نامها و معانی

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ل شروع می شوند

3.9/5 - (7 امتیاز)
[ type=”blue”]لیست کامل از نامهای پسرانه فارسی – ایرانی اصیل که با حرف ل شروع می شود همراه با معنی کامل اسم ها را به ترتیب حروف الفبا در ادامه مشاهده خواهید کرد.

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ل شروع می شوند
اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ل شروع می شوند

تغییر اسم

در نظرسنجی بین مردم مشخص شده است که درصد قابل توجهی از مردم از نام خود راضی نیستند، با این وجود درصد بسیار کمی از مردم مایل به تغییر نام خود هستند. در واقع با وجود نارضایتی از نام خود، علاقه ای به تغییر آن نشان نمی دهند. با وجود این آمار برخی از افراد مایل به تغییر نام خود هستند و برای این موضوع به ثبت احوال مراجعه می کنند. در این مورد ثبت احوال به دو صورت عمل می کند.

  • نام هایی که سریعا قابل تغییر اند
  • نامهایی که روند تغییر آنها سخت است.

برخی از نامها با وجود اینکه ظاهر مناسبی دارند معنی خوبی ندارند. برای مثال نام شیما که یکی از نامهای متداول است به معنای زن خالدار است. برخی دیگر از اسم ها که ظاهر عجیب دارند و یا خارجی هستند و موجب تمسخر توسط دیگران می شوند. یکسری از نام‌ها قابل توجه‌اند؛ نام‌های عجیبی که توسط سازمان ثبت احوال در طول این سال‌ها تغییر کرده‌اند. نام‌هایی که یا دارای معنای بدی بوده‌اند یا آنقدر انتخاب آنها به عنوان اسم عجیب بوده است که صاحبانشان را دچار مشکل می‌کرده است در این موارد سازمان ثبت احوال لیستی از 3737 نام پسرانه و 3812 نام دخترانه ارائه داده است که هر شخصی نامش در آن باشد بلافاصله به اسم مناسب، قابل تغییر است.

چند مورد از نامهای عجیب که طی چند سال اخیر در سازمان ثبت احوال برای تغییر آنها مراجعه شده است. یاسمین خان که نام مردی در میانه است و معلوم نیست نام زنانه است یا مردانه؛ یا خانمی در آبادان که نامش آمریکاست! ساس، نام مردی در شیراز است و گیلاس نام زنی در اردبیل، قاچاق نام مردی در الشتر است و قیمتی نام زنی در سنقر و…آخرت، بخاره، بطری، بسته، تماشا، ترکه، چرت، چرمی، حرف ناز، خیال، دده، سبیله، سماور، شناور، طوطی، قصر، قنداب، گلدان، مسکو، مریخ، مخصوص، نتیجه، نخواسته، ویلا، هکتار و هزار تومانی اسمهایی بوده که شهروندان تهرانی با مراجعه به ثبت احوال خواستار تغییر آن شده اند.

نکته: در صورتی که نام در لیست ارائه شده ثبت احوال نباشد تغییر آن مسیر دشوارتری را می طلبد، بخصوص اگر آن نام مذهبی باشد. همچنین برای جلوگیری از مجبور شدن فرزند شما برای تغییر نام، دانستن نکاتی که می تواند به انتخاب یک نام خوب منجر شود بسیار مفید است و ما سعی کرده ایم نکات مهم در انتخاب نام را در قالب مطلبی تحت عنوان آموزش انتخاب اسم فرزند برای شما عزیزان آماده کنیم و امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

طی سالهای اخیر استفاده از نامهای پسرانه اصیل فارسیبسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی از نامهای پسرانه ایرانی که با حرف ل شروع می شوند را ببینید.

 

نامهای پیشنهادی نماگرد با حرف ل

لهراسب – لیث – لاوان – لنا

فهرست موضوعی نامها و معانی

[rayfa_table type=”j3″]
اسم های پسرانه اسم های دخترانه
اسم های پسرانه فارسی اسم های دخترانه فارسی
اسم های پسرانه ترکی اسم های دخترانه ترکی
اسم های پسرانه کردی اسم های دخترانه کردی
اسم های پسرانه لری اسم های دخترانه لری
اسم های پسرانه عربی اسم های دخترانه عربی
اسم های پسرانه بلوچی اسم های دخترانه بلوچی
اسم های پسرانه ترکمنی اسم های دخترانه ترکمنی
اسم های پسرانه گیلکی اسم های دخترانه گیلکی
اسم های پسرانه مازنی اسم های دخترانه مازنی
اسم های پسرانه سیستانی اسم های دخترانه سیستانی
اسم های پسرانه یونانی اسم های دخترانه یونانی
اسم های پسرانه عبری اسم های دخترانه عبری
[/rayfa_table]

 

[rayfa_table type=”j2″]

نام های پسرانه فارسی که با حرف ل شروع می شوند

لابان عبری از عربی، لین ، سفید، نام پدر همسر یعقوب (ع)
لار نام پسر گرگین میلاد، از شخصیتهای شاهنامه
لاوین اسم منطقه ای مرزی در مغرب ایران
لنا نمکین – مرکب از لن (نمک سانسکریت) + الف نسبت فارسی
لنبک از شخصیت های شاهنامه، نام سقائی جوانمرد در زمان بهرام گور پادشاه ساسانی
لهاک از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر ویسه برادر پیران و جزو سپاهیان افراسیاب تورانی
لهراسب لهراسپ، به معنی صاحب اسب تندرو، از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر اروندشاه از نژاد کیقباد پادشاه کیانی
لهراسپ صاحب اسب تندرو، از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر اروندشاه از نژاد کیقباد پادشاه کیانی
لواده از شخصیتهای شاهنامه فردوسی، نام جد گروهی از سپاهیان کیخسرو پادشاه کیانی
لیبرا آزاده ، رها (به کسر ب)
لیبرا طلا، سکه ای رایج در ایران باستان که وزن آن معادل 65 مثقال یا 328 گرم بوده است.
[/rayfa_table]

 

[ type=”green”]توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا