تعبیر خواب

تعبیر خواب آب از منابع معتبر – معنی دیدن آب در خواب چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

تعبیر خواب آب، شنا در استخر و بقیه تعبیرهای آب در خواب

تعبیر دیدن آب در خواب، شنا در استخر
تعبیر دیدن آب در خواب، شنا در استخر

در این پست از بخش تعبیر خواب نماگرد، قصد داریم شما عزیزان را با انواع تعبیر خواب آب آشنا سازیم. در بسازی از منابع معتبر از آب به عنوان  روشنایی یاد کرده اند. در ادامه ابتدا تعبیرهای کوتاهی از تعبیر خواب آب از منابع معتبر تاریخی ایرانی و خارجی تهیه شده و سپس به شرح تعبیر دیدن آب در خواب پرداخته شده است، پس با ما همراه باشید.

 

از نظر بزرگان تعبیر خواب آب چیست

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

تعبیر دیدن آب در خواب خوب است و نشان روشنایی و صفاست

لوک اویتنهاو می گوید :

آب : نگرانی و غم

آب در نظر اویتنهاو همانند ضمیر ناخودآگاه بیننده خواب است . آب نشانگر بسیاری از تصاویر ، از اسطوره ها و رویاهاست

لیلا برایت می گوید:

تعبیر دیدن آب در خواب نشانه‏ى کیفیت و چگونگى حالات درونى شما است .

 

تعبیر خواب آب از نظر قران

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ«1»

به نام خداوند بخشنده بخشایشگر

أَوَلَمْ یرَ الَّذِینَ کَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ کَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاءِ کُلَّ شَیءٍ حَی أَفَلَا یؤْمِنُونَ«30»

آیا کافران ندیدند که آسمانها و زمین به هم پیوسته بودند، و ما آنها را از یکدیگر باز کردیم؛ و هر چیز زنده‌ای را از آب قرار دادیم؟! آیا ایمان نمی‌آورند؟!

سوره انبیاء آیه(30)

دین آب در خواب مربوط به حیات و زندگی موجودات است وضعیت وچگونگی آن بر می گردد به سلامت و وضعیت آن موجود

 

شرح تعبیر خواب آب 

تعبیر دیدن آب در خواب، در شنا استخر
تعبیر دیدن آب در خواب، در شنا استخر

تعبیر دیدن آب در خواب خوب است و نشان روشنایی و صفاست اما باید دید آب چه وضعی دارد و دارای چه کیفیتی و کمیتی است . بهترین نوع آب در خواب آب روشن و صاف و کم عمق است که در جوی روان باشد و سنگریزه های کف جوی یا نهر دیده شود. آب جوی بهتر از آب راکد در برکه یا آبگیر است زیرا جریان روشن آب جریان روشن زندگی بیننده خواب را نشان می دهد و این بهتر می شود اگر در چنین آب روانی ماهی دیده شود . بخصوص ماهی سرخ و سفید از آنگونه که در حوض و استخر نگه می داریم .

آب راکد و تاریک اندوه است وغصه و آب لجن آلود ابتلاست. ابتلا به امور دست و پاگیر که زحمت و گرفتاری بوجود می آورند و آرامش را از انسان میگیرند. موج ستمی است که برشما وارد می آید همراه با غصه و نگرانی ولی چنانچه موجی برخاست و شما را ازجای کند و به ساحل یا پایاب افکند پس از چندی تحمل ناراحتی به نجات و آسودگی می رسید.

تعبیر خواب آب از منابع معتبر - معنی دیدن آب در خواب چیست؟
تعبیر خواب آب از منابع معتبر – معنی دیدن آب در خواب چیست؟

آب صاف و روشن همانطور که گفته شد عیش و شادمانی وعمر دراز است و این بهتر می شود اگر همراه آب روشن و صاف که در جوی روانست راه بروید چون این کامروایی شما را باز می گوید. تعفن آب و تاریکی آن بیماری است. آب سیال و روان ولی زیاد و خروشان مشروط بر اینکه شاهد تماشای آن باشید نه درون آن نشان قدرتی است که با آن رو برو می شوید و با آن رویارو قرار می گیرد. اگر درون چنین آبی غوطه ور می خوردید با زور مندی دست و پنجه نرم می کنید که احتمالا زیانی به شما نمی رساند ولی تمام نیرویتان را صرف می کند و می گیرد. اگر از چنین آبی مانند رودخانه و نهر خروشان یا سیلابی که در مسیل و بستر محدودی روانست عبور کردید و به پایاب مقابل رسیدید از هول و هراس آفتی رهایی می یابید. اگر از آب رودخانه یا سیل برگرفتید و نوشیدید دو صورت دارد. یا آب کثیف است یا روشن و صاف. آب کثیف مال و بهره است که از طریق نا مشروع و نادرست نصیب شما می گردد و آب روشن چیزی است مادی و مالی که از راه پسندیده به چنگ می آورید و بهره مند می شوید.

تعبیر خواب آب از منابع معتبر - معنی دیدن آب در خواب چیست؟

اگر بر زمین آب ریخته شود و جمع شده باشد بطوری که بدون آلودگی پا نتوانید از آن عبور کنید نشان آن است که در کاری ناخواسته وارد می شوید. اگر در حالت خواب اکراه داشتید و نمی خواستید از آن محل آب گرفته بگذرید کاری پیش می آید که مطلوب شما نیست و دست و پاگیر است ولی اگر با اشتیاق خواستید از آنجا بگذرید کاری سرگرم کننده سر راهتان قرار می گیرد که در پایان بی ضرر یا کم ضرر است .

اگر در خواب دیدید که با لیوان یا کاسه آب می خورید در جشنی عشرت آور و عیش آمیز شرکت می کنید که جشن و سرور به شما تعلق ندارد و احتمالا مثل مهمان از آن سهم می برید. آب گرم نوشیدن تحت هیچ شرایطی در خواب خوب نیست و نشانی از بیماری است که باید مراقب صحت و سلامت خود در دو هفته آینده باشید.

تعبیر خواب آب از منابع معتبر - معنی دیدن آب در خواب چیست؟

چنانچه در خواب ببینید که کسی به روی شما آب گرم پاشید یا آب ریخت و آن آب کثیف و آلوده و متعفن بود یک بیماری در پیش دارید و اگر دیدید شما روی کسی آب گرم ریختید آن شخص اگر آشنا و شناخته شده باشد در حق او ستم روا می دارید یا به یکی از بستگان بلا فصل خود آسیب وارد می آورید و اگر آن شخص ناشناس باشد نیتی بد در شما پیدا می شود که بهتر است پرهیز کنید و در روزهای آینده دست به کاری نزنید که نتیجه بد آن متوجه مردم شود.

جوشاندن آب فتنه انگیزی است. سماور پر از آب جوش همسر بد خلق و خشمگین است. کوزه یا سفال پر از آب دوست مهربان است و این دوست می تواند یک زن باشد.اگر کوزه ای پر از آب داشتید و شکستید و آب آن به زمین ریخت در حق دوستی شفیق ناسپاسی می کنید و نعمتی را از دست می دهید .

اگر دیدید یکی در مقابل شما با لیوان یا کاسه و یا ظرف دیگری آب می نوشد مجذوب کاری می شوید که فکر می کنید انجام آن به سود شما می تواند باشد.

آب ناودان اگر روشن باشد رحمت است و اگر گل آلود و کثیف باشد زحمت است.

 

تعبیر خواب افتادن در آب

اب‍راه‍ی‍م‌ ب‍ن‌ ع‍ب‍دال‍ل‍ه‌ ک‍رم‍ان‍ی گوید:

اگر بیند که در آب بیفتاد، دلیل کند که در رنج و غم گرفتار شود

لوک اویتنهاو می گوید :

در آب افتادن : رنج

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

اگر درون آب روان و خروشان غوطه ور می خوردید با زور مندی دست و پنجه نرم می کنید که احتمالا زیانی به شما نمی رساند ولی تمام نیرویتان را صرف می کند و می گیرد

 

برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صحفه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم : نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
  • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
  • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
  • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
  • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
  • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

‫۲ دیدگاه ها

  1. کاسه ابی که یکی از اقوام از گرما زدگی از ما خواست اول بر کلاهش ریخت سپس وقتی کلاه را بر سر میگذاشت روی فرش ریخته شد

    1. خواب دیدم درطبقه دوم خانه ای هستم واز پنجره پائین رو نگاه کردم ودیدم دارند جسد مادربزرگم رو بیرون میبرند(مادر پدری) و من خیلی ناراحت شدم.بعد خودمو در خانه قدیمی مادربزرگ دیگرم دیدم که انگار دارند اقوام برای مراسم به اونجا میآند.وقتی به داخل ایوان رفتم،دایی کوچکتره به من گفت بیا داخل این کاسه آب بریز و برای مادربزرگت ببر(مادر مادری) وقتی بردم یک کاسه آب دیگه هم جلوی اون روی زمین بود و داخل هر دو کاسه پارچه های کوچکی بود .همینطورکه کاسه دستم بود آب شروع کرد به ریختن از کاسه،گذاشتم روی فرش انگار از زیر پارچه آب به حالت قُل خوردن دوباره از کاسه سر میکرد و فرش هم خیس شد.شخصی هم در همانجا نشسته بود.ولی زیر پایش فرشی نبود و زمین خاکی بود و به همین دلیل زیر پاهایش آب گل شده بود.در ضمن آب کاسه تمامی نداشت و انگار پارچه مثل اسفنج آب رو جذب میکرد و دوباره آب از دور آن به بیرون می‌ریخت. لازم به ذکر است هر دو مادربزرگم به رحمت خدا رفته اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا