اخبار

اسم های دخترانه ایرانی که با حرف ذ شروع می شوند

4.3/5 - (14 امتیاز)
[ type=”blue”]مجموعه ای کامل از نامهای دخترانه اصیل  فارسی – ایرانی که با حرف ذ شروع می شود همراه معانی آنها را جمع آوری کرده ایم.

اسم های دخترانه ایرانی که با حرف ذ شروع می شوند
اسم های دخترانه ایرانی که با حرف ذ شروع می شوند

زیبایی نوشتاری در نام

تا بحال به بعضی از اسم های غیر ایرانی توجه کرده اید، نامهایی چون جک، مت، جو، جان، تِد و … به این نامها، نامهای تک بخشی می گویند که قابل خلاصه سازی نیستند. یکی از واقعیات بدی که در کشور وجود دارد این است که بعضی از اسم هایی که تلفظ آنها سخت است (بیشتر اسم هایی که دارای چند بخش هستند) به صورت خلاصه تلفظ می شوند (مثلا محمد به صورت ممد، یا ابراهیم به صورت ابی و …) که جالب نیست. با وجود اینکه در کشور ما اسم های تک بخشی وجود ندارد با این حال می توانیم در انتخاب نام برای فرزندان خود سعی کنیم از اسامی استفاده کنیم که دو بخشی باشند و دارای تعداد بخش های بیشتری نباشد و تلفظ آن ها نیست راحت باشد تا بقیه در تلفظ آن راحت باشند و آن نام را به شکل راحت و نامناسب تلفظ نکنند.

طی سالهای اخیر استفاده از اسمهای اصیل دخترانه ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی از نامهای دخترانه ایرانی که با حرف ذ شروع می شوند را ببینید.

فهرست موضوعی نامها و معانی

[rayfa_table type=”j3″]
اسم های پسرانه اسم های دخترانه
اسم های پسرانه فارسی اسم های دخترانه فارسی
اسم های پسرانه ترکی اسم های دخترانه ترکی
اسم های پسرانه کردی اسم های دخترانه کردی
اسم های پسرانه لری اسم های دخترانه لری
اسم های پسرانه عربی اسم های دخترانه عربی
اسم های پسرانه بلوچی اسم های دخترانه بلوچی
اسم های پسرانه ترکمنی اسم های دخترانه ترکمنی
اسم های پسرانه گیلکی اسم های دخترانه گیلکی
اسم های پسرانه مازنی اسم های دخترانه مازنی
اسم های پسرانه سیستانی اسم های دخترانه سیستانی
اسم های پسرانه یونانی اسم های دخترانه یونانی
اسم های پسرانه عبری اسم های دخترانه عبری
[/rayfa_table]

نام های دخترانه فارسی که با حرف ذ شروع می شوند

اسم های فارسی که با حرف ذ شروع شوند وجود ندارد. این حرف یک حرف عربی است و اصولا در زبان فارسی از عربی قرض گرفته شده و فقط در مورد کلمات عربی از آن استفاده می شود و بنابراین اسم های فارسی دارای این حرف و شروع شونده با این حرف وجود ندارد.

 

[ type=”green”]توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا