دانستنی های سلامتشناخت داروهاطب سنتی و داروهای گیاهی

معرفی خواص درمانی گیاه توج برای تسکین سرفه|مضرات

4.4/5 - (11 امتیاز)
[ type=”blue”]گیاه توج در لیست گیاهان دارویی ایران آمده است. تسکین سرفه، تسکین درد روماتیسم و … از خواص درمانی گیاه توج می باشند.

 

معرفی خواص درمانی گیاه توج برای تسکین سرفه|مضرات
معرفی خواص درمانی گیاه توج برای تسکین سرفه|مضرات

آشنایی با گیاه توج

گیاه توج از خانواده ی Salvadoraceae می باشد. این گیاه دارای برگ های بیضی نوک تیز، شاخه های بدون کرک سبزرنگ می باشد. این گیاه در هندوستان و ایران انتشار دارد و همچنین در اطراف تیس، بندر چاه بهار، نیک شهر، ایرانشهر و بم پشت هم دیده می شود.

خواص درمانی گیاه توج

  • تسکین سرفه: از مهم ترین خواص درمانی گیاه توج تسکین سرفه می باشد. همچنین می توان برای تسکین سرفه از خواص کتیرا استفاده نمود.(به این صورت که کتیرا را داخل آب جوش ریخته و پس از نرم شدن میل شود)
  • مسهل: یکی دیگر از خواص درمانی گیاه توج مسهل بودن آن است. آب دم کرده گیاه توج بسیار مسهل است.
  • محرک نیروی جنسی: میوه ی درخت توج محرک نیروی جنسی می باشد. همچنین برای تقویت و تحریک نیروی جنسی می توان از بیخ گیاه چوچاغ استفاده نمود.
  • رفع ناراحتی پس از زایمان: یکی دیگراز خواص درمانی گیاه توج رفع ناراحتی پس از زایمان می باشد. بدین منظور از روغن دانه توج استفاده نمایید. همچنین می توان از خواص دارویی گیاه تاغ نیز استفاده نمود.
  • تسکین دردرماتیسم: به منظور تسکین درد روماتیسم از روغن دانه توج استفاده گردد. روغن روی موضع مالیده شود. همچنین برای درمان و تسکین این بیماری می توان از خواص درمانی گیاه خولنجان و شبدر بهره مند شد.
  • ضد سرطان
[ type=”red”]گیاه دارویی اناریجه یک گیاه ضد سرطانی می باشد. 

موارد احتیاطی و منع مصرف

مصرف باید با تجویز پزشک باشد.

 نکته قابل توجه : گیاهان دارویی همواره در سلامتی انسان نقش بسیاری داشته اند اما مصرف بیش از حد آن ممکن است خطرات و عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. ذکر این نکته ضروری است که مطالب درج شده در این بخش از سایت نماگرد صرفا جنبه ی اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی نسبت به گیاهان دارویی داشته و بهتر است قبل از استفاده از هرگونه گیاهان دارویی حتما با پزشک مربوطه مشورت گردد.

 

[ type=”green”] در این مطلب ممکن است تمامی خواص گیاه توج ذکر نشده نباشد، در صورتی که در خانواده شما یا محل زندگی شما از این گیاه برای موارد دیگری استفاده می شود آن مورد را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا پس از بررسی به مطلب اضافه شود.

 گرد آوری و تنظیم : نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا