مد و زیباییدانستنی های زیبایی

ویژگی های عینک آفتابی خوب چیست ؟

3.8/5 - (6 امتیاز)

مشخصات یک عینک آفتابی خوب

 

ویژگی های عینک آفتابی
ویژگی های عینک آفتابی

امروزه با شناخت مضرات اشعه ماوراءبنفش استفاده از عینک آفتابی در روزهای آفتابی امری ضروری است.هنگامی که در دراز مدت در معرض تابش قرار بگیرید دچار بیماری های چشمی عبارتند از آب مروارید،کوری برف و کراتوپاتی، سرطان ملتحمه چشم و سرطان پلک‌های چشم دچار شوید. شما با انتخاب یک عینک آفتابی استاندارد و خوب می توانید از عوارض اشعه ماوراءبنفش جلوگیری کنید.ما در سایت نماگرد عوامل و نکات خرید بهترین عینک آفتابی را برای شما عزیزان همراه بیان می کنیم .

 

ویژگی عینک آفتابی محافظت ۱۰۰ %

اولین ویژگی عینک آفتابی محافظت 100%در برابر اشعه مضر آفتاب برای چشم را باید داشته باشد.حال از کجا بفهیم که این عینک خریداری شده آیا محافط 100 هست یا نه ؟

نوشته های مشابه

باید عینکی را خریداری کنیم که دارای برچسب باشد که نشان دهنده 100درصدی محافظت چشمان در برابر اشعه های ماوراء بنفش را داشته باشد .

 

ویژگی های عینک آفتابی
ویژگی های عینک آفتابی

 

ویژگی عینک آفتابی، رنگ لنزعینک

دومین ویژگی عینک های آفتابی رنگ لنز عینک است .عینک های آفتابی در رنگ های مختلف وجود دارد.که هرکدام از رنگ ها نورهای مختلفی را فیلتر می کند.

لنز های خاکستری کاهش دهنده نور هستند . در رنگ ها تغییر ایجاد نمی کند س گزینه بسیار خوبی برای رانندگی است .

لنزهای قهوه ای و کهربایی نور آبی را کاهش می دهد و تابش نور را حذف می کند.

لنزهای گرادیان لنز های است که قسمت بالای لنز پرنگ تر و هرچه به طرف پایین می آید کم رنگ تر می شود.علت پررنگ بودن قسمت بالای لنز این است که در قسمت بالا آفتاب را بلوکه می کند تا فرد دید بهتری داشته باشد .

لنزهای تیره با وجود این که ظاهر شیک و جذابی دارند، چشم را کم‎تر از اشعه UV حفظ می‎کنند.

لنز های رنگی مانند خاکستری،زرد ،سبز و…خیلی قدرتی در کاهش دادن نور آفتاب ندارند اما کنتراست را افزایش می دهند.این نوع عینک ها برای ورزشکاران بیس بال و یا گلف انتخاب مناسبی است.

 

ویژگی های عینک آفتابی
ویژگی های عینک آفتابی

شاید بپسندید رفع سیاهی دور چشم 

ویژگی عینک آفتابی بزرگ بودن عینک 

عینک های آفتابی با فرم های متعددی در بازار وجود دارد. اما انتخاب شما نباید بر پایه زیبایی و غلاقه انتخاب شود.بلکه باید عینکی را انتخاب کنید که سطح بیشتری از پوست را پوشش دهد و مانع

ورود اشعه UV به چشم و اطراف آن شود.یک عینک آفتابی خوب می تواند محافظی ر برابر ضربه به چشم نیز باشد.بنابراین در زمان خرید عینک آفتابی بزرگ را انتخاب کنید تا هم آسیب کمتری به چشم و اطراف چشم وارد شود.

 

ویژگی های عینک آفتابی
ویژگی های عینک آفتابی

 

ویژگی عینک آفتابی مواد ساخته شده در عینک 

در ساخت عینک آفتابی از نوع پلاستیک های مختلفی استفاده می شود.عینک‌هایی که چارچوب و لنز آن از جنس پلی‌کربنات است، هم با دوام است و هم سبک وزن می‌باشد. بنابراین ماندگاری و طول عمر بیشتری دارد. CR-39 یک نوع پلاستیک درجه یک است که در ساخت لنزها استفاده می‎شود و نسبت به شکستگی کاملا مقاوم است.پلاستیک های با جنس خوب احتمال شکسته شدن و آسیب دیدن چشم ها کمتر است.

نکته لازم

قیمت بالای عینکهای آفتابی دلیل بر خوب بودن آن نیست .تنها باید محافظت 100%داشته باشد .

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا