مد و زیباییآرایش و زیباییزیبایی پوست و مو

عوارض کراتینه کردن مو چیست ؟

5/5 - (5 امتیاز)

   کراتینه کردن مو چیست و چه عوارضی دارد؟

عوارض کراتینه کردن موها
عوارض کراتینه کردن موها

کاتینه کردن مو برای  صاف و براق کردن موها استفاده می شود.عوارض کراتینه کردن موها ریزش مو ،سرطلان و حساسیت است برای آشنایی بیشتر با کراتینه کردن مو و عوارض آن در

بخش مد و زیبایی نماگرد همراه ما باشید.

 

کراتین مو چیست؟

کراتین یک پروتئین که به طور طبیعی در مو  و ناخن بدن انسان و جود دارد.وجود کراتین در مو باعث صاف شدن و درخشندگی موها می شود.افرادی که دارای موهای فر یا وز هستند این پروتئین در موهایشان وجود ندارد.دو نوع پروتئین کراتین در بدن موجودات زنده وجود دارد. آلفا کراتین و بتا کراتین. کراتین موجود در پوست و موی انسان از نوع آلفا کراتین است. کراتین در مو به دلیل وجود سیستئین، نوعی آمینو اسید حاوی گوگرد، شناخته می شود. موی انسان حدودا! 14 درصد سیستئین در خود دارد.اما، در موی انسان مهمترین جزء صرف نظر از کوتاه یا بلند بودن مو، کراتین است.

نوشته های مشابه

 

عوارض کراتینه کردن موها
عوارض کراتینه کردن موها

 

 کراتینه کردن مو هاچگونه انجام می شود ؟

کراتینه کردن موها یک روش غیر دائمی برای صاف و براق شدن موها است.موها را به مدت 90 دقیقه با مایع کراتین پوشش می دهند و سپس از گرمای اتو مو برای جذب آن به موها استفاده می کنند.با این فرایند موها به مدت سه ماه صاف و درخشان می شود .محلول کراتین از منابع حیوانی و یا طبیعی بدست می آید. البته کراتین های مصنوعی نیز در بازار وجود دارد. .شامپو ها و ماسک های طبیعی حاوی کراتین نیز در بازار وجود دارند که استفاده از آن ها بی تأثیر نیست.

 

عوارض کراتینه کردن موها
عوارض کراتینه کردن موها

عوارض کراتینه کردن مو 

قبل رفتن به آرایشگاه برای کراتینه کردن موها بد نیست در مورد عوارض کراتینه کردن اطلاعاتی داشته باشید.در برخی از محصولات کراتینه فرمالدهیدوجود دارد که سرطان زا می باشد.عوارض

استشمام فرمالدهید سوزش گلو، سرفه، خارش چشم و حتی خونریزی از بینی است. فرمالدهید به جز افزایش خطر ابتلا به سرطان و بیماری ALS، بیماری های مزمنی هم چون آسیب به سیستم عصبی مرکزی، سردرد، افسردگی، تغییرات خلقی، بی خوابی، حساسیت، اختلال حافظه و تعادل را نیز ایجاد می کند. باید بدانید که مواد کراتیه مو روی مو های شما قرار گرفته اند و هنگامیکه شما از اتوی مو یا سشوار استفاده می کنید در فضای اطراف شما پخش خواهد شد شاید در ان لحظه متوجه فرمالدهید در فضا نشوید اما اثرات تدریجی بر روی سلامتی شما دارد .مشکل بزرگ مصرف‌کنندگان این روش، ریزش مو  و نازک شدن موها بعد از چند هفته کراتینه کردن موها است. اگر ریزش موهای شما زیاد شد حتما به متخصص مربوطه مراجعه فرمایید.کراتینه کردن موها برای مادران باردار خطرناک است حتی اگر در آرایشگاه های قرار دارید که در حال کراتینه کردن موها هستند آن مکان را ترک کنید.چون برای شما و فرزندتان خطرناک است.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا