بیماری ها و راههای درمانسلامتطب سنتی و داروهای گیاهی

رفع بوی بد دهان با روش های خانگی

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

رفع بوی بد دهان با روش های خانگی

رفع بوی بد دهان با روش های خانگی
رفع بوی بد دهان با روش های خانگی

بوی بد دهان، مشهور به تنفس بد بو می تواند خجالت آور باشد و روی سطح اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد. بوی بد دهان می تواند دلایل مختلفی از جمله خوردن غذاهای بودار، سیگار کشیدن، خشکی دهان، شرایط پزشکی، بیماری لثه و شرایط سینوسی باشد. اگرچه دلیل اولیه بوی بد دهان باکتری های ایجاد شده پشت زبان یا بین دندان ها می باشد. در این مطلب نماگرد روش درمان بوی بد دهان در منزل را برای شما آورده است .

رازیانه برای درمان بوی بد دهان

رازیانه به عنوان یک خوشبو کننده دهان عالی عمل می کند و بوی بد دهان را کنترل می کند. دارای برخی ویژگی های ضدمیکروبی می باشد که باکتری های موجود در دهان را از بین می برد.
یک قاشق سوپخوری رازیانه را به آرامی بجوید تا دهانتان خوشبو شود و باعث تولید بزاق شود.
همچنین می توانید روزانه دو بار چای رازیانه بنوشید. برای دم کردن این چای می توانید یک یا دو قاشق سوپخوری دانه های رازیانه را در یک فنجان آبجوش برای ۵ تا ۱۰ دقیقه دم کنید.

دارچین

دارچین حاوی سینامالدئید ماده ای ضروری می باشد که نه تنها بوی بد دهان را از بین می برد بلکه مقدار باکتری های موجود در بدن را کاهش می دهد. برای درمان بوی بد دهان این روش درمان را روزانه دو بار تکرار کنید.
یک قاشق چایخوری پودر دارچین را در یک فنجان آب بجوشانید.
همچنین می توانید مقداری هل به آن بیافزایید.
از این راه حل برای شستشو دهان خود استفاده کنید و نفس خود را تازه کنید.

رفع بوی بد دهان با جوش شیرین

جوش شیرین که به بیکربنات سودا نیز مشهور می باشد. یک راه حل خوب دیگر برای رهایی و پیشگیری از بوی بد دهان می باشد. علاوه بر این، باکتری های موجود در دهان که باعث بوی بد دهان می شود را از بین می برد.
نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب گرم ترکیب کنید و از آن به عنوان شوینده دهان روزی یکبار استفاده کنید تا نتایج مطلوب آن را بدست آورید.
شستشوی دندان ها با جوش شیرین همچنین می تواند به کاهش اسید در دهان و پیشگیری از تولید باکتری های روی زبان کمک کند.

چای

گیاه چای همچنین می تواند به درمان بوی بد دهان کمک کند. آنتی اکسیدان پنی فنول که در چای سبز و سیاه موجود است می تواند رشد باکتری ها که باعث بد بو شدن دهان می گردند را متوقف کند. همچنین می توانید چای گیاهی مریم گلی را امتحان کنید. یک قاشق چایخوری مریم گلی خشک شده را در یک فنجان آب داغ بریزید و برای ۵ دقیقه دم کنید این چای را چند بار در روز بنوشید تا نفستان تازه شود
اگر پس از استفاده از این روش ها بوی بد دهانتان ادامه یافت با یک دکتر یا دندانپزشک مشورت کنید تا اگر مشکلات بنیادین و جدی تری وجود داشت بتوانید آن را درمان کنید

جعفری

جعفری حاوی کلروفیل است که در رفع بوی بد دهان موثر است.
به سادگی یک جعفری تازه بهاره را بجوید تا نفستان تازه شود. می توانید همچنین جعفری را در سرکه بخیسانید و سپس آن را بجوید.
روش دیگر قرار دادن برگ های جعفری در آبمیوه گیری و نوشیدن جرعه ای از آن هر گاه که احساس کردید نیاز دارید تا نفستان تازه شود می باشد. همچنین به هضم غذا کمک می کند.

شنبلیله

چای شنبلیله در رفع بوی بد دهان به دلیل عفونت کاتارال بسیار موثر می باشد. یک فنجان آب را بجوشانید و یک قاشق چایخوری دانه شنبلیله به آن اضافه کنید آن را صاف کنید و روزانه یک بار بنوشید تا مشکل رفع گردد.

آبلیمو

درمان بوی بد دهان با استفاده از لیمو سال هاست که مورد استفاده قرا می گیرد. محتوی اسید در لیمو از رشد باکتری ها در دهان جلوگیری می کند. علاوه بر این بوی مطبوع و قوی آن باعث از بین رفتن بوی بد دهان می شود. یک قاشق غذاخوری آبلیمو را در یک فنجان آب حل کنید و دهان خود را با آن بشویید. می توانید همچنین مقداری نمک به آن اضافه کنید و سپس از آن استفاده کنید. این روش در رفع خشکی دهان که یکی از دلایل اصلی بوی بد دهان می باشد موثر خواهد بود.

 

 

مطالب مرتبط :

علائم سرماخوردگی در کودکان + روش درمان

رهایی از مشکلات روحی با خورشید درمانی

درمان خانگی کولیک در کودکان

راهی برای درمان فشار خون بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا