تعبیر خواب

تعبیر خواب خفه شدن – خفگی در خواب چه تعبیری دارد؟

3.8/5 - (12 امتیاز)

تعبیر خواب خفه شدن + تعبیر خواب خفه کردن

تعبیر خواب خفه شدن - خفگی در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب خفه شدن – خفگی در خواب چه تعبیری دارد؟

خواب هایی در مورد خفگی، یک تجربه ی هراسناک است و خیلی غیر معمول نیست که فردی که خواب می بیند، از خواب بپرد. معبرین غربی می گویند: خواب دیدن اینکه کسی شما را خفه می کند ، بیانگر این است که شما احساسات خود را سرکوب می کنید یا در ابراز ترس ها ، خشم یا عشق مشکل دارید. برای مطالعه ادامه مطالب با تعبیر خواب نماگرد همراه ما باشید.

 

تعبیر خواب خفه شدن

محمد بن سیرین گوید:

اگر بیند کسى او را خفه کرد، دلیل که غمگین و مستمند شود و بعضى گویند: خفه کردن نیکى عیش است.

لیلا برایت مى‌گوید:

 • اگر کسی در خواب دید که کسی او را خفه کرد، از آن شخص ظلم و ستم می بیند.
 • اگر خواب ببیند که خودش کسی را حفه می کرد، و آن شخص ظالم و ستمکار بود، از مردم دفع ظلم می کند و دشمنی را از سر راه بر می دارد.
 • اگر دید غیر از خودش، کسی دیگری شخصی را خفه می کرد، خفه کننده به بیماری دچار می شود و خسارت دنیا و آخرت خواهد دید.
 • اگر در خواب احساس خفگی کنید، تعبیرش این است که در مقابل فرد مورد علاقه خود احساس شرمساری خواهید کرد .

معبران می گویند:

خفه شدن در خواب بیانگر، داشتن اعمال و رفتار بد در دوران گذشته ، ظلم کردن ناخواسته به دیگران ، رنجور ساختن افراد و اطرافیان و همچنین زیر پا گذاشتن بعضی از حق الناس هاست و باید حتما در صدد باشید تا بتوانید این موضوع را برای خود آشکار کنید و چنان چه خطایی مرتکب شده اید آن را جبران نمایید

 

داستان

شخصی سالخورده به نزد حضرت فرا میرسند و به ایشان می گویند شبانه هنگام فریاد های بلندی می کشیدم ، تمام بدنم از بیم خیس شده بود ، بدنم به لرزه افتاده بود ، خواب عجیبی دیدم : زن جوان و زیبایی انگار با من دشمنی صد ساله داشت او دستمال پنبه ای بزرگی را روی بینی من گذاشته بود و قادر نبودم نفس بکشم ، مرگ را در مقابل چشمانم لحظه به لحظه نزدیک تر میدیدم هر چقدر به او التماس و زاری کردم که به من و به اهل منزلم رحم کند دست بردار نبود و با خشم و شدت بیشتری این کار را انجام میداد ، و بعد از دقایقی بدنم سرد شد و احساس کردم که جان دادم ، ای آقا ای بزرگوار تعبیر این رویا چیست ، سخت پریشانم ، حضرت دست روی شانه های مرد کشیدند ابتدا به او جرعه ای آب دادند تا کمی آرام شود و سپس بدون مکثی اسم از زنی آوردند و گفتند تو چند سال پیش غرور و شخصیت این فرد را خرد کرده ای و سبب شدی تا زیان بسیار زیادی ببیند ، او در حال حاضر در شرایط بدی به سر می برد و بدون فوت وقت به سراغ ایشان برو و اشتباهت را جبران کن ، در کمال تعجب مرد شروع به گریه کردن کرد و از این پاسخ و تعبیر بسیار دقیق امام بزرگ در حیرت فرو ماندند و سریعا محل را ترک کردند !

 

تعبیر خواب خفگی

لیلا برایت می گوید:

اگر در خواب نتوانید با بینی خود نفس بکشید، بیانگر اتفاقات ناگوار است.

آنلی بیتون مى‌گوید:

 • اگر در خواب احساس خفگى کنید، بیانگر آن است که مرتکب اشتباهى شده‌اید که باعث ناراحتى شما مى‌گردد.
 • اگر خواب ببینید نفس کسی بند می‌آید، دلالت بر آن دارد که به دست آوردن موفقیتی که حتمی به نظر می‌رسید با شکست مواجه خواهد شد.
 • اگر در خواب مشاهده کنید که شخصی نفسش بند آمده، بیانگر آن است که در انجام کارهایتان شکست می‌خورید

 

تعبیر خواب خفه شدن در آب (غرق شدن)

جابرمغربی می گوید:

اگر بیند که در آب غرق شده و بمرد، دلیل که در شغل دنیا غرق گردد.

لوک اویتنهاو می‌گوید:

غرق شدن یا فرو رفتن در آب: بدبختی

آنلی بیتون می‌گوید:

اگر خواب ببینید غرق می‌شوید، علامت آن است که زیان مالی خواهید دید.

 

تعبیر خواب خفه شدن بچه در آب

شیخ طوسی می گوید:

اگر خواب دیدی که بچه ی خودت و یا دیگران به داخل اب رفته و مشغول بازی کردن هست و ناگهان شاهد غرق شدن و دست و پا زدذنش هستی دلیل بر اینکه بخش عمده ای از مال یا ثروتت را از دست خواهی داد و یا اینکه ضرری جبران ناپذیر بر تو وارد خواهد شد در کتابی دیگر همین رویا به معنی حقارت و شرمساری امده است

 

تعبیر خواب خفه شدن - خفگی در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب خفه شدن – خفگی در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب احساس خفه شدن نوزاد

معبران می گویند:

اگر دیدی که فرزند خودت به هر دلیلی خفه میشود و او را از دست میدهی و خاکش میکنی نتایج عالی در کارها میباشد

 

تعبیر خواب خفه شدن بچه

ابن سیرین می گوید:

 • اگر دیدی فرزندی را در آغوش داری و بخاطر پریدن شی یا …در گلو رنگش سرخ سفید و در انتها مرد دلیل بر اینکه اشتباهی مهلک و کشنده از تو سر بزند که جان خودت و خانواده ات را تهدید میکند
 • اگر نوزادی را در خواب دیدی که در حال حفه شدن است و شروه به گریه زاری و جیغ زدن کردی و در اخر موفق شدی نجاتش دهی دلیل بر اینکه بخاطر اشنایی با فردی که صلاح کار تو را میخواهد مسیر زندگی ات دگرگون میشود

 

تعبیر خواب خفه شدن با گاز

شیخ طوسی می گوید:

 • خفه شدن با گاز نشانه آن است که شما و دوستانتان بداقبال هستید.
 • خفه شدن با گاز توسط دیگران علامت آن است که با بیتوجهی خود ارزش کارتان را کم می کنید و همچنین بیماریی شما را به مرگ تهدید می کند.
 • خفه شدن در خواب به وسیله گاز علامت آن است که با آرامش و تسلط بر خود با هر وضعیتی روبرو می شوید.

 

مطالب مرتبط

تعبیر خواب نفس تنگی ، تعبیر خواب جان دادن ، تعبیر خواب ارواح

 

برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم : نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
 • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
 • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
 • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
 • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
 • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

‫۱۱ دیدگاه ها

 1. سلام تعیبیر خواب همسر من چی میتونه باشه؟

  ،همسر من خواب دیده که در حال خفه شدنه،طوری که از پایین معده آب به سمت گلو میاد و نمیتونه نفس بکشه.میره از اشپزخونه یه چاقو برمیداره میکنه توی گلوش و اونجارو سوراخ میکنه که بتونه نفس بکشه.سوراخ هم میکنه ولی انگار فایده نداشته و میفته زمین و میمیره، و میبینه منم رفتم بابای سرش دادُ بیداد کردم.
  ممنون

  1. سمیه عزیز
   مواظب آنچه از مال دنیا که بدست می آورید باشید. گاهی دانسته یا ندانسته بخشی از درآمد می تواند از مسیر نادرستی وارد زندگی شود و با گذرزمان خوردن این مال بر روح و جان آدمی اثری بد بگذارد به نحوی که اگر دیر شود دیگر راه نجاتی نخواهد بود و نه خود و نه دیگران توانایی کمک به ما ندارند.
   معمولا همواره در این موارد توصیه می شود دست خیر داشته و با کمک مالی به افراد نیازمند از مال غیر سالمی که نادانسته وارد زندگی می شود دوری شود.

 2. سلام. خواهرم مجرد بود و فوت شده است. چند روز بعداز فوتش کسی از اقوام خواب دیده است که من در حال خفه کردم خواهرم با طناب هستم.
  تعبیرش چیست؟

 3. سلام من خواب دیدم دارم خفه میشم بی دلیل و نمیتونم نفس بکشم امایه خانم به من تو یه قوری اب میده تعبیرش چی میتونه باشه؟

 4. خواب دیدم مار کبری در رنگاهای سیاه و سبز و قرمز در خانه مادر مادربزرگم در صدرر اسیب رساندن است و من و پدرم در صدرر کشتنش
  و در حین حمله مهر دست مرا نیش میزند و در کسر ثانیه ای نفس من بند میدید و صورتم ورم میکند و شروع به کج شدن میکند در حدی که به چشم میبینم نمیتوانم نفس بکشم و راه تنفسیم در اثر نیش مار کبری و سم آن بسته شد تا حدی که به وضع تشنج میافتم

 5. من در خواب دیدم پسرم که ١٨ سال داره به رو در کوچه افتاده و بلندش که کردم دیدم نفس نمیکشه بعد از تکون دادنش و داد و بیداد کردنم دیدم یه چیز گنده تیکه غذا از گلوش بیرون پرید و نفس کشید و از من گله داشته و خودش میخواسته خودکشى کنه که این کار رو کرده بود ولى خدا رو شکر زنده موند و من براش داشتم گریه میکردم از خواب پریدم لطفأ بفرمایید تعبیرش چیه؟

  1. با سلام من دیشب خواب دیدم پسرم که ١٨ سالشه تو کوچه رو به زمین جایى که آب بود و صورتش به اونجا افتاده و خفه شده وپس از بلند کردن از دیدم خفه شده و نفس نمیکشه با داد و بیداد من و ضربه هاى پشتش یه غذاى گنده یه دفعه از دهنش پرید بیرون و زنده شد و در این حالت من از خواب پریدم لطفأ تعبیرش رو برام بگید. ممنونم

 6. سلام مادرم خواب دیده است که مردی لاغر و قد بلند رو به او ایستاده است و در حال تهدید کردن است میگوید اگر بگذاری دخترانت بیرون بروند تورا خفه خواهم کرد.
  تعبیرش چیست؟

 7. سلام
  من خواب دیدم به یه جا بسته شده بودم
  و بعد دوستم که خیلی هم با هم خوبیم
  میومد و کردن منو فشار میداد
  تا یه مقدار که من احساس خفگی میکردم کردن منو ول میکرد …

  تعبیرش چیه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا