پیشگیری از بیماریسلامت

دست یابی به اکسیر جوانی

5/5 - (1 امتیاز)

کشف اکسیر جوانی

دست یابی به اکسیر جوانی
دست یابی به اکسیر جوانی

 

در این بخش از بهداشت و سلامت نماگرد شما را با ترکیبی طبیعی به عنوان اکسیر جوانی جهت جلوگیری از پیری زودرس پوست که توسط دانشمندان آمریکایی کشف شده است آشنا میکنیم.

اکسیر جوانی کشف شد،دیگر پیر نخواهید شد

دانشمندان آمریکایی مدعی شده اند که توانسته اند یک ترکیب طبیعی موجود در آووکادو، بروکلی و خیار را کشف کنند که از تاثیر چشمگیر ضد پیری روی موش ها برخوردار است و می توان همچنین از آن روی انسان ها استفاده کرد.

محققان دانشگاه واشنگتن که کارآزمایی های بالینی را بر روی گروه کوچکی از مردم آغاز کرده اند، می گویند که موش های پیر دریافت کننده ترکیب NMN در آب، مجموعه ای از تاثیرات سودمند را تجربه کردند.

 

برای مثال، سطح فعالیت فیزیکی این موش ها افزایش یافت، تراکم استخوان ها و عضلات آن ها ارتقا پیدا کرد، عملکرد سیستم ایمنی و کبد این حیوانات بهبود یافت، بینایی آنها بهتر شده و حتی وزن کم کردند.

 

محققان کار خود را با بررسی ویژگی های پروتئینی موسوم به NAD آغاز کردند که در تولید انرژی در بدن دخیل است.

 

با پیرتر شدن حیوانات، میزان پروتئین NAD کمتری تولید شده و به نظر می رسد که این امر بخشی از فرآیند پیری است. تلاش های دانشمندان برای افزودن NAD به بدن این موجودات ناموفق بود، بنابراین آن ها به جستجوی راههایی برای افزایش تولید آن در بدن پرداختند.

 

دست یابی به اکسیر جوانی
دست یابی به اکسیر جوانی

 

این محققان به موش ها ترکیب NMN را که در کلم نیز وجود دارد، بصورت محلول در آب ارائه کردند و افزایش سطوح پروتئین NAD و آثار جوانسازی آن را مشاهده کردند.

 

محققان اظهار امیدواری کرده اند که کارآزمایی های بالینی انسانی در حال انجام در ژاپن بتواند به نتایج مشابه دست یابند. به گفته آن ها، سلول های انسان نیز بر این فرآیند تولید انرژی تکیه دارد و امکان دارد بتوان روش تازه جوانسازی را برای سلامت نگهداشتن انسان ها در زمان پیری استفاده کرد.

 

البته این مزایا تنها در موش های پیر دیده شده و موش های جوان هیچ نشانه ای از سالمتر شدن نشان ندادند زیرا بدن آن ها همچنان در حال ساخت پروتئین NMN است.

 

نتایج این تحقیق در مجله Cell Metabolism منتشر شده است.

 

۶اشتباه رایج در اصلاح با تیغ که باعث آسیب پوست میشود!!

تزریق کردن گاز co2 برای جوانسازی پوست خوب است یا بد؟

هشدار در مورد خطاهای آرایشی که سن شما را بالا می برند

اشتباهاتی که سبب نابودی پوست شما میشود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا