تعبیر خواب

تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

4.8/5 - (27 امتیاز)
[ type=”blue”]در این پست از نماگرد قصد داریم شما را با تعبیر خواب سگ آشنا کنیم. به طور کلی دیدن سگ در خواب نمادی از وقایع مختلف است که بسته به شرایط فرد رویابین می‌تواند متفاوت باشد. اگر برای مطالعه تعبیر خواب سگ تمایل دارید با مجموعه تعبیر خواب نماگرد همراه ما باشید.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

نشانه شناسی و …معانی نمادین رایج در مورد خواب دیدن سگ ها

1- نماد نگهبانی و مراقبت

سگ‌های نگهبان چینی که مجسمه‌های عظیم و با ابهت آن‌ها اغلب به صورت نشسته در بیرون معابد در کشور چین به چشم می‌خورد، نمونه‌هایی بی نقص و عالی از سگ‌های نگهبان هستند. اگر سگی که در خواب دیده‌اید یکی از آن‌هایی است که با راحتی عجین است و آرام و بی‌آزار به نظر می‌رسد، در آن صورت این خواب ممکن است نشان دهنده‌ی آن باشد که بیننده‌ی خواب هم چنین احساسات خوشایند مشابهی را تجربه می‌کند. او احساس امنیت و رضایتمندی می‌کند. شاید، در عالم بیداری، شخص خواب بیننده از احساس امنیتی بخصوصی برخوردار است.

سگ‌ها نه تنها به لحاظ اسطوره شناسی نماد «نگهبان» هستند بلکه همه‌ی مردم و صاحبان آن‌ها چنان پرورششان می‌دهند که از آن‌ها نگهبانی کنند. بعضی از سک‌ها جوری تربیت می‌شوند که با خشونت و پارس کردن به محافظت از فرد بپردازند.

باید ببینید سگی که در خواب می‌بینید چه کاری انجام می‌دهد. آیا پارس می‌کند؟ اگر چنین است، خواب سگ می‌تواند تلاش برای جلب توجه شما به چیزی اشتباه در ضمیر ناخوداگاه‌تان باشد یا ممکن است بخواهد توجه شما را به وضعیتی نا امن در عالم بیداری معطوف کند.

 

2- نماد راهنما

در عالم بیداری، سگ‌ها اغلب به عنوان حیوانات کمک کننده و همیار استفاده می‌شوند. در خواب، سگ‌هایی که به راهنمایی افراد در عالم بیداری می‌پردازند، می‌توانند به فرد کمک کنند زوایای پنهان در قلمرو ناخودآگاه خود را کشف کند.

آن‌چه پنهان است می‌تواند به طرز غافلگیرکننده‌ای خوشایند باشد، مانند نعمات و استعدادهای کشف و استفاده نشده. یا اینکه، خواب سگ می‌تواند به جنبه‌های ناخوشایند شخصیت فرد اشاره داشته باشد، یا طرق نیمه‌خودآگاهی که خواب ببیننده از طریق آن‌ها خودش را درگیر خود ویرانی ساخته است.

 

3- نمادهای وفاداری

همان طور که پیشتر بیان شد، ویژگی وفاداری با نام سگ‌ها عجین است. وقتی خواب سگ می‌بینید، بررسی کنید که آیا سگ تنها است یا همراهی دارد. اگر چنین است، و اگر سگ سالم است، آن شخص همراه می‌تواند نماد کسی باشد که شخص خواب بیننده به او اعتماد یا باور دارد. پس مطمئن شوید که پایه‌های این اعتماد مستحکم است.

اگر سگی که خواب دیده‌اید به نوعی زخمی شده باشد، می‌تواند نشانه‌ی خیانت، سوء استفاده از اعتماد، یا رابطه‌ای به مشکل خورده‌ی شما با شخصی که همراه سگ است باشد.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

کابوس‌های رایج درباره‌ی سگ‌ها

اگر در خواب ببینید سگ خبیث است و/یا غر غر می‌کند

این کابوس نشان دهنده‌ی درگیری و تضاد درونی در شخص ببینده‌ی خواب است. همچنین ممکن است نشانه‌ی خیانت یا ناصادق بودن نیز باشد.

 

اگر در خواب سگی بیمار را ببینید

این خواب می‌تواند نماد غفلت کردن از یک دوستی باشد. اگر سگ مرده بود یا در حال مرگ بود، در آنصورت به معنی از دست دادن دوستی خوب یا روبه افول گذاشتن غرایزتان است.

 

اگر خواب ببینید سگی دست‌تان را گاز می‌گیرد

این خواب نماد بی‌وفایی است. این که خواب ببینید کسی را سگ گاز می‌گیرد نشانه‌ی وقوع خیانت است. شما احساس می‌کنید که این شخص فریبتان داده است. دیدن سگی که از خوشحالی پارس می‌کند در خواب نشانه‌ی شعف و فعالیت اجتماعی است.

 

نزاع و درگیری سگ‌ها در خواب

دیدن نزاع و درگیری سگی در خواب حاکی از آن است که مایوسانه جنبه‌ای از وجود خود را انکار می‌کنید. احساس خجالت و شرمساری دارید.

خواب درگیری سگ‌ها نشانه‌ی تضاد علایق بین شما و یکی از نزدیکان‌تان است. باید از این وضعیت دوری کنید.

 

اگر در خواب ببینید سگی کشته می‌شود

سگ‌ها می‌توانند نشان دهنده‌ی مسائلی باشند که قرار است از شما سبقت بگیرند و شما را زیر فشار بگذارند. گاهی سگ‌ها می‌توانند آدم‌های بی اخلاقی باشند که می‌شناسیدشان. کشتن سگ با دست‌های‌تان نشان از آن دارد که عزم‌تان را جزم کرده‌اید تا مسائل و مشکلاتی که تا سر حد مرگ عذاب‌تان می‌داد را برطرف کنید.

 

اگر خواب ببینید سگی به سمت شما می‌آید

اگر خواب دیدید سگی به سمت شما می‌آید، چنین خوابی نمی‌تواند نشانه‌ی خوش یمنی باشد. ممکن است حاکی از اتفاقی بد یا وضعیتی منفی باشد که به زودی در زندگی‌تان رخ می‌دهد. غلبه بر این مشکل کار دشواری خواهد بود.

 

اگر خواب بازی کردن با سگ خودتان یا سگ کس دیگری را ببینید

اگر خواب دیدید با سگ‌تان یا سگ شخص دیگری بازی می‌کنید، این خواب ممکن است نشان از شخصی باشد که برای شما رفیق خوبی خواهد شد.

 

اگر خواب ببینید با سگ‌های بسیار زیادی بازی می‌کنید

اگر چنین خوابی دیدید ممکن است نشانه‌ی ماهیت مقتصد شما باشد که باعث می شود با دیگران رفتاری خودخواهانه داشته باشید.

 

اگر خواب ببینید سگ کسی را گاز بگیرد

اگر خواب دیدید سگ شما یا کسی که می‌شناسیدش را گاز گرفت، چنین خوابی ممکن است نشان از نوعی سردرگمی داشته باشد.

 

اگر خواب ببینید سگ پای‌تان را گاز می‌گیرد

اگر چنین خوابی دیده باشید نشانه‌ی از دست دادن توانای‌تان در بازیابی تعادل در زندگی است. شاید نمی‌خواهید برای دستیابی‌ به اهداف‌تان گامی به جلو بر دارید. همچنین ممکن است نشانه‌ی تردید در حرکت به سمت وضعیتی جدید باشد.

 

خواب غذا دادن به سگ‌ها

اگر خواب دیدید به سگی غذا می‌دهید، چنین خوابی می‌تواند نشانه‌ی قابل اعتماد بودن، عزم راسخ، و استقلال شما باشد.

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید: تعبیر خواب گربه ، تعبیر خواب مار ، تعبیر خواب بارداری ، تعبیر خواب عقرب

 

اگر خواب ببینید نمی‌توانید از دست سگی فرار کنید

اگر خواب دیدید نمی‌توانید از دست سگی خلاص شوید، این خواب ممکن است نماد کسی در زندگی‌تان باشد که وبال گردن‌تان یا خیلی به شما وابسته است.

 

اگر در خواب ببینید چندین سگ پارس می‌کنند

اگر در خواب ببینید که چند سگ مشغول پارس کردن هستند، می‌تواند نشانه‌ی آن باشد که اخیرا خیلی بداخلاق شده‌اید و با رفتارتان اطرافیان خود را آزرده کرده‌اید.

 

اگر خواب ببینید سگی خریداری می‌کنید

اگر خواب دیدید که سگی خریداری می‌کنید، چنین خوابی ممکن است نماد تمایل شما به با پول خریدن رفاقت‌ها و خدمات افرادی باشد که می‌شناسیدشان.

 

اگر خواب ببینید روی سگی پا می‌گذارید

اگر خواب دیدید روی سگی پا می‌گذارید، چنین خوابی می‌تواند نشانه‌ی آن باشد که رفاقت‌ها و روابط خود را سر سری گرفته‌اید.

 

اگر خواب ببینید سگی را حمام می‌کنید

اگر خواب دیدید سگی را حمام می‌کنید، چنین خوابی نماد ماهیت مراقب‌گونه‌ی شما است. همچنین ممکن است نماد مهربانی و وفادرای‌تان باشد.

 

اگر خواب ببینید سگی دنبال دم خود می‌دود

اگر خواب دیدید سگی دنبال دم خودش کرده‌ است، چنین خوابی ممکن است نماد فائق آمدن موفقیت آمیز بر اوضاعی ناجور باشد. یا شاید روی مسائل بی‌اهمیت وقت زیادی را هدر می‌دهید.

 

اگر خواب ببینید سگی دستتان را می‌لیسد

اگر سگی در خواب دستتان را لیسید، چنین خوابی ممکن است نشان آن باشد که از سوی دوستی برای یافتن شغلی خوب یا ارتقاء شغلی کمک می‌شوید.

 

اگر خواب ببینید سگی به شما حمله می‌کند

اگر در خواب دیدید سگی به شما حمله می‌کند، چنین خوابی نشانه‌ی خوبی نیست. شاید با اوضاعی بد و منفی در زندگی‌تان روبرو هستید مثل درگیری‌ها یا سوءتفاهم‌هایی که ممکن است زندگی تان را جهنم کرده باشند.

 

تعبیر خواب سگ وحشی یا هار

اگر در خواب‌تان سگی وحشی یا هار دیدید چنین خوابی نشانه‌ی خوبی نیست و نماد درگیری و نزاع است.

 

اگر خواب ببینید سگی هار دنبال‌تان کرده است

اگر در خواب سگی وحشی دنبال‌تان کرده بود، چنین خوابی ممکن است نشان از موانع یا مشکلاتی باشد که به نیرو و تمرکز بسیار زیادی از سوی شما برای برطرف کردنش نیاز داشته باشد.

 

اگر خواب سگی دوست داشتنی و ملوس را ببینید

اگر با سگی دوست داشتنی در خواب مواجه شدید، چنین خوابی ممکن است نشانه‌ی خوبی باشد و حاکی از وفاداری اطرافیان‌تان است. شما واقعا از داشتن چنین افرادی در اطراف‌تان خوشحال هستید که قدر شما را می‌دانند و دوست‌تان دارند.

 

خواب گرداندن یک سگ در خواب

اگر خواب دیدید که سگی را می‌گردانید، چنین خوابی می‌تواند نشانه‌ی موفقیت شما در آینده‌ای نزدیک باشد.

 

اگر خواب سگی قلاده‌دار ببینید

اگر خواب سگی را دیدید که قلاده به گردن داشت ممکن است نشان از ماهیت وجودی خوب شما داشته باشد – قدرت کنترل شما بر غرایز و هوس‌های‌تان.

 

تعبیر خواب سگ غول پیکر

اگر سگ غول پیکری را در خواب دیدید، این خواب می‌تواند نماد دیدار با کسی باشد که ممکن است دوست یکی از دوستان بسیار خوب‌تان باشد. این خواب می‌تواند نشانه‌ی کمک و حمایت از سوی دوستی قدیمی نیز باشد که مدت‌ها است او را ندیده‌اید.

 

خواب ترسیدن از یک سگ غول پیکر

اگر خواب دیدید از سگی غول پیکر ترسیده‌اید این نشانه‌ی غالب آمدن بر مشکلات بزرگ زندگی است. این خواب همچنین می‌تواند نشانه‌ی حذف تمام چیزهای منفی از زندگی‌تان باشد.

 

تعبیر خواب سگ ولگرد

اگر خواب سگ ولگردی را ببینید، می‌تواند نشانه‌ی بداقبالی بزرگی در آینده ای نزدیک باشد. شما ممکن است با وضعیتی دشوار یا بیماری روبرو شوید که غلبه بر آن دشوار خواهد بود.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب سگ از دیدگاه روانشناسی یونگ

 

 • دیدن سگ در خوابتان نمادی از شهود (بینش)، وفاداری، سخاوت، حفاظت و راستی است. خواب بیانگر این است که ارزش‌های قوی و تنش‌های خوب شما، شما را قادر می‌سازد که در دنیا پیش بروید و موفق شوید. خواب دیدن سگ ممکن است بیانگر کسی در زندگی تان باشد که این ویژگی‌ها را داشته باشد. تعبیر دیگر این است که دیدن سگ در خوابتان بیانگر مهارتی است که شما ممکن است رد کرده باشید یا فراموش کرده باشید. اگر سگ هار باشد و/یا غر غر کند، بیانگر یک کشمکش درونی با خودتان است. ممکن است بیانگر خیانت و عدم صداقت باشد. اگر سگ مرده باشد یا در حال مردن باشد، به معنی از دست دادن یک دوست خوب یا غریزه تان است.

 

 • خواب دیدن اینکه سگ، پای شما را گاز می‌گیرد بیانگر این است که توانایی متعادل کردن جنبه‌های زندگی تان را ندارید. ممکن است در پیش بردن یک موقعیت جدید شک داشته باشید و دچار تردید باشید یا تمایل ندارید که به سمت اهدافتان پیش روید. تعبیر دیگر این است که نمادی از عدم وفاداری است. خواب دیدن اینکه کسی توسط یک سگ گاز گرفته می‌شود بیانگر خیانت است. شما حس می‌کنید که این فرد شما را به بیراهه می‌کشاند.
  دیدن اینکه در خوابتان، سگ با خوشی صدا می‌کند، نمادی از خوشی و فعالیت اجتماعی است. شما در یک سری مجامع پذیرفته می‌شوید. اگر سگ وحشیانه صدا می‌کند، بیانگر این است که عادت دارید از دیگران تقاضا کنید و موقعیت‌های اطرافتان را کنترل کنید. آیا شما هی تند تند دستور می‌دهید و واق واق می‌کنید؟ تعبیر دیگر این است که می‌تواند بیانگر مجامع غیر دوستانه باشد.

 

 • دیدن یک سگ بیمار در خوابتان نمادی از دوستی فراموش شده است.

 

 • خواب دیدن اینکه به یک سگ غذا می‌دهید به این معنی است که شما یک مهارت یا استعداد قدیمی را پرورش می‌دهید. بیانگر این است که شما نیاز دارید زمان و تلاش بیشتری صرف پرورش دوستی هایتان کنید.
  خواب دیدن سگی که دمش را تکان تکان می‌دهد یا دور خودش می‌چرخد بیانگر این است که شما یک موقعیت را به طوری موثر مدیریت نمی‌کنید. شما زمان زیادی را صرف تلاشی می‌کنید که نتیجه بخش نیست.

 

 • خواب دیدن اینکه دو سگ همدیگر را لیس می زنند بیانگر درک مشترک در یکی از روابط بیداری تان است(یعنی در یکی از روابط بیداری تان به درک مشترک با هم رسیده اید)

 

 • خواب دیدن اینکه شما یک سگ می خرید بیانگر این است که تمایل دارید دوستانتان را بخرید. تعبیر دیگر این است که بیانگر این است که نیاز دارید همراهی و مصاحبت پیدا کنید. اگر شما توسط یک سگ راهنمایی می شوید(یک سگ جلوتان راه افتاده پیش می رود)، بیانگر این است که شما در مرور موقعیت یا مساله ای مشکل دارید.

 

 • خواب دیدن اینکه سگتان را دور می کنید یا میفرستید، بیانگر این است که تصمیمات و انتخاباتی که الان میگیرید، به عنوان عدم وفاداری، سو تعبیر می شود. شما مجبورید چیزی انجام دهید که برای شما درست است و نگران این نباشید که بقیه راجع به این تصمیم چه فکر می کنند. تعبیر دیگر این است که بیانگر رد دوستی است.

 

 • زیرگرفتن یک سگ در خوابتان به این معنی است که شما در مورد نیات یک دوست شک دارید. شاید حس می کنید به شما خیانت شده است.

 

 • خواب دیدن در مورد دویدن یا زندگی کردن با یک دسته سگ، به این معنی است که شما به دنبال حس تعلق و داشتن خانواده هستید. سگ ها ممکن است نمادی از خواهر برادر، بچه ها یا اعضای دیگر خانواده باشد که حس می کنید نیاز دارید حمایت شوند و از گزند دور باشند.

 

 • خواب دیدن اینکه یک سگ را حمام می کنید، نمادی از توانایی پرورش دادن شماست. شما به خودتان، به وفاداری و سخاوت خود، می بالید.

 

 • خواب دیدن اینکه در حال مالش شکم یک سگ هستید بیانگر اعتماد در رابطه است.

 

 • خواب دیدن اینکه شما یک سگ را لباس می پوشانید بیانگر این است که تلاش می کنید شخصیت و عادات خود را بپوشانید.

 

 • خواب دیدن اینکه نمی توانید یک سگ را از کولتان بردارید بیانگر این است که قادر نیستید یک نفر را از کولتان پیاده کنید(یک نفر حسابی سوار شما شده و دارد از شما سواری میگیرد و شما زورتان بهش نمی رسد). شاید آنها خیلی به شما وابسته ند یا خیلی بار روی دوش شمادارند.

 

 • دیدن یک سگ به رنگ سیاه در خوابتان نمادی از جنبه ی سایه وار یک دوست است. قسمت سیاه یک نفر نصیب شما شده و به شما نشان داده شده و شما قادرید که نیات حقیقی او را بفهمید و از آنها سر در آورید. اگر سگ سفید است، بیانگر این است که نیات این دوست، خالص و درست است.

 

 • خواب دیدن اینکه شما پا روی یک سگ می گذارید بیانگر این است که شما دوستی ها یا روابط خاصی را بی اهمیت می شمارید.

 

 • خواب دیدن اینکه یک سگ توله سگ هایی را دارد، به توانایی پرورش دادن شما اشاره دارد.

 

 • خواب دیدن اینکه یک سگ، مار می خورد بیانگر این است که دوستی صمیمی تلاش می کند که شما را از گرفتن یک تصمیم بد باز دارد. دیدن یک سگ با دو سر در خوابتان به این معنی است که شما خیلی مراقب اطرافتان هستید. از طرف دیگر خواب ممکن است به این معنی باشد که نیاز دارید از چیزی که اطراف شماست بیشتر آگاه باشید.

 

 • خواب دیدن اینکه سگ شما تلاش می کند که به شما تجاوز کند یا به شما بپرد، هشداری ازین است که یک نفری که فکر می کنید دوست شماست از شما سو استفاده می کند.

 

 • خوردن غذای سگ در خوابتان بیانگر این است که نیاز دارید به افکار حیوانی یا افکار بدوی رسیدگی کنید. شما ممکن است با مسائل مربوط به وفاداری در یک رابطه مبارزه کنید.

 

 • دیدن لانه سگ در خوابتان بیانگر این است که در مشکل بزرگی هستید. به خاطر عملکردتان تنبیه می شوید.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب سگ

امام صادق علیه السلام می فرمایند:

دیدن سگ درخواب بر چهاروجه بود.

اول: دشمن.

دوم: پادشاه طامع(پادشاه طمعکار).

سوم: دانشمند و خادم بدفعل (دانشمند بد عمل وخادم بد رفتار).

چهارم: مردمان غماز (افراد سخن چین).

لوک اویتنهاو می گوید :

 • سگ : دوست وفادار
 • سگ هار : خطریک دوست را تهدید میکند
 • باس گ بازی کردن : آشتی
 • که پارس میکند : شامانی
 • مورد حمله سگی واقع شدن : خطر
 • مورد گاز گرفتگی سگی واقع شدن : دعوا بر سر پول
 • سگ بسته شده : دشمن
 • سگ زنجیر شده : مراقب دزدان باشید
 • سگهایی که همدیگر را گاز میگیرند : دعوا در بطن خانواده
 • زدن یک سگ : وفاداری

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

سگ اگر آشنا باشد حمایتگر و دوست است و چنان چه نا آشنا و بیگانه باشد خطرناک و مزاحم. در خواب نیز عینا همین حالت پیش می آید.چنانچه در رویای خود سگی دیدید که مطیع و رام است و به دنبالتان می آید و سخن و اشارات شما را می فهمد امنیت دارید و خواب شما خبر می دهد که آسیب نمی بینید و دوستی از شما حمایت می کند و اگر دوست نزدیکی دارید می توانید به او اعتماد کلی داشته باشید زیرا سگ آشنا و مطیع و آرام دوست تعبیر می شود.

خالد بن علی بن محد العنبری گوید:

سگ در خواب، به مردی گمراه و بی ارزش که دنبالهرو هوا و هوس است، تعبیر میشود.

محمد ابن سیرین بصری گوید:

سگ در خواب دیدن، دشمن دون فرومایه است

آنلی بیتون می گوید:

 • اگر در خواب سگی شرور ببینید ، نشانه دشمن و زندگی سخت و غیرقابل تغییر است .
 • اگر خواب ببینید سگی خود را دوستانه به شما می مالد ، علامت منفعت بسیار و دوستانی پایدار است .
 • اگر خواب ببینید سگی از نژاد اصیل دارید ، علامت آن است که به ثروت زیادی دست می یابید .
 • اگر خواب ببینید سگها نمایش می دهند ، نشانه آن است که بخت و اقبال به یاری شما می شتابد .
 • اگر خواب ببینید که سگها روباه یا شکار دیگری را دنبال می کنند ، علامت فعالیت بسیار در تمام زمینه های زندگی است .
 • دیدن سگ دست آموز در خواب ، علامت ابراز عشق با خودخواهی و کوته فکری است . اگر دختری چنین خوابی ببیند ، علامت آن است که نامزدش بیش از اندازه خودخواه است.
 • اگر سگها را کنار گربه ها با ظاهری دوستانه ببینید که ناگاه به سوی هم بر می گردند و دندانهای خود را شنان می دهند و با هم می جنگند ، نشانه آن است که در کار عشق و اهداف دنیوی با دردسر روبرو خواهید شد
 • اگر خواب ببینید به تنهایی سفر می کنید و سگی به دنبال شما می آید ، علامت یافتن دوستانی وفادار و پیمانهای موفقیت آمیز است .

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب سگ مرده

معبران می گویند:

سگ مرده در در خواب این است که اگر خوشحال بودید نشانه رفع دشمنی است اما اگر ناراحت بودید نشانه از دست دادن یکی از نزدیکان است.

از دیدگاه روانشناسی یونگ

سگ در حال مرگ یکی دیگر از خواب‌های رایج درباره‌ی سگ است. این خواب می‌تواند ناراحت‌کننده باشد، خصوصا اگر آن سگ حیوان خانگی محبوب‌تان باشد. لوونبرگ می‌گوید این خواب معنی‌اش این نیست که سگ‌تان در آستانه‌ی مرگ است (البته اگر در بیداری یا در خواب نگران سلامتی او هستید باید او را پیش دامپزشک ببرید)، اما ممکن است نشان‌دهنده‌ی رابطه‌ای رو به پایان در زندگی‌تان باشد.

 

 • حیواناتی که در خواب مشاهده می‌کنیم، سمبل غرایز موجود در رفتار و شخصیت انسان هستند. سگ می‌تواند با غرایزی مثل ترحم، محبت، دلسوزی و وفاداری مرتبط باشد. زمانی که در خواب خود، سگ را به گونه‌ای وحشی یا استرس آور مشاهده می‌کنید، نشان دهنده‌ی این معناست که در شناخت غرایز مرتبط با سگ، دچار مشکلاتی شده اید.

 

 • سگ مرده در خواب می‌تواند به احساس منفی شما درباره‌ی توقف یک احساس یا یک دوره در زندگی بیداری مرتبط باشد. این خواب با مفاهیمی مثل مرگ و توقف و انفعال یا احساس شکست در روابط عاطفی مرتبط می‌باشد. این خواب تصویرگر یک اتفاق قریب الوقوع نیست بلکه بیان کننده‌ی ترس درونی شما نسبت به اتفاقاتی است که احساس می‌کنید ممکن است خارج از اراده‌ی شما رخ داده و زحمات شما را از بین ببرند.

 

 • بسیار اهمیت دارد که در هنگام مشاهده‌ی سگ مرده در خواب خود، چه احساسی را تجربه می‌کنید. این خواب می‌تواند تصویرگر غریزه‌ای سرکوب شده یا نادیده گرفته شده در زندگی بیداری باشد. شما هم اکنون در حال درک این موضوع هستید که سرکوب، راه حل موثری در مقابله با احساسات و غرایز نیست.

 

 • انسان تنها موجودی است که می‌تواند با شناخت ماهیت غرایز خود، به کنترل و تربیت آن‌ها بپردازد و از این غرایز کنترل شده، در جهت پیشبرد اهداف خود در زندگی بیداری و در زمینه‌های مختلف زندگی استفاده کند.

 

 • اگر در واقعیت صاحب یک سگ باشید یا به هر ترتیب، سگی که در خواب خود مرده مشاهده می‌کنید را در دنیای واقعی بشناسید، باید بدانید که این خواب، تصویرگر احساساتی است که از ماهیت آن‌ها آگاه هستید. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که با دیدن این سگ خاص، چه خاطرات، احساسات و تجربیاتی در شما زنده می‌شود؟ این تجربیات چگونه به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های فعلی مبارزه کرده و پیروز شوید؟

 

 • سمبل سگ مرده از شما می‌خواهد تا فقدان درونی خود را شناخته و به شیوه‌ای منطقی با آن رو به رو شوید و اجازه ندهید که تداوم این احساس منفی، موجب افسردگی یا کاهش اعتماد به نفس شما شود. اگر در خواب خود احساس کنید که سگ، به دست یک انسان شرور کشته شده است، باید بدانید که فرد قاتل، سمبل بخشی از افکار و نماینده‌ی ترس‌های درونی خودتان است.

 

 • اگر فرد قاتل را در زندگی بیداری نشناسید، باید بدانید که این فرد سمبل برخی از افکار ناشناخته‌ی شماست که لازم است درباره‌ی آن، اطلاعات بیشتری کسب کنید. تعبیر این خواب از شما می‌خواهد تا اجازه ندهید که ترس‌های هیجانی و غیر منطقی شما را تعقیب کرده یا در شما رخنه کنند و تصمیمات روزمره‌ی شما را تحت تاثیر قرار دهند.

 

 • در نهایت این موضوع اهمیت دارد که سگ مرده‌ای که مشاهده می‌کنید، چه رنگ یا نژادی دارد. به طور مثال اگر سگ را به رنگ خاص و خیره کننده‌ای مشاهده کنید، باید توجه داشته باشید که رنگ مشاهده شده، کدام حس یا هیجان را در شما زنده می‌کند و برای شما یادآور چیست.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب سگ در سرزمین رویاها آمده

در سر زمین رویاها آمده:

 • خواب سگ : خوشبختی توام با خطر
 • خواب سگ خودتان : یک دوست به شما خدمت خواهد کرد .
 • یک سگ که به دیگران تعلق دارد : مراقب دردسر باشید .
 • یک سگ بزرگ : شما دوستان بسیاری دارید .
 • یک سگ کوچک :مراقب دشمنان باشید .
 • یک سگ مسابقه : دریک معامله یا محکمه می بازید .
 • یک سگ نگهبان : مشاجره بین زن و شوهر
 • سگ پلیس : مشاجره با شریک کارتان در پیش است
 • سگ مخصوص کورها : باید مدتی روزه بگیرید .
 • یک سگ کوچک قشنگ : یک مهمان ناخوانده به ملاقات شما می آید .
 • یک سگ بامحبت :همه چیز بخوبی پیش خواهد رفت .
 • یک سگ نه زیاد دوست داشتنی : یک دوست خوب به کمک شما می آید .
 • یک سگ گرگی : از صمیم قلب عاشق خواهید شد .
 • یک سگ بولداگ : با شخص مورد علاقه تان مشاجره خواهید کرد .
 • یک سگ سن برنارد : دوستان بسیار صادق و وفاداری خواهید داشت .
 • یک سگ گله : ناکامی
 • یک سگ ولگرد : وفاداری در عشق
 • یک سگ ژولیده : معشوقتان به شما وفادار است .
 • یک سگ خوشحال :معشوق خود را از دست میدهید
 • یک سگ غمگین :رنج و ناراحتی
 • یک سگ خوابیده : نباید بترسید
 • یک سگ غرغر می کند : خطر بسیار بزرگ
 • سگی که دهانش کف کرده : تغییرات خوشایند در پیش است
 • یک سگ شجاع : همکار شما شخص شجاع و وفاداری است
 • یک سگ گمشده : خبرهای بسیار بد
 • یک سگ پارس می کند : مشاجره و نزاع
 • یک سگ از یک زخمی مراقبت می کند : کلیه اقدامات شما بیهوده خواهند بود .
 • یک سگ در حال جدال : مراقب دزدان باشید .
 • سگها باعث خرابی می شوند : یک راز فاش می شود .
 • یک سگ که لباسهای مردم را پاره می کند : پشت سر شما در فامیل پرگوئی می کنند .
 • سگی که دیگران را گاز می گیرد : 1- کسی که به او اطمینان دارید ابداً شخص صادقی نیست 2- یک دوست به شما خیانت می کند .
 • سگها در حال بازی : شما درخطر هستید
 • یک سگ نر و ماده بازی می کنند : عشاق به یکدیگر دروغ می گویند .
 • یک سگ نر یک سگ ماده را دوست دارد :تمامی خواسته های شما برآورده می شود .
 • یک سگ و گربه با هم بازی می کنند :مشاجرات بزرگ عشقی
 • یک سگ و گربه جدال می کنند :مشاجره با دوستان و آشنایان
 • یک سگ به دنبال شما می دوند : دیگران باعث بدنامی شما شده اند .
 • یک سگ تازی :بر مخالفان و رقبا پیروز می شوید .
 • شما یک سگ تازی دارید :در مسابقه برنده میشوید
 • یک سگ تازی در حال دویدن : یک نامه محتوی خبرهای خوش
 • یک دسته سگ شکاری : موفقیت بعد از یک مبارزهسخت از آن شماست .
 • سگها در حال شکار : شانس و خوشبختی
 • شما یک سگ شکاری دارید : وضعیت زندگی شما سریعاً رو به بهبودی است .
 • فوکس تریه یکی از دوستان شما را گاز می گیرد : کسی که دوستش دارید به شما خیانت میکند .
 • یک فوکس تریه با بجه ها بازی می کند : خرج زندگی خود را در آینده براحتی فراهم خواهید کرد.
 • مجردها خواب سگ ببینند : آنها در خطر فریب خوردن هستند .
 • متاهلها خواب سگ ببینند : آنها بر سر عشق مشاجره می کنند .
 • یک سگ می فروشید : یکنفر با نیت بد مراقب شماست .

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب حمله کردن و گاز گرفتن سگ

مطیعی تهرانی می گوید:

تعبیر خواب حمله کردن سگ خوب نیست البته بستگی به میزان ابهت سگ دارد . اگر در خواب ببینید که سگ ها به شما حمله میکنند به هیچ وجه خوب نیست .

اگر سگی ماده در خواب به شما حمله کرد باید خود را از خطر زنی فرومایه حفظ کنید که او زنی است آزار رساننده و خطرناک. حمله سگ در خواب مبارک نیست. سگ اگر بزرگ و درنده و موحش باشد دشمنی است قوی پنجه و بسیار خطرناک ولی اگر سگ ضعیف و کوچک باشد دشمنی است ناتوان که قادر نیست آزار برساند مثل سگ‌های زینتی و کوچک که عده ای در خانه‌ها نگه می‌دارند

آنلی بیتون می گوید:

اگر خواب ببینید سگی شما را گاز می گیرد ، علامت همدمی است که در زندگی شما فتنه جویی می کند.

لوک اویتنهاو می گوید :

تعبیر خواب حمله سگ خطر است و باید بسیار مراقب باشید خواب حمله سگ و گاز گرفتن سگ نشانه دعوا بر سر پول است تعبیر خواب سگ هایی که همدیگر را گاز میگیرند نشانه دعوا در بطن خانواده است

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی سگی به تو پارس می‌کند، یـعـنـی دشمنت به تو حرف زشتی می‌زند.

اسماعیل بن اشعث می‌گوید:

اگر ببینی سگ شکاری را از خودت دور می‌کنی، یـعـنـی از دشمن با منفعتی جدا می‌شوی.

آنلی بیتون می‌گوید :

اگر خواب ببینید سگی شما را گاز می گیرد ، تعبیرش همدمی است که در زندگی شما فتنه جویی می کند . اگر سگ هاری در خواب تان شما را گاز بگیرد ، علامت آن است که یکی از افراد مورد علاقه شما در آستانه دیوانگی است و احتمال دارد اتفاق بدی رخ دهد

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی سگی تو را گاز گرفته و زخمی کرده‌ است، یـعـنـی دشمنت به تو آسیب می‌رساند.

اگر ببینی سگی لباس تو را گاز گرفته است، یـعـنـی دچار مسئله ناخوشایندی می‌شوی.

اگر ببینی سگی لباس تو را پاره کرده است، یـعـنـی دچار کاهش و ضرر و زیان مالی می‌شوی.

اگر ببینی سگی از تو فرار می‌کند، یـعـنـی دشمن از تو دوری و حذر می‌کند.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب فرار کردن از سگ و سگ شکاری

محمدبن سیرین می گوید:

اگر بیند که سگ از وی می‌گریخت، دلیل است دشمن از وی برحذر بو.

اسماعیل بن اشعث می گوید:

سگ شکاری در خواب، دشمنی بود ظاهر. اگر بیند که به سگی شکار می‌کرد، دلیل که از دشمنی دعوی دانش کند و خیر و منفعت یابد. اگر بیند که سگ شکاری ازخود دور نمود، دلیل است از دشمنی با منفعت جدا شود.

آنلی بیتون می گوید:

اگر خواب ببینید سگی شکاری از روی رد پا به جستجوی شماست ، نشانه آن است که در دام وسوسه ای می افتید و احتمال دارد در زندگی سقوط کنید .

 

تعبیر خواب سگ مریض

معبرن می گویند:

سگ مریض و لاغر نشانه این است که خطری شما را تهدید نمی کند ولی مراقب دوستان خود باشید.

 

تعبیر خواب سگ خانگی

منوچهر مطیعی تهرانی گوید :

خواب سگ خانگی ( به شرطی که در بیداری در خانه سگ نداشته باشید ) تعبیرش آنست که کسی در خانه شما هست که صداقت ندارد .

تعبیر خواب سگ خانگی ( مانند سگ های زینتی و کوچک که عده ای در خانه ها نگه می دارند ) خطری را خبر نمی دهد .

آنلی بیتون می‌گوید :

اگر خواب ببینید سگ خانگی از نژاد اصیل دارید ، علامت آن است که به ثروت زیادی دست می یابید .

تعبیر خواب دیدن سگ خانگی ابراز عشق با خودخواهی و کوته فکری است .

اگر دختری چنین خوابی ببیند ، علامت آن است که نامزدش بیش از اندازه خودخواه است.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب صدای سگ

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید:

صدای سگ بدگویی و سیاست و فحش و ناسزا است و چنان چه در خواب صدای سگی را بشنوید ولی سگ را نبینید نشان آن است که از شما بد می گویند، غیبت می‌کنند و توطئه ترتیب می‌دهند. سگ اگر آشنا و رام باشد و بانگ و صدا راه بیندازد فحش و ناسزا است و خواب شما می‌گوید با یک نفر برخوردی نا مطلوب خواهید داشت که او نسبت به شما سخنان زشت می‌گوید و دشنام می‌دهد.

خواب صدای سگ و زوزه کشیدن سگ

آنلی بیتون می‌گوید:

 • تعبیر خواب صدای سگ ( اگر سگ در ناراحتی زوزه بکشد ) نشانه مرگ یا جدایی طولانی بین دوستان است .
 • اگر در خواب دیدید که سگ زوزه کشید و پارس کرد نشانه فحش و ناسزا است و خواب شما می گوید با یک نفر برخوردی نا مطلوب خواهید داشت که او نسبت به شما سخنان زشت می گوید و دشنام می دهد .
 • تعبیر خواب شنیدن صدای سگ ، نشانه شنیدن اخباری است که شما را پریشان و مضطرب می سازد . خواب شنیدن پارس سگها هنگام جنگیدن با هم ، علامت آن است که زندگی شما پریشان و غم زده خواهد بود و از دشمنان شکست خواهید خورد .
 • خواب شنیدن صدای خرخر و پارس سگ نشانه آن است که تحت فرمان افراد فریبکار قرار خواهید گرفت و آرامش خانواده به هم خواهد خورد .
 • شنیدن غرش سگها هنگام جنگیدن با هم ، در خواب ، علامت آن است که زندگی شما پریشان و غم زده خواهد بود و از دشمنان شکست خواهید خورد .

محمدبن سیرین گوید :

تعبیر خواب صدای سگ نشانه آنست که از دشمنی بزرگ ، سخنانی زشت و ناسزا خواهید شنید

یوسف نبی علیه السلام گوید :

خواب صدای سگ نشانه گرفتاری و به زحمت افتادن است

لوک اویتنهاو می گوید :

صدای عوعوی سگ در خواب به این معنی است که باید به اعلان خطر آدمهای خیر خواه گوش کنید

صدای عوعوی سگ در خواب احتمال دزدی یا خطر آتش سوزی را نشان میدهد .

 

تعبیر خواب پارس سگ

لیلا برایت می گوید:

شنیدن پارس سگ در خواب، بیانگر وقوع اتفاقات ناگوار است. اگر در خواب ببینید که سگى براى کمک به شما پارس مى‏کند، یعنى باید بیشتر مراقب کارهایتان باشید.

آنلی بیتون می گوید:

صدای پارس یک سگ را می شنوید : 1- نصیحت دوستانتان را گوش کنید 2- مشاجره

یک سگ در حال پارس کردن : دست به هیچ کار جدیدی نزنید .

یک سگ به دوستان شما پارس می کند : یک راز فاش می شود.

تعداد زیادی سگ پارس می کنند : یک واقعه مهم درپیش است .

 

تعبیر خواب ترساندن سگ

مطیعی تهرانی می گوید:

اگر در خواب ببینید که سگی از شما ترسید و گریخت کسی را که دوست ندارید از خویشتن می رانید ولی ممکن است آن شخص هر کس هست شما را دوست داشته باشد زیرا وفاداری سگ مشهور است. اگر سگی را در خواب از خود راندید و آن سگ به ضعف و زبونی نزد شما بازگشت نیکو است چون خواب شما می‌گوید در امری اشتباه می‌کنید ولی سود شما در آن است که خلاف میل خود رفتار کنید. در این حالت ضعفی که سگ در خواب شما نشان می‌دهد مبشر پیروزی است در بیداری.

 

تعبیر خواب ترسیدن از سگ

آنلی بیتون می گوید:

اگر در خواب از دیدن سگ بزرگی بترسید ، علامت آن است که می خواهید زندگی خود را از حد معمول ارتقاع دهید . دچار مشکلاتی خواهید شد . اگر دختری چنین خوابی ببینید ، علامت آن است که با مرد معقول و خوشٌ قلبی ازدواج خواهی کرد

 

تعبیر خواب سگ سیاه

از دیدگاه روانشناسی یونگ

سگ‌های سیاه در خواب: نماد مرگ یا تغییر

از آنجایی که سگ به نوعی با عالم اموات در ارتباط است، و از آنجایی که رنگ سیاه اغلب به عنوان نماد مرگ و سوگواری استفاده می‌شود، این کاملا محتمل است که این دو با هم (سگ و رنگ سیاه) پیام آور مرگ باشند.

تغییر و انتقال اغلب خسرانی را در بر دارند. اگر، به عنوان مثال، یکی به مکان جدیدی نقل مکان کند تا شغل یا رابطه‌ای را پی بگیرد، از دست دادن دوستان که از این تغییر ممکن است حاصل شود را می‌توان از دیدن سگ سیاه در خواب تعبیر و برداشت کرد.

معبران می گویند:

سگ سیاه در خواب نشانه افسردگی ، ترس از مرگ و امیدی است که در ما از بین رفته و موجب افسردگی شده است.

در سر زمین رویاها آمده:

سگ سیاه : مراقب دوستان خیانتکار باشید .

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب سگ سفید

تعبیر خواب دیدن سگ سفید رنگ مثبتی است و سگ سفید نماد دوستی و سعادت است. وقتی این دو با هم در خواب کسی ظاهر شوند حاکی از رابطه‌ی او با خانواده یا دوستان در ذهن ناخودآگاه‌شان هستند. تعبیر خواب سگ سفید می‌توانند نشان دهنده‌ی مسائلی باشند که قرار است از شما سبقت بگیرند و شما را زیر فشار بگذارند. گاهی سگ‌ها می‌توانند آدم‌های بی اخلاقی باشند که می‌شناسیدشان. کشتن سگ سفید با دست‌های‌تان نشان از آن دارد که عزم‌تان را جزم کرده‌اید تا مسائل و مشکلاتی که تا سر حد مرگ عذاب‌تان می‌داد را برطرف کنید.

از دیدگاه رواننشاسی یونگ

سفید رنگ مثبتی است و سگ نماد دوستی و سعادت است. وقتی این دو با هم در خواب کسی ظاهر شوند حاکی از رابطه‌ی او با خانواده یا دوستان در ذهن ناخودآگاه‌شان هستند.

آنلی بیتون می گوید:

اگر خواب ببینید سگ سفیدی دوستانه به شما نزدیک می شود ، نشانه آن است که در امور عشق و زندگی پیروز می شوید . اگر دختری چنین خوابی ببیند نشانه آن است که به زودی ازدواج خواهد کرد .

معبران می گویند:

سگ سفید بزرگ یا کوچک در خواب این است که اگر آن سگ با شما خوب باشد دوست شماست و اگر بد باشد دشمن شماست.

در سر زمین رویاها آمده:

یک سگ سفید : پول هنگفتی نصیب شما می شود .

 

تعبیر خواب سگ خاکستری

در سر زمین رویاها آمده:

سگ خاکستری : یک دوست وفادار در کنار شماست .

 

تعبیر خواب سگ قهوه ای

از دیدگاه روانشناسی یونگ

تعبیر خواب دیدن سگ قهوه ای معمولا وقتی ظاهر می‌شود که ما احساس عدم کنترل بر روابطمان را داشته باشیم، یا دوستی جدیدی را در افق زندگی خود ببینیم. دیدن نزاع و درگیری سگ قهوه ای در خواب حاکی از آن است که مایوسانه جنبه‌ای از وجود خود را انکار می‌کنید. احساس خجالت و شرمساری دارید. تعبیر خواب سگ قهوه ای نشانه‌ی تضاد علایق بین شما و یکی از نزدیکان‌تان است. باید از این وضعیت دوری کنید.

در سر زمین رویاها آمده:

سگ قهوه ای : یکنفر از شما می ترسد .

 

دیدن سگ چند رنگ در خواب

از دیدگاه روانشناسی یونگ
سگ‌های چند رنگ در خواب اغلب نشانگر تعابیر مختلفی در رابطه با هر رنگ هستند. بدیهی است که تعبیر آن‌ها کمی دشوارتر است.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب سگ هاری

آنلی بیتون می‌گوید :

اگر سگ هاری در خواب ببینید ، نشانه آن است که تلاشهای شما به موفقیت نمی انجامد و شاید به بیماری خطرناکی مبتلا شوید .

 

تعبیر خواب خریدن سگ

معبران می گویند:

اگر در خواب ببینید که در حال خریدن سگ هستید به این معنی است که دوست دارید روابط دوستانه خود را افزایش دهید و دوستان جدیدی پیدا کنید .شما به شدت احساس تنهایی می کنید . حتی ممکن است کسان زیادی در دور و بر شما هستند ولی شما در بین آنها باز هم احساس تنهایی و بی کسی می کنید. شما نیاز دارید دوستی پیدا کنید که باعث پیشرفت شما باشد.ممکن است در کسب و کار خود نیاز به یک همکار و شریک دارید .

 

تعبیر خواب سگ وحشی و سگ شکاری

اسماعیل بن اشعث گوید :

خواب سگ وحشی ، نشانه دشمنی است

اگر بببیند که سگ وحشی و یا شکاری را ازخود دور کردید، تعبیرش آنست که از دشمنی جدا میشوید که برای شما منفعت به دنبال خواهد داشت

لوک اویتنهاو می گوید :

سگ شکاری : پشتکار بسیار زیاد برایتان سود آور خواهد بود

 

تعبیر خواب سگ آشنا

منوچهر مطیعی می گوید:

اگر در خواب سگی را ببنید که آشنا ، مطیع و آرام است و به دنبال شما می آید و سخن و اشارات شما را متوجه می شود امنیت دارید و آسیب نخواهید دید و دوستی از شما حمایت خواهد کرد و می توانید به دوست نزدیک خود اعتماد کنید زیرا سگ آشنا ، آرام و مطیع در خواب نشانه دوست است.

 

تعبیر خواب سگ غریبه

منوچهر مطیعی می گوید:

حال اگر سگی را ببییند که بیگانه است و او را نمی شناسید باید احتیاط کنید و نگران اطرافیان خود باشید چونکه احتمالاً به شما حسن نیت ندارند. و اگر سگ بیگانه به شما حمله کرد خواب شما نشانه دشمنی پست و آزار رسانده است که در کمین شماست باید سریعتر از حریم او بگذرید و دور شوید.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب کشتن سگ

معبران می گویند:

اگر در خواب از این موضوع ناراحت باشید ، نشان از از دست دادن یکی از نزدیکان است و اگر خوشحال باشید نشان از رفع دشمنی ها می باشد .

 

تعبیر خواب غذا دادن به سگ

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید:

اگر در خواب ببینید که به سگ غذا می‌دهید از غم و غصه فراغت حاصل می‌کنید و اگر سگ طعمه ای را از دست شما قاپید و ربود و خورد زیان مالی متوجه شما می‌شود و روی کید و فریب مالی را از شما می‌رباید و چنان چه آن سگ ماده باشد زنی شما را گول می زند و پولی را از چنگتان به در می‌برد.

 

تعبیر خواب قلاده سگ

معبران می گویند:

اگردر خواب قلاده سگ ببینید به این معنی است که شما سعی دارید اطرافیان و دوستان خود و بخصوص همسر خود را تحت کنترل خود قرار دهید.شما احتمالا فرد دیکتاتوری هستید و این اخلاق شما باعث آزار و اذیت دیگران شده است .این رفتار می تواند رفاه شما و خانواده شما را به خطر بیاندازد و حتی باعث از هم پاشیدن زندگی زناشویی شما شود.برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود با مشاور گفتگو کنید.

 

تعبیر خواب سگ نحیف و کثیف

آنلی بیتون می گوید:

دیدن سگ نحیف و کثیف در خواب ، دلالت بر بیماری کودکان و شکست در کار و حرفه دارد .

 

تعبیر خواب سگ در خانه

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید:

اگر در خواب ببینید که سگی در خانه خود دارید ( به شرطی که در بیداری سگ نداشته باشید) کسی در خانه شما هست که صداقت ندارد و باز هم اگر آن سگ ماده باشد و بدانید که سگ ماده را نگهداری می کنید زنی از نزدیکانتان به شما راست نمی گوید و همین زن اگر مهلت و فرصت بیابد خیانت هم می کند.

یوسف نبی علیه السلام می فرماید:

دیدن سگ در خانه وی بدی شود

دیدن بانگ سگ بر وی زحمت باشد

محمد ابن سیرین بصری گوید:

اگر بیند که سگی ماده درخانه او درآمد، دلیل که زنی فرومایه را به زنی کند.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب دیدن سگ‌های زیاد

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید:

اگر دیدید سگ‌های زیادی گرد شما را گرفته‌اند در جمعی وارد می‌شوید که بین آن‌ها بیگانه هستید. آن‌ها شما را نمی پذیرند و با بد بینی به شما نگاه می‌کنند شما هم از ایشان بیمناک هستید و اعتماد ندارید. به هر حال روابط مطلوبی نخواهید داشت. اما اگر در چنین حالتی سگ‌ها به شما حمله کنند به هیچ وجه خوب نیست.

 

تعبیر خواب سگ ماده

محمدبن سیرین گوید :

تعبیر خواب سگ ماده نشانه زن فرومایه است

اگر کسی خواب ببیند که سگی ماده وارد خانه او شد ، تعبیر آن است که زنی فرومایه را به همسری گیرد.

منوچهر مطیعی تهرانی گوید :

خواب سگ ماده زنی بدون همت و پست است ولی تشخیص نر و مادگی سگ در خواب امکان ندارد مگر این که ذهن ما آن را گواهی دهد یا سگ ، توله همراه داشته باشد . به هر حال اگر سگی ماده در خواب به شما حمله کرد باید خود را از خطر زنی بد حفظ کنید که او زنی است آزار رساننده و خطرناک .

اگر در خواب سگ ماده طعمه ای را از دست شما قاپید و ربود و خورد باشد تعبیر آنست که زنی شما را گول می زند و پولی را از چنگتان به در می برد

اگر در خواب سگ ماده ای را در خانه خود دارید ، تعبیر این خواب این است که زنی از نزدیکانتان به شما راست نمی گوید و همین زن اگر مهلت و فرصت بیابد خیانت هم می کند .

 

تعبیر خواب خوردن گوشت سگ

محمد بن سیرین می گوید:

اگر خواب ببینید که گوشت سگ می خورید یعنی دشمنت را به همراه یکی دیگر از دشمناتت شکست خواهی داد. و اگر شیر سگ را می خورید نشانه ترس و بیم شدید است و ممکن است با دشمنت جنگ کنی.

ابراهیم کرمانی می گوید:

خوردن گوشت سگ در خواب را نشانه پیروز شدن بر دشمن می داند.

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی گوشت سگ می‌خوری، یـعـنـی دشمن خود را با یکی دیگر از دشمنانت شکست می‌دهی

ابراهیم کرمانی نیز می‌گوید:

خوردن گوشت سگ در خواب بیانگر این است که بر دشمن پیروز می‌شوی .

اسماعیل بن اشعث گوید:

اگر بیند گوشت شکار میخورد، دلیل که میراث یابد.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب شیر سگ

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی شیر سگ می‌خوری، یـعـنـی دچار ترس و بیم شدیدی می‌شوی و ممکن است با دشمن جنگ و خصومت کنی.

 

تعبیر خواب توله سگ

یونگ می گوید:

جوانی، سبک سری، غلیان عواطف و هیجانات. این تصویر در رویا ممکن است نمایانگر یک کودک یا احساس هشدار به آن کودک باشد، آبستنی فرزند شخص دیگر، شکنندگی‌ و وابستگی و نیازها، این تصویر می‌تواد نیاز خود شما را به عشق ورزیدن یا مراقبت از چیزی و یا بر عکس به تصویر بکشد.

 

تعبیر خواب مثل سگ شدن

محمد بن سیرین می گوید:

اگر خواب ببینید که همانند سگ دم دارید نشانه بدست آوردن مال و اموال حرام می باشد و مردم تو را سرزنش خواهند کرد.

ابراهیم کرمانی هم می گوید:

اگر خواب ببینید که همانند سگ مشغول خوردن آب از پیاله هستید نشانه پرداختن به خوشی و خوش گذرانی می باشد و در اثر کارهایی که انجام می دهید گرفتار بلا و فتنه خواهید شد به طوری که مال و اموالی که را جمع کرده اید بین مردم بذل و بخشش خواهید کرد.

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی مثل سگ دم داشته‌ای، یـعـنـی مال و اموال حرام به دست می‌آوری و مردم تو را سرزنش می‌کنند .

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

اگر ببینی “مانند سگ” مشغول خوردن آب صاف از پیاله هستی، یـعـنـی به خوشی و خوشگذرانی می‌پردازی، ولی در اثر کارهایی که انجام می‌دهی دچار بلا و فتنه می‌شوی، طوریکه مال و اموالی را که جمع نموده‌ای، اندک اندک بین مردم بذل و بخشش می‌کنی.

 

تعبیر خواب شکار سگ

آنلی بیتون می گوید:

اگر خواب ببینید سگی گربه ای را شکار می کند ، علامت معاملات سودآور و تفریحات غیرمنتظره است .

اگر در خواب ببینید سگی ماری را شکار می کند ، علامت پیروزی و موفقیت است .

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب آمیزش با سگ

محمد ابن سیرین می گوید:

اگر خواب ببینید که سگ با تو آمیزش کرد نشانه این است که دشمن در تو طمع می کند. و اگر خواب ببینید که دو سگ همدیگر را لیس می زنند خواب شما بیانگر این است که در یکی از روابط بیداری تان به درک مشترک باهم رسیده اید.

 

تعبیر دیدن سگ کوچک و زینتی در خواب

مطیعی تهرانی می گوید:

حمله سگ در خواب میمون نیست ولی بیشتر اهمیت آن منوط است به مهابت سگ. سگ اگر بزرگ و درنده و موحش باشد دشمنی است قوی پنجه و بسیار خطرناک ولی اگر سگ ضعیف و کوچک باشد دشمنی است ناتوان که قادر نیست آزار برساند مثل سگ های زینتی و کوچک که عده ای در خانه ها نگه می دارند. دیدن این نوع سگ در خواب خطری را خبر نمی دهد.

آنلی بیتون می گوید:

دیدن سگهای کوچک در خواب ، علامت آن است که اندیشه های شما منشأ بی اهمیتی دارد .

 

تعبیر خواب دیدن سگ‌ های زیاد

مطیعی تهرانی می گوید:

اگر دیدید سگ‌ های زیادی گرد شما را گرفته‌اند در جمعی وارد می‌شوید که بین آن‌ها بیگانه هستید. آن‌ها شما را نمی پذیرند و با بد بینی به شما نگاه می‌کنند شما هم از ایشان بیمناک هستید و اعتماد ندارید. به هر حال روابط مطلوبی نخواهید داشت. اما اگر در چنین حالتی سگ‌ ها به شما حمله کنند به هیچ وجه خوب نیست.

 

تعبیر خواب سگ چند سر

آنلی بیتون می گوید:

خواب سگی که چند سر دارد ، نشانه آن است که می کوشید ، چند کار را هم زمان انجام دهید . معمولاً در یک شاخه پیش رفتن موفقیتی بیشتر به همراه دارد ، کسی که آرزو دارد در هر کاری توفیق یابد باید نسبت به چنین خوابی بیشتر تأمل کند .

 

دیدن سگ مریض و آسیب‌دیده در خواب

لوونبرگ می‌گوید:

دیدن سگ بیمار یا آسیب‌دیده در خواب می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که نگران رابطه‌ای در زندگی واقعی‌تان هستید. مثلا او اخیرا با مراجعی کار کرده که در خواب سگی با پای از دست‌داده دیده‌است.

لوونبرگ می‌گوید:

پای سگ قطع شده‌بود. این به من گفت که این خواب درباره‌ی رابطه‌ای است که او احساس می‌کند قطع شده‌است.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب شنا کردن سگ

آنلی بیتون می گوید:

دیدن سگی که شنا می کند ، در خواب ، نشانه آن است که به سرعت به سوی شادی و سعادت پیش می روید .

 

تعبیر خواب سگ نگهبان

مولف می گوید:

سگ نگهبان چینی در خواب که مجسمه‌های عظیم و با ابهت آن‌ها اغلب به صورت نشسته در بیرون معابد در کشور چین به چشم می‌خورد، نمونه‌هایی بی نقص و عالی از سگ‌های نگهبان هستند. اگر سگی که در خواب دیده‌اید یکی از آن‌هایی است که با راحتی عجین است و آرام و بی‌آزار به نظر می‌رسد، در آن صورت این خواب ممکن است نشان دهنده‌ی آن باشد که بیننده‌ی خواب هم چنین احساسات خوشایند مشابهی را تجربه می‌کند. او احساس امنیت و رضایتمندی می‌کند. شاید، در عالم بیداری، شخص خواب بیننده از احساس امنیتی بخصوصی برخوردار است.

 

سگ‌ها نه تنها به لحاظ اسطوره شناسی نماد «نگهبان» هستند بلکه همه‌ی مردم و صاحبان آن‌ها چنان پرورششان می‌دهند که از آن‌ها نگهبانی کنند. بعضی از سک‌ها جوری تربیت می‌شوند که با خشونت و پارس کردن به محافظت از فرد بپردازند.

 

باید ببینید سگی که در خواب می‌بینید چه کاری انجام می‌دهد. آیا پارس می‌کند؟ اگر چنین است، خواب سگ می‌تواند تلاش برای جلب توجه شما به چیزی اشتباه در ضمیر ناخوداگاه‌تان باشد یا ممکن است بخواهد توجه شما را به وضعیتی نا امن در عالم بیداری معطوف کند.

 

دیدن سگ در حال دویدن در خواب

دیدن خواب سگی که در حال دویدن است تعابیر زیادی دارد. مهم است تمام صحنه‌ای را که در خواب دیده‌اید به یاد بیاورید: آیا سگ به سوی شما می‌دوید؟ آیا از شما دور می‌شد؟ آیا از سگ ترسیدید؟

لوونبرگ می‌گوید:

اگر بدون این‌که احساس خطر کنید سگ به سوی شما می‌دوید، می‌تواند نشانه‌ی یک رابطه‌ی جدید در زندگی‌تان باشد. اگر سگ از شما دور می‌شد می‌تواند نشانه‌ی رابطه‌ای باشد که در آن احساس دوری می‌کنید. هم‌چنین می‌تواند حاکی از رابطه‌ای در زندگی‌تان باشد که باید هرچه زودتر از آن خارج شوید.

مولر می‌گوید:

چون بسیاری از ما می‌دانیم حیوانات غریزی‌تر از انسان‌ها عمل می‌کنند، دنبال کردن یک سگ در خواب می‌تواند به معنی تمایلی شدید و ناخودآگاه باشد که می‌خواهد در ذهن بیدارتان تجسم بیابد، اما نمی‌تواند.

مولر می‌گوید:

ما در خواب از مغز انسانی و تمام استعدادهایمان استفاده می‌کنیم، اما برای به دام انداختن سگی که به‌طور غریزی برای بقا تلاش می‌کند، کافی نیست.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب سگ عصبانی

لوونبرگ درباره تعبیر خواب سگ می‌گوید:

اگر در خواب دیدید که یک سگ شما را دنبال می‌کند یا می‌ترساند، احتمالا به معنی وضعیتی در زندگی‌تان است که باعث می‌شود احساس قربانی بودن، خشم یا ناتوانی بکنید.

مولر می‌گویند:

سگ‌ها با حد و مرزها در ارتباط هستند و ذهنیتی بسته دارند. آیا در زندگی واقعی حد و مرزهایتان در حال محک خوردن است؟ آیا در زندگی‌تان شخصیتی‌هایی بسته و شبیه به رهبر وجود دارد که باعث می‌شود عصبی شوید یا احساس خطر کنید؟

هم‌چنین او می‌گوید:

دیدن سگ‌های عصبانی در خواب می‌تواند نشانه‌ی ریسکی باشد که از پذیرفتن آن واهمه دارید یا احساس می‌کنید در حال وارد شدن به قلمرویی ناشناخته در لایه‌ای از زندگی‌تان در بیداری هستید.

 

پاره کردن لباس توسط سگ

مولف می گوید:

اگر کسی در خواب ببینید سگی لباس او را به دندان گرفته نشانه این است که مالی مکروه بر بیننده خواب می رسد و اگر سگ لباس او را پاره کرد، در مال او نقصی، مشکلی پدید می آید

 

تعبیر خواب سگ زرد و طلایی

از دیدگاه روانشناسی یونگ

تعبیر خواب دیدن سگ زرد و طلایی رنگ یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و وفادارترین سگ‌ها شناخته می‌شوند. تعبیر خواب سگ زرد را دیدن برای یک رابطه دوستی مهم شگون خوبی دارد. تعبیر خواب سگ زرد نماد بی‌وفایی است. این که خواب ببینید کسی را سگ زرد گاز می‌گیرد نشانه‌ی وقوع خیانت است. شما احساس می‌کنید که این شخص فریبتان داده است. تعبیر خواب دیدن سگ زرد که از خوشحالی پارس می‌کند در خواب نشانه‌ی شعف و فعالیت اجتماعی است.

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب سگ بولداگ

مولف می گوید:

اگر در خواب ببینید که سگ بولداگ دارید به این معنی است که چهره شما غلط انداز است.شما از لحاظ ظاهری فرد خشنی هستید در حالی که قلب رعوفی دارید و در اصل بسیار مهربان هستید . همچنین دیدن خواب بولداگ می تواند به این معنی باشد که شما در خارج از خانه بسیار جدی و بی رحم هستید ولی با خانواده و کودکان خود بسیار با مهربانی برخورد می کنید .شما فرد وفاوداری هستید و برای رفاه خانواده خود بسیار تلاش می کنید. کمی تنبل هستید و صبح ها در بیدار شدن از خواب و جدا شدن از رخت خواب دچار مشکل هستید. اکثر اوقات دیر به قرارهای خود می رسید و روی حرف شما از بابت زمانی نمی توان حساب کرد.

 

تعبیر خواب یورکشایر

مولف می گوید:

دیدن سگ یورکشایر در خواب می تواند به این معنی باشد که شما فرد بی احتیاطی هستید و برای رسیدن به اهداف خود معمولا بدون برنامه ریزی و بدون فکر حرکت می کنید به همین دلیل اکثر اوقات دچار دردسر شده و خودتان را به خطرهای بزرگی می اندازید. شما در انجام کارهای گروهی دچار مشکل هستید و احتمالا کمی نیز حالات بیش فعالی دارید .سعی کنید قبل از انجام هر کاری دوباره فکر کنید و با دیگران نیز زیاد مشورت کنید.

 

تعبیر خواب سگ گرگی

مولف می گوید:

دیدن سگ گرگی در خواب می تواند نشانه این باشد که شما برای رسیدن به اهداف خود ، از حیله و حقه استفاده می کنید. شما یک دوست و یا شریک جدید پیدا کرده اید و در فکر حیله و حقه ی جدیدی برای کار کردن و ارتباطتان با او هستید. معمولا شما از این طریق سود بسیار زیادی کسب می کنید. اگر زن هستید، از حیله های زنانه خود برای پیشرفت در کارهای روزانه زیاد استفاده می کنید و دقیقا می دانید که مردان را چگونه با استفاده از روش های زنانه فریب دهید .

 

تعبیر خواب سگ - دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب سگ – دیدن سگ مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب سگ روتوایلر

مولف می گوید:

اگر در خواب سگ روتوایلر ببینید به این معنی است که شما برای محافظت از دیگران خودتان را به خطرهای بزرگی می اندازید.برای مثال ممکن است برای کمک مالی به اطرافیان و یا دوستتان ، بیش از آن چیزی که توانش را دارید پول خرج کنید و حتی برای پرداخت بدهی دوستتان ، خودتان بدهکار شوید. باید توجه داشته باشید که محافظت از خودتان نیز به اندازه محافظت از عزیزانتان مهم است.شما باید سالم و قدرتمند باشید تا بتوانید برای همیشه از کسانی که دوست دارید محافظت کنید. ولی با این نوع برخورد و با به خطر انداختن خودتان ، به زودی سلامت خود را از دست خواهید داد.

اگر در خواب ببینید که سگ روتوایلر به شما حمله کرد و شما را زخمی کرد به این معنی است که شما تمام تلاش خود را برای همایت از کسی انجام داده اید ولی در جواب خوبی های شما ، آن فرد به شما آسیب رسانده و حتی شاید به شما خیانت کرده است .

 

تعبیر خواب سگ بردر کولی

مولف می گوید:

اگر در خواب سگ بردر کولی ببینید به این معنی است که شما راه خودتان را گم کرده اید و سردرگم هستید .به احتمال زیاد حس می کنید که قدرت و اعتبار سابق را ندارید و احساس ضعف می کنید.شما کنترل احساسات خود را از دست داده اید و از بابت آینده (آینده شغلی و یا زندگی آینده خود) احساس وحشت و بی اعتمادی می کنید. شما برای خودتان دایره امنی ترسیم کرده اید که حاضر نیستید به هیچ عنوان از آن خارج شوید و این دایره امن باعث عقب ماندن شما خواهد شد. شما نیاز دارید تا کسی راه را به شما نشان دهد و کمی جرات تصمیم گیری و قدرت پیشرفت شما را تقویت کند. شما به شدت از تغییر می ترسید و این اولین چیزی است که باید تغییر دهید.

اگر در خواب ببینید که سگ بردر کولی شما را گاز گرفت و زخمی کرد به این معنی است که شما در دایره امن خود زندانی شده اید و قادر به تغییر اوضاع نیستید. شما نیاز به کمک یک مشاور دارید تا بتوانید از این بلاتکلیفی و ناامیدی خارج شود .در صورتی که روش زندگی فعلی خودتان را به همین صورت ادامه دهید ، به احتمال خیلی زیاد افسرده خواهید شد و از لحاظ مالی مشکلات بزرگی خواهید داشت .

 

تعبیر خواب سگ هاری

آنلی بیتون می گوید:

اگر در خواب مشاهده کنید سگ هارى شما را گاز گرفته است، به این معنا است که دچار مشکل خواهید شد.

 

[ type=”green”]برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم : نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
 • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
 • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
 • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
 • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
 • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

یک دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید من دو شب هست که دارم خواب سگ خودمو میبینم من یک سگ تقریبا بزرگ دارم که خوب بعضیا ازش میترسم برای همین تو خوابم مهمونی گرفته بودیم و مجبور شدم سگم رو بزارم حیات و با قلاده ببندمش و وقتی در پارکینگ باز میشه قلاده سگم پاره میشه و فرار میکنه و میره بیرون بهش یه ماشین میزنه منم که از پنجره دیدم زود میرم حیاط بدون دمپایی و همه مهمونا میگن چی شده ولی من جواب نمی دم و زود میرم حیاط در همون لحظه میبینم که مامانم ماشینش رو وسط حیاط ول کرده و مامانم سگم رو کشده و در چند لحظه بعد صدای یه سگ دیگه میاد مامانم میره اونو ناز میکنه اون سگ از نژاد سگ خودم بوده و همون اندازه مامانم خیلی ازش خوشش میاد ولی من اصلا خوشم نمیاد و خوابم تموم میشه شب قبل از این خواب هم خواب میبینم که یه دزد میاد خونمون و من وسط خونه خوابیدم و یهو بیدار میشم میرم تو اتاق مامان و بابام و بعدش دزده میگه می دونم می خواهید به پلیس بگید اگه بگید سر سرتون رو میبرم منم دیگه به پلیس زنگ نمی زنم و اون هم همه چیز های گرون رو خالی میکنه میبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا