زناشوییسلامت

رابطه جنسی سالم چگونه رابطه ای است؟

4.5/5 - (2 امتیاز)

رابطه جنسی سالم 

رابطه جنسی سالم
رابطه جنسی سالم

شکل رابطه شما با همسرتان در زندگی زناشویی را انتظارات و توقعات شما از یک رابطه جنسی لذت بخش و سالم تعیین میکند. این نکته که درک کاملی از ارتباط با همسرتان داشته باشید کیفیت ای رابطه را به شکل چشمگیری افزایش میدهد.

چگونه از یک رابطه جنسی سالم لذت ببریم؟

می دانیم که برقراری یک رابطه جنسی سالم و لذت بخش نیازمند فراهم بودن فاکتورهای روانی و جسمی خاص است که هر یک از زوجین بنا به سیستم بدنی خود به ان می رسند. رابطه جنسی، انواعی متفاوت از احساسات را در فرد به وجود می آورد. از عشق و هیجان گرفته تا نگرانی و ناامیدی واکنش هایی که به اندازه خود رابطه جنسی متفاوت هستند.

اما یک رابطه جنسی واقعا چیست؟

رابطه جنسی، هدایت شده به وسیله هورمون ها برای بقای نسل است. که البته این تعریف پیچیدگی های واکنش جنسی انسان را درنظر نمی گیرد.انتظار و توقع هر کس نسبت به این مساله شکل رابطه جنسی او را تعیین می کند. درک شما از رابطه جنسی و ارتباط تان با همسرتان از عوامل مهمی هستند که می توانند زندگی جنسی و در عین حال عاطفی تان را بهبود بخشند.

رابطه جنسی سالم
رابطه جنسی سالم

پشت پرده های رابطه جنسی سالم و با کیفیت

رفتارهای آرام بخش

قبل از انجام عمل جنسی، با هم کاری که آرام بخش است، انجام دهید. مثلا به رستوران بروید و شام بخورید و از لحظات تان لذت ببرید. یا تمرین های آرامش سازی مانند تنفس عمیق و یا یوگا انجام دهید.

صحبت با همسر
برای بسیاری از زوج ها، صحبت کردن در مورد مسائل جنسی و خواسته هایشان سخت است و هر وقت هم رابطه جنسی ناموفقی دارند، احساس صدمه، خجالت و رنجش، باعث می شود که حتی کمتر هم با یکدیگر صحبت کنند.اما فراموش نکنید، رابطه کلامی می تواند زندگی جنسی بهتری برایتان فراهم کند.

زمان گفتگو
دو زمان برای گفتگو در خصوص مسائل جنسی وجود دارد:
یکی، وقتی که در رختخواب هستید و دیگری هر جای دیگر. اگر هر زمان نمی توانید به راحتی در مورد مسائل جنسی و خواسته تان، صحبت کنید، در رختخواب و حین عمل جنسی، خواست تان را بیان کنید تا به مرور موارد آزاردهنده را از خود دور نمایید.

پرهیز از انتقاد
هنگام صحبت در این خصوص، مراقب باشید از جملات مثبت استفاده کنید. مثلا، “وقتی موهایم را نوازش می کنی، بسیار لذت می برم.” هرگز روی موارد منفی متمرکز نشوید و از یکدیگر انتقاد نکنید.

رابطه جنسی سالم
رابطه جنسی سالم

استفاده از کرم های تسهیل کننده
گاهی اوقات خشکی واژن که معمولا در دوران پیش از یائسگی به وجود می آید، باعث می شود که زن ها رابطه جنسی دردناکی تجربه کنند. بنابراین در اینگونه مواقع، استفاده از کرم و یا ژل های تسهیل کننده پیشنهاد خوبی است.

حفظ ارتباط فیزیکی
حتی اگر خسته، کلافه و یا در خصوص مشکلی ناراحت هستید، پیش از شروع رابطه جنسی باید از نظر روحی آماده باشید، بنابراین نوازش و در آغوش کشیدن در این لحظه می تواند پیوند عاطفی و فیزیکی را در شما افزایش داده و حفظ کند.

خیال پردازی
معمولا پیش از شروع رابطه جنسی، کمی خیال پردازی و اینکه دوست دارید چه چیزی را تجربه کنید، بد نیست. سپس در مورد آن با همسرتان صحبت کنید. البته در خیال پردازی افراط نکنید که مشکل آفرین می شود.

رابطه جنسی سالم
رابطه جنسی سالم

ورزش های لگنی
می توانید با انجام دادن ورزش های مربوط به تقویت عضلات کف لگن، تناسب جنسی تان را بهبود بخشید. عضلات لگن تان را به طوری که انگار جلوی خروج ادرار را می گیرید، منقبض کرده و پس از 2 تا 3 ثانیه رها کنید.این کار را دو بار در روز و هر بار 10 بار انجام دهید.

مشورت با پزشک
اگر تمام تلاش های تان بی نتیجه بود، ناامید نشوید. حتما با پزشک مشورت کنید و مشکل تان را در میان بگذارید. او می تواند راه حل های مناسبی در اختیارتان بگذارد.

ایا میخواهید بدانید علت و راههای پیشگیری از کمردرد بعد از انزال چیست؟

دلیل توزیع کاندوم در المپیک ۲۰۱۶ ریو

به اسانی میل به رابطه زناشویی را بین خود و همسرتان ۲ برابر کنید

رفتارهای نادرست زن و شوهر در “روابط زناشویی”

تغذیه هایی برای افزایش میل جنسی، هم برای خانم ها هم برای آقایان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا