تعبیر خواب

تعبیر خواب سقوط کردن – افتادن از ارتفاع در خواب چه تعبیری دارد؟

2.2/5 - (4 امتیاز)

تعبیر خواب رؤیای سقوط کردن (افتادن) چیست؟

تعبیر خواب سقوط کردن - افتادن از ارتفاع در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سقوط کردن – افتادن از ارتفاع در خواب چه تعبیری دارد؟

در این پست از سایت نماگرد قصد داریم شما عزیزان را با تعبیر خواب سقوط کردن آشنا کنیم.

معمولاً ما دو نوع خواب سقوط از بلندی داریم. یک نوع آن وقتی است که تازه می خواهید به خواب بروید و در عین حال نیمه بیداری. بعد ناگهان عضوی از بندتان به شدت تکان می خورد و شما با این احساس که از جای افتاده اید از خواب می پرید. این در واقع یک تأثیر روانی است که توهم سقوط در خواب را به ما منتقل می کند. وقتی می خوابیم، مغز عضلات بدنمان را از کار می اندازد تا ما در صورت خواب دیدن به صورت فیزیکی واقعاً تکان نخوریم! اما گاهی اوقات که نیمه خواب هستید و عضلات بدنتان هنوز کاملاً از کار نیفتاده، شروع می کنید به دیدن یک سری تصاویر خواب مانند، و از آنجایی که مغز هنوز به عضلات فرمان تعطیلی نداده، بدن شما با حرکت کردن، به این تصاویر واکنش نشان می دهد. در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

 

تعبیر خواب افتادن از بلندی , تعبیر خواب سقوط از دیدگاه روانشناختی

تعبیر خواب افتادن، یک رویای متداول دیگر این است که شما ببینید دارید از یک صخره، یک ساختمان، پشت‌بام، هواپیما یا یک جای مرتفع و بلند سقوط می‌کنید و می‌افتید. برخلاف عقیده‌ی عمومی و قدیمی، اگر قبل از رسیدن به زمین از خواب بپرید، به‌معنای مرگ نیست. برای درک و فهمیدن تعبیر این رویا، باید به اتفاقات پیرامون‌تان در زندگی واقعی توجه کنید.

 

● سقوط بیانگر از دست دادن کنترل است 

وقتی که سقوط می کنید ،شما کنترلی ندارید و دستاویزی ندارید که از آن کمک بگیرید، به آن تکیه کنید. پس خواب اینکه در حال سقوط هستید ، مشابه وضعیتی در زندگی بیداریتان است که کنترل ندارید یا کنترلتان را از دست داده اید. شما احساس مغلوب شدن می کنید ، شاید در مدرسه ، در محیط کار تان ، در خانه و زندگی شخصی تان یا شاید در روابط شخصی تان احساس ملغوب شدن می کتید. احساس می کنید جای پای محکم خود را از دست داده اید و دیگر قادر نیستید که از پس نیاز های زندگی روزانه تان برآیید.

 

سقوط یا افتادن به‌ معنای عدم امنیت است:

افتادن یا سقوط در خواب، به‌معنای این است که شما احساس امنیت، ثبات و اعتمادبه‌نفس ندارید. مطمئن نیستید که آیا در جایگاه درستی از رابطه‌تان قرار دارید یا نه. شاید در خطر ازدست دادن شغل یا خانه‌تان قرار دارید. چنین احساساتی باعث می‌شوند که از اوج، به زمین زیر پای‌تان بیفتید. رویای افتادن و سقوط، به‌معنای شرم، پستی، آسیب‌پذیری و یا عزت‌نفس پایین هم هست. شما می‌ترسید که در حد و اندازه‌ای که دیگران از شما انتظار دارند، ظاهر نشوید. اگر این اواخر نیازها و خواسته‌هایی داشته‌اید که برآورده نشده، پس اصلاً تعجب نکنید اگر در خواب‌تان سقوط می‌کنید و می‌افتید.

 

● سقوط بیانگر نا امنی است :

سقوط به این معنا است که شما حس امنیت ، ثبات  و اعتماد به نفس نمی کنید شما مطمئن نیستید که در یک شرایط خاص یا در رابطه تان ، در کجا ایستاده ایدشاید شما در این ریسک از دست دادن شغلتان یا از دست دادن خانه تان هستید. این از دست دادن می تواند به شما این حس را دهد که این اتفاقات زیر پای شما را خالی می کند

به علاوه خواب دیدن اینکه سقوط می کنید بیانگر حس شرم ، حقارت ، آسیب پذیر بودن و یا عزت نفس پایین است . شما از این میترسید که انتظارات دیگران را تامین نکنید یا دیگر از پس وضع موجود بر نیایید اگر اخیرا وظایفی به دوش شما گذاشته شده است. عجیب نیست اگر خواب سقوط ببینید.

 

سقوط یا افتادن به‌ معنای بی‌پروایی است:

رویای افتادن، می‌تواند یک هشدار برای رفتار بی‌ملاحظه یا تصمیم‌های غلط شما باشد. شما وارد مسیر غلطی در زندگی‌تان شدید. و اگر هم‌چنان به این راه ادامه دهید، عواقب بدی در انتظارتان است. افتادن در خواب، می‌تواند تشبیه و قیاسی برای بداقبالی باشد.

 

● سقوط بیانگر رفتار بی احتیاط است:

خواب دیدن اینکه سقوط می کنید ، ممکن است هشدار برای این باشد که به خودتان بیایید زیرا رفتاری بی احتیاط دارید یا تصمیمات ضعیفی میگیرید شما مسیر اشتباهی را در زندگی دنبال کرده اید . و اگر به همین مسیر ادامه دهید سرتان به سنگ می خورد. سقوط در خواب می تواند مصداقی از سقوط و از دست دادن شما نسبت وضعیت  مطلوب و خوب فعلی شما باشد.

 

● سقوط نتیجه ی فیزیولوژی است:

تغییرات فیزیو لوژیکی در بدن وقتی که به خواب میروید ، ممکن است در ادامه باعث می شود که خواب سقوط ببینید وقتی که شما خواب سقوط می بینید. شما ممکن است حس کنید که کل بدنتان تکان تناک می خورد یا به طور ناگهانی حرکت می کند . این حرکت ناگهانی ،به عنوان “پرش میوکلونیک “ شناخته می شود و برخی اوقات آنقدر شدید است که شما را از خواب می پراند.

 

● نتیجه گیری

برای درک و تفسیر خواب سقوط به این نگاه کنید که چه چیزی در زندگی بیداری تان در حال وقوع است که می تواند در مورد خواب ، مد نظر قرار گیرد . در کجای زندگی تان حس می کنید که کنترل را از دست داده اید ؟ چه چیزی باعث نا امنی شما میشود.

 

تعبیر خواب سقوط چیست؟

کارل گوستاو یونگ می گوید:

سقوط اغلب نشان دهنده ی یک پرچم قرمز در ضمیر ناخدآگاه شما است ، و نشان می دهد که کنترل یکی از موقعیت های مهم زندگی تان را از دست داده اید. این رویا فرصت مناسبی به شما می دهد که به یک رابطه ی شخصی یا مسئولیت کاری رسیدگی کنید ، پیش از آن که خیلی دیر شود.

 

تعبیر خواب افتادن به زمین پس از سقوط

زیگموند فروید می گوید:

تعبیر خواب افتادن به زمین پس از سقوط در بیشتر مواقع دیدن خواب پایین افتادن از بلندی باعث می شود از خواب بپرید. اما اگر در خواب ببینید که از جایی به پایین افتادید و به نرمی روی زمین فرود آمدید و صدمه ای ندیدید، تعبیرش این است که نباید از ترس هایی که در زندگی دارید فرار کنید بلکه باید با آن ها رو به رو شوید چرا که پس از آن زندگیتان بدون صدمه ادامه خواهد داشت و حتی به نتایج بهتری خواهید رسید

 

تعبیر خواب افتادن

محمد ابن سیرین بصری گوید:

اگر کسی به خواب بیند که بر روی افتاد، دلیل تشویش او بود، خاصه در جنگ و خصومت.

اب‍راه‍ی‍م‌ ب‍ن‌ ع‍ب‍دال‍ل‍ه‌ ک‍رم‍ان‍ی گوید:

اگر کسی بیند که از جایگاهی به زیر افتاد، دلیل بود امیدی که دارد برنیاید و ناامید نگردد.

اگر بیند که بام خانه یا دیوار بر او افتاد،دلیل که مال بسیار بدو رسد از آنجا که امید ندارد، و بدان سبب خرم و شادان گردد و کارش گشاده شود.

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

  • بسیار اتفاق می افتد که در خواب می افتیم یا بی آنکه خوابی دیده باشیم حالتی شبیه افتادن و پرت شدن پیدا می کنیم و در این حال سراسیمه برمی خیزیم و می نشینیم. این نوعی ناراحتی عصبی است که اگر تکرار شود بیماری است که باید معالجه شود و طبعا هیچ تعبیری ندارد زیرا اصولا خواب نیست. اما در مورد دیگر خواب می بینیم با مقدمه و موخره و در جریان این خواب مشاهده می کنیم که می افتیم یا پرت می شویم و یا از ارتفاعی سقوط می نماییم . این خواب است و تعبیر دارد و باید در خوابنامه به دنبال معنی و مفهوم آن گشت.
  • افتادن به روی اشخاص نشان نوعی اختلاف و منازعه است که باید در روزهای آینده مراقب اعمال و رفتار خویش باشیم و از برخوردهای تند و خشم آلود پرهیز کنیم .افتادن از بلندی ناکامی است. ناکامی و نامرادی در بر آوردن کلیه آرزوهای نهانی که در دل داریم و این ناکامی بستگی دارد به ارتفاع محلی که از آن می افتیم. اگر دیدید که به روی در خانه یا درگاه و آستانه افتادید برای شما تشویش و نگرانی پیدا می شود.اگر کسی شما را پرت کرد و در نتیجه به زمین خوردید بی تردید شخصی موجب تخفیف شان و مقام شما می شود و اگر شما کسی را به پایین انداختید این آسیب از شما به دیگری وارد می آید.
  • اگر افتادید ولی آرام و آهسته (مثل یک ورقه کاغذ در هوا) به زمین رسیدید خطری شما را تهدید می کند ولی زیان نمی بینید. اگر از ارتفاع افتادید اما زیر پای شما آبی صاف و روشن بود نا خواسته حادثه ای اتفاق می افتد که به خشنودی شما پایان میابد. روی هم رفته افتادن در خواب تنزل است و احتمال آسیب و زیان و خطرهایی که در زندگی ما را تهدید می کنند در خواب شبانه ما به صورت افتادن شکل می گیرند که روح ما از آن خطرها آگاهی می دهد.

لیلا برایت می گوید:

افتادن در خواب، نشان‏دهنده‏ى وقوع خطرات است.

اگر در خواب ببینید که دیگران مى‏افتند، بیانگر غلبه بر دشمنان است.

اگر خواب ببینید که افتاده‏اید و زخمى شده‏اید، نشانه‏ى غم و اندوه است.

در سر زمین رویاها آمده:

براثر افتادن زخمی می شوید : اوقات سختی را خواهید گذارند و دوستانتان را از دست می دهید .

شما می افتید و خیلی می ترسید :یاءس و ناراحتی

شما می افتید بدون اینکه آسیبی ببینید : در مبارزات و معاملات پیروز می شوید .

در آب می افتید : خطر برای بیننده خواب

روی کف اتاق می افتید : یک خطر شما را تهدید میکند .

از روی یک پل می افتید : دیوانگی و سبک مغزی

شما می افتید و در همین حال بیدارمی شوید : شادی و ناخواسته و موقتی

در اقیانوس می افتید : سلامتی شما بخطر می افتد .

دشمنان شما را به دریا می اندازند : رنج خواهید برد .

اشخاص دیگر می افتند : پیشرفت در کار

نزدیکان شما می افتند : بر دشمنان پیروز می شوید.

بچه ها می افتند : شادی غیره منتظره

دشمنان شما می افتند : اسرارخود را به هیچکس بازگو نکنید

دوستان می افتند : به اشتباهات خود پی می برید .

 

تعبیر خواب سقوط کردن - افتادن از ارتفاع در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سقوط کردن – افتادن از ارتفاع در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب سقوط کردن (افتادن)

آنلی بیتون می گوید:

اگر خواب ببینید بعد از سقوط ، آسیبی نمی بینید ، اما وحشتزده اید ، نشانه آن است که با تقلای بسیار ، سرانجام به افتخار و ثروت دست می یابید . اما اگر در حین سقوط زخمی شوید ، علامت آن است که با سختیها و فقدان دوستان روبرو می شوید .

 

تعبیر خواب افتادن از کوه

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

اگر از کوه پرت شدیم در کارها با شکست رو به رو می شویم و نارضایی برای ما پیش می آید و میزان آن هم بستگی دارد به آسیبی که در اثر سقوط به ما وارد می آید. احتمالا می افتید اما دوباره برمی خیزید و از همان کوه بالا می روید. از پلکان پرت می شوید و مجددا به بالا رفتن می پردازید این دو یکدیگر را خنثی می کنند و نشان دهنده این واقعیت هستند که شما اهل مجاهده و کوشش هستید و شکست شما را از پای در نمی آورد. اگر در نتیجه افتادن مجروح شدید به اندازه زخمی که به شما وارد آمده زیان می بینید. لرزیدن و افتادن از رسیدن رنج و بلا خبر می دهد.

اب‍راه‍ی‍م‌ ب‍ن‌ ع‍ب‍دال‍ل‍ه‌ ک‍رم‍ان‍ی گوید:

اگر بیند که از کوه به زیر افتاد، دلیل که حالش بد شود و به قدر افتادن بر تن او رنج رسد.

اگر بیند که زخمی سخت به وی رسید و خون از آن عضو روان شد، دلیل که به قدر آن زخم وی را زیانی رسد.

اگر بیند که پایش بلغزید و بیفتاد، دلیل کند که رنجی و المی بدو رسد.

اگر بیند که بیفتاد و رنجی بدو نرسید، دلیل کند که سهل و آسان بود.

 

تعبیر خواب افتادن از ارتفاع

محمد ابن سیرین بصری گوید:

اگر بیند که ازجایگاهی بلند به زیر افتاد، چنانکه از کوهی یا از بامی یا از دیواری، دلیل که آرزویی در وی تمام بسر نشود و مرادش حاصل نگردد.

خالد بن علی بن محد العنبری گوید:

افتادن از جای بلند به جای پست، بر بدتر شدن احوال بینندهی خواب دلالت دارد.

در سر زمین رویاها آمده:

از یک مکان مرتفع به پایین می ا فتید : بد شانسی شما را دنبال می کند .

از یک بلندی به پایین می ا فتید : احترامتان را از دست می دهید .

 

تعبیر خواب افتادن از آسمان

جابر مغربی می‌گوید:

اگر ببینی از آسمان افتاده‌ای، یـعـنـی دچار خشم الهی می‌شوی [مسلماً خشم الهی نیز در اثر گناه و عمل ناشایست و… می‌باشد] .

 

تعبیر خواب سقوط کردن - افتادن از ارتفاع در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سقوط کردن – افتادن از ارتفاع در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب افتادن در قبر

در سر زمین رویاها آمده:

در یک قبر می افتید : مصیب در پیش است .

لیلا برایت می گوید:

اگر در خواب دیدید که در یک قبر افتاده‏اید، به این معنا است که ضرر و زیانى به شما وارد مى‏شود.

اگر در خواب دیدى که از جایى بلند به پایین مى‏افتید، بدین معنا است که به اهداف خود نمى‏رسید.

 

تعبیر خواب افتادن بر روی صورت

خالد بن علی بن محد العنبری گوید:

دیدن کسی که بر روی صورتش افتاده است، به بازنده شدن و از بین رفتن، تعبیر میشود. اگر بیینده ی خواب زن باشد، از شوهرش رویگردان و جدا میشود.

 

خواب سقوط کردن یکی از رایج ترین خوابها است و می توان آن را به هر چیزی که قبول سقوط یا پایین آمدن باشد مرتبط دانست . برای مثال می توان گفت:

تعبیر خواب سقوط از آسمان ، تعیبر خواب سقوط  آسانسور  ، تعبیر خواب سقوط در آب دریا

 

برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم : نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
  • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
  • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
  • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
  • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
  • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا