه خود ادامه داده و برای گذشتن از این مسیر از اساتید بسیار برجسته نیز کمک بگیرید. در آموزشگاه زبان ملل تمام شرایط برای زبان آموزان و علاقمندان فراهم است و می توانید به بهترین صورت ممکن به یادگیری زبان مورد نظر خود بپردازید.

نحوه بیان تاریخ به روسی

برای یادگیری ماه های سال به روسی و همچنین نحوه بیان تاریخ در این زبان باید قوانین اصلی را یاد بگیرید و مدام تمرین و تکرار داشته باشید. هرچند که این موضوع پیچیده باشد، می توان با تمرین بر آن تسلط پیدا کرد. هنگامی که قرار است تاریخ را در زبان روسی بیان کنید باید چند قانون‌ را در نظر گرفته و رعایت نمایید. در این موارد بیشتر از اعداد ترتیبی استفاده خواهد شد.

بیان‌ روزهای هفته

زمانی که بخواهیم در جواب سوال «چه زمانی»، از روزهای هفته استفاده نماییم باید بتوانید به شیوه ای صحیح آن ها را به مار ببرید. برای این کار ابتدا باید حرف اضافه “B” را آورده و سپس کلمه مورد نظر را به کار ببرید.

ماه های روسی (ماه ها و روزهای هفته به روسی)

بیان ماه ها در زبان روسی

برای بیان ماه ها در زبان روسی نیز باید از قانون خاصی استفاده نمود. ابتدا باید تمام ماه های سال را به هاطر بسپارید تا در مواقع لزوم‌ بتوانید آن ها را به کار ببرید. در قسمت های ابتدایی این مقاله نام تمام ماه های سال به روسی را به نگارش در آورده ایم.

برای پاسخ به سوال « چه موقع و چه وقت » اگر قرار باشد از نام ماه های سال استفاده نمایید، همانند روزهای هفته باید از حرف اضافه “B” استفاده کنید. پس از آن کلمه مورد نظر را آورده و در نهایت حرف اضافه “e” را به کار ببرید.

بیان تاریخ و ماه ها

برای این که بتوانید تاریخ را به زبان روسی بیان کنید باید از یک عدد ترتیبی استفاده نمایید. برای این کار باید در انتهای کلمه از “-be-”  یا “oe” استفاده کنید و آن را به عدد اضافه نمایید. به عنوان مثال:

1- e

اول

3- e

سوم

18- e

هیجدهم

30- e

سی ام

 

نحوه بیان سال ها در زبان روسی

هنگامی که قرار باشد سال ها را در زبان روسی به کار ببرید، باز هم باید از اعداد ترتیبی به صورت مذکر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا